Lajme

December 27, 2022

Llogaritë më të ndjekura të lojërave të fatit në internet në Twitch

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

A po kërkoni të përmirësoni aftësitë tuaja të lojërave të fatit në internet në lojëra elektronike, ruletë, baccarat dhe lojëra të tjera kazino? Merrni parasysh të ndiqni transmetuesit më të mirë të kazinosë në Twitch. Kjo platformë është shtëpia e mbi një milion transmetimeve aktive ditore, me disa transmetues, të tillë si Roshtein dhe Trainwreckstv që krijojnë një vend në transmetimin e lojërave të fatit në internet. 

Llogaritë më të ndjekura të lojërave të fatit në internet në Twitch

Ndërsa shumica e bëjnë këtë për argëtim, disa paguhen nga zhvilluesit e lojërave të kazinove në internet për të reklamuar titujt e tyre të rinj dhe veçoritë në lojë. Sa më i famshëm të jetë transmetuesi i Twitch, aq më shumë përmbajtje kumari ndajnë. Pra, ky artikull ka bërë disa gërmime për të renditur disa llogari të lojërave të fatit Twitch që ia vlen të ndiqni.

Trainwreckstv – 2.1 milionë ndjekës

Trainwreckstv (Tyler Faraz Niknam) është një transmetues amerikan i lojërave në Twitch me më shumë se 2.1 milion ndjekës. 31-vjeçari e filloi këtë llogari lojërash në vitin 2015, të cilën e përdor për të transmetuar lojërat e kazinosë në internet dhe ndeshjet e eSports në CS: GO, Dota 2, Valorant, League of Legends dhe më shumë. Nga koha totale e transmetimit, lojërat elektronike zënë pjesën e dytë më të madhe. Madje ai fitoi një xhekpot prej 769,500 dollarësh ndërsa luante automatin Buffalo King nga Pragmatic Play.

Roshtein – 1.1 milion ndjekës

Pas në një sekondë të largët për sa i përket ndjekësve është Roshtein. 25-vjeçari e filloi këtë llogari në Twitch në vitin 2016, ku i trajton ndjekësit e tij besnikë në një botë argëtuese të automatëve. Në korrik 2022, Roshtein vendosi një rekord të ri duke arritur një jackpot masiv prej 18.7 milionë dollarësh ndërsa luante Wanted Dead ose një slot Wild nga Hacksaw. Ai vendosi një bast 1,500 dollarë përpara se të vendoste pesë simbole VS dhe shumëzues 3x, 5x, 8x, 8x dhe 20x. Biseda u çmend!!

Xposed – 534 mijë ndjekës

Xposed është një tjetër llogari e kazinosë Twitch që do t'ju motivojë të fitoni shumë faqet më të mira të kazinove në internet. Kjo llogari është në pronësi të Cody, një 26-vjeçar i cili ka transmetuar lojëra kazino për shtatë vitet e fundit. Kumarxhiu kanadez është i famshëm për eksperimentimin me lojëra të ndryshme, duke përfshirë titujt e lojërave të tavolinës. Ai gjithashtu shpërndau transmetime argëtuese për lojërat e-Sports, veçanërisht Call of Duty. Energjia e tij pozitive e transmetimit i ka fituar atij një vlerë neto prej më shumë se 9 milionë dollarë. 

Agusbob – 382 mijë ndjekës

Nëse jeni adhurues i lojërave të fatit dhe kuptoni latinishten, ndiqni Agusbob në Twitch. I riu argjentinas është i famshëm për lojërat më të mira të tregtarëve të drejtpërdrejtë duke përdorur monedha dixhitale si Bitcoin dhe Litecoin. Stili i tij unik i lojës hibride i ka fituar më shumë se 300 mijë ndjekës të cilët janë gjithmonë në gatishmëri për ta angazhuar sa herë që ai fillon të luajë. Agusbob fitoi një çmim që të ndryshonte jetën ndërsa luante Monopoly Live nga Evolution Gaming. 

ClassyBeef – 267 mijë ndjekës

ClassyBeef është një llogari e lojërave të fatit në internet Twitch e drejtuar nga BeefGang e famshme. Ky grup prej gjashtë vetësh merr kthesat e transmetimit për të siguruar që ndjekësit e tyre të kenë argëtim të vazhdueshëm. BeefGang janë të njohur për seancat e tyre humoristike të lojërave të fatit, kryesisht për lojërat elektronike në internet. Pra, nëse ju pëlqen rrotullimi i rrotullave, mbajeni këtu për më shumë përditësime dhe argëtim. 

DeuceAce – 254 mijë ndjekës

Ju mund t'i bashkoheni Jay, Adam dhe komunitetit të tyre të bisedës në ndonjë argëtim të nivelit të lartë të lojërave të fatit në internet. Interesante, Jay dhe Adam u frymëzuan për të filluar këtë llogari transmetimi për lojëra elektronike nga Roshtein. Ky frymëzim duket se funksionon për ta sepse llogaria e Twitch është relativisht e re, e lançuar në qershor 2020. Ashtu si Roshtein, Jay pati momentin e tij të lavdisë kur fitoi 129,122 € ndërsa luante The Dog House nga Pragmatic Play. 

VonDice – 209 mijë ndjekës

VonDice është një transmetues i lojërave të fatit në internet në Twitch me një buzëqeshje fituese dhe personalitet simpatik. Ai rrëfen dashurinë e tij të pavdekshme për lojërat elektronike në internet, si rrjedhim seancat rrotulluese të mbushura me argëtim dhe raundet e gjuetisë së bonusit. Si shumë në këtë listë, VonDice është një llogari e re e Twitch pas lançimit në janar 2021. VonDice gjithashtu bëri paraqitje të shkurtra në kanalet Roshtein dhe DeuceAce, miqtë e tij të vjetër. Kjo i dha atij një avantazh kur më në fund hapi llogarinë e tij Twitch. 

CasinoDaddy – 175 mijë ndjekës

CasinoDaddy është një nga llogaritë më të mira të Twitch për të kampuar nëse ju pëlqen të luani lojëra elektronike në internet. Kjo llogari Twitch krenohet me më shumë se 14 orë transmetime të drejtpërdrejta ditore, me çdo transmetim që mbledh më shumë se 30 mijë shikime. Do të shikoni CasinoDaddy duke luajtur lojëra kumari me aksione të larta si lojëra elektronike dhe poker duke përdorur para të vërteta. Kjo llogari ka një nga komunitetet më aktive në Twitch. 

AyeZee – 153 mijë ndjekës

AyeZee (Zaid) është një nga të paktët transmetues të lojërave të fatit në internet të Twitch që kujdesen për komunitetin e tyre të bisedës. Ky kanal ka arenën dhe tabelën e vet të dedikuar të lojërave ku komuniteti mund të fitojë më shumë se 500 mijë dollarë në muaj. Pavarësisht se ka rrëfyer dashurinë e tij për pokerin, kanali i Zaid është kryesisht për të luajtur lojëra elektronike në internet. 

konkluzioni

Platforma Twitch është padyshim më e popullarizuara për transmetimin e përmbajtjeve të lidhura me lojërat e fatit. Transmetuesit marrin të ardhura të mira nga transmetimet e tyre ndërsa komuniteti i tyre merr argëtim dhe njohuri rreth lojërave të fatit në internet. Transmetuesit e Twitch si Roshtein dhe DeuceAce kanë fituar madje shuma që ndryshojnë jetën ndërsa luajnë këto lojëra.

Por mos u ndjeni nën presion për të luajtur lojëra kazino në internet si profesionistët e Twitch. Shumica e llogarive të Twitch këshillojnë lojtarët të luajnë me përgjegjësi dhe të praktikojnë menaxhimin e bankrollit, sepse gjithçka ka të bëjë me argëtimin. Ata nuk mund të ishin larg së vërtetës!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme