Lajme

May 20, 2021

Kumari në Bitcoin do të rritet pas njoftimit të fundit të PayPal

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Migrimi i pagesave dixhitale vazhdon të rritet. Këtë herë, është PayPal ai që ka parë dritën dhe ka vendosur të lançojë portofolin e tij të kriptomonedhave që synon tregtarët dhe klientët amerikanë. Sipas një njoftimi për shtyp në tetor 2020, PayPal zgjodhi të marrë këtë rrugë pasi vuri në dukje interesin në rritje për monedhat dixhitale nga konsumatorët dhe bankat qendrore të tij.

Kumari në Bitcoin do të rritet pas njoftimit të fundit të PayPal

Por si do të ndikojë vendimi në bixhozin Bitcoin dhe në industrinë e lojërave të fatit në përgjithësi?

Pranimi universal pa kushte

Siç pritej, lëvizja e fundit e PayPal do të ketë një efekt të konsiderueshëm trokitës në botën e lojërave të fatit. Siç qëndron tani, shumica e kazinove në internet lejojnë lojtarët të depozitojnë bitcoin dhe monedha të tjera dixhitale në llogaritë e tyre të lojërave të fatit. Vetë PayPal krenohet me më shumë se 360 milionë klientë në mbarë botën, me numrin që pritet të rritet më tej. Edhe me mire, PayPal është një metodë standarde e depozitimit dhe tërheqjes në këto kazino.

Sidoqoftë, llogaria PayPal e klientit duhet të jetë ajo që do të blejë monedhën dixhitale që ata synojnë të përdorin, sipas CEO dhe Presidentit të PayPal, Dan Schulman. Ai tha se kjo do ta ndihmonte kompaninë të kuptonte të gjitha transaksionet e kriptomonedhave dhe të bënte një KYC të plotë (Njih klientin tënd).

Vlen gjithashtu të kujtohet se kur blini bitcoin me PayPal, pagesa do të përpunohet në monedha fiat. Prandaj, ju nuk keni asnjë dorë në transaksionet kripto. Por në përgjithësi, lëvizja e fundit është një shtesë e mirëpritur për përdoruesit globalë të bitcoin.

Përfitimet e portofolit kripto PayPal për lojtarët e kazinove në internet

Megjithëse opsionet e tjera të portofolit elektronik si Revolut tashmë ofrojnë mbështetje për kriptovalutat, është PayPal ai që pranohet gjerësisht nga shumica e faqeve të lojërave të fatit. Tani kjo do të thotë se lojtarët e Bitcoin do të përfitojnë jashtëzakonisht. Më poshtë është një përmbledhje e shkurtër:

Transaksione super të shpejta

Siç mund ta dini tashmë, të dyja Bitcoin dhe PayPal ofrojnë transaksione pothuajse të menjëhershme. Me fjalë të tjera, depozitat e bitcoin në llogarinë tuaj të kriptokazinosë do të jenë të shpejta dhe efikase. Është gjithashtu e rëndësishme të mbani mend se pagesat e Bitcoin janë të drejtpërdrejta pa ndërmjetës si bankat dhe autoritetet. Kjo e bën të gjithë idenë e transaksioneve PayPal-Bitcoin të sigurt, anonime dhe të shpejtë.

Kumari në Bitcoin do të jetë më i lirë

Gjatë deklaratës për shtyp, Shulman konfirmoi se blerja e kriptomonedhës në PayPal do të jetë më e lirë dhe më e shpejtë, falë më pak ndërmjetësve. Tani kjo nuk mund të jetë më larg nga e vërteta, duke pasur parasysh se PayPal aktualisht krenohet me një nga tarifat më të përballueshme të transaksioneve për tregtarët në internet. Edhe më mirë, transaksionet me bitcoin janë të lira nga ato taksa dhe detyrime të panevojshme që mund të ndikojnë negativisht në fitimet tuaja totale.

Opsione shtesë të lojërave të fatit

Tani kjo është mjaft e qartë. Pas prezantimit të portofolit të kriptomonedhës PayPal, ka të ngjarë të shihni më shumë kazino në internet që vijnë. Ndryshe nga më parë, kur kazinotë bitcoin ishin të pakta dhe të gjera, tani mund të përdorni BTC për të vënë bast në çdo kazino PayPal. Por siç u tha më herët, ju nuk do të luani dhe fitoni drejtpërdrejt duke përdorur Bitcoin ose ndonjë kriptomonedhë tjetër të mbështetur nga PayPal.

Rritja e vlerës së Bitcoin

Aktualisht, një Bitcoin i vetëm është ekuivalent me 58,493,40 dollarë. Pra, në thelb, ata që kanë investuar tashmë në Bitcoin po korrin shumë. Për lojtarët e kazinosë, kjo do të thotë që bonuset dhe promovimet tani janë më të vlefshme.

Normalizoni transaksionet e kriptomonedhave

Bizneset dhe individët kanë hezituar të pranojnë transaksione me kriptomonedha për një kohë. Por pas nisjes së mbështetjes së kriptove të PayPal, ka të ngjarë të shihni më shumë kuleta elektronike të ndjekin shembullin. Ndërsa vendimi i PayPal mund të jetë i çuditshëm, pritet të vendosë një përparësi në mënyrën se si njerëzit i shohin monedhat dixhitale.

konkluzioni

PayPal ka tërhequr padyshim një të shpejtë për konkurrentët e tij me këtë lëvizje. Portofoli i ri i kriptove do ta ndihmojë kompaninë të tërheqë më shumë klientë të cilët kanë qenë të kujdesshëm për pagesat me kriptomonedha më parë. Dhe sa i përket lojtarëve të Bitcoin, asgjë nuk mund të jetë më e përshtatshme se transaksionet super të shpejta që ofron PayPal.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme