Lajme

September 6, 2019

Koha më e mirë për të luajtur dhe fituar automate

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Të gjithë ata që luajnë lojëra me automat shpresojnë të fitojnë shumë, dhe shumë besojnë se duke luajtur në momente të caktuara të ditës mund të përmirësojnë shanset e tyre për të fituar. Disa besojnë se makinat paguajnë kur një jackpot progresiv është mjaft i madh, ose kur një kazino ka një numër të caktuar lojtarësh të pranishëm.

Koha më e mirë për të luajtur dhe fituar automate

Këtu shikojmë opinionet popullore se kur është më mirë luani slot machines në kazinonë tuaj të preferuar në internet, dhe faktorët që duhen mbajtur parasysh kur merrni parasysh kohën dhe taktikën që dëshironi të përdorni për të provuar të fitoni të mëdha, ndërkohë që mbani mend se në fund të ditës, fitimi është i rastësishëm!

Mëngjes, mesditë apo natë?

Në varësi të llojit të lojërave të kazinosë ose vendit ku po luani, do të vini re se kazinotë priren të jenë më të ngarkuara në mbrëmje. Kjo është një dukuri e zakonshme, veçanërisht kur kazinoja është afër zonave të njohura të ngrënies dhe argëtimit. Megjithatë, nëse shifrat janë të larta, mund të mos luani lojërat tuaja të preferuara.

Disa njerëz besojnë se makinat paguajnë më shumë kur kazinotë janë të zëna pasi ka më shumë dëshmitarë të fitores. Ky vëzhgim i inkurajon njerëzit të luajnë më shumë gjatë kohës së trafikut të lartë. Megjithatë, një gjë për t'u mbajtur mend, veçanërisht nëse jeni duke luajtur një lojë progresive, është se sa më i ngarkuar të jetë kazino, aq më i lartë është çmimi i parë.

Çfarë kohe ka përvojën më të mirë të lojës

Shumë besojnë se pavarësisht nga koha e ditës, rezultatet më të mira vijnë vetëm kur luajnë lojën e tyre të preferuar. Ka më shumë gjasa që kjo të ndodhë në periudha më të qeta, ku makina juaj me fat është në dispozicion, pa lojtarë të tjerë të rreshtuar pas jush për të zënë vendin tuaj.

Një nga këshillat më të mira për të përdorur kohën në avantazhin tuaj është të krijoni një rutinë, pavarësisht nga koha e ditës. Mos harroni, ju duhet të jeni në të për ta fituar atë. Kështu që provoni të luani një numër të caktuar rrotullimesh në të njëjtën kohë dhe ditë dhe shikoni se cila rutinë ju shpërblen më shumë!

Cila është ora më e mirë për të luajtur për kazinotë në internet?

Kazinotë në internet mund të jenë më të ndërlikuara kur aplikoni metodën e "kohës", pasi kazinoja mund të bazohet në një zonë kohore të ndryshme. Kjo është veçanërisht e vërtetë për lojërat e njohura live dhe ku luani me lojtarë që mund të jenë 12 orë përpara zonës suaj kohore.

E njëjta logjikë vlen edhe me lojërat elektronike aktuale - nëse një lojë nuk është paguar për një kohë dhe shuma progresive e fitimit është e lartë, pavarësisht nga koha juaj lokale ose ku është vendosur loja, është një ide e mirë të luhet, duke marrë parasysh që loja do të duhet të paguajë në një moment!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme