Lajme

January 8, 2021

Gati për të fituar para në lojëra elektronike?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

A ëndërroni të bëheni një lojtar profesionist slot? Ndërsa kjo mund të duket e pakëndshme, disa lojtarë në fakt dinë të fitojnë në lojëra elektronike dhe të fitojnë para. Pavarësisht, përpara se të fitoni duke luajtur lojëra elektronike ose video lojëra elektronike, së pari duhet të mësoni tregtinë. Videoslot bazohen te fati, ashtu si lojërat e tjera të kazinosë në internet. Kështu që sot, unë dua t'ju lëmoj me disa aftësi të provuara dhe të vërteta për t'ju ndihmuar të fitoni lojëra elektronike dhe të qëndroni në anën pozitive.

Gati për të fituar para në lojëra elektronike?

RTP (Kthimi te lojtari) Përqindja e shpjeguar

Përpara se të filloni të luani lojëra elektronike në lojëra elektronike, është jetike të mësoni më shumë rreth përqindjes së pagesës së një loje të caktuar slot. Të RTP është norma që përcakton se sa merr një lojtar pas disa seancave rrotulluese. Përqindja që merrni nga investimi juaj në një vend të caktuar video mund të jetë ose një fitim ose një humbje.

Për shembull, nëse një slot video ka një përqindje RTP prej 95%, do të thotë që një lojtar mund të fitojë deri në 95 dollarë për çdo 100 dollarë të basteve. RTP gjithashtu siguron që kazinoja të mos dalë duarbosh në një situatë fituese ose humbëse. Prandaj, të kuptuarit e kësaj është thelbësore përpara se të filloni të luani lojëra elektronike. Është e këshillueshme që të shkoni në lojëra elektronike video me norma më të larta RTP për të fituar më shumë.

Bonuset dhe promovimet në slot

Një tjetër strategji e thjeshtë për të fituar para në lojëra elektronike është shfrytëzimi i bonuseve dhe promocioneve të lojërave elektronike. Ndryshe nga lojtarët e tjerë të kazinosë, tifozët e lojërave elektronike gëzojnë çmime të shumta, duke përfshirë kthimi i parave, rrotullime falas, dhe kështu me radhë. Nëse jeni një lojtar i ri në një kazino në internet, ka shumë të ngjarë të merrni një bonus përputhshmërie që shkon deri në 100%. Disa kazino shtojnë disa rrotullime falas të lidhura me një lojë të veçantë, veçanërisht Starburst.

Sidoqoftë, lexoni gjithmonë shtypjen e imët përpara se të kërkoni bonusin. Këtu do të mësoni më shumë rreth kërkesës së basteve, lojërave të bashkëngjitura slot dhe kushteve të tjera të bonusit. Përveç rritjes së bankrollit tuaj, bonuset e kazinosë në internet gjithashtu ju lejon të provoni lojërat falas. Pra, jini gjithmonë në vëzhgim!

Turne slot

Edhe pse nuk disponohet në të gjitha kazinotë online, turnet e lojërave elektronike po bëhen të zakonshme këto ditë. Në shumicën e skenarëve, turnet e lojërave elektronike janë të hapura për lojtarët për një tarifë të veçantë hyrjeje dhe vetëm fituesit më të mirë marrin shpërblimet. Nëse jeni mjaftueshëm me fat, mund të merrni akses falas në turnet e lojërave elektronike dhe çdo gjë që fitoni shtohet në portofolin tuaj të kazinosë.

Mënjanë këtë, gjithmonë shikoni madhësinë e grupit të çmimeve dhe numrin e lejuar të pjesëmarrësve përpara se të regjistroheni. Për shembull, nëse turneu i slot-it ka një grup çmimesh prej 500 dollarësh dhe atyre u nevojiten vetëm 40 pjesëmarrës, ndani 500/40 për të marrë shumën minimale që dëshironi të fitoni, që është 12,5 dollarë. Nëse tarifa e hyrjes është më e madhe se shuma mesatare që mund të fitoni, atëherë kjo turne slot nuk ia vlen koha dhe paratë tuaja.

Merrni rreziqe të mëdha

Bixhozi për jetesë bëhet më i mirë vetëm nëse je i gatshëm të rrezikosh. Edhe pse unë jam jo duke thënë se duhet të rrezikoni të gjithë bankrollin tuaj në një lojë të zakonshme slot. Në vend të kësaj, synoni më lart dhe shikoni jackpot-et progresive. Unë rekomandoj të luani lojëra elektronike video me jackpot kolosale sepse kjo është e vetmja mënyrë që mund të fitoni mjaftueshëm për t'u kujdesur për nevojat tuaja. Çmimi duhet të jetë së paku 1,000,000 dollarë e lart. Megjithatë, mos i injoroni jackpotet prej 500,000 dollarësh!

konkluzioni

Të fitosh para në lojëra elektronike është me të vërtetë ëndrra e çdo lojtari. Por realiteti fatkeq është se kjo është pothuajse e pamundur të arrihet. Skaji i shtëpisë gjithmonë siguron që kazinoja të fitojë në fund. Gjithashtu, video-slotet nuk janë lojërat më të mira të kazinosë në internet me pagesë që mund të luani. Pra, duhet të mendoni të luani video poker dhe blackjack për të siguruar jetesën nga kumari. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme