Lajme

November 10, 2023

Fanatikë: Avantazhi Konkurrues në tregun e basteve sportive në SHBA

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Koha e leximit: 3 minuta

Fanatikë: Avantazhi Konkurrues në tregun e basteve sportive në SHBA

Sipas CEO të LiveScore Group, Sam Sadi, Fanatics ka mjetet për të dalë në krye në garën mes dy të ardhurve të mëdhenj në tregun amerikan të basteve sportive. Duke folur në iGaming 2024: The Future of iGaming, Sadi theksoi njohuritë dhe përvojën superiore të ekipit Fanatics, duke u dhënë atyre një avantazh të rëndësishëm konkurrues ndaj rivalëve ESPN Bet.

Avantazhi konkurrues i fanatikëve

Sadi beson se Fanatikët kanë një shans më të mirë për të fituar për shkak të kuptimit të tyre për industrinë. Shumë nga drejtuesit, menaxhmenti dhe ekipi inxhinierik i tyre vijnë nga Sky Bet, duke u dhënë atyre ekspertizën për të ndërtuar një libër sportiv të klasit botëror. Fanatikët janë të gatshëm të jenë të durueshëm dhe të ndërtojnë një ekosistem të tërë pjesë-pjesë, duke siguruar që çdo komponent të jetë më i miri në klasë.

Sfidat me të cilat përballet ESPN Bet

Nga ana tjetër, Sadi shprehu dyshime për shanset e suksesit të ESPN Bet nëse nuk adresojnë vështirësitë me të cilat përballen me Barstool dhe nuk investojnë shumë në teknologji. Ai theksoi rëndësinë e të kuptuarit të asaj që mungon dhe të jesh i durueshëm për të kapërcyer këto sfida.

E ardhmja e konvergjencës në bastet sportive

Sadi diskutoi edhe për temën e konvergjencës në bastet sportive, duke theksuar potencialin për inovacion në këtë fushë. Ai vuri në dukje se shumë burime teknologjike aktualisht janë të përqendruara për të mbetur në përputhje në industrinë e mbirregulluar, duke kufizuar investimet në inovacion. Megjithatë, duke përfshirë konvergjencën në një ekosistem në pronësi të plotë, ka vend për përmirësim dhe mundësi për të bërë një ndryshim.

Angazhimi dhe ruajtja e lojtarëve

Ngjarja paraqiti gjithashtu diskutime mbi angazhimin, mbajtjen dhe besnikërinë e lojtarëve. Joanna Beaton, Shefja e CRM në Kwiff, theksoi rëndësinë e përvojave të personalizuara në mbajtjen e lojtarëve. Ajo theksoi nevojën për të kuptuar profilet e lojtarëve dhe për të përdorur të dhënat për të krijuar udhëtime të përshtatura në bord.

Adrian Căpriţă, CRM dhe drejtor VIP në Superbet, i bëri jehonë fokusit te mbajtja dhe sfidat e paraqitura nga rregulloret më të rrepta dhe kufijtë e depozitave. Ai theksoi nevojën për t'u dalluar në një treg të ngopur dhe për të ndërtuar besnikëri përmes përvojave pozitive.

Tom Dyson, Shefi i Shërbimeve të Menaxhimit të Lojërave në EveryMatrix, diskutoi rolin e marketingut të markës në mbajtjen e lojtarëve. Ndërsa njohja e markës është e rëndësishme, Dyson beson se produkti dhe përvoja e përgjithshme janë çelësi për angazhimin dhe mbajtjen e lojtarëve.

Marrëveshje kryesore

  • Fanatics ka një avantazh konkurrues në tregun amerikan të basteve sportive për shkak të njohurive dhe përvojës së tyre superiore
  • ESPN Bet përballet me sfida që duhet të adresohen në mënyrë që të ketë sukses
  • Konvergjenca në bastet sportive paraqet mundësi për inovacion
  • Përvojat e personalizuara dhe përvojat pozitive fillestare janë thelbësore për mbajtjen e lojtarëve
  • Marketingu i markës është i rëndësishëm, por produkti dhe përvoja e përgjithshme janë çelësi për të mbajtur lojtarët

Si përfundim, Fanatics ka shanset më të mira për të dalë në krye në tregun amerikan të basteve sportive. Kuptimi i tyre për industrinë dhe gatishmëria për të investuar në teknologji dhe për të ndërtuar një libër sportiv të klasit botëror u japin atyre një avantazh të rëndësishëm ndaj ESPN Bet. Megjithatë, të dyja kompanitë duhet të fokusohen në angazhimin e lojtarëve, ruajtjen dhe ofrimin e përvojave pozitive për të ndërtuar besnikëri në një treg gjithnjë e më konkurrues.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme