Lajme

November 7, 2019

Çfarë duhet të dini rreth programeve VIP dhe High Roller

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Nëse dëshironi të bëheni një lojtar VIP në një kazino, atëherë këto këshilla do t'ju japin një pasqyrë se çfarë është kjo dhe si të veproni nëse kjo është për ju.

Çfarë duhet të dini rreth programeve VIP dhe High Roller

Programet VIP dhe Shpërblimet me rul të lartë

Ka shumë përfitime dhe stimuj të ndryshëm që ofrojnë kazinotë në internet. Ata e bëjnë këtë sepse kjo është një industri kaq konkurruese. Secila prej kazinove duhet të ofrojë diçka që ata mendojnë se është më e mirë se të tjerat. Ata duhet ta bëjnë këtë si për lojtarët e rinj ashtu edhe për lojtarët ekzistues.

Lojtarët e rinj shpesh joshen me bonuse fillestare si shpërblimet e mirëseardhjes. Por kazinove online gjithashtu duhet të krijojnë mënyra për të siguruar që lojtarët e tyre ekzistues të qëndrojnë dhe se ata janë depozitues të rregullt. Disa lojtarë përdorin platformën e kazinosë vetëm herë pas here, ndërsa të tjerët janë të rregullt dhe janë ata që klasifikohen si lojtarë shumë të rëndësishëm.

Si të bëheni një lojtar VIP

te bëhuni VIP ose shpesh i referuar si një rul i lartë, një lojtar duhet së pari të rishikojë politikat e kazinosë. Kjo shpesh do të përshkruajë se cilat janë kufijtë që dikush të arrijë statusin VIP. Në shumicën e rasteve, kjo është një shumë relativisht e lartë në lidhje me depozitat që bën një lojtar.

Disa kazino do të gjykojnë gjithashtu VIP-at për veprimet e tyre të basteve dhe cilat lojëra luajnë. Për shembull, ka disa lojëra elektronike që konsiderohen të jenë lojëra elektronike të larta që do të thotë se diapazoni minimal i basteve mund të jetë i lartë. E njëjta gjë vlen edhe për lojërat e tavolinës, ka disa lojëra që janë të rezervuara për rrotulla të larta.

Avantazhet e të bërit një lojtar VIP

Kazinotë që kanë programe VIP kanë disa oferta joshëse për ata lojtarë që përshtaten në këtë kategori. Për shembull, ata mund të ofrojnë disa bonuse ekskluzive të depozitave, si p.sh. një bonus përputhshmërie. Një ofertë tjetër mund të jenë lojëra ekskluzive për VIP-at ose promovime që janë në dispozicion vetëm për ta.

Lojtarët që bëhen lojtarë VIP do të korrin përfitimet e çfarëdo programi VIP. Disa mund të ofrojnë kthimi i parave lojtarëve të tyre VIP, gjë që mund të nënkuptojë se kazinoja do të ofrojë një përqindje të caktuar parash në llogarinë e tyre për lojë në varësi të sasisë së basteve që lojtari ka bërë në një kohë të caktuar.

Gjetja e programeve më të mira VIP

Qasja e parë që duhet të merret është që lojtari i ri në një platformë kazinoje në internet duhet të rishikojë politikat dhe më pas të bëjë një krahasim të tyre në lidhje me kazinotë e tjera në internet që i tërheqin ata. Kjo mund të bëhet përpara se të bëheni anëtar i faqes.

Duhet të merret një vendim nëse një lojtar mund të përballojë të bëhet VIP apo një rul i lartë. Jo të gjithë mund të përballojnë të bëjnë numrin e depozitave dhe shumën e nevojshme për të arritur këtë status. Kjo duhet të peshohet kundrejt stimujve që ofrohen.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme