Kazinotë më të mira në internet me Bonusi i kthimit të parave : Të listuara dhe të krahasuara

Mirë se vini në CasinoRank, burimi juaj kryesor për këshilla të ekspertëve mbi bonuset e kazinosë në internet. Ne jemi të specializuar në ofrimin e informacionit të detajuar mbi kazinotë më të mira në internet dhe bonuset që ato ofrojnë. Sot, ne jemi të ngazëllyer t'ju prezantojmë me bonusin e kthimit të parave. Ky lloj bonusi është krijuar për t'u kthyer lojtarëve një përqindje të humbjeve të tyre si bonus. Ekipi ynë ka bashkuar një listë të kazinove më të mira që ofrojnë bonuse për kthimin e parave. Mos e humbni mundësinë për të rikthyer disa nga humbjet tuaja - vizitoni një nga kazinotë tona të rekomanduara me një bonus kthimi parash sot!

Kazinotë më të mira në internet me Bonusi i kthimit të parave : Të listuara dhe të krahasuara
Keisha Bailey
ExpertKeisha BaileyExpert
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Si i vlerësojmë dhe renditim kazinotë me bonusin e kthimit të parave

Në CasinoRank, ekipi ynë i ekspertëve ka vite përvojë në vlerësimin e kazinove online me bonuse të ndryshme, duke përfshirë bonusin e kthimit të parave. Ne marrim parasysh disa faktorë për t'u siguruar që ne vetëm rekomandojmë kazino të sigurta dhe të besueshme për lexuesit tanë.

Siguria

Mbi të gjitha, ne kemi prioritet sigurinë dhe sigurinë e lexuesve tanë. Vlerësimi ynë gjithëpërfshirës përfshin një zhytje të thellë në licencimin, protokollet e sigurisë dhe reputacionin e secilës kazino. Qëllimi ynë është të garantojmë që çdo kazino që ne mbështesim është jo vetëm e besueshme, por gjithashtu ofron një mjedis të sigurt lojrash.

Procesi i regjistrimit

Ne shqyrtojmë nga afër procesin e regjistrimit të çdo kazinoje për t'u siguruar që është i drejtpërdrejtë dhe i përshtatshëm për përdoruesit. Për më tepër, ne vlerësojmë nëse kazinoja mbledh informacione personale të panevojshme gjatë regjistrimit, duke synuar të mbrojë privatësinë e lexuesve tanë dhe të përmirësojë përvojën e tyre të lojërave.

Metodat e depozitimit dhe tërheqjes

Komoditeti dhe siguria janë parësore kur bëhet fjalë për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve. Ne vlerësojmë me përpikëri shumëllojshmëria dhe besueshmëria e mënyrave të pagesës çdo kazino ofron. Ekzaminimi ynë përfshin kërkimin për çdo tarifë të fshehur ose kohë të zgjatur përpunimi që mund të ndikojë në transaksionet financiare të lexuesve tanë.

Bonuset

Një aspekt kritik i vlerësimit tonë përqendrohet në bonusin e kthimit të parave të ofruara nga çdo kazino. Ne sigurojmë që këto shpërblime të jenë jo vetëm joshëse, por edhe të drejta dhe transparente. Për më tepër, ne shqyrtojmë plotësisht çdo kërkesë ose kufizim të basteve që mund të ndikojnë në aftësinë e një lojtari për të tërhequr fitimet e tyre, duke u ofruar lexuesve tanë një kuptim të qartë të asaj që duhet të presin.

Reputacioni midis lojtarëve

Zërat dhe përvojat e lojtarëve të tjerë kanë peshë të rëndësishme në procesin tonë të vlerësimit. Ne i konsiderojmë komentet dhe komentet e lojtarëve për të vlerësuar reputacionin e përgjithshëm të një kazinoje. Ne hetojmë gjithashtu nëse ka ndonjë ankesë ose problem të pazgjidhur që mund të prishë përvojat e lojërave të lexuesve tanë. Duke përfshirë këto njohuri, ne përpiqemi t'i çojmë lexuesit tanë drejt kazinove që kanë fituar besim dhe vullnet të mirë brenda komunitetit të lojërave.

Image

Bonusi i kthimit të parave - Gjithçka që duhet të dini

Një bonus i kthimit të parave është një lloj promovimi i kazinosë në internet që ju lejon të fitoni një përqindje të humbjeve tuaja, zakonisht si para ose kredite bonus. Në mënyrë tipike, kazinotë ofrojnë një përqindje të kthimit të parave që varion nga 5% në 30% të humbjeve tuaja neto, të cilat mund t'i përdorni për të vazhduar të luani ose të tërhiqeni pasi të keni përmbushur kërkesat specifike. Në shumicën e rasteve, bonuset e kthimit të parave mund të përdoren në çdo lojë të disponueshme në kazino, por është gjithmonë e mençur të kontrolloni termat dhe kushtet për t'u siguruar që të mos humbisni asnjë kufizim. Disa kazino mund të kenë lojëra specifike të pranueshme për bonuse kthimi parash, ndërsa të tjera mund të përjashtojnë lloje ose tituj të caktuar lojërash.

Si të merrni një bonus të kthimit të parave

Bonusi i kthimit të parave funksionon në një parim të thjeshtë: sa më shumë të luani dhe të humbni, aq më shumë para të gatshme do të ktheheni. Kazinotë në internet me bonuse të kthimit të parave llogaritin shumën e kthimit të parave bazuar në humbjet tuaja neto gjatë një periudhe të caktuar (ditore, javore ose mujore) ose në lojëra të veçanta. Për shembull, nëse një kazino ofron një bonus kthimi parash prej 10% dhe ju humbni 100 dollarë gjatë periudhës së promovimit, do të merrni 10 dollarë si bonus kthimi parash.

Këtu janë hapat për të marrë bonusin e kthimit të parave:

 • Regjistrohu për një llogari në një kazino që ofron një bonus kthimi parash
 • Bëni një depozitë
 • Luaj lojrat tuaja të preferuara të kazinosë
 • Nëse keni humbje, kazino do të kreditojë një përqindje të humbjeve tuaja në llogarinë tuaj
Udhëzues fillestar për bonuset e kthimit të parave të kazinosë

Llojet e ofertave të bonusit të kthimit të parave

Ka disa lloje të ofertave të bonusit të kthimit të parave nga të cilat lojtarët mund të përfitojnë. Këtu janë disa nga llojet më të zakonshme:

Kthimi i parave në humbjet neto

Një lloj i përhapur i bonusit të kthimit të parave është kthimi i parave në humbjet neto. Ky bonus shpërblen lojtarët me një përqindje të humbjeve të tyre neto, të cilat llogariten duke zbritur fitimet e tyre totale nga bastet e tyre të përgjithshme. Për shembull, nëse bastet totale të një lojtari arrijnë në 500 dollarë dhe ai fiton 200 dollarë, humbjet e tij neto do të ishin 300 dollarë. Me një bonus të kthimit të parave në humbjet neto, ata mund të marrin një pjesë të atyre $300 si bonus, duke ndihmuar në zbutjen e ndikimit të humbjeve të tyre.

Kthimi i parave në humbjet totale

Një variant tjetër i bonusit të kthimit të parave është kthimi i parave në humbjet totale. Ndryshe nga humbjet neto, të cilat marrin parasysh vetëm diferencën midis fitimeve dhe basteve, ky lloj kthimi i parave llogarit shpërblimet bazuar në shumën totale të bastit, pavarësisht nëse lojtari fitoi apo humbi. Për shembull, nëse një lojtar vendos 1000 dollarë në baste, ai mund të marrë një përqindje prej atyre 1000 dollarëve si bonus, pavarësisht nga fitoret ose humbjet e tyre aktuale.

Kthim parash në disa lojëra

Disa kazino ofrojnë bonuse për kthimin e parave të përshtatura për lojëra specifike, të tilla si lojëra elektronike ose lojëra tavoline. Kjo qasje u lejon lojtarëve të eksploroni lojëra të reja ose kënaquni me të preferuarat e tyre me sigurinë e shtuar për të ditur se një pjesë e humbjeve të tyre do të rimbursohet. Është një mënyrë e shkëlqyer që lojtarët të diversifikojnë përvojat e tyre të lojërave pa rrezikuar një sasi të konsiderueshme të fondeve të tyre.

Kthim parash në një ditë të caktuar

Disa kazino ofrojnë bonuse për kthimin e parave në ditët e caktuara të javës, duke u ofruar lojtarëve mundësinë për të rikuperuar një pjesë të humbjeve të tyre nëse hasin një seri të pafat. Këto bonuse mund të jenë një përforcues morali, duke i ndihmuar lojtarët të qëndrojnë të angazhuar dhe të motivuar edhe pas një vargu rezultatesh fatkeqe.

Llojet e bonuseve të kthimit të parave të kazinosë

Kushtet dhe kushtet e bonusit të kthimit të parave

Kur bëhet fjalë për bonuset e kazinosë në internet, është e rëndësishme të kuptoni termat dhe kushtet që vijnë me to. Këto rregulla përshkruajnë kërkesat dhe kufizimet që lojtarët duhet të ndjekin për të marrë dhe përdorur bonusin. Në këtë artikull, ne do t'i hedhim një vështrim më të afërt termave dhe kushteve të bonusit të kthimit të parave.

Kërkesat e bastit

Kërkesat e bastit janë një tipar i përbashkët i bonuset e kazinosë në internet, duke përfshirë bonusin e kthimit të parave të gatshme. Këto kërkesa diktojnë se sa herë një lojtar duhet të vë bast shumën e bonusit përpara se të mund të tërheqë ndonjë fitim. Për shembull, një ofertë tipike e mirëseardhjes mund të përfshijë një bonus 100% të kthimit të parave deri në 100 dollarë me një kërkesë bastesh 30 herë. Kjo do të thotë që nëse një lojtar depoziton 100 dollarë dhe merr një bonus kthimi prej 100 dollarësh, ai duhet të bast 3000 dollarë (30 x 100 dollarë) përpara se të mund të tërheqë ndonjë fitim.

Depozita minimale e kërkuar

Për t'u kualifikuar për bonusin e kthimit të parave, lojtarët duhet të bëjnë një depozitë minimale. Kjo shumë ndryshon në varësi të kazinosë dhe ofertës specifike të bonusit. Depozita minimale është e rëndësishme sepse siguron që lojtarët janë të përkushtuar për të luajtur në kazino dhe nuk po përfitojnë vetëm nga oferta e bonusit.

Kufizime në llojin e lojërave ose titujve

Disa bonuse të kthimit të parave mund të kenë kufizime në llojin e lojërave ose titujve që mund të luhen me bonusin. Për shembull, një kazino mund të lejojë që bonusi të përdoret vetëm në makinat e fatit ose lojërat e tavolinës. Kjo është e rëndësishme sepse siguron që lojtarët të përdorin bonusin në mënyrën që kazino synonte.

Kufijtë në madhësinë minimale dhe maksimale të bastit

Bonuset e kthimit të parave mund të kenë gjithashtu kufizime në madhësinë minimale dhe maksimale të bastit. Kjo do të thotë që lojtarët duhet të bastojnë brenda një diapazoni të caktuar në mënyrë që të kenë të drejtë për bonus. Për shembull, një kazino mund t'u kërkojë lojtarëve të vënë bast një minimum prej $1 dhe një maksimum prej $10 për rrotullim në mënyrë që të kualifikohen për bonusin e kthimit të parave.

Kapak për fitimin maksimal

Bonuset e kthimit të parave mund të kenë gjithashtu një kufi në shumën maksimale që mund të fitohet duke përdorur bonusin. Kjo do të thotë që edhe nëse një lojtar fiton më shumë se shuma maksimale, ai do të marrë vetëm shumën e kufizuar. Për shembull, një kazino mund të kufizojë fitimin maksimal në 500 dollarë, edhe nëse lojtari fiton 1000 dollarë.

Afat kohor

Së fundi, bonuset e kthimit të parave mund të kenë një afat kohor. Kjo do të thotë që lojtarët duhet të përdorin bonusin brenda një kohe të caktuar ose do të skadojë. Për shembull, një kazino mund t'u kërkojë lojtarëve të përdorin bonusin brenda 30 ditëve nga marrja e tij.

A mund të fitoni shumë me një bonus të kthimit të parave?

Ndërsa bonuset e kthimit të parave mund t'ju mungojnë emocionet e disa bonuseve të tjera, ato mund t'ju ndihmojnë në ruajtjen e fondeve. Ato veprojnë si një jastëk financiar kundër humbjeve dhe zgjasin kohën tuaj të lojës, duke rezultuar potencialisht në fitime më të mëdha. Për të maksimizuar përfitimet e bonuseve të kthimit të parave, sigurohuni që të respektoni rregullat e kazinosë dhe angazhohuni në baste të kujdesshme.

Këshilla dhe truket për bonusin e kthimit të parave 2024
Image

Të mirat dhe të këqijat e bonuseve të kthimit të parave

Bonusi i kthimit të parave është një lloj i njohur i bonusit të kazinosë në internet që u ofron lojtarëve një përqindje të humbjeve të tyre si bonus. Ndërsa ky bonus mund të jetë i dobishëm për disa lojtarë, ai gjithashtu ka të mirat dhe të këqijat e tij.

Propozimet e bonusit të kthimit të parave ✅

Bonuset e kthimit të parave mund të jenë tepër të dobishme për lojtarët e kazinosë në internet. Këtu janë disa përfitime të dukshme të përdorimit të kthimit të parave të kazinosë dhe lojërave bonus të kazinosë:

 • Zbutjes së rrezikut: Bonuset e kthimit të parave zvogëlojnë rrezikun tuaj duke siguruar një rrjet sigurie për humbjet tuaja, gjë që mund të jetë veçanërisht e dobishme gjatë një serie humbjesh.
 • Lojë e zgjeruar: Një bonus i kthimit të parave ju lejon të zgjasni lojën tuaj pa pasur nevojë të depozitoni fonde shtesë, duke rritur shanset tuaja për të fituar.
 • **Shpërblime të rritura të besnikërisë:**Disa kazino i lidhin bonuset e tyre të kthimit të parave me programet e besnikërisë, duke ju mundësuar të fitoni pikë ose shpërblime shtesë ndërsa luani.
 • Shkathtësia: Promovimet e bonusit të lojërave të kazinosë, duke përfshirë bonuset e kthimit të parave, mund të përdoren në të gjithë lojëra të ndryshme kazino, duke ofruar një përvojë të ndryshme lojrash.

Disavantazhet e bonuseve të kthimit të parave ❌

Ndërsa bonuset e kthimit të parave ofrojnë përfitime të shumta, është thelbësore të merren parasysh disa të meta të mundshme:

 • Kushtet e basteve: Shumë bonuse të kthimit të parave vijnë me kërkesa për bast, të cilat mund të jenë sfiduese për t'u përmbushur dhe mund të kufizojnë aftësinë tuaj për të tërhequr fondet tuaja të bonusit.
 • Kufizimet: Disa kazino mund të vendosin kufizime në lojërat e pranueshme ose të kufizojnë shumën maksimale që mund të merrni si bonus për kthimin e parave.
 • Shpërblime të bazuara në humbje: Meqenëse bonuset e kthimit të parave bazohen në humbjet tuaja neto, ju duhet të humbni një shumë specifike përpara se të merrni ndonjë përfitim.
 • I ndjeshëm ndaj kohës: Disa promovime të kthimit të parave kanë një afat kohor të kufizuar, i cili mund të mos jetë i përshtatshëm për lojtarët që preferojnë seanca më të gjata të lojërave.

Lloje të tjera bonusesh që mund të shijoni

Përveç bonusit të kthimit të parave, ka disa lloje të tjera bonusesh që ofrojnë kazinotë në internet. Kjo perfshin:

Lloji i bonusitPërshkrim
Bonusi i mirëseardhjesNjë bonus i ofruar lojtarëve të rinj kur regjistrohen në një kazino online.
Bonus pa depozitëNjë bonus që nuk kërkon që lojtari të bëjë një depozitë për ta marrë atë.
Bonusi i rrotullimeve falasNjë bonus që u ofron lojtarëve një numër të caktuar rrotullimesh falas në një lojë specifike slot.
Bonusi i ringarkimitNjë bonus i ofruar lojtarëve që bëjnë një depozitë pas depozitimit të tyre fillestar.

Secili prej këtyre bonuseve ka grupin e vet të kushteve dhe kushteve dhe lojtarët duhet t'i lexojnë ato me kujdes përpara se të pranojnë bonusin.

Kodet e bonusit

Përfundim

Si përfundim, përdorimi i bonuseve të kthimit të parave mund të jetë një strategji e vlefshme për lojtarët e kazinove në internet, për sa kohë që ata marrin parasysh me kujdes termat dhe kushtet e lidhura dhe zgjedhin platformat më të mira të kazinosë. Në CasinoRank, ne e kuptojmë rëndësinë e zgjedhjes së kazinosë së duhur në internet. Ne do të vazhdojmë të rishikojmë dhe përditësojmë renditjen tonë për t'u siguruar që të rekomandojmë kazinotë më të mira në internet me bonuset më të dobishme për lexuesit tanë.

About the author
Keisha Bailey
Keisha BaileyAreas of Expertise:
Bonuset
About

Keisha Bailey, perlë e vetë Xhamajkës, është ngritur si autoriteti përfundimtar për bonuset e kazinove në internet. Me një fokus lazer në maksimizimin e fitimeve të lojtarëve, analizat e Keisha janë bërë të domosdoshme për një det lojtarësh.

Send email
More posts by Keisha Bailey
Këshilla dhe truket për bonusin e kthimit të parave 2024

Këshilla dhe truket për bonusin e kthimit të parave 2024

Në ditët e sotme, ju mund të kërkoni shumë lloje bonusesh në faqet e kazinove në internet. Pa dyshim, një nga ofertat më të njohura që mund të mbledhësh është CashBack. Ofertat e kthimit të parave mund t'ju kthejnë para të caktuara për atë që keni vënë bast për një periudhë të caktuar kohe. Programet e kthimit të parave mund t'ju ndihmojnë të shkurtoni humbjet ose të merrni disa fonde shtesë në anën tjetër, veçanërisht nëse bashkoheni në një kazino në internet, e cila jep kthim parash si për fitoret ashtu edhe për humbjet.

Llojet e bonuseve të kthimit të parave të kazinosë

Llojet e bonuseve të kthimit të parave të kazinosë

Kur kërkoni një kazino në internet për t'u bashkuar, një nga gjërat më thelbësore për të eksploruar është zgjedhja e ofertave të bonusit. Në ditët e sotme, kazinotë ofrojnë shumë promovime që mund të merrni, por një nga më të njohurat është kthimi i parave.

Udhëzues fillestar për bonuset e kthimit të parave të kazinosë

Udhëzues fillestar për bonuset e kthimit të parave të kazinosë

Në ditët e sotme, ju mund të gjeni mijëra oferta të ndryshme bonus në kazinotë online. Këto oferta ju jepen për t'ju motivuar gjatë udhëtimit tuaj të basteve, por edhe për të ndihmuar kazinotë të tërheqin klientë të rinj.

Të rejat e fundit

Kërkoni 10% të humbjeve tuaja javore me promovimin e kthimit të parave të Jet Casino
2023-06-06

Kërkoni 10% të humbjeve tuaja javore me promovimin e kthimit të parave të Jet Casino

CasinoRank është gjithmonë në kërkim për t'ju ndihmuar të gjeni kazino të besueshme në internet me promovimet më të mira javore. Ideja është të zgjasni bankrollin tuaj të kazinosë duke luajtur dhe fituar para falas. Këtë javë, kërkimi ndalon në Jet Casino, një kazino 2020 e licencuar dhe e rregulluar në Curacao. Jet Casino ju lejon të luani më shumë dhe të merrni një rimbursim për humbjet tuaja javore. Më poshtë është një pasqyrë e plotë e këtij promovimi.

GratoWin i bën të hënat tuaja argëtuese me deri në 20% kthim parash javore
2023-05-30

GratoWin i bën të hënat tuaja argëtuese me deri në 20% kthim parash javore

Themeluar në vitin 2019, GratoWin është një sit me reputacion i lojërave të fatit i njohur për koleksionin e programeve të besnikërisë. Në këtë kazino, lojtarët fillojnë duke kërkuar bonusin e mirëseardhjes prej 3000 € përpara se të shijojnë një mori programesh besnikërie. Për shembull, kazinoja shpërblen besnikërinë me një bonus javor të kthimit të parave çdo të hënë. Përqindja e ndeshjes për këtë bonus varet nga niveli VIP i lojtarit. Pra, nëse rrotullimet nuk ju shkuan, GratoWin ka një bonus për ju.

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është një bonus i kthimit të parave?

Një bonus i kthimit të parave është një lloj promovimi i kazinosë në internet që u lejon lojtarëve të fitojnë një përqindje të humbjeve të tyre si para ose kredite bonus. Zakonisht varion nga 5% në 30% të humbjeve neto të një lojtari dhe mund të përdoret për të vazhduar lojën ose për t'u tërhequr pas përmbushjes së kërkesave specifike.

Si mund të kërkoj bonusin tim të kthimit të parave?

Për të kërkuar bonusin tuaj të kthimit të parave, ndiqni këto hapa:

 • Regjistrohuni ose hyni në llogarinë tuaj në një kazino në internet që ofron bonuse për kthimin e parave.
 • Zgjedhni në promovimin e bonusit të kthimit të parave, nëse kërkohet.
 • Luaj lojëra të përshtatshme brenda kornizës kohore të specifikuar.
 • Pas periudhës promocionale, kazinoja do të kreditojë llogarinë tuaj me bonusin e kthimit të parave bazuar në humbjet tuaja neto.

A ia vlen një bonus i kthimit të parave?

Një bonus i kthimit të parave mund të jetë i vlefshëm për lojtarët që kërkojnë një rrjet sigurie gjatë humbjeve ose që duan të zgjasin lojën e tyre pa bërë depozita shtesë. Megjithatë, është thelbësore të merren parasysh termat dhe kushtet e lidhura, të tilla si kërkesat e basteve, për të përcaktuar nëse një bonus i kthimit të parave është i përshtatshëm për zakonet dhe preferencat tuaja të lojës.

A ofrojnë të gjitha kazinotë një bonus kthimi parash?

Jo, jo të gjitha kazinotë në internet ofrojnë bonuse për kthimin e parave. Megjithatë, një numër në rritje i kazinove po përfshijnë promovime për kthimin e parave për të tërhequr lojtarë dhe për të ofruar stimuj shtesë për lojën. Është thelbësore të hulumtoni dhe krahasoni kazinotë e ndryshme në internet për të gjetur ato që ofrojnë bonuset më tërheqëse të kthimit të parave.

Si mund të gjej bonusin më të mirë të kthimit të parave?

Për të gjetur bonusin më të mirë të kthimit të parave, merrni parasysh faktorë të tillë si reputacioni i kazinosë, përqindja e kthimit të parave të gatshme, periudha e promovimit, lojërat e pranueshme dhe kërkesat përkatëse të basteve. Për më tepër, përdorni burime në internet si faqet dhe forumet e rishikimit të kazinove për të krahasuar bonuse dhe promovime të ndryshme të kthimit të parave.

A mund të përdor një bonus kthimi parash në ndonjë lojë?

Në shumicën e rasteve, bonuset e kthimit të parave mund të përdoren në çdo lojë të disponueshme në kazino. Sidoqoftë, është thelbësore të kontrolloni termat dhe kushtet për çdo kufizim të lojës ose lojëra specifike që kualifikohen për bonusin e kthimit të parave. Disa kazino mund të kenë lojëra të caktuara të pranueshme për bonuse kthimi parash, ndërsa të tjera mund të përjashtojnë lloje ose tituj të caktuar lojërash.

Cili është ndryshimi midis bonuseve të kthimit të parave të kazinosë dhe fitimeve të kazinosë?

Bonuset e kthimit të parave të kazinosë i referohen një oferte promovuese ku lojtarët marrin një përqindje të humbjeve të tyre neto si para të gatshme ose kredite bonus. Nga ana tjetër, fitimet e kazinosë përfaqësojnë fitimet e krijuara nga kazino përmes basteve të vendosura nga lojtarët. Ndërsa bonuset e kthimit të parave përfitojnë lojtarët duke i ndihmuar ata të rikuperojnë disa nga humbjet e tyre, fitimet e kazinosë janë të ardhurat e mbledhura nga kazinoja nga të gjitha bastet dhe bastet.

Pse kazinotë në internet ofrojnë bonuse për kthimin e parave?

Kazinotë në internet ofrojnë bonuse të kthimit të parave për disa arsye, duke përfshirë:

 • Tërheqja e lojtarëve të rinj: Bonuset e kthimit të parave mund të shërbejnë si një nxitje për lojtarët që të regjistrohen dhe të provojnë lojërat e kazinosë.
 • Mbajtja e lojtarëve ekzistues: Ofrimi i bonuseve të kthimit të parave ndihmon në mbajtjen e lojtarëve duke u siguruar atyre një rrjet sigurie dhe duke i inkurajuar ata të vazhdojnë të luajnë.
 • Përmirësimi i përvojës së lojtarit: Bonuset e kthimit të parave i lejojnë lojtarët të zgjerojnë lojën e tyre dhe të rrisin shanset e tyre për të fituar, duke krijuar një përvojë më të këndshme lojërash.
 • Inkurajimi i besnikërisë: Duke ofruar bonuse për kthimin e parave, kazinotë në internet mund të nxisin besnikërinë mes lojtarëve të tyre dhe t'i mbajnë ata të angazhuar.

Cili është ndryshimi midis kthimit të parave nga raketa dhe kthimit të parave të humbura?

Kthimi i parave të gatshme dhe kthimi i parave me humbje janë dy lloje të ndryshme të bonuseve të kthimit të parave të ofruara nga kazinotë në internet ose platformat e lojërave të fatit:

 • Rake cashback: E gjetur zakonisht në dhomat e pokerit në internet, kthimi i parave me rake i referohet një oferte promovuese ku lojtarët marrin një përqindje të tarifave të grumbullimit të mbledhura nga dhoma e pokerit gjatë lojës së tyre. Grabitja është komisioni i ngarkuar nga dhoma e pokerit për çdo tenxhere ose hyrje në turne.
 • Kthimi i parave të humbura: Kthimi i parave të humbura është një bonus i ofruar nga kazinotë në internet për lojtarët bazuar në një përqindje të humbjeve të tyre neto gjatë një periudhe të caktuar promocionale. Ky lloj bonusi i kthimit të parave synon të ndihmojë lojtarët të rikuperojnë disa nga humbjet e tyre dhe t'i inkurajojë ata të vazhdojnë të luajnë.

Ndërkohë që si kthimi i parave nga grumbullimi ashtu edhe kthimi i parave të humbura u ofrojnë lojtarëve një mjet për të rifituar një pjesë të shpenzimeve të tyre, ndryshimi kryesor qëndron në bazën e llogaritjes së tyre: kthimi i parave të grumbulluara bazohet në tarifat e grumbullimit të gjeneruara gjatë lojës, ndërsa kthimi i parave të humbura fokusohet në humbjet neto të shkaktuara nga lojtari.