Euro Palace Rishikimi 2024 - Games

Euro PalaceResponsible Gambling
CASINORANK
7.12/10
BonusBonus 600 dollarë
Elegancë dhe miqësore për përdoruesit
Shërbim cilësor ndaj klientit
Më shumë se 500 lojëra
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Elegancë dhe miqësore për përdoruesit
Shërbim cilësor ndaj klientit
Më shumë se 500 lojëra
Euro Palace is not available in your country. Please try:
Games

Games

Mund të gjeni mbi 600 lojëra në Euro Palace Casino duke përfshirë lojëra elektronike, video poker, ruletë dhe shumë të tjera. Ata gjithashtu kanë një seksion të drejtpërdrejtë të kazinosë që është aq realist sa do të mendonit se po luani në një kazino të vërtetë me bazë tokësore.

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë e lehtë për t'u mësuar, por megjithatë sjell sofistikim në tryezë. Ideja e lojës është që të ketë një dorë me një vlerë totale prej nëntë. Kur luani Baccarat, të gjithë lojtarët e tjerë në tavolinë nuk ndikojnë në lojën tuaj. Ju luani kundër tregtarit. Secilës kartë i caktohet një vlerë, letrat me fytyrë dhe 10-të kanë një vlerë prej 0. Aces kanë vlerën 1 dhe letrat me numra kanë vlerën e tyre nominale. Pra le`Thuaj se keni një 10 dhe një 7, dora juaj do të jetë me vlerë 7.

Kur lojtari`dora s shton deri në 5 ose më pak, lojtari tërheq një kartë tjetër.

Kur Bankieri`Dy letrat e para shtohen deri në 2 ose më pak, ata tërheqin një kartë të tretë.

Ka 3 zgjedhje bastesh, ju mund të bastni te Lojtari`dora s, Bankeri`dorën ose kravatën.

Kur vini bast për lojtarin`s dorë dhe ju fitoni pagesa është 1:1. Pagesa është e njëjtë nëse vini bast në Banker`s dhe ju fitoni, por në këtë rast, fitorja juaj i nënshtrohet një komisioni prej 5%, sepse shanset janë pak më të favorshme për këtë fitore.

Basti i barazimit ofron pagesën më të mirë 9:1, por ky bast vjen me një avantazh shtëpie prej më shumë se 14%, kështu që duhet të jeni shumë të kujdesshëm kur dëshironi të vendosni këtë bast dhe ne ju këshillojmë ta bëni atë vetëm kur ndiheni jashtëzakonisht me fat.

Këshilla dhe strategji për Baccarat

Herën e parë që filloni të luani Baccarat, duhet të filloni të vini baste me shuma të vogla. Në momentin që filloni të fitoni, mund të rrisni shumën e bastit tuaj.

Është madje një ide më e mirë që fillimisht të filloni të luani në modalitetin demo. Ky është një opsion i përsosur për lojtarët që janë të rinj në lojë për t'u njohur dhe të sigurt në lojën e tyre.

Pozitive dhe negative Strategjitë e basteve progresive janë një mënyrë e mirë për të luajtur lojën dhe për të eksploruar mënyra të reja për të fituar. Ju duhet të rrisni aksionet kur fitoni dhe të ulni aksionet kur humbni. Kjo strategji funksionon më së miri me lojërat që kanë vetëm dy rezultate të mundshme, por nëse marrim parasysh se barazimi ndodh rrallë, mund të themi se mund ta përdorni këtë strategji në lojën tuaj.

Slot

Duke luajtur lojëra elektronike në internet është një aktivitet shumë interesant që ofron shumë argëtim. Ju nuk keni nevojë për njohuri të duhura për lojërat e fatit për të luajtur lojëra elektronike, dhe për më tepër, nuk keni nevojë për shumë fonde për të filluar të luani as. Këto janë vetëm disa nga arsyet pse lojërat elektronike në internet janë kaq tërheqëse për lojtarët e rinj. Dhe kur bëhet fjalë për lojërat, ato vijnë në forma dhe dizajne të ndryshme për t'u kujdesur për të gjithë`s nevojave. Disa nga lojërat më të njohura janë:

 • Avalon II
 • Rrufeja II
 • Romancë e pavdekshme
 • Natën e zonjave
 • Tomb Raider™
 • Terminator II
 • Jurassic Park™

Slots vijnë gjithashtu në kategori të ndryshme. Ka lojëra elektronike video, lojëra elektronike arcade dhe lojëra elektronike me rrotulla.

Reel Slots janë lojëra elektronike të vjetra klasike me më pak simbole dhe bobina. Slotet në internet Arcade janë ato që përfshijnë një element shtesë të lojërave, të ngjashme me ato që mund të gjeni në arkadat me bazë tokësore dhe lojërat video janë më të njohurat në ditët e sotme. Arsyeja për këtë është sepse ata kanë grafikë dhe histori më të detajuara, dhe pjesa më e mirë janë veçoritë që shpalosen ndërsa luani.

Mitet e zakonshme rreth lojërave elektronike

Miti 1 - Lojërat më të thjeshta kanë shanse më të mira. Slotet në internet janë një lojë fati, kështu që ju mund të goditni shumë pa marrë parasysh çfarë loje luani dhe anasjelltas, mund të humbni shumë pa marrë parasysh se çfarë loje po luani.

Miti 2 – Kazinoja mund të kthejë një çelës kur shumë njerëz po fitojnë. Kjo nuk eshte e vertete. Kazinotë në internet përdorin gjeneratorin e numrave të rastësishëm, që do të thotë se është e pamundur të parashikohet rezultati i rrotullimit të radhës.

Poker

Në ditët e sotme, ju mund të gjeni shumë variacione të ndryshme të pokerit. Të luash poker sot është kaq e lehtë, ashtu si të luash lojëra elektronike në internet. Fakti që të gjitha 5 letrat shfaqen menjëherë e bën lojën me ritëm të shpejtë.

Të luash lojën është kaq e thjeshtë dhe në të njëjtën kohë, sjell kaq shumë argëtim. Loja bazohet në pokerin klasik të tërheqjes me 5 letra dhe si rezultat, funksionon pothuajse në të njëjtën mënyrë. Pra, në vend që të vendosni baste dhe të bëni lëvizje në disa pika gjatë lojës, ju keni vetëm një shans për të hedhur dhe zëvendësuar letrat tuaja.

Loja fillon kur vendosni një bast deri në 5 monedha. Në momentin që klikoni në butonin e marrëveshjes do të merrni 5 letra. Ju mund të zgjidhni se cilat karta dëshironi të mbani dhe cilat karta dëshironi të hidhni dhe më pas klikoni sërish Deal.

Strategjitë për të luajtur video poker

Video poker është një lojë shumë e thjeshtë, kështu që është shumë e lehtë të përdorësh një strategji të bazuar në një tabelë që dikton një strategji dorë më dorë. Për shembull, nëse keni një flush mbretëror ose një flush të drejtpërdrejtë, duhet të mbani të pesë letrat. Dhe, nëse i keni përshtatur KQJ ose QJT, atëherë mbani royals dhe vizatoni për një flush mbretëror.

Siç mund ta shihni, kjo nuk është një strategji e pasurimit të shpejtë, por në vend të kësaj, ju lejon të keni një barazim të shëndoshë me 5 letra.

Lojëra popullore video-poker për të luajtur

Mund të gjeni disa versione tërheqëse të Video Pokerit në internet, të gjitha të mundësuara nga një prej ofruesve më të mirë të softuerit, Microgaming. Disa nga variacionet më të njohura përfshijnë:

 • Aces dhe Fytyrat
 • Bonus Poker Deluxe
 • Deuces dhe Joker
 • Jacks ose më mirë
 • Joker Poker
 • Dhjetra ose më mirë

Bingo

Në ditët e sotme Bingo ka zhvilluar pak më shumë një avantazh argëtues, kështu që është tërheqës për një audiencë më të gjerë. Loja ka disa veçori të reja dhe mekanikë të lojës që e bëjnë të gjithë përvojën më emocionuese. Ju mund të luani me deri në 4 letra në të njëjtën kohë. Pasi të keni goditur lojën, 30 topa të numëruar nga 1 deri në 60 do të tërhiqen dhe numrat që përputhen në letrat tuaja do të shënohen me një kryq të kuq.

Nëse arrini të mbushni një tabelë të tërë me 30 topat e parë që janë tërhequr, atëherë do të merrni pagesën më të lartë. Por, edhe nëse nuk merrni pagesën më të lartë, ka shumë kombinime të tjera fituese që mund të bëni në bordet tuaja që do t'ju sjellin pagesa të mëdha.

Bingo balistike

Ky është një variant i Bingo që do të nxjerrë 90 topa të numëruar që duhet të përputhen me numrat që keni në deri në 8 letra. Dhe, ajo që e bën këtë lojë interesante është fakti se pagesat do të varen nga sa shpejt e mbushni kartën.

Spingo

Spingo është një lojë që është diçka midis një loje bingo dhe një rulete. Domethënë, gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një bast se cili top me numër do të dalë ose ku do të bjerë. Loja është shumë e ngjashme me ruletën sepse llojet e basteve janë shumë dinamike dhe ju mund të vendosni një bast në numra tek ose çift, për shembull.

Super Bonus Bingo

Ky variacion i Bingo është pak i ngjashëm me atë të Keno. Arsyeja pas kësaj është se ju duhet të zgjidhni topat e numëruar nga fillimi midis 2 dhe 10 numrave. Pas kësaj, do të gjenerohen 20 topa të numëruar.

Blackjack

Blackjack Online është loja që duhet të luani pasi është një nga lojërat më të njohura të tavolinës në internet. Rezultati ideal i lojës është që të keni një vlerë totale prej 21 nga dy letrat e para që keni`janë trajtuar. Blackjack ka disa terminologji që duhet të dini nëse dëshironi ta luani lojën me më shumë besim:

 • Blackjack – Kur dy letrat tuaja të para gjithsej 21.
 • Busting – Kur keni një total të dorës që është më shumë se 21.
 • Goditje – Kur keni nevojë për një kartë tjetër dhe mund të 'goditni' derisa të kaloni 21.
 • Stand – Kur jeni të kënaqur me letrat që keni dhe nuk keni nevojë për letra shtesë.
 • Double down – Kur dyfishoni bastin tuaj dhe merrni një kartë më shumë.
 • Split - Kur keni dy letra me të njëjtën vlerë, mund t'i ndani dhe të bëni dy duar.
 • Dorëzimi – Dorëzimi është i disponueshëm në dy letrat e para që janë trajtuar. Ju mund të humbni gjysmën e basteve tuaja, por mbani gjysmën tjetër dhe mos vazhdoni të luani.
 • Dora e fortë - Kjo mund të jetë një dorë pa Aces, ose një dorë me Aces që vlejnë 1 pikë.
 • Dora e butë - Kjo është një dorë që ka të paktën një Ace.

Këshilla për të luajtur Blackjack

Ideja për të luajtur Blackjack është të mposhtni tregtarin. Ju ndoshta po pyesni veten tani se si mund ta mposhtni tregtarin dhe ka disa mënyra për ta bërë këtë:

 • Kur dy letrat tuaja të para shpërndahen kanë gjithsej 21.
 • Kur keni një rezultat total më të lartë se tregtari`s por nuk i kalon 21.
 • Kur tregtari ka tërhequr një kartë të tretë dhe ka një total të dorës që i kalon 21.

Kartat në Blackjack vlerësohen në këtë mënyrë:

 • Kartat me numra kanë vlerën e tyre.
 • Kartat e fytyrës vlerësohen me 10.
 • Kartat Ace mund të vlerësohen me 1 ose 11.

Ka disa gjëra që duhet të mbani mend kur luani blackjack online:

 • Loja mund të luhet me deri në tetë kuverta standarde letrash.
 • Kur vendosni bast, ju dhe tregtari do të merrni dy letra. Një nga tregtarët`letrat do të shpërndahen me fytyrë lart, dhe letra që qëndron me fytyrë poshtë njihet si 'hole card'.
 • Kur tregtari`Karta përballë është një Ace që do t'ju ofrohet një bast anësor i njohur si 'Sigurim'. Dhe, nëse letra e vrimës ka vlerën 10, basti anësor do të paguajë 2:1.
 • Kur tregtari`Karta e fytyrës është një Ace, dhe sigurimi është ofruar, tregtari do të shikojë kartën e tij me fytyrë poshtë për të kontrolluar nëse ata kanë një blackjack. Nëse e bëjnë këtë, atëherë ata do ta kthejnë kartën për të zbuluar blackjack-un.
 • Nëse zbulohet se tregtari ka një blackjack, të gjitha bastet do të humbasin, përveç bastit të sigurimit. Nëse keni edhe një blackjack, atëherë loja do të përfundojë me një shtytje.

Ruletë

Ruletë është një lojë që daton në shekullin e 17-të dhe është ende e njohur sot. Loja ende përfshin të njëjtat parime si paraardhësit e saj, por është padyshim më elegant sot. Ekzistojnë tre versione të ndryshme të ruletit dhe të gjitha janë të njohura:

 • Ruletë Amerikane
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë franceze

Ju vendosni bastet tuaja dhe rrota fillon të rrotullohet dhe pas disa sekondash, topi do të ulet në një vend të numëruar të timonit. Nëse e keni marrë me mend numrin që do të bjerë topi, ju fitoni.

Në American Roulette, ka 38 lojëra elektronike të numëruara me numra që variojnë nga 1 në 36, dhe zero dhe një zero të dyfishtë.

Në Ruletën Evropiane, ka 37 lojëra elektronike të numëruara me numra që variojnë nga 1 në 36 dhe vetëm një slot zero.

Ka baste të ndryshme që mund të vendosni pa marrë parasysh se cilin variant të ruletës zgjidhni. Mund të vendosni baste jashtë dhe brenda. Bastet e jashtme përfshijnë:

 • E zezë/E kuqe
 • Çift/Tek
 • 1-18/19-36
 • Një duzinë
 • Kolonat

Bastet e brendshme përfshijnë:

 • Numri i vetëm
 • Ndarë
 • Rruga
 • Këndi
 • Pesë numër
 • Rrugë e dyfishtë

Këshilla dhe truke për të luajtur ruletë

Kur bëhet fjalë për ruletën, praktika është vendimtare. Ne e dimë se kjo është një lojë fati dhe është pothuajse e pamundur të parashikohet rezultati i lojës. Por, ajo që duam të themi kur ju këshillojmë të praktikoni është të ndiheni më rehat me lojën. Kjo është veçanërisht e rëndësishme nëse jeni fillestar. Pra, duhet të filloni duke luajtur në modalitetin praktik për të parë nëse ju pëlqen loja në radhë të parë apo jo.

Ju gjithashtu duhet të mësoni rregullat e lojës përpara se të filloni të luani. Ka lloje të ndryshme bastesh dhe disa prej tyre janë më të lehta për t'u parashikuar, dhe nëse jeni fillestar, duhet të filloni me ato së pari.

Lojëra me para të vërteta

Nëse vendosni se jeni mjaft të sigurt për të filluar të luani për para të vërteta, atëherë Euro Palace është zgjidhja më e mirë për ju. Kazinoja është certifikuar si e sigurt dhe e sigurt nga eCOGRA. Ju mund të luani për para të vërteta duke e ditur që jeni të mbrojtur në çdo kohë.