Rishikimi i kazinosë EU Casino - Games

EU CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
6/10
Bonus100 rrotullime falas
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Sallë pritjeje VIP
Oferta të reja çdo ditë
Dizajn i thjeshtë
EU Casino is not available in your country. Please try:
Games

Games

EUcasino ofron disa nga lojërat më të mira në portofolin e saj. Pavarësisht se cila është shija juaj, ka shumë mundësi që të gjeni lojën që dëshironi të luani dhe gjithashtu të gjeni një të preferuar të re.

Bakarat

Baccarat është një nga lojërat më emocionuese që mund të luani në EUcasino. Loja luhej prej shekujsh dhe ishte një aktivitet argëtues që u pëlqeu si nga aristokratët ashtu edhe nga njerëzit normalë. Atmosfera e të luajturit të lojës në një kazino me bazë tokësore mund`nuk krahasohet me asgjë tjetër. Lajmi i mirë është se tani ju mund ta luani lojën në komoditetin e shtëpisë tuaj falë versionit live të lojës. Pavarësisht se cilin version zgjidhni për të luajtur, ne ju sigurojmë se do të argëtoheni në çdo mënyrë.

Baccarat e ka origjinën në Itali dhe emri i lojës rrjedh nga fjala italiane 'baccarat' që do të thotë zero. Në fillim loja luhej vetëm nga elita, por më vonë u soll për publikun e gjerë. Loja ishte një formë relaksi për shumë njerëz gjatë viteve, dhe pasi u zbulua, loja udhëtoi në të gjithë kontinentin, kështu që shumë njerëz patën mundësinë të luanin Baccarat. Njerëzit në Kubë filluan ta quajnë lojën Punto Banco, dhe ky emër ka mbetur edhe sot e kësaj dite.

Rregullat e lojës ndryshuan me kalimin e viteve. Disa lojëra bazohen thjesht në rastësi, ndërsa të tjerat kërkojnë që ju të përdorni strategjinë e duhur për të pasur një seancë të suksesshme lojrash.

Baccarat është një nga ato lojëra ku praktika e bën të përsosur. Lajmi i mirë është se ju mund të luani falas në EUcasino përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Kjo do t'ju lejojë të praktikoni strategjinë tuaj dhe të ndiheni të sigurt herën tjetër që të vendosni të luani.

Kjo është një lojë shumë e lehtë për t'u luajtur ku keni 3 opsione për të vendosur një bast, për lojtarin, për bankierin ose një barazim. Ju luani vetëm kundër tregtarit, pa marrë parasysh sa lojtarë ka në tryezë. Ju duhet të vendosni një bast për dorën që besoni se do të jetë sa më afër 9. Kur merrni 2 letra që tejkalojnë maksimumin e 9 pikëve, dhjetërat nuk do të llogariten. Le`s themi, ju keni një dorë me një vlerë totale prej 14 kur ne e heqim vlerën dhjetë, dora juaj do të vlerësohet me 4.

Si të fitoni në Baccarat

Për të fituar në Baccarat ju duhet të keni një dorë me vlerë totale 9. Letrat kanë vlerën e mëposhtme:

 • King, Queen, Jack dhe 10 kanë një vlerë prej 0.
 • Asi ka vlerën 1.
 • Kartat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre.

Për të fituar në Baccarat, duhet të praktikoni lojën dhe të përdorni strategjinë e duhur. Lojtarët profesionistë përdorin taktika që quhen sisteme si sistemi Paroli. Lojtarët që përdorin këtë sistem rrisin bastin e tyre kur janë duke fituar dhe e ulin atë kur janë duke humbur. Kur përdorni këtë strategji, nuk do të përjetoni një humbje të madhe dhe mund të arrini një goditje fituese, kështu që ia vlen të provoni.

Punto Banco është një tjetër strategji interesante që duhet ta provoni. Këtu do të duhet të gjeni një model që funksionon për ju dhe të luani në atë mënyrë. Disa lojtarë përdorin sistemin Flat Bet ku përsërisin të njëjtin bast pa pushim. Ata përdorin të njëjtën sasi parash për çdo dorë, kështu që e bëjnë`as këtu nuk do të përjetoni një humbje të madhe.

Slot

Në EUcasino mund të gjeni më shumë se 600 lojëra elektronike në internet, të gjitha që vijnë nga disa prej ofruesve më të mirë të softuerëve në industri. Këtu mund të gjeni lojëra nga Microgaming, WMS, NextGen dhe NetEnt. Dhe nëse jeni duke kërkuar për ato jackpote të mëdha, atëherë duhet`nuk mungojnë lojëra si Mega Moolah, Salla e Zotave dhe Mega Fortune janë.

Disa nga lojërat më të njohura sipas lojtarëve në EUcasino janë:

 • Mega Moolah
 • Slot Online Terminator 2
 • Rrufeja II
 • Guns 'n Roses
 • Mega Fortune
 • Salla e perëndive
 • Pasuria Kozmike
 • Zeusi, Perëndia i Bubullimës

Video Poker

Video poker është një lojë që mund të gjendet në çdo kazino online. Arsyeja për këtë është sepse kjo lojë është shumë e njohur dhe loja nuk është aq e vjetër si disa lojëra të tjera të ngjashme. Ajo u prezantua për herë të parë në vitet 1970 dhe që atëherë ka pasur një sukses të madh.

Në vitet '70, njerëzit nuk ishin mësuar me kompjuterët, kështu që loja luhej në makina që dukeshin shumë si slot machines. Një gjenerues numrash të rastësishëm përdoret për të bërë kombinimin e kartave, kështu që ju duhet shumë fat kur luani këtë lojë pasi mundeni`nuk ndikojnë në rezultatin në asnjë mënyrë. Kjo është në fakt ajo që i bëri këto lojëra kaq të njohura sepse nuk e dini kurrë se çfarë do të ndodhë, por shpresoni se do të jetë dita më e mirë e jetës suaj dhe do të shkoni në shtëpi me një fitore të madhe.

Disa thonë se keni shanse më të mira për të fituar në Video Poker sesa në lojërat e lojërave elektronike në internet. Pra, nëse keni luajtur lojëra elektronike për një kohë të gjatë, ne besojmë se është koha e duhur që të provoni video pokerin. Jemi të sigurt se do ta shijoni këtë lojë tërheqëse. Loja është shumë e lehtë për t'u luajtur, ku ju shpërndahen 5 letra për të formuar një dorë dhe ato janë si më poshtë:

 • Çifti - Kjo është kur keni dy letra të së njëjtës rang
 • Dy palë - Kjo është kur keni dy letra të së njëjtës rang. Ju i merrni këto letra së bashku me dy letra të tjera të së njëjtës rang
 • Tre të një lloji ose udhëtime - Kjo është kur keni tre letra të së njëjtës rang.
 • Straight - Kjo është kur keni pesë letra me kostume të ndryshme, në rend të njëpasnjëshëm. Aces mund të jenë të larta ose të ulëta.
 • Flush - Kjo është kur keni pesë letra të të njëjtit kostum (jo në rend të njëpasnjëshëm)
 • Katër të një lloji - Kjo është kur keni katër letra të së njëjtës rang
 • Full house – Kjo është kur keni tre letra të së njëjtës rang, të kombinuara me dy letra të së njëjtës rang.
 • Straight Flush - Kjo është kur ju keni një straight me të pesë letrat e të njëjtit kostum.
 • Royal Flush - Kjo është kur ju keni një direkt nga 10 në Ace. Të pesë letrat janë të të njëjtit kostum.

Kur merrni kartat tuaja, ju duhet të vendosni se cilat të mbani dhe cilat të hidhni. Thjesht duhet të klikoni mbi kartat që mbani dhe të shtypni butonin Draw.

Kjo lojë varet thjesht nga fati, por ndryshe nga lojëra elektronike këtu, ju mund të merrni vendime për të ndikuar në rezultatin. Për shembull, ju zgjidhni letrat që dëshironi të mbani për të krijuar dorën më të mirë të mundshme të pokerit. Kjo ju jep një ndjenjë kontrolli. Kjo është vetëm një arsye tjetër pse video pokeri është kaq i popullarizuar në mesin e lojtarëve. Rezulton se kjo lojë e thjeshtë, e lehtë për t'u luajtur është një kombinim i fatit, aftësive dhe strategjive.

Këtu, në këtë lojë, ju gjithmonë i njihni kombinimet e mundshme të kartave, të cilat ju japin një avantazh në mënyrë që të mund të përdorni më mirë një strategji. Pra, rezulton se video pokeri është një lojë strategjike në shumë mënyra. Nëse dëshironi të luani të sigurt, gjithmonë mund të zgjidhni një kombinim letrash që shfaqet shpesh në lojë. Nëse synoni më lart, mund të zgjidhni një kombinim unik të kartave që do t'i bëjë edhe fitimet më të larta.

Video pokeri është një lojë që mund ta mposhtni. Kur luani video poker në afat të gjatë, ata kanë një përqindje të madhe kthimi tek lojtari, kështu që ju mund të merrni një 99,5 përqind nëse zgjidhni Jacks or Better dhe madje 100% nëse luani Deuces Wild.

Edhe pse video pokeri mund të mposhtet, disa lojtarë ende bëjnë gabime dhe përfundojnë duke humbur. Ne ju sugjerojmë që nëse jeni fillestar, atëherë duhet të luani me baste të ulëta. Në këtë mënyrë mund të njiheni me lojën dhe të praktikoni për ca kohë përpara se të vendosni të përfshini para të mëdha në lojën tuaj.

Blackjack

Blackjack është një lojë që ofron probabilitetin më të lartë për të fituar. Kjo është loja më e vjetër dhe më e popullarizuar e luajtur në të gjithë botën. Blackjack njihet edhe me një emër tjetër dhe ai është '21'.

Loja luhet me një paketë letrash dhe i referohet kombinimit fitues të përbërë nga dy letra specifike, një ACE dhe një 'bllokim'. Kjo ishte në të kaluarën, dhe sot blackjack do të thotë që dy letrat tuaja mblidhen deri në një vlerë prej 21, por emri origjinal mbeti i pandryshuar edhe sot e kësaj dite.

Ashtu si çdo lojë tjetër, blackjack në ka të bëjë me shansin dhe fatin. Por sapo të bëheni një lojtar me përvojë, mund t'i ktheni gjërat në favorin tuaj. Për ta bërë këtë, ju duhet të mësoni strategjinë bazë të blackjack-ut dhe të shkoni prej andej. Ju gjithashtu duhet të keni aftësi të mira të kujtesës dhe aftësi themelore matematikore për ta bërë këtë.

Strategjia e blackjack-ut përmban të gjitha kombinimet e letrave dhe lëvizjen më të mirë të mundshme për lojtarin. Për këtë arsye, ne ju këshillojmë që të filloni ta luani lojën falas, përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Mënyra argëtuese e blackjack ofron një mundësi të shkëlqyer për të fituar përvojë dhe gjithashtu besim.

Rregullat e blackjack-ut janë shumë të thjeshta ku ideja është të mposhtni tregtarin duke mbajtur një vlerë më të lartë letrash pa i kaluar 21.

 • Kartat 2 deri në 10 kanë saktësisht vlerën që është e shënuar në atë kartë.
 • Kartat J (Jack), Q (Queen), K (Mbreti) kanë një vlerë prej 10.
 • Asi (A) mund të ketë një vlerë prej 1 ose 11, në varësi të asaj që preferoni.

Si të luani Blackjack?

Duke luajtur Blackjack në një kazino me bazë tokësore dhe kazino në internet është paksa e ndryshme. Në një kazino me tulla dhe llaç, ju duhet të blini patate të skuqura dhe t'i vendosni në tavolinë. Ju e bëni këtë përpara fillimit të lojës dhe pas kësaj, do të merrni 2 letra. Kartat tuaja do të jenë të kthyera lart dhe nuk ju lejohet t'i prekni ato. Tregtari do të marrë një kartë me fytyrë lart dhe një me fytyrë poshtë. Nëse dy letrat tuaja të para kanë vlerën 21, atëherë ju keni një blackjack dhe e fitoni atë dorë. Por, nëse edhe tregtari ka blackjack, atëherë kjo dorë përfundon me një shtytje dhe basti mbetet për ndeshjen tjetër. Pasi të merrni dy kartat tuaja, keni disa opsione se si të vazhdoni:

 • Mund të godisni ose të vizatoni një kartë tjetër. Kjo bëhet kur vlera e kartave tuaja është shumë e ulët dhe ju mund të kërkoni një kartë shtesë. Mund të kërkoni karta të reja sa herë të dëshironi.
 • Ju mund të qëndroni nëse besoni se keni një dorë të mirë, ose kur vlera totale e letrave tuaja është e lartë dhe besoni se mundeni`T përmirësoni dorën tuaj me një kartë shtesë.
 • Ju mund të ndani nëse dy kartat që keni marrë janë me të njëjtën vlerë. Pas kësaj, ju do të luani secilën dorë veç e veç dhe duhet të dyfishoni bastin tuaj origjinal.
 • Ju mund të dorëzoheni nëse e bëni këtë`nuk ju pëlqejnë dy letrat tuaja të para. Nëse e bëni këtë, ju humbni gjysmën e bastit tuaj.
 • Ju gjithashtu mund të blini sigurim i cili është si një rrjet sigurie. Ju mund të përdorni më së shumti gjysmën e bastit tuaj si sigurim. Probabiliteti që tregtari të marrë një blackjack me dy letrat e tij të para është shumë i vogël, kështu që në përgjithësi, nuk ia vlen të përdorni sigurimin në radhë të parë.

Rregullat për tregtarin

Pasi të gjithë lojtarët të kenë përfunduar së luajturi, tregtari do të zbulojë kartën e dytë dhe do të vazhdojë bazuar në rregulla fikse. Për fillestarët, këto rregulla mund të duken të ndërlikuara, por gjëja e mirë është që ju i zbatoni`nuk duhet t'i njoh fare. Është tregtari`s dhe janë ata që duhet të dinë rregullat.

Më vonë, kur të keni arritur të mësoni strategjitë bazë të të luajturit blackjack, mund t'i mësoni edhe këto rregulla, por ato nuk do të ndikojnë në lojën tuaj në asnjë mënyrë, sepse mundeni`mos ndryshoni asgjë rreth tyre.

 • Dileri tërheq gjithmonë kur shuma e dy letrave të tij të para është 16 ose më pak.
 • Dileri qëndron gjithmonë në këmbë kur shuma e dy letrave të tij të para është 17 ose më e lartë.
 • Asi llogaritet gjithmonë si 11, përveç nëse vlera e letrave e kalon 21. Në atë rast, një as mund të vlerësohet si 1.
 • Nëse keni një dorë, më të lartë se tregtari, dhe dora juaj nuk i kalon 21, ju fitoni.
 • Nëse dora juaj është më e ulët se tregtari`s, ose nëse kalon 21, ju humbni.
 • Nëse ju dhe tregtari mbani të njëjtën vlerë letrash, loja përfundon në barazim.

Ruletë

Ruletë është një lojë që është luajtur për kaq shumë kohë dhe ka mbajtur të njëjtin thelb dhe interes mes lojtarëve si gjithmonë. Lojtari duhet të luajë kumar në cilën pjesë të rrotës së ruletës do të përfundojë topi i bardhë. Për të qenë i sinqertë, një gjë ka ndryshuar, nuk duhet të vizitoni më një kazino për të luajtur lojën, por përkundrazi, mund ta luani atë në komoditetin e shtëpisë tuaj.

Loja e ruletës u prezantua për herë të parë në Francën e shekullit të 17-të. Loja u shpik nga Blaise Pascal i cili krijoi një lojë që ishte një kombinim i lojërave me rrota si Roly Poly, Ace of Hearts dhe Biribi janë. Dhe nga shekulli i 19-të, loja ishte një sukses i madh për të gjithë.

Të luash lojën në internet është një përvojë emocionuese. Për të luajtur lojën ju duhet vetëm një rrotë ruletë, një top i bardhë dhe disa patate të skuqura. Rrota e ruletës përbëhet nga 37 xhepa ngjyrë të zezë dhe të kuqe dhe një xhepa zero jeshil, në Ruletën Evropiane dhe dy xhepa të gjelbër, 0 dhe 00 në Rouletën Amerikane.

Një program softuerësh e kthen rrotën në një drejtim dhe topi i bardhë rrotullohet në një drejtim tjetër të rrotës së ruletës. Ju duhet të merrni me mend se ku do të bjerë topi për të fituar bastin.

Ju duhet të keni patate të skuqura për të luajtur lojën. Kjo është mënyra e vetme që mund të vendosni një bast. Në një kazino online, çdo lojtar merr patate të skuqura me ngjyra të ndryshme, kështu që ju mund t'i dalloni më mirë bastet tuaja nga të tjerët.

Bastet e brendshme dhe të jashtme

Rrota e ruletës përbëhet nga dy pjesë, pjesa e brendshme dhe pjesa e jashtme. Kjo do t'ju lejojë të vendosni baste brenda dhe jashtë. Shumica e rrotave të ruletit kanë një bast minimal dhe maksimal të lejuar, kështu që ju duhet të gjeni lojën që është brenda buxhetit tuaj.

Të gjitha bastet që vendosni në fushën e numrave në pjesën qendrore të paraqitjes së basteve njihen si baste brenda. Ju mund të vendosni një bast në një numër të vetëm ose një linjë midis numrave dhe keni opsionet e mëposhtme:

 • Bastet Straight-Up vendosen në një numër të vetëm. Ju duhet të vendosni çipat tuaja në numrin që besoni se do të fitojë. Nëse e keni marrë me mend mirë, do të merrni një pagesë prej 35 me 1. Ky bast mund të vendoset në cilindo nga 36 numrat në paraqitje, duke përfshirë zeron e vetme dhe zeron e dyfishtë.

 • Basti i ndarë vendoset në kufirin midis çdo dy numrash ngjitur. Dhe, në rast se ndonjë nga dy numrat fiton, ju do të merrni një pagesë prej 17 deri në 1.

 • Basti i rrugës është një bast i kombinuar i cili vendoset në cilindo nga tre rreshtat e numrave në paraqitjen e basteve. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në vijën e jashtme pranë numrit të parë në rresht. Pagesa për këtë bast është 11 me 1 në rast se shfaqet një nga tre numrat në rresht.

 • Bast këndor ose katror është një bast që vendoset në çdo bllok katror me katër numra në paraqitjen e basteve dhe për të vendosur këtë bast duhet të vendosni çipat në kryqëzimin e kufirit horizontal dhe vertikal në qendër të katër numrave të dëshiruar. . Pagesa për këtë bast është 8 me 1.

 • Sucker Bet është një bast me pesë numra që mund të vendoset në paraqitjen e basteve dhe për të vendosur këtë bast duhet të vendosni çipat në kryqëzimin e kufirit të majtë midis numrave 1 dhe 0. Pagesa për këtë bast është 6 me 1. Ky bast mund të vendoset vetëm në Rouletën Amerikane sepse përfshin zeron e dyfishtë.

 • Bastet e linjës janë baste kombinimi që vendosen në dy rreshta ngjitur dhe mbulojnë gjashtë numra. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në kryqëzimin midis dy rreshtave. Pagesa për këtë bast është 5 me 1.

Bastet e jashtme, nga ana tjetër, janë të gjitha bastet që vendosen jashtë fushës kryesore. Disa lloje bastesh i përkasin kësaj kategorie dhe ato janë si më poshtë:

 • Bastet në Dozens përfshijnë tre baste të ndryshme me 12 numra secila. Duzina e parë përfshin numrat nga 1 deri në 12 dhe ata janë shënuar si '12-shi' në tabelë. Dyzina e dytë përfshin numrat nga 13 deri në 24 dhe ata janë shënuar si 'duzina e dytë' në tabelë. Grupi i tretë është shënuar si 'duzina e tretë' dhe përfshin numrat nga 25 deri në 36. Zero e vetme dhe zeroja e dyfishtë nuk përfshihen në këtë bast. Pagesa për këtë bast është 2 me 1.

 • Bastet e kolonave përfshijnë gjithashtu një grup prej 12 numrash. Përsëri, ky bast bën`t përfshijnë zeron e vetme dhe zeron e dyfishtë. Pagesa për këtë bast është 2 me 1.

 • Bast në ngjyrë është kur vini bast se topi do të bjerë në një xhep të zi ose të kuq. Ju mund të vendosni bast ose në numrat 18 të kuq ose 18 të zinj. Përsëri, as zero e vetme dhe as zeroja e dyfishtë nuk e fitojnë bastin, kështu që nëse topi bie në një nga këto xhepa ju e humbni bastin. Pagesa për këtë bast është 1 me 1.

 • Bast mbi numrat çift ose tek është një bast ku vini bast në 18 numrat çift ose 18 tek në paraqitjen. Zero e vetme dhe zeroja e dyfishtë nuk përfshihen në këtë bast. Pagesa për këtë bast është 1 me 1.

 • Bastet në numra të ulët ose të lartë përfshijnë numrat nga 1 deri në 18 që janë numra të ulët dhe nga 19 deri në 36 që janë numra të lartë. Nëse topi bie në zeron e vetme ose në xhepin e dyfishtë zero, ju do ta humbni bastin. Pagesa për këtë bast është 1 me 1.

Fitimet

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të mbani mend kur bëhet fjalë jo vetëm për të luajtur ruletë, por për çdo lojë kazinoje është të qëndroni brenda buxhetit tuaj. Asnjëherë mos vini bast më shumë se sa mund të humbni sepse le`Pra, shanset nuk janë aspak në anën tuaj.

Pra, nëse nuk doni të ndërmerrni rreziqe të mëdha, atëherë duhet të merrni parasysh bastet e jashtme, ato do të ofrojnë pagesa të mira pa pasur nevojë të rrezikoni bankrollin tuaj menjëherë. Në këtë mënyrë ju mund të shpërndani paratë tuaja dhe të shijoni lojën e ruletit për një periudhë më të gjatë.

EUcasino është një libër i hapur kur bëhet fjalë për lojërat e fatit në internet. Ata ju ofrojnë të gjithë informacionin e nevojshëm që ju nevojitet për të luajtur me sukses. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kontrolloni faqen e tyre të internetit për të gjetur shanset dhe skemat e pagesave me fitimin më të lartë.

Mësimi i skemave të pagesave do t'ju japë një avantazh të madh pasi të vendosni të luani për para të vërteta. Lojtarët me eksperiencë preferojnë Ruletën Evropiane në vend të Ruletës Amerikane sepse e bën atë`Të keni zero të dyfishtë, kështu që shanset që topi të ulet në numrat e tjerë janë pak më të përmirësuar.