Llojet e bonuseve të ndeshjeve të kazinosë në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Bonuset e ndeshjeve janë ndoshta gjërat më të mira që ekzistojnë ndonjëherë në kazinotë online. Ata kanë kaq shumë përfitime për lojtarët, por ato nuk ofrohen aq lirshëm sa janë bonuset normale të kazinosë. Shuma ose përqindja e depozitës në një llogari kazinoje përputhet me bonuset e marra. Prandaj, ato njihen si bonuse ndeshjesh.

Shumë lojtarë do të ishin të vetëdijshëm për bonuset normale të kazinosë, por ata mund të mos ishin të vetëdijshëm për bonusin e ndeshjes në internet. Pra, për ata lojtarë, ne po organizojmë këtë udhëzues të plotë mbi bonuset e ndeshjeve të kazinosë. Tani ata nuk duhet të shqetësohen për asgjë pasi ne do të shpjegojmë gjithçka në udhëzues.

Llojet e bonuseve të ndeshjeve të kazinosë në internet

Bonuset e ndeshjes

Një bonus i zakonshëm i depozitave që mund të marrë një lojtar është një Bonusi i ndeshjes së kazinosë në internet. Faqet më të mëdha të kazinove në internet përdorin bonusin e ndeshjes si nxitjen ideale për të tërhequr klientë të rinj dhe për t'i bindur ata të bëjnë depozita. Është një situatë fituese pasi lojtarët përfitojnë nga bujaria e saj.

Ofertat e bonusit të ndeshjes në kazino të ndryshme ndryshojnë. Megjithatë, pavarësisht nga proporcioni me të cilin përputhet depozita e lojtarit, shpesh nevojitet një depozitë minimale prej $10 ose $20. Përpara se të luajnë, lojtarët duhet të kontrollojnë ofertat e bonusit dhe promovimet më të fundit të kazinosë në internet të ofruara nga kazinoja që ata synojnë të përdorin.

Variacione të ndryshme të bonuseve të ndeshjes

Ndryshimet e bonuseve të ndeshjes janë si më poshtë:

Bonuset e shumëfishta të depozitave

Kur bëhet fjalë për paratë pa pagesë të Bonusit të Ndeshjes, bonuset e shumëfishta të depozitave janë të shkëlqyera. Lojtarët mund të jenë të qetë duke ditur se kjo është një nga ofertat më të mira të disponueshme për ta. Lojtarët do të pëlqejnë bonusin e ndeshjes në të gjitha format e tij, pavarësisht nga fakti se ato ndryshojnë nga ato tipike. Disa ofrojnë para shpërblimi pas tre depozitave të njëpasnjëshme, dhe të tjerët katër për të mbajtur kumarxhinjtë.

Bonuset e preferuara të depozitave të kazinosë

Këto bonuse kazino jepen pasi një lojtar punëson a mënyra e pagesës e miratuar nga kazino. Depozita e një lojtari mund të rritet nga 5% në 15% si rezultat.

Bonusi i kazinosë me rul të lartë

ofertat e kazinosë me rul të lartë kryesisht kujdesen për klientët me depozita të mëdha. Këto mund të jenë më shumë se 1000 dollarë dhe herë pas here vijnë me bonuse 50%.

Bonusi i rrotullimit të depozitave

Bonusi i rrotullimit të depozitave është thjesht një promovim që u jep lojtarëve rrotullime falas pasi të bëjnë një depozitë në një llogari kazino, siç nënkupton edhe emri. Këto mund të përdoren për të luajtur lojëra elektronike; megjithatë, në varësi të lojtarëve të kazinosë që zgjedhin, numri i rrotullimeve falas do të ndryshojë.

Bonusi i ringarkimit

bonus ringarkimi i kazinosë në internet është shpesh 100% dhe zakonisht u jepet lojtarëve aktualë në vend të bonusit të mirëseardhjes. Megjithatë, për sa kohë që ata kanë një abonim në uebsajtin e kazinosë, lojtarët e përkushtuar marrin bonusin e rifreskimit. Edhe nëse shpesh janë pak më pak, bonuset më të mëdha të ndeshjeve të kazinosë janë pothuajse aq të mëdha sa oferta e mirëseardhjes.

Bonuset e Ndeshjes Popullore

  • Bonusi i ndeshjes 50%: Me bonusin e ndeshjes prej 50%, lojtarët do të marrin një bonus të barabartë me 50% të parave që depozitojnë në llogarinë e tyre të kazinosë.
  • Bonusi 100% i ndeshjes: Lojtarët do të marrin një bonus prej 100% deri në shumën e depozitës së tyre me këtë bonus prej 100 ndeshjesh. Ngjashëm me mënyrën se si një depozitë prej 50 dollarësh u jep lojtarëve të drejtën për 100 dollarë në bonuset e kazinosë që përputhen me bastet.
  • Bonusi i ndeshjes 200%: Ju mund të keni fat dhe të merrni një bonus në një kazino në internet që është edhe më i lartë se një bonus ndeshjeje 100%, deri në një total prej $500. Kërkesat për bast janë më të mëdha; megjithatë, aq më e lartë është përqindja e bonusit të ndeshjes.

A ka bonuse pa ndeshje?

Disa bonuse të ndeshjeve falas ofrohen nga kazinotë përmes rrotullimeve të tyre falas. Lojtari mund të përdorë bonuset e tij të ndeshjeve falas për të kërkuar disa lloje të ndryshme rrotullimesh falas. Këto rrotullime falas u jepen lojtarëve si stimuj, shpërblime ose veçori shtesë dhe përdoren si mjete promovuese ose elemente argëtimi.

Për më tepër, rrotullimet falas ofrohen si një strategji promovuese për të marrë bonuse kompliment për ndeshje. Kazinotë online ofrojnë dy lloje të ndryshme rrotullimesh falas; njëra jepet si dhuratë promocionale dhe tjetra fitohet nëpërmjet lojës.

Rrotullimet falas janë gjithmonë të disponueshme për qëllime marketingu. Lojtarët në këtë skenar mund të mbledhin menjëherë bonusin. Rrotullimet falas, nga ana tjetër, jepen me një madhësi të caktuar bast kur ato fitohen gjatë gjithë lojës. Aksioni aktual i një lojtari merret parasysh kur ata marrin një rrotullim falas gjatë një raundi bonus.

Bonusi i ndeshjes kundër Bonusit pa depozitim

Ndryshe nga një bonus ndeshjeje, një bonus pa depozite u mundëson lojtarëve të regjistrohen në një uebsajti i kazinosë në internet, luajnë lojërat e tyre të para dhe nuk bëjnë asnjë depozitë. Më shpesh, lojtarët zgjedhin asnjë kazino minimale të depozitave për të marrë këtë ofertë, e cila u jep atyre një mundësi të shkëlqyer testoni një shumëllojshmëri lojërash.

E meta e kësaj oferte është se shumica nuk do të kthehen në faqet e internetit të bonusit të kazinove pa depozita. Për shkak të këtyre sjelljeve të padëshiruara të lojtarëve, po vendosen kufizime të reja. Nga ana tjetër, bonuset e ndeshjeve sigurojnë që lojtarët dhe furnizuesit e lojërave të trajtohen në mënyrë të drejtë. Pavarësisht, të dy shpërblimet janë mjaft të mira për lojtarët.

A është Bonusi i Ndeshjes me të vërtetë vetëm para falas?

Meqenëse nuk keni nevojë të paguani për një bonus ndeshjeje, përkundrazi, ai mbështetet në depozitën tuaj; është si të marrësh para falas. Për të shmangur humbjen e perspektivave të tilla emocionuese, duhet të jeni të kujdesshëm kur zgjidhni kazinotë tuaja të lojërave.

Bonusi ofrohet vërtet në lidhje me sasinë e depozitës që bëni sapo të bëni të parën. Ndërsa bonusi i ndeshjes 100% ofrohet zakonisht, ju do të merrni ofertat më të mira të bonusit të kazinosë me baste të ulëta nëse bëni depozita të vogla, të cilat mund të jenë në rangun nga 50% deri në 100%.

Por, nëse thjesht dëshironi të vini bast shuma të vogla, si 1 ose 5 dollarë, ato mund të mos jenë të mjaftueshme për t'u kualifikuar për bonusin. Për të aktivizuar bonusin, pjesa më e madhe e kazinove të depozitave minimale prej 5 dollarësh në Kanada dhe faqeve të depozitave minimale prej 5 dollarësh do të kërkojnë një depozitë minimale prej të paktën 10 dollarë.

Kërkesat e bastit për bonuset e ndeshjes

Numri i herëve që një lojtar duhet të vë bast fondet e tij të bonusit përpara se t'i tërheqë ato tregohet nga kërkesat e bastit. Për shkak të disa kërkesave kualifikuese që duhet të plotësohen, një lojtar nuk mund të tërheqë paratë e tij sa herë që dëshiron.

Qëllimi kryesor i bonuseve është zgjatja e kohës së lojës së lojtarit. Për t'u siguruar që lojtarët të përdorin vërtet fitimet e tyre në vend që thjesht t'i tërheqin ato, kazinotë në internet vendosin një kërkesë për bast. Lojtari atëherë mund tërheqin të ardhurat e tyre pasi të kenë përmbushur kërkesat e basteve, zakonisht pasi kanë luajtur një numër të caktuar herë.

konkluzioni

Kjo është pothuajse gjithçka që dimë se çfarë janë bonuset e ndeshjeve në një kazino online. Ky informacion duhet të jetë i mjaftueshëm që lojtarët të paktën të kuptojnë se çfarë është bonusi i ndeshjes së kazinosë. Leximi i udhëzuesit do t'i lejojë lojtarët të kenë një kuptim të variacioneve të ndryshme të bonuseve të ndeshjes, kërkesat e basteve dhe disa gjëra të tjera.

Bonuset e ndeshjeve janë të rëndësishme për t'u kuptuar pasi ato janë në thelb vetëm para falas. Pra, shpresojmë që lojtarët tani do të jenë në gjendje t'i përdorin ato në mënyrë shumë më efikase dhe të kenë një përvojë më të mirë me ta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë variacionet e bonuseve të ndeshjes?

Ekzistojnë 5 lloje bonusesh ndeshjesh në një kazino online:

  • Bonusi i shumëfishtë i depozitave
  • Bonuset e preferuara të depozitave të kazinosë
  • Bonus i lartë i kazinosë me rul
  • Bonusi i rrotullimeve të depozitave
  • Bonusi i ringarkimit

Çfarë është një bonus ndeshje kazino?

Një nga llojet më të pëlqyera të stimujve në kazinotë në internet është bonusi i ndeshjes. Koncepti i një bonusi ndeshjeje është mjaft i drejtpërdrejtë. Kazinoja përputhet me depozitën fillestare të lojtarit me një shumë të barabartë kompensimi në fund të tyre.

Si funksionon një bonus ndeshjeje?

Lojtarët marrin një promovim nga faqja e kazinosë që, deri në një përqindje të paracaktuar, praktikisht përputhet me shumën që depozitojnë.

Cili është bonusi i ndeshjes 50%?

Bonusi i ndeshjes prej 50% u jep lojtarëve mundësinë për të marrë një bonus që është 50% e parave që depozitojnë në llogarinë e tyre të kazinosë.

Cili është bonusi më i zakonshëm i ndeshjes?

Bonusi më i zakonshëm i ndeshjes së kazinosë në internet është bonusi i ndeshjes 100%, i cili është vlerësuar si oferta më e drejtë e tregut.

Si të kërkoni bonuse të ndeshjeve të kazinosë në internet?

Si të kërkoni bonuse të ndeshjeve të kazinosë në internet?

Një bonus ndeshjeje është një bonus i zakonshëm depozite që një lojtar mund të marrë në një kazino online. Ka disa bonuse të ndeshjeve të kazinosë në dispozicion për lojtarët, por shumë lojtarë nuk janë në dijeni të tyre. Një bonus ndeshjeje në internet është një nga gjërat më të mira të disponueshme në një kazino online.