Betwinner Rishikimi 2024 - Games

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
BonusBonus 1500 $ + 150 rrotullime falas
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
Betwinner is not available in your country. Please try:
Games

Games

Betwinner ka shtuar lojëra të ndryshme në portofolin e tyre në mënyrë që çdo lloj lojtari të mund të gjejë atë që kërkon. Pavarësisht se cila është zgjedhja juaj në lojëra, ne jemi të sigurt se mund ta gjeni këtu, dhe për më tepër, ju keni mundësinë të eksploroni dhe ndoshta të gjeni diçka të re për të luajtur.

Bakarat

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë e njohur që mund ta luani sapo të bashkoheni me familjen Betwinner. Arsyeja pas popullaritetit të saj është fakti se loja është shumë e lehtë për t'u luajtur. E vetmja gjë që duhet të bëni këtu është të vendosni për shumën që dëshironi të vini bast dhe se kush të vini bast. Ka tre opsione për të zgjedhur nga këtu, një bast për lojtarin, një bast për bankierin dhe një bast për një barazim.

Nëse jeni fillestar ju sugjerojmë të shmangni bastin e barazimit sepse shanset për ta fituar këtë bast janë shumë të vogla. Ky bast me të vërtetë ofron pagesën më të lartë, por nëse nuk keni një parandjenjë me fat, ju sugjerojmë të qëndroni në bastin Banker ose Lojtarët. Ju nuk mund të vini bast njëkohësisht për Lojtarin dhe Bankierin.

Kur klikoni në 'Deal cards', si ju ashtu edhe bankieri do të merrni nga dy karta secili dhe pala që merr numrin më të madh të pikëve është fitues.

Nëse lojtari dhe bankieriDuart e `s lidhin, atëherë basti Tie fiton dhe bastet e lojtarit dhe bankierit rimbursohen.

Në disa raste, mund të shpërndahet një kartë e tretë. Ju do të luani së pari dorën tuaj dhe nëse rezultati juaj fillestar me dy letra është midis 0 dhe 5 pikë, ju do të merrni një kartë të tretë. Nëse rezultati juaj fillestar me dy letra është 6 ose më i lartë, nuk do të merrni një kartë të tretë.

Ideja e lojës është të merrni një dorë që është më afër 9. Nëse vlera e dorës suaj është 10 ose më shumë, atëherë shifra e parë hiqet dhe shifra e dytë numërohet.

Rregullat e bankierit

Rregullat e bankierit

Nëse dora e lojtarit mbetet në dy letra, atëherë bankieri ndjek të njëjtat rregulla si lojtari. Ata do të marrin një kartë të tretë në një rezultat të dorës midis 0 dhe 5, dhe ata do të qëndrojnë në një vlerë dore prej 6 ose më të lartë. Por, nëse lojtari merr një kartë të tretë, atëherë rregullat bëhen shumë më të komplikuara. Lajmi i mirë është se nuk duhet të dini rregullat për të pasur një seancë të suksesshme. Nëse doni të dini se çfarë po ndodh para jush, atëherë ne do t'ju shpjegojmë rregullat e bankierit për kartën e tretë.

 • Nëse lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 2 ose 3, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse vlera e dorës së tyre është midis 0 dhe 4, dhe ata do të qëndrojnë nëse vlera e dorës së tyre është midis 5 dhe 7.

 • Nëse lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 4 ose 5, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse vlera e dorës së tyre është midis 0 dhe 5, dhe ata do të qëndrojnë nëse vlera e dorës së tyre është midis 6 dhe 7.

 • Nëse lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 6 ose 7, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse vlera e dorës së tyre është midis 0 dhe 6, dhe ata do të qëndrojnë nëse vlera e dorës së tyre është 7.

 • Nëse lojtari tërheq një kartë të tretë me vlerë 8, bankieri do të tërheqë një kartë të tretë nëse vlera e dorës së tyre është midis 0 dhe 2, dhe ata do të qëndrojnë nëse vlera e dorës së tyre është midis 3 dhe 7.

 • Nëse lojtari tërheq një kartë 9, 10, të fytyrës ose një Ace si një kartë të tretë, bankieri do të tërheqë nëse dora e tij arrin gjithsej midis 0 dhe 3, dhe ai do të qëndrojë nëse dora e tyre arrin gjithsej midis 4 dhe 7.

Slots

Slots

Betwinner i njeh lojtarët e saj dhe për këtë arsye, ata kanë shtuar në portofolin e tyre një numër të madh lojërash video slot në internet. Për më tepër, ata kanë bashkëpunuar me disa nga ofruesit më të mirë të programeve kompjuterike për të sjellë lojërat më cilësore. Në të njëjtën kohë, ju mund të gjeni lojëra nga disa nga ofruesit më pak të njohur gjithashtu, dhe duhet të pranojmë se ato ofrojnë disa tituj të mrekullueshëm.

Ka shumë lloje të ndryshme të lojërave slot, por për një organizim më të mirë ato ndahen në kategoritë e mëposhtme:

 • Frutat – këto janë ndoshta një nga lojërat slot më të njohura në çdo kazino të mundshme. Makinat e frutave shënojnë fillimet e lojërave moderne të lojërave elektronike në internet dhe lojtarëve nostalgjikë u pëlqen të luajnë këto lloj lojërash. Disa nga lojërat elektronike që bien në sy në turmë përfshijnë Golden Lemon Delux, Fruits, 5 Dazzling Hot, 40 Super Hot, Four Lucky Clover, 100 Super Hot, Lucky Forest Casino, ndër shumë të tjera të disponueshme këtu në Betwinner Casino.

 • Mitik – Slotet mitike janë gjithashtu një kategori vërtet interesante. Këto lojëra ofrojnë një histori që zbulohet ngadalë ndërsa luani dhe disa nga titujt më të njohur përfshijnë Libri i Rilindjes, Minotavorus, Libri i Arit, Dielli i Egjiptit, Nxehtësia mahnitëse, Mbreti i majmunëve, Tiki Wins, Muzeu i Misterit, Libri i magjive: Eldorado , dhe Space Storm, vetëm për të përmendur disa.

 • Historike – kjo është gjithashtu një kategori e shkëlqyer që ofron një përzgjedhje të madhe lojërash si Wild Animals, Mexico Due, Sailing the Skies, Gold Sea, për të përmendur disa.

Lajmi i mirë është se kur të bashkoheni në Betwinner Casino, do të keni mundësinë ta luani lojën në modalitetin argëtues. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar se si funksionon një lojë e caktuar përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale që mund t'i përdorni për të luajtur një lojë të re ose derisa të ndiheni mjaft të sigurt për të filluar të luani për paratë tuaja.

Lojërat më të mira slot në Betwinner

Lojërat më të mira slot në Betwinner

Nuk mund të themi se është e lehtë të bësh një listë të lojërave slot më të mira që mund të luani. E gjitha varet nga shija juaj në lojëra dhe stili juaj i lojës. Por nëse jeni fillestar mund t'ju sugjerojmë disa tituj që mund t'i hidhni një sy, në rast se nuk dini nga t'i filloni.

 1. Book of Rebirth – kjo është një nga lojërat më të njohura me video slot në Betwinner. Arsyeja pas kësaj është sepse loja ofron një çmim të parë të madh dhe ideja për të arritur kombinimin e duhur është po aq emocionuese sa të luash lojën. Ky është një slot mitik që vjen nga Betsoft dhe luhet vetëm në 10 rreshta.

 2. Sun of Egypt – kjo është një lojë e ofruar nga Booongo, e cila është një tjetër ofrues shumë i njohur i lojërave të kazinosë. Sloti luhet në 25 rreshta dhe jackpoti i madh është deri në 2500 dollarë. Ju sigurojmë që sapo ta provoni këtë lojë do ta luani gjatë gjithë kohës.

 3. Epic Gladiators – kjo lojë luhet në 7 bobina dhe 7 rreshta dhe ofrohet nga Evo Play Entertainment. Një lojë interesante ku çdo herë që heroi vret zuzarin do të merrni 10 rrotullime falas dhe 5 të tjera për çdo humbje të radhës.

 4. Avalon: The Lost Kingdom – kjo është një lojë e krijuar nga Bgaming dhe është e njohur në mesin e lojtarëve për një arsye. Kur të hyni në lojë, do t'ju presin katër kategori të ndryshme: Rrotullime falas, Shumëzues, Veçori Excalibur dhe Fateful Wild. Të gjitha këto janë veçori interesante që jo vetëm që do ta bëjnë seancën tuaj të lojës të paharrueshme, por gjithashtu do të sjellin disa fitore të mira në rrugën tuaj.

 5. Cleopatras Oasis – kjo lojë luhet në 100 linja pagese dhe është krijuar nga Spinomenal. Gjithçka në këtë lojë është magjepsëse, nga tema, dizajni dhe efektet e zërit. Pra, nëse nuk jeni të sigurt se çfarë të luani, ju sugjerojmë të provoni Cleopatras Oasis në Betwinner Casino.

Si të luani lojëra elektronike në internet

Si të luani lojëra elektronike në internet

Të luash lojëra me video slot në internet është shumë e lehtë. Lojërat janë të dizajnuara në atë mënyrë që ju të dini se çfarë të bëni falë portofolit intuitiv. Por, ka gjithmonë diçka të re për të mësuar dhe për këtë arsye, ne do të ndajmë disa këshilla dhe truke këtu.

Pasi të keni bërë një depozitë, zgjidhni lojën që dëshironi të luani dhe hapeni në pajisjen tuaj të preferuar. Ekrani do të mbushet me bobina dhe ju mund të shihni butonat e funksionimit, në fund të lojës në shumicën e rasteve.

Është një ide e mirë t'i hidhni një sy lojësTabela e pagesave dhe këtu mund të shihni se sa vlen çdo simbol dhe si të aktivizoni veçoritë e bonusit që ofron loja.

Gjëja tjetër që duhet të bëni është të zgjidhni shumën që dëshironi të vini bast dhe sa linja pagese dëshironi të luani. Nëse dëshironi të luani të gjitha linjat e pagesës menjëherë, klikoni në butonin 'max bast'. Nëse nuk e bëni, atëherë klikoni në butonin Spin dhe rrotullat do të fillojnë të rrotullohen. Kur vendosni simbolet që përputhen në një linjë aktive pagese, do të merrni një pagesë.

Çfarë janë Wilds?

Çfarë janë Wilds?

Wilds janë simbole që veprojnë paksa ndryshe në secilën lojë. Kryesisht këto simbole do të qëndrojnë për çdo simbol tjetër për të përfunduar një linjë fituese. Mund të ketë lloje të ndryshme të egra të tilla si zgjerimi, ngjitja dhe grumbullimi, vetëm për të përmendur disa. Në disa lojëra, të egra madje mund të aktivizojnë disa veçori.

Cilat janë raundet e bonusit?

Cilat janë raundet e bonusit?

Raundet e bonusit janë raunde shtesë në një lojë të caktuar që do t'ju japin një mundësi shtesë për të rritur fitimet tuaja. Shumica e lojërave tregojnë potencialin e tyre të vërtetë në një raund bonus, kështu që është gjithmonë emocionuese kur aktivizoni një. Raundet e bonusit mund të vijnë në shumë forma të ndryshme, si rrotullime falas dhe mini-lojëra. Për të aktivizuar këto veçori, ju duhet të vendosni një kombinim simbolesh fituese.

Këshilla për të luajtur lojëra elektronike

Këshilla për të luajtur lojëra elektronike

Lojërat me slot video në internet janë shumë të lehta për t'u kuptuar. Ato bazohen te fati, sepse nuk mund të bëni asgjë për të ndikuar në simbolet që vendosni në bobina. Por ka disa gjëra të tjera që mund të bëni që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni shanset tuaja në planin afatgjatë.

Gjithmonë vini bast në sa më shumë linja pagese që mundeni – duhet ta luani gjithmonë lojën në të gjitha linjat e pagesës që ofron për të rritur shanset tuaja për të fituar. Dhe nëse luani me një buxhet, është më mirë të ulni shumën e bastit tuaj në vend që të ulni numrin e linjave të pagesës.

Njihuni me rregullat – lojërat me slot me video në internet janë mjaft të thjeshta, por është ende një ide e mirë të kaloni rregullat përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Për të fituar xhekpotin në disa lojëra, ju duhet të vini bast shumën maksimale, kështu që imagjinoni të arrini xhekpotin, por nuk keni vënë bastin e kërkuar.

Përdorni veçoritë e veçanta - shumica e lojërave me video slot në internet vijnë me disa veçori të veçanta që do ta bëjnë lojën tuaj të thjeshtë dhe më të këndshme. Më të zakonshmet janë Luajtja automatike ose luajtja e shpejtë për t'ju ndihmuar të shpejtoni lojën.

Dhe një nga gjërat më të mira që ofron Betwinner është mundësia për të luajtur lojërat në modalitetin argëtues përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të mësuar se si funksionon loja dhe për të parë se cilat simbole dhe veçori të veçanta ofron.

Turne slot

Turne slot

Kur luani në internet, do të vijnë së bashku me turne slot. Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të luajtur disa lojëra dhe për të fituar para të vërteta ose çmime të tjera. Për të fituar, ju duhet të jeni në renditjen më të lartë në tabelën e drejtuesve. Ju mund të luani kundër lojtarëve të tjerë në kohë reale, ose mund të luani në çdo kohë që dëshironi dhe pikët tuaja do të përfundojnë në tabelën e drejtuesve.

Poker

Poker

Betwinner ka një platformë cilësore pokeri dhe nëse jeni adhurues i kësaj loje, mund të gjeni një nga variacionet e shumta të disponueshme për të luajtur. Pokeri është një nga ato lojëra që duhet t'i kushtoni pak kohë për të mësuar. Ka rregulla të ndryshme që duhet të dini përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Lajmi i mirë është se rregullat e pokerit janë shumë të thjeshta dhe ju do t'i mësoni ato në një kohë të shkurtër, por do të duhet pak kohë për t'i zotëruar ato. Ajo që duhet të bëni është të luani lojën në modalitetin argëtues me paratë që kazinoja do t'ju japë dhe të praktikoni dhe ndoshta të zhvilloni strategjinë tuaj.

Ka shumë variacione të ndryshme të lojës, dhe nuk është befasi sepse kjo është një lojë shumë e njohur. Nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë të filloni me Texas Hold'em, jo ky variacion është më i popullarizuari, por është ai që luhet edhe në turne pokeri.

Pavarësisht se cilin variacion të pokerit zgjidhni për të luajtur, duart dhe renditja e tyre janë të njëjta, ndoshta me ndryshime të vogla, por pasi t'i mësoni ato, mund t'i përshtateni lehtësisht çdo ndryshimi të mundshëm.

Dora e rangut më të lartë është Royal Flush. Kjo është një dorë që përfshin një 10, Jack, Queen, King dhe Ace të të njëjtit kostum. Nëse keni një skuqje mbretërore, nuk mund të rriheni nëse një lojtar tjetër ka të njëjtën dorë me një kostum tjetër, por duart tuaja mund të lidhen vetëm.

 • Dora tjetër e renditjes më të lartë është Straight Flush. Kjo është një dorë që përbëhet nga 5 letra të njëpasnjëshme të të njëjtit kostum.

 • Four of a Kind është një dorë që përbëhet nga 4 letra të së njëjtës rang, por kostume të ndryshme.

 • Full House është një dorë që përbëhet nga 3 letra përputhëse të një rangu dhe 2 letra përputhëse të një rangu tjetër.

 • Flush është një dorë që përmban çdo 5 letra të të njëjtit kostum.

 • Straight është një dorë që përmban 5 letra të renditjes së njëpasnjëshme, por nga më shumë se një kostum.

 • Tre të një lloji është një dorë me 3 letra të së njëjtës rang dhe dy letra të pashoqe.

 • Dy palë është një dorë që përbëhet nga dy letra të së njëjtës rang dhe një palë tjetër e një rangu tjetër.

 • Çifti është një dorë që përbëhet nga 2 letra të së njëjtës rang dhe 3 letra të pakrahasueshme.

 • Një kartë e lartë është dora më e ulët e renditjes ku nuk keni asnjë nga duart e lartpërmendura dhe e vetmja kartë me vlerë është letra juaj më e lartë.

Loja e lojës

Loja e lojës

Loja fillon me dy baste, blindin e vogël dhe blindin e madh. Këto baste vendosen nga dy lojtarët e ulur pranë tregtarit. Më pas tregtari do të djegë letrën e parë, që do të thotë se letra është jashtë loje dhe ata do t'i shpërndajnë dy letra të hapura me fytyrë poshtë secilit lojtar.

Pasi të shihni kartat tuaja, keni në dispozicion opsionet e mëposhtme:

Ju mund të vendosni një bast fillestar nëse askush nuk e ka vendosur një para jush, ose mund të kontrolloni dhe të shmangni bastet, por të qëndroni në lojë. Mund të telefononi dhe të përputheni me bastin që është vendosur më parë ose mund të grumbulloni dhe shtoni më shumë para në grupin e basteve. Nëse nuk dëshironi të përputheni me bastin, mund ta palosni.

Pasi të përfundojë raundi i parë i basteve, tregtari do të shtojë tre letra në tryezë të quajtur 'flop'. Këto janë kartat e komunitetit për t'i përdorur çdo lojtar.

Tregtari do të shtojë 5 letra gjithsej në tabelë për t'i përdorur çdo lojtar, dhe me dy letrat që tashmë i keni, duhet të bëni dorën më të mirë. Pasi të kenë përfunduar të gjitha raundet e basteve, është koha për përballjen. Të gjithë lojtarët që janë ende në lojë do të duhet të zbulojnë letrat e tyre dhe lojtari me dorën e rangut më të lartë fiton vatin.

Strategjia e Pokerit

Strategjia e Pokerit

Edhe pse pokeri është një lojë e lehtë për t'u luajtur, pasi të mësoni rregullat, do t'ju duhet shumë kohë për të zotëruar lojën. Do t'ju duhet të zhvilloni një strategji që do t'ju ndihmojë në planin afatgjatë

Kur të merrni dy letrat tuaja, kontrolloni për një palë letra të fytyrës dhe më pas vendosni nëse ia vlen të vini bast apo jo. Ju duhet gjithmonë të ngrini kur keni një palë, letra me fytyrë ose aces. Nëse karta që prisni nuk shfaqet, ju gjithmonë mund të palosni ose nëse jeni duke luajtur në një kazino tokësore, mund të bëni bllof.

Nëse nuk keni letra të mira, por ende dëshironi të qëndroni në lojë, telefononi bastin. Kur flopi vjen dhe ju po mbani një dorë që mundetNuk duhet të luani, sepse nuk dëshironi të vazhdoni të vini bast duke e ditur se nuk do të fitoni. Dhe, nëse keni një dorë të mirë, vazhdoni të vini bast sepse kjo do të detyrojë duart më të dobëta të largohen.

Gjithmonë palosni nëse basti aktual është shumë i lartë ose kur keni një dorë të keqe. Nëse luani në një kazino me bazë tokësore, mos i tregoni duart kur palosni, sepse kjo mund të prishë lojën për lojtarët e tjerë.

Luaj gjithmonë me paratë që je gati të humbasësh. Vendosni një buxhet përpara se të vendosni të luani dhe t'i përmbaheni atij. Këto rregulla duhet të zbatohen gjithmonë, pavarësisht nëse jeni lojtar fillestar apo profesionist, sepse rreziku mund të jetë shumë i madh.

Disa lojtarë kënaqen duke luajtur poker në një kazino me bazë tokësore sepse mund të lexojnë lojtarët e tjerë dhe kjo do t'i ndihmojë shumë për të fituar lojën.

Bingo

Bingo

Bingo është një lojë e mrekullueshme që mund ta luani online në Betwinner Casino. Kjo është një lojë shumë e njohur për të cilën të gjithë kanë dëgjuar, por megjithatë, nëse jeni fillestar, këtu është një udhëzues për ju me këshilla të dobishme për të filluar.

Ideja e lojës është të kryqëzohen të gjithë numrat në biletë. Ka shumë lojëra të ndryshme bingo në dispozicion dhe kur luani në internet, numrat tërhiqen në mënyrë elektronike, kështu që kjo ju jep disa mundësi për të fituar çdo lojë. Disa lojëra do t'ju shpërblejnë për plotësimin e një linje, ndërsa të tjerat do t'ju japin për plotësimin e biletës së plotë.

Gjëja e parë që duhet të bëni kur dëshironi të luani Bingo është të blini biletën tuaj. Biletat janë të disponueshme përpara fillimit të lojës dhe pasi të keni tuajat, mund të filloni të luani.

Ju mund të blini bileta sa të doni dhe sa më shumë të keni, aq më të mëdha janë shanset për të fituar. Kur thirret numri i parë, loja fillon dhe nëse e keni, mund ta kaloni. Gjëja e mirë kur luani në internet është se nuk keni pse t'i kryqëzoni vetë numrat dhe në vend të kësaj do të bëhet automatikisht.

Bingo është një nga ato lojëra që kërkojnë shumë lojtarë, kështu që për këtë arsye, loja është planifikuar të fillojë në orare të caktuara. Lajmi i mirë është se lojërat fillojnë çdo disa minuta, kështu që nuk duhet të prisni gjatë për një lojë të re.

Ka shumë lojëra të ndryshme bingo dhe një nga ndryshimet kryesore është se sa numra ka në dispozicion.

Lojërat e mëposhtme mund t'i gjeni në Betwinner Casino:

 • Bingo me 90 topa
 • Bingo me 80 topa
 • Bingo me 75 topa
 • Bingo me 40 topa
 • Bingo me 36 topa
Terminologjia Bingo

Terminologjia Bingo

Kur luani bingo online për herë të parë, do të hasni në një terminologji që mund të jetë konfuze për ju. Për t'i bërë gjërat më të lehta për ju, ne kemi krijuar një udhëzues që përfshin termat më të zakonshëm dhe ato janë këto:

 • 75 Top - ky është një term që përdoret për një lojë që luhet me 75 topa, ose kur luani online, 75 numra të mundshëm që janë të disponueshëm për t'u thirrur. 75 Ball Bingo është një version që luhet kryesisht në SHBA në një kartë që ka një rrjet 5x5.

 • 90 Top - ky është një term që përdoret për një lojë që luhet me 90 numra potencialë. Loja 90 Ball Bingo është e njohur në Mbretërinë e Bashkuar dhe luhet me letra me 9 katrorë.

 • Bingo Board – ky është një term që përdoret për zonën në ekran ku shfaqen numrat që janë vizatuar.

 • Blackout – ky është një term i përdorur për një lojë bingo ku loja synon të mbulojë të gjitha kuadratet.

 • Kartë - kjo është karta ose bileta juaj që do të përdorni për të luajtur bingo.

 • Moderatori i bisedës – ky është personi që është përgjegjës për seksionin e bisedës.

 • Chat Room – këtu ndërveproni me lojtarët e tjerë dhe ndonjëherë kazinoja mund t'ju japë bonuse dhe promovime në dhomën e bisedës.

 • Hapësirë e lirë – ka një katror bosh në qendër të kartës së bingos me 75 topa dhe kjo fushë plotësohet automatikisht në fillim të lojës.

 • Full House – kur shënoni të gjithë numrat në biletën tuaj në bingo me 90 topa.

 • Jackpot - kur të plotësoni një model të caktuar në biletën tuaj, do të merrni një çmim jackpot.

 • Modeli - kjo është paraqitja e numrave që duhet të shënoni për të fituar.

Ekzistojnë lloje të ndryshme të lojërave Bingo që mund t'i gjeni në Betwinner Casino dhe disa prej tyre përfshijnë:

 • BINGO E KËNATËS SË CUCA-s
 • MONSTRA KRISTAL
 • JOGO DOS BICHOS PRAIA
 • HALLOWIN GROOVE
 • SUPER PACHINKO PLUS
 • BINGO CANDY 3D
 • PACHINKO 3D
 • PIRATËT
 • BINGO KANDY
 • BINGO SUPER zodiakut
 • BINGO SUPER FLEX
 • GOL BINGO
 • BINGO FERMË
 • SHOWBALL PLUS
Blackjack

Blackjack

Blackjack është një lojë interesante që mund të luash kur bashkohesh në Betwinner Casino. Kjo është një lojë letrash dhe para se të vendosni të luani për para të vërteta, është mirë të mësoni disa nga rregullat e saj themelore.

Qëllimi në Blackjack është të fitoni një dorë që është më afër 21, më e lartë se tregtari pa humbur.

Kur vendosni bastin tuaj, do të merrni dy letra përballë. Ky nuk duhet të jetë problem pasi nuk luani kundër lojtarëve të tjerë, por vetëm me tregtarin. Letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale, kartat e fytyrës vlerësohen me 0 dhe Aces vlerësohen me 1 ose 11.

Tregtari do të marrë gjithashtu 2 letra, por një nga letrat e tyre do të jetë me fytyrë lart dhe letra tjetër do të jetë me fytyrë poshtë, gjë që i jep përparësi shtëpisë.

Fituesi në lojë është ai që ka dorën më të lartë pa kaluar 21. Pasi të keni marrë letrat tuaja dhe të mos jeni të kënaqur me vlerën e dorës tuaj, ju mund të përmirësoni dorën tuaj duke marrë më shumë letra, dhe ky veprim quhet goditje. Nëse nuk doni të merrni më shumë letra dhe besoni se mund ta mposhtni tregtarin me dorën që keni, mund të qëndroni.

Hit dhe Stand janë opsionet më të zakonshme dhe më të përdorura në Blackjack, por ka edhe të tjera të disponueshme. Kur keni një dorë të mirë dhe besoni se vetëm një kartë shtesë do të përmirësojë vlerën e dorës tuaj, ju mund të dyfishoni. Kjo do të thotë që ju do të duhet të vendosni një bast tjetër jo më të lartë se basti juaj fillestar dhe do të merrni vetëm një kartë shtesë për këtë.

Nëse dy letrat që merrni janë një palë, atëherë mund t'i ndani çiftet dhe t'i luani letrat tuaja si dy duar të veçanta.

Disa kazino ofrojnë mundësinë për t'u dorëzuar. Kjo do të thotë që ju do të hiqni dorë nga gjysma e bastit tuaj dhe do të merrni gjysmën e tij mbrapsht dhe nuk ju lejohet të vazhdoni të luani.

Një bast sigurimi është i disponueshëm kur karta e shitësve është një ACE. Shanset që kartela e zbritjes së tregtarëve të jetë një kartë me 10 vlera janë të mëdha. Pra, në këtë rast, ju lejohet të blini sigurim që tregtari ka një blackjack.

Ky është një bast anësor dhe kur disa nga lojtarët vendosin këtë bast, tregtari do të kontrollojë kartën e tyre dhe nëse ata kanë një blackjack, ju do të merrni një pagesë për bastin tuaj të sigurimit, por do të humbni bastin tuaj fillestar.

Nëse jeni plotësisht fillestar, atëherë grafiku bazë i strategjisë do të jetë i dobishëm. Një tjetër gjë shumë e rëndësishme është që Betwinner lejon lojtarët e saj të luajnë lojën në modalitetin argëtues. Kjo do të thotë që ju mund të praktikoni rregullat e lojës derisa të mësoni se si funksionon loja. Ju gjithashtu mund të praktikoni strategjinë bazë në atë mënyrë derisa të zhvilloni tuajën. Të themi të vërtetën, do t'ju duhet ta mësoni përmendësh nëse doni të përmirësoni shanset tuaja për të fituar.

Si fillim, ka disa vendime që duhet të merrni menjëherë pasi të merrni dy kartat tuaja, sepse ato nuk do të jenë të disponueshme pasi të merrni një kartë tjetër.

Nëse luani në një kazino që ofron dorëzimin si opsion, atëherë do t'ju duhet ta shfrytëzoni këtë mundësi menjëherë pasi të merrni dy letrat tuaja.

I njëjti rregull vlen edhe për ndarjen. Kur merrni çifte, duhet t'i ndani në lëvizjen tuaj të parë.

Dhe kur bëhet fjalë për dyfishimin, kjo do të thotë se jeni i sigurt se do të fitoni dorën. Por, disa kazino nuk do t'ju lejojnë të dyfishoni disa duar, kështu që duhet të kaloni rregullat përpara se të vendosni të luani.

Ekziston një tabelë strategjike bazë që mund ta gjeni lehtësisht në internet, por nëse nuk jeni një nxënës vizual, ne do t'ju ndihmojmë të mësoni disa fraza të thjeshta që do t'ju ndihmojnë të merrni vendime më të informuara:

Kur të dorëzoheni?

Kur të dorëzoheni?

 • Dorëzohuni kur keni një dorë që arrin gjithsej 16 ndërsa tregtari ka 9 përmes Ace.
 • Dorëzohuni kur keni një dorë që arrin gjithsej 15 ndërsa tregtari ka një 10.
Kur të ndaheni?

Kur të ndaheni?

 • Ju gjithmonë duhet të ndani aset.
 • Asnjëherë nuk duhet të ndani dhjetëra.
 • Ju duhet të ndani 9-at kundër tregtarits 2 deri në 9, përveç 7.
 • Gjithmonë duhet të ndani 8s.
 • Ju duhet të ndani një palë 7-ta kundër tregtarit2 deri në 7.
 • Ju duhet të ndani një palë 6 kundrejt tregtarit2 deri në 6.
 • Ju duhet të ndani një palë 5 kundrejt tregtarit2 deri në 9.
 • Ju duhet të ndani një palë 4 kundrejt tregtarit5 deri në 6.
 • Ju duhet të ndani një palë 3 kundrejt tregtarit2 deri në 7.
 • Ju duhet të ndani një palë 2 kundrejt tregtarit2 deri në 7.
Çfarë duhet të bëni me totalet e buta?

Çfarë duhet të bëni me totalet e buta?

Një total i butë është një dorë që ka një Ace që llogaritet si 11. Këtu janë të gjitha totalet e mundshme dhe çfarë duhet të bëni:

 • Kur keni një 20 të butë, duhet të qëndroni gjithmonë në këmbë.
 • Kur keni një 19 të butë, dyfishoni kundër tregtarit`s 6, përndryshe qëndroni.
 • Kur keni një 18 të butë, dyfishoni kundër tregtarits 2 deri në 6, dhe goditi kundër 9 me Ace, përndryshe qëndroni.
 • Kur keni një 17 të butë, dyfishoni kundër tregtarits 3 deri në 6, përndryshe goditi.
 • Kur keni një 16 të butë, dyfishoni kundër tregtarits 4 deri në 6, përndryshe goditi.
 • Kur keni një 15 të butë, dyfishoni kundër tregtarits 4 deri në 6, përndryshe goditi.
 • Kur keni një 14 të butë, dyfishoni kundër tregtarits 5 deri në 6, përndryshe goditi.
 • Kur keni një 13 të butë, dyfishoni kundër tregtarits 5 deri në 6, përndryshe goditi.
Çfarë duhet të bëni në totalin e vështirë?

Çfarë duhet të bëni në totalin e vështirë?

Një total i vështirë është një dorë që përmban Ace me vlerën e dorës 1. Këto janë të gjitha situatat dhe çfarë duhet të bëni:

 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 17, duhet të qëndroni gjithmonë në këmbë.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 16, duhet të qëndroni kundër tregtarit 2 deri në 6, përndryshe, duhet të godisni.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 15, duhet të qëndroni kundër tregtarit 2 deri në 6, përndryshe, duhet të godisni.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 14, duhet të qëndroni kundër tregtarit 2 deri në 6, përndryshe, duhet të godisni.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 13, duhet të qëndroni kundër tregtarit 2 deri në 6, përndryshe, duhet të godisni.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 12, duhet të qëndroni kundër tregtarit 4 deri në 6, përndryshe, duhet të godisni.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 11, gjithmonë duhet të dyfishoni.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 10, duhet të dyfishoni kundër tregtarits 2 deri në 9, përndryshe goditi.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 9, duhet të dyfishoni kundër tregtarits 3 deri në 6, përndryshe goditi.
 • Kur keni një dorë që arrin gjithsej 8, duhet të godisni gjithmonë.
Ruletë

Ruletë

Ruleta është një lojë interesante fati që është jashtëzakonisht e popullarizuar në Betwinner Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës, por para se të vendosni të luani për para të vërteta, së pari duhet të mësoni rregullat bazë.

Bastet vendosen në tavolinën e ruletit dhe topi hidhet në timon, dhe pasi të bjerë në një xhep, ai tregon numrin fitues. Gjëja e parë që duhet të bëni është të vendosni një bast dhe të shpresoni se e keni parashikuar saktë numrin. Ju mund të vendosni baste derisa tregtari të mbyllë seancën e basteve. Rregullat e ruletës janë mjaft të thjeshta dhe pasi t'i mësoni ato, do të përmirësoni në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar.

Gjëja e parë që duhet të dini është se ekzistojnë 3 versione klasike të ruletit, ruletë amerikane, franceze dhe evropiane. Dallimi kryesor midis tyre është se ruleta amerikane ka një vend shtesë për një zero të dyfishtë.

Gjëja e dytë që duhet të mësoni janë llojet e basteve që mund të vendosni kur luani. Ju mund të bastni në një numër të vetëm ose një grup numrash, zgjedhjet janë të shumta. Dallimi me këto baste është se ato ofrojnë shanse të ndryshme për të fituar dhe pagesa të ndryshme. Të gjitha bastet në ruletë ndahen në dy kategori të mëdha, baste brenda dhe jashtë.

Bastet e brendshme janë baste që vendosni në numra individualë dhe një grup më të vogël numrash. Këto baste ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të fituar këtu janë të vogla. Pra, nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë të qëndroni larg këtyre basteve, të paktën derisa të mësoni rregullat e lojës.

Këto janë bastet e brendshme që mund të vendosni në çdo tryezë ruletë:

 • Straight-up është një bast që mbulon vetëm një numër dhe për ta bërë këtë bast duhet të vendosni çipin brenda katrorit të numrit. Ju mund të vendosni sa më shumë baste të drejtpërdrejta në një raund sa të dëshironi.

 • Bast i ndarë është një bast që vendosni në dy numra që janë ngjitur me tabelën. Për të bërë këtë bast, duhet të vendosni çipat në vijën e përbashkët midis dy numrave.

 • Basti i rrugës është një bast që vendosni në tre numra të njëpasnjëshëm të vendosur në të njëjtën linjë. Për të bërë këtë bast, duhet të vendosni çipin në këndin e jashtëm të rreshtit.

 • Bast me gjashtë rreshta është një bast që vendosni në dy linja ngjitur. Për të bërë këtë bast, duhet të vendosni patate të skuqura në këndin e jashtëm të përbashkët të dy vijave.

 • Bast këndor është një bast mbi katër numra që formojnë një katror në tryezë. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në këndin e përbashkët të katër numrave.

 • Basti Trio është një bast që përfshin zeron e vetme në ruletën evropiane dhe zeron e dyfishtë në ruletën amerikane. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në linjën e ndarë nga kutia zero dhe dy numrat e tjerë.

 • Basti i shportës është një bast në 0, 1, 2 dhe 3. Për të vendosur këtë bast ju duhet të vendosni çipat në këndin e ndarë nga kutitë zero dhe rreshti i parë.

Bastet e jashtme janë baste që vendosen jashtë fushës së numrave. Ekzistojnë pesë lloje të basteve të jashtme dhe ato janë këto:

 • E kuqe ose e zezë – ky është një bast që topi do të bjerë në xhepin e kuq ose të zi, pa marrë parasysh numrin.

 • Tek ose Çift - ky është një bast që topi do të bjerë në një numër tek ose çift.

 • I ulët ose i lartë - ky është një bast që topi do të bjerë në një numër të ulët, nga 1 në 18, ose në një numër të lartë, nga 19 në 36.

 • Bast me dhjetëra – ky është një bast në një nga tre dhjetra që gjenden në paraqitjen e tabelës.

 • Bast me kolona – ky është një bast në një nga tre kolonat që gjenden në tryezë.

 • Bast Snake – ky është një bast tjetër që i përket grupit të basteve të jashtme dhe është i disponueshëm në disa variacione rulete. Ky është një bast për numrat e mëposhtëm 1, 5, 9, 12, 14, 16, 19, 23, 27, 30, 32 dhe 34. Kur vendosni patate të skuqura në këta numra ata krijojnë formën e një gjarpri, pra emri.