Rishikimi i kazinosë 1xBet - Responsible Gaming

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Responsible Gaming

Kumari duhet të konsiderohet si një aktivitet argëtues dhe jo një burim të ardhurash. Por në disa raste, njerëzit e harrojnë këtë dhe ata bëhen lehtësisht të varur. Bixhozi është një problem, një problem real që lidhet me probleme të shëndetit mendor si depresioni dhe ankthi. Më vonë, ajo mund të ndikojë në çdo aspekt të jetës së një personi.

Për ata që dëshirojnë të lexojnë më shumë rreth lojërave të përgjegjshme ose kanë nevojë për ndihmë me varësinë, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë.

A është 1xBet një kazino e përgjegjshme?

Në 1xBet Casino ata kujdesen për klientët e tyre dhe bëjnë gjithçka që është në fuqinë e tyre për t'i mbajtur lojtarët të argëtuar në çdo kohë, ndërsa sigurojnë që klientët e tyre të përdorin faqen e internetit me përgjegjësi. Për shembull, ata reklamojnë produktet e tyre, por nuk synojnë të rinjtë për shembull.

Kumari i të miturve është një krim - në kazinonë 1xBet të miturit nuk lejohen të krijojnë një llogari, kështu që ata nuk janë në gjendje të vendosin baste.

Vërtetë me klientët e tyre – në kazinonë 1xBet ata përdorin reklamat si një mënyrë për të promovuar produktet e tyre, por fushatat e tyre nuk janë mashtruese. Për shembull, ata thonë se mund të fitoni shumë nëse luani disa nga lojërat e tyre, por duhet ta dini se kjo është një teh dyfish i mprehtë, që do të thotë se ka një mundësi të madhe që të humbni.

Përdorni softuer që do të kufizojë aksesin në lojërat e fatit si NetNanny ose Cyber Patrol. Personat që ndajnë kompjuterë me fëmijët e mitur duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm.

Testi i vetëvlerësimit

Njerëzit që kanë probleme me lojërat e fatit shpesh e kanë të vështirë të pranojnë se kanë një problem. Testi i vetëvlerësimit bëhet veçanërisht për këtë arsye. Këtu nuk ka përgjigje të drejtë apo të gabuar. Ju vetëm duhet të jeni të sinqertë me veten dhe të zbuloni nëse keni ndonjë problem apo jo:

 • A shpenzoni para në mënyrë të pakontrolluar për gjëra të panevojshme?
 • A merrni hua para për të luajtur kumar apo skenari më i keq, a vidhni para për të luajtur kumar?
 • A kaloni më pak kohë me familjen dhe miqtë tuaj?
 • A ju duket fyese kur dikush thotë diçka për sjelljen tuaj të lojërave të fatit?
 • E gjeni veten duke menduar për lojërat e fatit gjatë gjithë kohës?
 • A shpenzoni më pak kohë duke bërë gjëra të tjera që ju pëlqejnë, përveç kumarit?
 • A gënjeni për të mbuluar shumën e parave që shpenzoni për kumar?

Nëse përgjigjja juaj është 'po' për tre ose më shumë pyetje, atëherë duhet të konsideroni të bëni disa ndryshime në lidhje me zakonin tuaj të lojërave të fatit.

Nuk është kurrë vonë për të pranuar se keni një varësi, pavarësisht se në cilën fazë jeni. Në 1xBet Casino ata vlerësojnë çdo klient në mënyrë të barabartë dhe nëse e dinë se dikush po lufton me varësinë e tij, ata do të bëjnë gjithçka për t'i ndihmuar ata.

Shpresojmë që ky informacion t'ju duket i dobishëm edhe para se të filloni të luani kumar dhe në këtë mënyrë mund të ulni rrezikun e zhvillimit të një varësie:

 • Mos e shihni kumarin si burimin kryesor të të ardhurave.
 • Vendosni kufijtë kohorë dhe kufijtë e parave.
 • Mos luani kumar kur jeni nën ndikimin e alkoolit ose drogës.
 • Mos luani kumar kur jeni në depresion.
 • Mos luani kumar me paratë që nuk keni mundësi të humbni.
 • Asnjëherë mos ndiqni humbjet tuaja.

Vetëpërjashtimi

Në 1xBet Casino ata ju ofrojnë një politikë vetëpërjashtimi që ju lejon të mbyllni llogarinë tuaj ose të kufizoni aktivitetet tuaja të lojërave të fatit për të paktën gjashtë muaj.

Pasi të zgjidhni të vetëpërjashtoni llogarinë tuaj, ajo do të mbyllet dhe nuk mund ta përdorni deri në skadimin e periudhës së zgjedhur. Pas skadimit të periudhës së vetëpërjashtimit, mund të kontaktoni mbështetjen e klientit për ndihmë shtesë.

Ju mund të vendosni një shumë maksimale dhe pasi të arrini kufirin tuaj, nuk do të mund të vendosni më baste. Vetëm mos harroni se çdo ndryshim do të realizohet vetëm 24 orë pas përditësimit të fundit.

Gjatë periudhës së vetëpërjashtimit, nuk ju lejohet të hapni llogari të tjera. Kompania nuk do të marrë asnjë përgjegjësi nëse vazhdoni të luani kumar nën një adresë dhe emër tjetër.

Total score9.2
Përfitimet
+ Kazino me rul të lartë
+ Luajtur në shumë vende
+ Zgjedhja më e mirë e basteve
+ Zgjedhje e madhe e lojrave

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2011
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshjeBonus parash pa pagesëBonus rrotullime falasBonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi high rollerBonusi i rimbushjesBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (29)
Angleze
Bjelloruse
Bullgare
Daneze
Estoneze
Gjermane
Greke
Hebraike
Holandeze
Hungareze
Indoneziane
Irlandeze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Lituaneze
Polake
Portugeze
Rumune
Ruse
Serbe
Sllovake
Spanjolle
Suedeze
Tajlandeze
Turke
Vietnameze
Çeke
LicencatLicencat (1)
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
LojëraLojëra (76)
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në FutbollBaste sportive
Bejsbolli
Biatlon
Bileta gërvishtëseBingoBlackjack
Boks
CS:GO
Caribbean StudCraps
Dota 2
Dragon TigerDream Catcher
Eurovizion
FIFA
Formula 1
French Roulette Gold
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Futsalli
Gara me kuaj
Gara me varka
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Hurling
Injustice 2
Karlingu
Kazino HoldemKeno
Kriketi
League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mahjong
Mortal Kombat
Motorsport
Pai GowPokerPoker me tre letra
Politika
Punto Banco
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Sic Bo
Skijimi
Slotat
Snooker
Sportive
Street Fighter
Tekken
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
Texas Holdem
Trotting
UFC
Vaterpolo
Video Poker
Volejbolli
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
VisaWallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
MonedhatMonedhat (78)
Afrikës së Jugut Rand
Bahti Tailandez
Birri Etiopian
Bolivianos boliviane
Bolívari Venezuelian
Cedi Ganez
Dinar Jordanez
Dinari Algjerian
Dinari Maqedonas
Dinari Serb
Dinari Tunizian
Dinari i Bahreinit
Dinari kuvajtian
Dirhami Maroken
Dollari Australian
Dollari Kanadez
Dollari i Hong Kongut
Dollari i Ri Taivanez
Dollari i Singaporit
Dollari i Zelandës së Re
Drami Armenian
Dồngu Vietnamez
Euro
Forintë Hungarisht
Franga Burundiane
Franga Kongoleze
Franga Zvicerane
Guaraní Paraguajan
Hryvnia Ukrainase
Jeni Japonez
Juani Kinez
Koresë së Jugut Won
Koruna Çeke
Krona Daneze
Krona Islandeze
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Kuanza e Angolës
Kuna Kroate
Kwacha Zambian
Lari Gjeorgjian
Leku Shqiptar
Leu Moldav
Leu rumun
Levi Bullgar
Lira Turke
Manati Azerbaixhanas
Marka e Bosnjes dhe Hercegovinës
Meticali i Mozambikut
Naira Nigeriane
Paund sterlina
Paundi Egjiptian
Paundi Sudanez
Peruan Nuevo Sol
Peso Filipinas
Peso Kilean
Peso Kolumbian
Peso argjentinase
Peso meksikane
Peso uruguaiane
Reali Brazilian
Riali Iranian
Riali i Omanit
Ringgiti Malajzian
Riyal i Katarit
Rubla Bjelloruse
Rupia Indoneziane
Rupia indiane
Saudi Riyal
Shilinga Keniane
Shilinga Tanzaniane
Shilinga Ugandeze
Shtetet e Bashkuara Dollar
Sikli izraelit
Somi Uzbekistanas
Taka e Bangladeshit
Tenge Kazakistanez
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ShtetetShtetet (181)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Antilet Holandeze
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Dominika
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Franca
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Grenada
Grenlanda
Guajana
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Haiti
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
India
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Cocos
Ishujt Kajman
Ishujt Kuk
Ishujt Marshall
Ishujt Pitcairn
Ishujt Solomon
Ishujt e Virgjër Britanikë
Ishulli Bouvet
Ishulli Norfolk
Ishulli i Krishtlindjeve
Islanda
Izraeli
Japonia
Jemeni
Jordania
Kaledonia e Re
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Libia
Lihtenshtajni
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i ZiMaqedonia
Maroku
Mauritania
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Niue
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Republika Dominikane
Republika e Afrikës Qendrore
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Siria
Sllovakia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Sudani i Jugut
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Territori Britanik i Oqeanit Indian
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad & Tobago
Tunizia
Turkmenistani
Turqia
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Vanuatu
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (27)