1xBet Rishikimi 2024 - Games

1xBetResponsible Gambling
CASINORANK
9.5/10
BonusBonus 1500 $ + 150 rrotullime falas
Kazino me rul të lartë
Luajtur në shumë vende
Zgjedhja më e mirë e basteve
Zgjedhje e madhe e lojrave
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino me rul të lartë
Luajtur në shumë vende
Zgjedhja më e mirë e basteve
Zgjedhje e madhe e lojrave
1xBet is not available in your country. Please try:
Games

Games

Lojëra elektronike: Një gamë e gjerë opsionesh

Kur bëhet fjalë për lojëra elektronike, 1xBet ofron një shumëllojshmëri mbresëlënëse që do t'ju mbajë të argëtuar për orë të tëra. Me qindra tituj për të zgjedhur, ka diçka për të gjithë. Nga makinat klasike të frutave deri te lojëra elektronike moderne të videove me grafikë mahnitëse dhe tema zhytëse, me siguri do të gjeni një lojë që i përshtatet shijes tuaj.

Titujt e shquar përfshijnë opsione të njohura si Starburst, Gonzo's Quest dhe Book of Dead. Këto lojëra janë të njohura për veçoritë e tyre emocionuese të lojës dhe potencialin për fitore të mëdha. Pavarësisht nëse preferoni lojëra elektronike të thjeshta me tre rrotulla ose më komplekse me pesë rrotulla me shumë linja pagese, 1xBet ju ka mbuluar.

Lojëra tavoline: Të preferuarat klasike në majë të gishtave

Nëse lojërat e tavolinës janë më shumë në stilin tuaj, 1xBet ka në dispozicion një përzgjedhje të madhe. Ju mund të provoni fatin tuaj në klasikët si Blackjack dhe Roulette në variacione të ndryshme. Pavarësisht nëse preferoni aksionin me ritëm të shpejtë të Roulette Amerikane ose lojën strategjike të Blackjack-ut Evropian, ekziston një lojë që do t'ju përshtatet preferencave tuaja.

Lojëra unike dhe ekskluzive

Përveç ofertave të zakonshme të kazinosë, 1xBet ofron gjithashtu disa lojëra unike dhe ekskluzive që nuk do t'i gjeni diku tjetër. Këto lojëra të veçanta shtojnë një shtresë shtesë emocioni në përvojën tuaj të lojërave dhe ju japin mundësinë të provoni diçka të re.

Ndërfaqe miqësore për përdoruesit për lojëra pa probleme

Platforma e lojrave e ofruar nga 1xBet siguron një përvojë të qetë të përdoruesit me ndërfaqen e saj intuitive. Lundrimi nëpër kategoritë e ndryshme të lojërave është i lehtë, duke ju lejuar të gjeni shpejt lojërat tuaja të preferuara pa asnjë sherr. Platforma është gjithashtu e optimizuar për pajisjet celulare, kështu që ju mund të kënaqeni duke luajtur në lëvizje kudo që të jeni.

Jackpot Progresive dhe Turne

Për ata që kërkojnë emocione dhe shpërblime edhe më të mëdha, 1xBet ofron xhekpote dhe turne progresive. Këto u japin lojtarëve mundësinë për të fituar çmime masive në para ndërsa konkurrojnë kundër të tjerëve. Mbani një sy për këto ngjarje emocionuese dhe shfrytëzoni shanset tuaja për t'u bërë një fitues i madh.

Të mirat dhe të këqijat e shumëllojshmërisë së lojës

Të mirat:

 • Gama e gjerë e lojërave slot me tituj të spikatur
 • Ofrohen lojëra klasike tavoline si Blackjack dhe Roulette
 • Lojëra unike dhe ekskluzive për eksitim të shtuar
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit për përvojë të pandërprerë të lojërave
 • Xhekpote progresive dhe turne për shpërblime më të mëdha

Disavantazhet:

 • Disa lojtarë mund të preferojnë një përzgjedhje më të madhe të lojërave tavoline

Në përgjithësi, 1xBet ofron një larmi lojërash që u përgjigjet preferencave të ndryshme. Pavarësisht nëse ju pëlqen t'i rrotulloni rrotullat në makinat e fatit ose të testoni aftësitë tuaja në lojërat e tavolinës, do të gjeni shumë opsione për t'ju mbajtur të argëtuar. Ndërfaqja miqësore për përdoruesit siguron një përvojë të qetë lojrash, ndërsa jackpotet dhe turnet progresive shtojnë emocione shtesë. Ndërsa përzgjedhja e lojërave të tavolinës mund të zgjerohet, shumëllojshmëria e përgjithshme e lojërave në 1xBet është mbresëlënëse.

1xBet ofron një gamë të gjerë lojërash që plotësojnë preferenca dhe interesa të ndryshme. Pavarësisht nëse jeni adhurues i lojërave klasike të kazinosë si blackjack, ruletë dhe bacarat, ose preferoni adrenalinën e basteve sportive, 1xBet ka diçka për të gjithë. Në seksionet tona të ardhshme, ne do t'ju prezantojmë me një sërë lojërash mbresëlënëse 1xBet, duke ju ofruar një përmbledhje gjithëpërfshirëse të opsioneve emocionuese të disponueshme për ju. Pra, qëndroni të sintonizuar ndërsa ne zhytemi në botën magjepsëse të lojërave 1xBet dhe eksploroni listën e gjerë të lojërave 1xBet që me siguri do t'ju argëtojë për orë të tëra.

Slots

Në kazinonë 1xBet mund të gjeni lojëra me slot video në internet nga ofrues të ndryshëm si Microgaming, NetEnt, Playtech dhe QuickSpin. Kjo do të thotë që ju mund të gjeni disa nga lojërat më të njohura në internet 1xBet si Mega Moolah, Immortal Romance, Starburst ose Gonzo's Quest në portofolin e tyre.

Raporti i pagesës në kazino është vërtet i lartë, kështu që nëse zgjidhni të luani këtu, mund të fitoni rregullisht. Dhe jo vetëm kaq, sapo të dalë një lojë, mund ta gjeni në faqen e internetit 1xBet Casino.

Ju mund të gjeni lojëra kazino 1xBet nga ofruesit e mëposhtëm:

 • Amatic Industries Slots
 • Makinat e lojërave elektronike Betsoft
 • Makina lojërash lojë Art
 • Makinat e fatit LuckyStreak
 • Slots Microgaming
 • Net Entertainment Slots
 • Slots Play'n GO
 • ISoftBet Slots
 • Makinat e fatit Red Rake Gaming
 • Lojëra elektronike në lulëzim
 • Booongo Slots
 • Makinat e fatit Fugaso
 • Habanero Systems Slots
 • Spadegaming Slots
 • Wazdan Slots
 • Makinat e fatit Wazdan
 • Slots BGAMING
 • Lojëra elektronike të argëtimit Evoplay

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë e njohur që është e lehtë për t'u mësuar. Ju keni tre opsione kur bëhet fjalë për vendosjen e basteve. Ju mund të vini bast në një 'lojtar', 'bankier' ose një 'barazim'. Shumat minimale dhe maksimale të basteve përcaktohen përpara lojës.

Nuk ju lejohet të vendosni baste për 'lojtar' dhe 'bankier' njëkohësisht. Pasi të keni vendosur për llojin e bastit që dëshironi të vendosni dhe shumën që dëshironi të vini bast, mund të shtypni 'Deal cards' dhe lojtari dhe bankieri do të marrin nga 2 letra secili.

Pala që merr numrin më të madh të pikëve është fituese. Nëse duart e lojtarit dhe bankierit janë të lidhura, atëherë basti 'baratë' është fituesi.

Ka disa situata ku shpërndahet një kartë e tretë:

 • Kur lojtari merr dy letra me vlerë midis 0 dhe 5 pikë
 • Kur bankieri merr dorën e dy letrave me vlerë midis 0 dhe 5 pikë dhe lojtari nuk ka marrë një kartë të tretë
 • Kur bankieri vendos të marrë një kartë të tretë në varësi të kartave të lojtarit.

Sa herë që vlera e dorës është 10 ose më shumë, numërohet vetëm shifra e fundit. Për shembull, nëse keni dy letra 6 dhe 7 që arrijnë në 13, dhjetë nuk merren parasysh dhe dora do të llogaritet si 3.

Opsionet e pagesës janë si më poshtë:

 • Kur vini bast në 'lojtar', pagesa është 2:1
 • Kur vini bast në 'banker', pagesa është 1,95:1
 • Kur vini bast në 'barazim' pagesa është 8:1

Ju mund të shihni se 'barazimi' është basti që ka raportin më të lartë të pagesës, por në të njëjtën kohë ky është basti më i rrezikshëm.

Blackjack

Blackjack është një lojë e zakonshme kazinoje dhe njihet edhe si 21. Arsyeja kryesore që kjo lojë është kaq popullore është se është kaq e lehtë për t'u luajtur. Blackjack është gjithashtu një nga lojërat më të njohura të 1xBet.

Fituesi është personi që ka letra, që në total janë 21 ose më afër 21. Letrat midis 2 dhe 10 kanë të njëjtën vlerë, Aces mund të jenë 1 ose 11 dhe shifrat kanë një vlerë 10.

Loja fillon me 2 letra që do të shfaqen në mënyrë që të gjithë pjesëmarrësit t'i shohin ato, ndërsa tregtari merr dy letra ku njëra prej letrave është me fytyrë poshtë. Pasi lojtari të shohë kartën e tij, ai ka 4 opsione: goditni, qëndroni, ndani ose dyfishoni.

 • Goditi – Të 'Hit' do të thotë të kërkosh një kartë tjetër.
 • Qëndroni – Të “Qëndrosh” do të thotë të mbash totalin tënd dhe të mbyllësh radhën. Ky opsion është i dobishëm kur keni letra që janë afër 21, nëse kaloni mbi 21 që ia kaloni.
 • Ndarë – Të "Ndahet" në blackjack do të thotë që ju janë marrë dy letra identike dhe doni t'i ndani ato në duar të veçanta dhe mund të kërkoni një kartë të dytë të re për secilën.
 • Dyfisho Poshtë – 'Double Down' është një nga lëvizjet më emocionuese në blackjack. Ky bast ju lejon të dyfishoni bastin tuaj në mes të dorës në këmbim të një karte shtesë. Kjo është gjithashtu një lëvizje shumë e rrezikshme, sepse nëse merrni një kartë të ulët, nuk mund të godisni përsëri.

Ruletë

Ruleta luhet në një tryezë ruletë, e cila përbëhet nga një rrotë dhe një zonë bastesh. Rrota përmban xhepa të zinj dhe të kuq të numëruar nga 1 deri në 36 dhe një xhep jeshil me numër 0. Të gjitha bastet bëhen përpara fillimit të lojës dhe çdo tavolinë ka një shumë minimale dhe maksimale të bastit.

Për të vendosur një bast, duhet të tërhiqni një çip me vlerën e dëshiruar në zonën e basteve. Për të anuluar bastin duhet të shtypni 'Hiq të gjitha çipat'. Pasi të keni marrë vendimin tuaj dhe të vendosni bast, duhet të klikoni në butonin e rrotullimit.

Rrota dhe topi do të rrotullohen në drejtime të kundërta dhe topi do të ulet në një xhep. Nëse keni parashikuar xhepin e duhur me bastin tuaj, atëherë ju jeni një fitues.

Bastet dhe shanset e ruletës

Bast drejtpërsëdrejti është kur vendosni bastin tuaj në çdo numër të vetëm. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 2.63% dhe pagesa është 35:1.

Bast i ndarë është kur bastni në dy numra ngjitur duke vendosur një çip në vijën që ndan dy numrat. Shanset për të parashikuar rezultatin janë 5.26% dhe pagesa është 17:1.

Basti i rrugës është kur vini bast në një rresht numrash, për shembull 7, 8 dhe 9, ose 14, 15 dhe 16. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 8,11% dhe pagesa është 11:1.

Bast Corner është kur vendosni një bast në katër numra. Ju mund ta bëni këtë duke vendosur një çip në cepin e të katër numrave. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 10.53% dhe pagesa është 8:1.

Bast i dyfishtë i rrugës është kur vini bast në dy rreshta të një numri, gjithsej 6 numra. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 16.22% dhe pagesa është 8:1.

Basti i shportës është kur vini bast në pesë numra. Ky bast është i disponueshëm vetëm në American Roulette, dhe i lejon lojtarët të vënë një bast në zero, zero të dyfishtë, 1, 2 dhe 3. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 13,16 dhe pagesa është 6:1.

Të gjitha këto janë baste të brendshme dhe kanë shanse më të ulëta për të fituar, por pagesat janë shumë më të mira. Nga ana tjetër, ka lojtarë që duan të luajnë të sigurt, ndaj preferojnë bastet e jashtme. Këtu ka 3 baste të ndryshme dhe ato janë si më poshtë:

 • Bastet Red/Black janë kur vini bast për ngjyrën dhe shanset për të parashikuar këtë bast janë 48.60% dhe pagesa është 1:1.
 • Bastet çift/tek është kur vendosni një bast në numra çift ose tek. Përsëri shanset për të parashikuar këtë bast janë vërtet të larta, dhe ato shkojnë deri në 48.60% dhe pagesa është 1:1.
 • Bastet e ulëta/të larta janë kur vendosni një bast në numra të ulët, nga 1 në 18, dhe kur vendosni një bast në numra të lartë, nga 19 në 36. Shanset për të parashikuar këtë bast janë 48.60% dhe pagesa është 1:1 .

Bastet sportive

Nëse jeni në baste sportive, atëherë 1xBet Casino është zgjidhja më e mirë për ju. Ju jo vetëm që mund të vini bast në lojën tuaj të preferuar, por gjithashtu mund të bisedoni me shokët tuaj dhe ndoshta të merrni disa rekomandime dhe këshilla. Edhe fillestarët nuk do të kenë asnjë problem për të vendosur baste pasi uebsajti i tyre ofron rregulla dhe udhëzime të hollësishme.

Nëse jeni adhurues i 1xBet, besojmë se do të dëshironit edhe 22bet. Lexoni rishikimin tonë 22bet sot.

Cilat sporte dhe ngjarje ofrohen për baste?

Ka mundësi të shumta bastesh që do të lënë pa fjalë edhe klientët më kërkues. Ju mund të vendosni baste në futboll, hokej mbi akull, boks, çiklizëm vetëm për të përmendur disa.

Kazino 1xBet ofron një përzgjedhje të gjerë ngjarjesh dhe përpunim të shpejtë dhe të besueshëm të basteve. Ju mund të bastni shumë në disa nga ngjarjet më të njohura me shanset më të larta të disponueshme.

Në ditët e sotme, ju mund të bastni 24/7 falë internetit. Pra, nëse besoni se mund të parashikoni rezultatin, jeni të mirëpritur të vendosni një bast në 1xBet Casino.

1xBet premton 1 milion € në ndihmë humanitare për Ukrainën
2022-04-05

1xBet premton 1 milion € në ndihmë humanitare për Ukrainën

1xBet, një kompani botërore e bastbërësit dhe teknologjisë me bazë në Qipro, ka bërë një 1 milion euro donacion për bamirësi dhe organizatat e ndihmës në përgjigje të krizës humanitare në rritje në Ukrainë. 

5 arsye pse 1xBet mund të jetë kazinoja më e mirë në internet ndonjëherë
2021-11-24

5 arsye pse 1xBet mund të jetë kazinoja më e mirë në internet ndonjëherë

Le ta pranojmë; Nga qindra, nëse jo mijëra kazinove më të mira në internet atje, për syrin e papërdorur të gjitha ato mund të duken disi njësoj dhe mund të jetë e vështirë të dallosh midis tyre.

1xBet në garë për tre çmime EGR
2021-01-21

1xBet në garë për tre çmime EGR

Ofruesi i lojërave dhe kazinove në internet 1xBet mund të marrë tre çmime kryesore në 2021 pas nominimit në tre kategori të edicionit 2021 të çmimeve virtuale EGR Nordics. Kompania ka marrë nominimet në kategoritë "Fushata më e mirë e marketingut", "Operatori më i mirë i basteve sportive" dhe "Operatori më i mirë celular".