Çfarë duhet të bëjnë lojtarët e rinj përpara se të luajnë lojëra në kazino në internet

Udhëzime

2022-12-17

Benard Maumo

Falë teknologjisë, lojtarët e fatit nuk duhet të udhëtojnë më në një kazino me bazë tokësore për të luajtur lojërat e tyre të preferuara. Lojtarët mund t'i qasen me lehtësi të gjitha lojërat e kazinosë drejtpërdrejt në kompjuterët dhe telefonat inteligjentë të tyre nëpërmjet faqeve të internetit dhe aplikacioneve të lojërave të fatit. Kazinotë në internet ofrojnë gjithashtu një përvojë të gjallë të lojërave në dhomat e tregtarëve të drejtpërdrejtë.

Çfarë duhet të bëjnë lojtarët e rinj përpara se të luajnë lojëra në kazino në internet

Por nëse është hera e parë që luani lojëra kazino në internet, duhet të jeni të kujdesshëm që të mos bini viktimë e realiteteve të ashpra të lojërave të fatit në internet. Pra, cilat janë disa nga konsideratat që duhen mbajtur parasysh përpara se të luani lojëra kazino në internet? Këtu vjen në ndihmë ky udhëzues i thjeshtë por i detajuar. 

Merrni pajisjen dhe internetin e duhur

Para se të mendoni të krijoni një llogari në kazinotë më të mira në internet, sigurohuni që pajisja juaj të përballojë ashpërsinë e lojërave në internet. Puna është se kumari në internet mund ta transformojë pajisjen tuaj në një derr burimesh, sepse ka shumë veprime që ndodhin. Në dritën e kësaj, merrni një pajisje me specifika teknike moderne dhe të përditësuara. Për shembull, ekrani duhet të mbështesë të paktën rezolucion 720p për të shijuar përvojën më të mirë të lojërave të fatit në internet.

Sa i përket internetit, Wi-Fi është më i rekomanduari për lojtarët e lojërave në internet. Por për shkak se ka të ngjarë të luani duke përdorur telefonin tuaj celular, interneti 4G duhet të trajtojë aktivitetet tuaja të lojërave. Lojtarët mund të shijojnë një përvojë më të qetë dhe më të shpejtë me një smartphone 5G. Dhe më e rëndësishmja, sigurohuni që të jeni afër një prize elektrike për të rimbushur lëngun e baterisë. Bankat e energjisë duhet të jenë të dobishme për lojtarët e aplikacioneve celulare. 

Krijoni një buxhet për lojërat e fatit

Pas blerjes së pajisjes së përsosur të lojërave, hapi tjetër është të ndani para posaçërisht për lojërat e fatit. Kjo është, në fakt, një nga këshillat më të mira të lojërave të fatit që do të merrni si fillestar. Kumari i përgjegjshëm përfshin njohjen e shumës për të shpenzuar në kazino. Kjo shumë duhet të jetë para pa të cilat mund të jetoni rehat nëse ndodh një humbje fatkeqe. Duke supozuar se fitoni 5000 dollarë në javë, lini mënjanë 1000 dollarë për argëtimin tuaj të lojërave të fatit.

Pasi të keni lënë mënjanë një buxhet për lojërat e fatit, ndajeni atë në njësi më të vogla në varësi të numrit të seancave në javë ose muaj. Për shembull, nëse buxheti është 1000 dollarë në javë dhe luani vetëm në fundjavë, kjo duhet të jetë 500 dollarë në ditë. Idealisht, ky buxhet duhet t'ju japë mijëra raunde të lojës, duke pasur parasysh se shumica e lojërave të kazinosë në internet lejojnë baste deri në 0,10 dollarë. 

Zgjidhni një faqe me reputacion të lojërave të fatit në internet

Kumari në internet ka të bëjë me lojën duke përdorur para të vërteta. Për këtë arsye, zgjidhni faqet më të mira të kazinosë për t'i besuar paratë tuaja të çmuara dhe informacionin financiar. Për fillestarët, gjithmonë kontrolloni nëse a licencat e organeve rregullatore me reputacion kazino. Trupat si UKGC, MGA dhe AGCO janë më të rekomanduara. Këto organe sigurojnë që kazinoja të ndjekë të gjitha rregullat e lojërave të fatit në rajon dhe gjithashtu mund të ndërmjetësojnë nëse lindin mosmarrëveshje.

Pasi të konfirmoni informacionin e licencës, kontrolloni nëse faqja e lojërave të fatit përdor kriptim SSL. Kjo teknologji standarde e sigurisë së kazinosë në internet mbron informacionin kritik të lojtarëve si numrat e identitetit, numrat e telefonit dhe detajet e kartës së kreditit/debitit. Klikoni shenjën "kyç" në URL-në e faqes së internetit për të parë certifikatën SSL.

Mos harroni të lexoni komentet e kazinove në internet për të mos rënë viktimë e faqeve të internetit të padisiplinuara. Ka shumë komente të lojtarëve në platforma si Trustpilot dhe AskGamblers. Një kazino me shumë vlerësime negative nuk ia vlen të bashkohet. Dhe nëse nuk keni kohë për të kërkuar një kazino, zgjidhni faqet e internetit të listuara në këtë faqe. Ekspertët në LiveCasinoRank kryejnë kontrolle të plota sigurie përpara se t'ua rekomandojnë lojtarëve këto kazino.

Përdorimi i metodave bankare me reputacion dhe të sigurt

Në mënyrë tipike, do t'ju duhet të depozitoni para përpara se të luani lojëra kazino në internet. Dhe për shkak se nuk mund të rrezikoni me paratë tuaja të fituara me vështirësi, duke përdorur një metodë të besueshme bankare është një domosdoshmëri. Shikoni faqen e pagesave të kazinosë për të verifikuar se opsionet bankare janë të respektuara dhe të disponueshme në juridiksionin tuaj. Konfirmoni nëse kazinoja mbështet metodat e njohura bankare si Visa, MasterCard, Maestro, American Express, PayPal, Skrill, Neteller dhe më shumë.

Por mos e lidhni llogarinë tuaj të pagesës dhe supozoni se gjithçka është në rregull. Lexoni kushtet e pagesës për të konfirmuar kufijtë e depozitimit/tërheqjes dhe shpejtësinë e pagesës. Zakonisht, kuletat elektronike si PayPal, Skrill dhe Neteller janë pagesat më të shpejta, që përpunojnë brenda 24 orëve në faqet më të mira të kazinove në internet. Për shkak të verifikimit bankar, pagesat me kartë krediti/debiti mund të zgjasin deri në shtatë ditë pune. Lajmi i mirë është se kufijtë e transaksioneve me karta janë shpesh më të larta, duke i bërë ato perfekte për lojtarët VIP. 

Merrni parasysh sasinë dhe cilësinë e lojës

Përpara se të bashkoheni në një faqe interneti kazino, kontrolloni nëse biblioteka është mjaft e madhe për të shuar etjen tuaj për lojëra. Logjika e thjeshtë është se ju nuk do të luani poker çdo ditë, edhe nëse jeni të mirë në të. Një bibliotekë ideale kazinoje duhet të ketë lojëra të ndryshme, duke përfshirë blackjack, ruletë, craps, letra gërvishtëse, baccarat, etj. Sigurisht, makinat e fatit janë gjithmonë pjesë e menusë, me lojëra si Mega Moolah nga Microgaming dhe Divine Fortune nga NetEnt që ofrojnë jetë- ndryshimi i fitoreve. 

Me çështjet e sasisë të renditura, kontrolloni nëse lojërat e kazinosë në internet janë nga emrat më të mirë në industri. Luaj slot machines nga kompanitë e industrisë si NetEnt, Microgaming, Betsoft, Pragmatic Play, Thunderkick, etj. Gjithashtu, kontrollo dhomën e drejtpërdrejtë të kazinosë për të konfirmuar që lojërat janë kryesisht nga Evolution Gaming. Titujt nga Ezugi, Pragmatic Play, Playtech dhe Vivo Gaming ia vlejnë. 

Më e rëndësishmja, luani lojëra të testuara për të shmangur lojën me rezultate të manipuluara. Konfirmoni nëse lojërat janë audituar nga eCOGRA, iTech Labs, Gaming Associates dhe të tjerë i kanë testuar lojërat. Thjesht lëvizni poshtë faqen kryesore të kazinosë dhe klikoni logon e kompanisë testuese për të parë certifikatën. 

Buza e shtëpisë është kritike

A shënon biblioteka e kazinosë kutitë e kontrollit të cilësisë dhe sasisë? Nëse po, është koha për të filtruar lojërat bazuar në skajin e shtëpisë. Kjo është përqindja që kazinoja merr nga çdo bast që bëni. Për shembull, nëse një lojë blackjack ka një avantazh shtëpie prej 2%, lojtarët mund të fitojnë një maksimum prej $800 nga një $1,000 e mundshme. Me pak fjalë, një skaj i poshtëm i shtëpisë është gjithmonë më i mirë. 

Me këtë në mendje, mprehni aftësitë tuaja në blackjack dhe poker. Këto janë të vetmet lojëra kazino ku lojtarët mund të përdorin strategji dinake për të ulur avantazhin e shtëpisë. Disa variante pokeri si Double Bonus dhe Deuces Wild madje lejojnë lojtarët të reduktojnë avantazhin e shtëpisë në vlera negative nëse përdorin një strategji optimale. Dhe mos harroni të shkarkoni grafikët e strategjisë së pokerit dhe blackjack-ut.

Kjo nuk është e gjitha; kontrolloni variancën dhe frekuencën e goditjes së një automati përpara se të luani. Varianca ose paqëndrueshmëria është se sa shpesh paguhet automati. Një slot me variancë të lartë paguan shuma masive, por më rrallë, ndërsa një slot me variancë të ulët paguan shuma të vogla shpesh. Pra, përdorni këto numra për të përgatitur një buxhet pune. 

Kërkoni bonuset dhe promovimet

Dëshironi të luani lojëra kazino online falas? Kërkoni gjithmonë bonuset dhe promovimet në ofertë. Bonuset e kazinosë në internet dhe promovimet janë thjesht kredite bastesh falas për t'i lejuar lojtarët të testojnë lojërat dhe të fitojnë një pagesë nëse janë me fat. 

Shpërblimet më të zakonshme për lojtarët e rinj të kazinosë janë rrotullimet falas dhe bonuset e depozitave. Disa kazino mund të ofrojnë gjithashtu bonuse pa depozita, që do të thotë se lojtarët mund të kërkojnë shpërblimet e tyre pa depozituar asnjë monedhë. Sa për lojtarët besnikë, faqja e internetit mund të sigurojë kthim parash javore/mujore, në thelb një rimbursim në përqindjen e humbjeve tuaja gjatë periudhës. 

Por gjithmonë bëni kujdesin e duhur përpara se të kërkoni ndonjë bonus kazinoje. Pothuajse të gjitha bonuset dhe promovimet e kazinosë në internet kanë kërkesa për bast. Ky është numri i herëve për të luajtur duke përdorur kreditet falas përpara se të tërhiqni ndonjë fitim. Prandaj, sa më e lartë të jetë kërkesa për lojë, aq më të ulëta janë shanset për ta përmbushur atë. 

Mos jini të pangopur!

Këshilla e fundit në këtë listë mund të duket mjaft e qartë, por shumica e lojtarëve shpesh e anashkalojnë atë. Lakmia mund të jetë thjesht zhbërja juaj kryesore në faqen e internetit të lojërave të fatit. Është e rëndësishme të shmangni ndjekjen e humbjeve sepse kjo mund të çojë në humbje më të dhimbshme. Gjithashtu, lojtarët inteligjentë gjithmonë heqin dorë ndërsa janë duke fituar. 

Merrni parasysh këtë; ju keni një bankroll prej $500 gati për të humbur në kazino. Por më pas fati ju godet dhe ju shtoni 1,000 dollarë në bankroll, duke e bërë atë 1,500 dollarë. Në atë rast, logjika e zakonshme është të heqësh dorë ndërkohë që fiton. Por shumica e lojtarëve janë fajtorë për vendosjen e shumave më të konsiderueshme, duke shpresuar të kenë më shumë fat. Rezultati? Humbje më të mëdha!

konkluzioni

Me këshillat e mësipërme, mund të shmangni seancat ndezëse/fikëse që mund të rezultojnë në humbje të dhimbshme në vend të fitoreve. Gjëja më e rëndësishme është të ulni pritshmëritë tuaja fituese dhe të luani lojëra miqësore për lojtarët duke përdorur një buxhet. Mbani mend, supozohet se ka të bëjë me argëtimin përpara se të mendoni të fitoni ndonjë gjë.

Të rejat e fundit

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?
2023-10-01

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?

Lajme