River Belle Rishikimi 2024 - Games

River BelleResponsible Gambling
CASINORANK
9.18/10
BonusBonus 800 dollarë
Kazino e plotë Microgaming
Bonuse bujare
Mbështetja e Klientit 24/7
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Kazino e plotë Microgaming
Bonuse bujare
Mbështetja e Klientit 24/7
River Belle is not available in your country. Please try:
Games

Games

Në River Belle Casino, ju mund të shijoni të gjitha përfitimet që ofron një kazino në internet. Ju mund të luani lojëra të ndryshme si në modalitetin argëtues ashtu edhe për para të vërteta çfarëdo që preferoni. Të luash në modalitetin argëtues është një mundësi e shkëlqyeshme për të provuar një lojë të re dhe sapo të ndihesh mjaft i sigurt, mund ta luash për para të vërteta.

Bakarat

Baccarat është një lojë që ka një sofistikim të caktuar dhe elegancë, dhe është loja perfekte për t'u shijuar kur vizitoni kazinonë River Belle. Në Baccarat ju duhet të vini bast se cila dorë do të ketë një vlerë totale prej 9, ose më afër 9.

Janë ndarë 2 letra, Dora e lojtarit dhe dora e bankierit. Në fund të raundit, duart krahasohen dhe mund të vini bast në të dyja palët ose që duart do të përfundojnë me barazim. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre, letrat mbretërore kanë vlerën 0 dhe aset kanë vlerën 1.

Për të ardhur me vlerën totale të dorës, letrat mblidhen së bashku dhe nëse vlera e dorës është më e lartë se 10, njësia 10 hiqet.

Strategjia Baccarat

Baccarat është një lojë fati, ashtu si çdo lojë tjetër kazino. Por, ka disa strategji që mund t'i zbatoni në lojën tuaj. Ndërsa luani lojën, mund të zhvilloni stilin tuaj dhe të zgjidhni taktika të ndryshme që do t'ju ndihmojnë të fitoni herën tjetër që të luani. Megjithatë, një nga strategjitë më të mira dhe për të cilën të gjithë lojtarët betohen është Strategjia Martingale. Nëse përdorni këtë strategji, do t'ju duhet të dyfishoni bastin tuaj kur humbni dhe ta përgjysmoni atë kur të fitoni.

Loja moderne e Baccarat që ne luajmë sot e ka origjinën në Britani dhe është bërë një kazino e preferuar. Loja origjinale e Baccarat besohet se daton në fund të viteve 1400, kur një lojtar i famshëm italian Felix Falguierein shpiku një lojë për të luajtur me letra tarot. Por vetëm kur loja ra në vëmendjen e fisnikërisë franceze, loja u bë vërtet e njohur.

Rregullat themelore të Baccarat

Gjëja më e rëndësishme që duhet të mbani mend kur luani Baccarat është që të bëni`nuk duhet të vini bast në dorën tuaj. Ju keni mundësinë të vini bast për dorën tuaj ose bankierin`s, dhe opsioni i tretë është të vini bast në një barazim.

Objekti i lojës është që të ketë dy letra të cilat janë më afër 9 në vlerë totale. Loja fillon me ju dhe bankierin duke marrë nga dy letra secili. Nëse dy letrat e shpërndara, gjithsej 8 ose 9, atëherë dora shpallet 'Natyrore' dhe fiton automatikisht.

Baccarat është një lojë fati dhe ka një shans 50-50 për të fituar. Por, ka disa që pretendojnë se kanë gjetur strategjinë perfekte për të fituar gjithmonë. Gjatë njëqind viteve të fundit, shumë matematikanë i kushtuan kohën e tyre gjetjes së strategjisë më të mirë për Baccarat dhe ne do të rendisim më të famshmit:

STRATEGJIA E D'ALEMBERT BACCARAT - Ky sistem u shpik nga një matematikan i shekullit të 17-të. Sipas kësaj strategjie, ju fitoni kur keni një sasi të barabartë fitoresh dhe humbjesh.

STRATEGJIA CONTRA D'ALEMBERT BACCARAT – Kjo është e kundërta e D`Strategjia Alembert dhe këtu ju duhet të rrisni bastin tuaj derisa të fitoni. Duhet të pranojmë se kjo strategji funksionon më së miri për lojtarët që kënaqen duke rrezikuar. Ju mund të fitoni shumë duke përdorur këtë strategji, por mos`Mos e përjashtoni mundësinë që mund të humbni edhe shumë.

STRATEGJIA FIBONACCI BACCARAT – Kjo strategji është e përkryer për lojtarët që duan të vendosin baste të vogla. Kjo do t'ju lejojë të mbroni bankrollin tuaj nga humbjet e vogla dhe në të njëjtën kohë t'ju lejojë mundësinë për të arritur një fitim të barabartë dhe madje edhe për të krijuar një fitim.

STRATEGJIA LABOUCHERE BACCARAT – Kjo strategji do t'ju lejojë të vendosni se sa fitim dëshironi të bëni dhe sa rrezik jeni të gatshëm të merrni.

STRATEGJIA MARTINGALE BACCARAT – Kjo është strategjia më e njohur nga të gjitha, dhe ju lejon të fitoni një fitim të qëndrueshëm.

Slots

Lumi Belle ofron lojëra të ndryshme slot për të gjithë lojtarët e tyre. Ato ofrojnë argëtim të pafund dhe nuk është çudi pse janë kaq të njohura në mesin e lojtarëve. Makina e parë e fatit u ndërtua në vitin 1891 nga kompania amerikane Sittman & Pitt. Makina përbëhej nga pesë bateri që mbanin gjithsej pesëdhjetë letra.

Që nga momenti kur u shpik, loja tregoi potencial të madh dhe ishte një formë shumë e popullarizuar e lojërave të fatit. Më pas, një tjetër automat, me shije frutash në bobina, u bë i njohur dhe na dha simbolet shumë të njohura që shihen kaq shpesh në lojërat e fatit sot.

Slotet në internet që ne njohim sot janë pasardhësit e këtyre makinerive të stilit të vjetër. Në fillim, çmimet nuk ishin në para, por ushqim. Kjo ishte një teknikë e mirë për të shmangur ligjet kundër lojërave të fatit në Amerikë.

Slotet në internet luhen në të njëjtën mënyrë si në një kazino me bazë tokësore. Ju duhet të depozitoni monedha dhe të rrotulloni bobinat, dhe nëse një kombinim simbolesh bie në vijën horizontale, ju do të fitoni.

Slotet në internet përdorin një gjenerues të numrave të rastësishëm që do të thotë se mundeni`mos e parashikoni rezultatin në asnjë mënyrë. Por kjo strehë`t ndaloi entuziastët e lojërave elektronike për të kërkuar strategjitë më të mira se si të fitojnë. Dhe, ata kanë arritur të dalin me një, dhe ata betohen për të.

Kur bëhet fjalë për lojëra elektronike, një sens i thjeshtë i përbashkët është strategjia më e mirë nga të gjitha. Pra le`shikoni se çfarë përfshin:

 • Zgjidhni një lojë që ju përshtatet më së miri – Kur zgjidhni një lojë slot në internet për të luajtur, ka një bollëk të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni. Pra, gjeni atë që do të kënaqeni dhe është brenda mundësive tuaja. Kur zgjidhni një slot në internet, nuk shkoni vetëm për dizajnin grafik, por duhet të gjeni gjithashtu një që ofron shuma bastesh të cilave mund t'i përgjigjeni. Nëse mendoni se mund të përballoni të rrezikoni pak më shumë nga buxheti juaj, atëherë drejtohuni te slotet progresive të cilat, nëse jeni në një brez me fat, mund t'ju ofrojnë shuma që ndryshojnë jetën.
 • Vendosni një buxhet - Edhe para se të filloni të luani, vendosni se sa mund të përballoni të humbni. Pasi të humbni paratë tuaja, don`Përpiquni ta rikuperoni, thjesht konsideroni paratë që keni humbur si parapagim për argëtimin që keni pasur.
 • Kuptoni konceptin e linjave të pagesës – Është shumë e rëndësishme të mësoni se si funksionojnë linjat e pagesës në një lojë të caktuar slot. Le`Nëse vendosni të luani një lojë që përbëhet nga 25 linja pagese dhe vendosni të luani monedhat maksimale vetëm në një linjë pagese, nuk do të fitoni aq shumë. Për të goditur shumë, duhet të paguani monedhat maksimale dhe linjat maksimale të pagesës.

Nga ana tjetër, ka kaq shumë mite rreth lojërave slot në internet që duhet të fshihen menjëherë në mënyrë që të fitohen`të mos ketë ndonjë konfuzion.

 • Miti 1 – Ju mund të parashikoni pagesat në makinat e fatit. Ky është ndoshta miti më i zakonshëm që zhvillohet rreth automateve. Çdo lojë përdor një gjenerues numrash të rastësishëm që gjeneron një rezultat nga disa miliarda kombinime në momentin që klikoni në butonin e rrotullimit. Pra, rezultati i rrotullimit tuaj është 100% i rastësishëm, që do të thotë se lojërat elektronike në internet janë një lojë fati.
 • Miti 2 – Slotet online janë të manipuluara. Disa lojtarë besojnë se lojërat elektronike në internet janë krijuar në atë mënyrë për të paguar më shumë në një pjesë të caktuar të ditës ose gjatë fundjavës, në krahasim me ditët e tjera të javës. Duhet të themi se kjo është krejtësisht e pavërtetë pasi të gjitha lojërat auditohen nga kompani të pavarura dhe duhet të sigurojnë lojë të ndershme. Biznesi i kazinosë është kaq konkurrues dhe funksionon në interesin e kompanisë që të luajë sipas rregullave dhe të mos mashtrojë lojtarët e tyre nëse duan që ata të kthehen përsëri në kazinonë e tyre.
 • Miti 3 – Disa automate janë 'të lirshme'. Ky është një tjetër mit i zakonshëm që disa makina mund të paguajnë më shumë se të tjerët. Nëse keni pasur një brez me fat në një moment, kjo është e gjitha për shkak të gjeneratorit të numrave të rastësishëm. Ajo thjesht prodhon kombinime fituese dhe ato humbëse.

Disa thonë se lojërat elektronike në internet janë shumë të thjeshta dhe kjo është arsyeja pse ata munden`Nuk janë aq të njohura, por ata e kanë shumë gabim. Thjeshtësia e këtyre lojërave është në fakt ajo që i bën ato kaq të njohura në radhë të parë. Lojërat më moderne janë si filma të animuar që mbulojnë tema të jashtëzakonshme bazuar në çdo aspekt të kulturës popullore.

Në River Belle, mund të gjeni më shumë se 500 lojëra elektronike në internet për t'i provuar dhe për t'ju argëtuar. Slotet klasike janë një lojë perfekte për fillestarët, falë thjeshtësisë së tyre.

Dhe pasi të jeni të sigurt, mund të filloni të eksploroni lojërat më komplekse dhe moderne të lojërave elektronike në internet. Në shumicën e rasteve, ekziston një histori që shpaloset ndërsa përparoni dhe do t'ju mbajë të argëtuar gjatë gjithë kohës. Një nga lojërat më të njohura që mund të gjeni në River Belle kur bëhet fjalë për jackpot-et progresive është Mega Moolah nga Microgaming.

Nëse dëshironi të shijoni një nga lojërat e shumta në River Belle, së pari duhet të krijoni një llogari. Dhe, si një anëtar i ri i familjes, ju do të merrni një bonus mirëseardhjeje që do të përmirësojë në mënyrë drastike ekuilibrin tuaj dhe do t'ju lejojë të provoni më shumë lojëra se zakonisht.

Kumarxhinjtë që kënaqen duke luajtur lojëra elektronike në internet jo vetëm që do të marrin një bonus masiv regjistrimi, por edhe promovime javore, kredite lojërash bonus, rrotullime falas dhe shumë më tepër.

Pasi të regjistroheni në faqe, do të filloni të fitoni pikë besnikërie sa herë që vendosni një bast me para të vërteta. Ju duhet të grumbulloni 200 pikë për të marrë një kredit lojë.

Sekretet për të fituar në lojëra elektronike në internet

Duhet t'ju zhgënjejmë këtu, por nuk ka sekrete për të fituar në lojëra elektronike. Nuk mund të bëni shumë për të ndikuar në lojën, e vetmja gjë që ju sugjerojmë është të kënaqeni dhe të argëtoheni. Ka disa rregulla që duhet të ndiqni për t'u argëtuar dhe për të mos e kthyer përvojën në diçka të pakëndshme.

Vendosni një bankroll përpara se të filloni të luani dhe qëndroni në të. Don`t'i ndiqni humbjet dhe pasi të ketë mbaruar bankrolli juaj, edhe loja juaj duhet të përfundojë.

Kur bankroll juaj është rreth 25% më i madh se shuma me të cilën keni filluar, ju duhet të përfundoni seancën dhe të kërkoni një tërheqje. Në këtë mënyrë ju do të ndaloni një seri fitimesh që kthehet në humbje.

Kur luani një automat progresiv, duhet të luani gjithmonë linjat maksimale të bastit dhe pagesat maksimale. Kjo do të sigurojë pagesën maksimale të jackpot-it nëse arrini të vendosni të gjitha simbolet e duhura. Sigurohuni që mund ta përballoni këtë veprim të guximshëm, nëse mundeni`t, atëherë duhet të gjeni një lojë tjetër që është brenda buxhetit tuaj.

Video Poker

Video Poker është një lojë mjaft e re. Ajo u zhvillua në vitet '70 dhe pati një sukses të madh që atëherë. Makinat Video Poker mund të gjendeshin në çdo kazino në Las Vegas dhe një nga arsyet pse ato ishin kaq të njohura ishte sepse disa lojtarë preferojnë të luajnë vetëm sesa në një tavolinë me lojtarë të tjerë.

Në fund të viteve '90, fuqia e internetit solli fuqinë e plotë të video pokerit në internet dhe loja tani është e disponueshme kudo.

Nëse ju keni`Nuk keni luajtur video poker më parë, në River Belle mund të provoni versionin demo të lojës dhe të luani falas. Ju do të merrni përvojë dhe një ndjenjë të vërtetë të lojës pa pasur nevojë të shpenzoni paratë tuaja.

Ka shumë lojëra të ndryshme video pokeri dhe të gjitha kanë diçka të ndryshme për të ofruar, por këtu do të listojmë ato më të njohurat që luhen në River Belle Casino:

 • Jack or Better – Kjo është pa dyshim loja më e njohur në çdo kazino.
 • Dhjetra ose më mirë – Ky është një variant i Jacks or Better dhe ndryshimi i vetëm midis të dyjave mund të shihet në pagesat për një 'shtëpi të plotë' dhe një 'flush'.
 • Deuces Wild – Ky është një tjetër version i popullarizuar i video pokerit që ofron dy letra si një kartë të egër.
 • Bonus Online Video Poker – Kjo është një lojë tjetër e bazuar në Jacks or Better shumë të njohura. I vetmi ndryshim është se kjo lojë e saktë ofron një pagesë më të lartë për katër të një lloji.
 • Video Poker Online me Bonus të Dyfishtë – Ky version ofron një pagesë bonus kur tërhiqen katër ace.
 • Video Poker Online me bonus të dyfishtë, të dyfishtë – Ky version ofron pagesa bonus për një dorë të ndryshme katër të një lloji.

Lojërat Video Poker që ofrohen në kazino River Belle përfshijnë:

 • 10 Bonus Dorë Deuces Wild Power Poker
 • Aces dhe fytyra Poker i nivelit lart
 • Aces & Faces Poker
 • Aces & Faces Power Poker
 • Aces & Faces 10 Luaj Power Poker
 • Aces & Faces 50 Luaj Power Poker
 • Aces & Faces 100 Luaj Power Poker
 • Aces & Eights Poker
 • All Aces Poker
 • All Aces 10 Luaj Poker Power
 • All Aces 50 Luaj Poker Power
 • I gjithë Pokeri Amerikan
 • Bonus Poker
 • Bonus Poker 10 Luaj Power Poker
 • Bonus Poker 50 Luaj Power Poker
 • Bonus Poker 100 Luaj Poker Power
 • Bonus Poker Deluxe
 • Poker me bonus të dyfishtë
 • Dyfishtë Bonus Power Poker
 • Poker Double Double Bonus
 • Bonus i dyfishtë 50 Luaj Poker
 • Deuces & Joker Poker
 • Deuces & Joker Power Poker
 • Deuces & Joker 10 Luaj Power Poker
 • Deuces & Joker 50 Luaj Power Poker
 • Deuces & Joker 100 Luaj Power Poker
 • Deuces Wild Poker
 • Bonus Deuces Wild Poker
 • Deuces Wild Power Poker
 • Deuces Wild 10 Play Power Poker
 • Deuces Wild 50 Play Power Poker
 • Deuces Wild 100 Luaj Poker Power
 • Dyfishtë Joker Poker
 • Double Joker Power Poker
 • Double Joker 10 Luaj Poker Power
 • Double Joker 50 Luaj Power Poker
 • Double Joker 100 Luaj Poker Power
 • Jacks or Better Poker
 • Jacks or Better Power Poker
 • Jacks or Better 10 Play Power Poker
 • Jacks or Better 50 Play Power Poker
 • Jacks or Better 100 Play Power Poker
 • Jacks or Better Level Up
 • Joker Poker
 • Joker Poker Power Poker
 • Joker Poker 10 Luaj Poker Power
 • Joker Poker 50 Luaj Poker Power
 • Joker Poker 100 Luaj Poker Power
 • Ndjekja e Pokerit
 • Poker dhjetëra ose më mirë
 • Poker me dhjetëra ose më të mirë

Rregullat e Pokerit për Video

Video lojërat e pokerit mund të ndryshojnë njëra nga tjetra, por një gjë është konstante, dhe kjo janë kombinimet fituese të duarve të pokerit, dhe ato janë si më poshtë:

 • Royal Flush - Kjo është kur ju keni një ACE përmes dhjetë të të njëjtit kostum
 • Straight Flush - Kjo është kur keni pesë letra me radhë të të njëjtit kostum
 • Four of a Kind - Kjo është kur keni katër letra me të njëjtën vlerë
 • Full House - Kjo është kur keni tre letra me një vlerë dhe dy të një tjetre
 • Flush - Kjo është kur keni pesë letra të të njëjtit kostum
 • Straight - Kjo është kur keni pesë letra me radhë të çdo kostum
 • Tre të një lloji - Kjo është kur keni tre letra me të njëjtën vlerë
 • Dy nga një palë - Kjo është kur keni dy letra me një vlerë dhe dy me një vlerë tjetër
 • Një palë - Kjo është kur keni dy letra me të njëjtën vlerë

Blackjack

Nuk ka rëndësi nëse keni luajtur Blackjack para ose jo, do t'ju pëlqejë përvoja e të luajturit në River Belle Casino. Kjo është një lojë që është shumë e njohur në mesin e lojtarëve dhe një nga arsyet është se është relaksuese dhe e lehtë për t'u luajtur. Nuk ka shumë rregulla që duhet të mësoni për të qenë të suksesshëm në lojën tuaj.

Loja e blackjack daton në Evropën e shekullit të 18-të, ku luhej në shtëpitë fisnike. Sot loja është e disponueshme për këdo, mund të ketë humbur ekskluzivitetin e saj, por nuk e ka humbur tërheqjen e saj magjike.

Objektivi i lojës është të mposhtni tregtarin duke i afruar dorën 21 pa humbur. Në fillim të lojës, do t'ju shpërndahen 2 letra, po ashtu edhe tregtari. Të dy letrat tuaja do të jenë të drejtuara lart, ndërsa tregtari do të ketë një kartë të kthyer lart dhe një kartë me fytyrë poshtë.

Pasi të shihni kartat tuaja dhe tregtari`Do të duhet të vendosni se cila do të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Gjatë viteve, janë zhvilluar disa versione të ndryshme të lojës dhe secila prej tyre ka një grup rregullash specifike dhe dallime delikate.

Nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë të filloni me lojën Classic Blackjack dhe duke qenë se ndiheni më të sigurt, mund të vazhdoni dhe të provoni edhe versione të tjera.

Loja Blackjack mund të gjurmohet në Paris në vitet 1700, dhe vetëm në vitet 1800, loja gjeti rrugën e saj në SHBA. Në fillim, loja nuk ishte shumë e njohur, por më vonë, rregullat u ndryshuan pak dhe i bënë shanset më të favorshme për lojtarin.

Një nga rregullat që u shtuan ishte një bonus 10:1 kur tërhiqje Jack of Clubs, ose Spades së bashku me Ace of Spades.

Vingt-et-un

Ky është një variant i Blackjack që ka disa dallime të vogla. Në këtë lojë, vetëm tregtari lejohet të dyfishojë dhe bastet zhvillohen pas çdo raundi. Objekti i kësaj loje është i njëjtë, ju duhet të arrini një dorë me një vlerë totale prej 21.

Kur merrni një ACE dhe një 10 si dy letrat tuaja të para, ju keni një Blackjack Natyral dhe kjo dorë është e pamposhtur. Pasi të shpërndahen letrat dhe nëse askush nuk ka një blackjack, atëherë loja vazhdon dhe ideja është të mposhtni tregtarin pa kaluar mbi 21.

Këshilla për Blackjack në internet

Luaj Blackjack vetëm kur mund të përqendroheni plotësisht në lojë. Në shumë raste, ne sugjeruam që Blackjack është një lojë e lehtë për t'u luajtur, por kjo gjithsesi do të thotë që duhet të jesh me kokën tënde të pastër pasi duhet të marrësh vendime për të fituar.

Mësoni rregullat e lojës. Për të qenë i sinqertë, nuk ka shumë në Blackjack, por megjithatë, ju duhet të bëni detyrat e shtëpisë tuaj dhe të kuptoni se çfarë duhet të bëni për të fituar.

Gjithmonë mbani shënim buxhetin tuaj. Vendosni se sa mund të përballoni të luani dhe mos e teproni kurrë.

Vetëm dyfishoni kur tregtari`dora e tij duket e dobët. Kjo lëvizje mund të sjellë disa pagesa të mira, por mund të godasë edhe xhepin tuaj nëse e bëni këtë`mos e luani në mënyrën e duhur.

Blackjack është një lojë aftësish dhe është e vetmja lojë që u ofron lojtarëve një avantazh mbi shtëpinë. Për të fituar, e vetmja gjë që duhet të bëni është të mposhtni tregtarin pa u dëmtuar.

Ruletë

Lojtarët që kënaqen ruletë do të kalojnë një kohë të mirë pasi t'i bashkohen kazinosë River Belle. Ju mund të luani çdo version që dëshironi, për më tepër, mund ta luani lojën ndërsa jeni në lëvizje falë versionit celular të faqes në internet.

Ruleta evropiane është një lojë emocionuese që përbëhet nga një rrotë ruleti dhe tavolinë me xhepa të numëruar që variojnë nga 0 në 36. Lojtarët e preferojnë këtë version sepse ofron një avantazh më të ulët në krahasim me Ruletën Amerikane.

Ruleta amerikane është gjithashtu një lojë shumë e njohur dhe është pothuajse e njëjtë me Ruletën Evropiane, i vetmi ndryshim është se ka një xhep shtesë për zero të dyfishtë. Lojtarët që pëlqejnë lojërat më sfiduese preferojnë këtë version.

Roulette Franceze është gjithashtu një version shumë i njohur i lojës. Kjo është e njëjta lojë si ruleta evropiane, por ndryshimi i vetëm është se ofron disa baste ekskluzive që versionet e tjera nuk i kanë.

Dallimi midis Ruletës Amerikane dhe Evropiane

I vetmi ndryshim midis ruletës amerikane dhe evropiane është se versioni amerikan ka një xhep shtesë për zero të dyfishtë. Të gjitha bastet janë të njëjta në të dy versionet e lojës. Dallimi i vetëm është në skajin e shtëpisë që është më i lartë në Ruletën Amerikane. Pra, kjo do të thotë që ju do të keni një shans më të mirë për të fituar kur jeni duke luajtur Ruletë Evropiane.

Loja e ruletës daton në fillim të viteve 1700 dhe duhet të themi se nuk ka ndryshuar shumë që nga shpikja e lojës. Fjala 'ruletë' e përkthyer nga frëngjishtja do të thotë 'rrotë e vogël' dhe ideja është të vini bast në numrin ku besoni se do të zbresë topi i bardhë. Ka shumë baste të ndryshme të disponueshme në ruletë dhe do t'ju duhet të vendosni patate të skuqura në tryezë.

Kjo e bën ruletën një lojë fati, sepse nuk ka asnjë mënyrë për të parashikuar se cilin numër ose ngjyrë do të bjerë topi. Megjithatë, ka disa strategji që mund t'i zbatoni në lojën tuaj për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar.

Për të filluar gjërat, ne ju këshillojmë të luani Ruletë Evropiane veçanërisht nëse jeni fillestar. Versioni evropian i lojës ka një avantazh shtëpie prej 2,70% dhe versioni amerikan i lojës ka një avantazh shtëpiak prej 5,26%. Pjesa e poshtme e shtëpisë do të thotë shanse më të mira për të fituar.

Mësoni rregullat e lojës. Ruleta mund të duket e thjeshtë, thjesht vendosni bast dhe prisni që topi të bjerë në numrin që keni zgjedhur. Por në realitet gjërat janë pak më të komplikuara. Gjegjësisht, ka shumë baste të ndryshme që mund të vendosni dhe shanset për të parashikuar disa nga bastet janë më të larta në krahasim me bastet e tjera që ndodhin rrallë.

Ruleta është një lojë fati, ndaj mos u stresoni për të dhe argëtohuni ndërsa luani. Vendosni baste më të vogla dhe luani në anën e sigurt nëse bëni`nuk doni të rrezikoni buxhetin tuaj. Bastet më të mira janë ato me shanse të ulëta si bastet për ngjyrat, për shembull. Këto lloj bastesh ju lejojnë një shans 50-50 për të fituar.

Shmangni bastin me një numër dhe bastin me pesë numra. Këto baste i japin shtëpisë avantazhin më të lartë. Ju ende mund t'i vendosni këto baste, por vetëm nëse keni një bankroll të madh.

Asnjëherë mos vini bast në një seri numrash të rastësishëm, por bastni në grupe numrash, sepse kjo lëvizje do të rrisë kthimin tuaj dhe do t'ju japë shanse të mira.

Keno

Keno është një nga lojërat më relaksuese në kazino. Versioni modern i lojës është një stil bingo që e ka origjinën nga Kina e lashtë, por loja i qëndroi provës së kohës dhe është jashtëzakonisht popullore edhe sot.

Loja është e thjeshtë dhe e lehtë për t'u mësuar, por është shumë e rëndësishme të dini se si ta luani atë përpara se të vendosni të vendosni baste me para të vërteta.

Online Keno ka një strukturë specifike bordi që përbëhet nga 80 numra dhe ju duhet të zgjidhni midis 1 dhe 15. Pagesa varet nga sa numra keni zgjedhur dhe sa nga ata numra janë thirrur.

Ka disa gjëra që duhet të keni parasysh kur zgjidhni të luani keno në internet:

 • Keno është një lojë fati dhe nuk mund të bëni asgjë për të ndikuar në rezultatin.
 • Numri i monedhave që vendosni bast kur luani do të ndikojë në pagimin.
 • Sa më shumë numra të zgjidhni, aq më i vogël është kthimi.
 • Numrat që zgjidhni do të ndryshojnë pagesën.

Nuk ka asgjë që mund të bëni kur bëhet fjalë për përdorimin e strategjive në lojën tuaj. Disa lojtarë zgjedhin një datë që është e rëndësishme për ta si një ditëlindje ose një përvjetor. Të tjerët zgjedhin numrat në një model që ka kuptim për ta. Dhe nëse e keni të vështirë të zgjidhni numrat, atëherë mund të përfitoni nga funksioni 'zgjedhja e shpejtë'.

Lojëra me para të vërteta

Pasi të bashkoheni në River Belle Casino, mund të shijoni më shumë se 400 lojëra. Nëse jeni i ri në botën e kazinove në internet, mund t'i luani pothuajse të gjitha lojërat falas në një modalitet argëtues, por sapo të filloni të luani për para të vërteta, këtu ju presin jackpotet dhe bonuset e mëdha.

River Belle përdor teknologjinë më të fundit të kriptimit dhe ata kanë bashkëpunuar me Datacash, Ltd. për të siguruar një mjedis të sigurt dhe të mbrojtur për të gjithë lojtarët e tyre. Ju gjithashtu keni mundësinë të rishikoni lojën tuaj në vend dhe aktivitetin financiar.

Kur kërkoni një tërheqje, nuk do të mbeteni në pritje, të gjitha kërkesat për tërheqje përpunohen brenda 48 orëve dhe ndonjëherë edhe më pak.

Kazinoja Online River Belle ofron përvoja të lojërave të nivelit më të lartë
2021-03-10

Kazinoja Online River Belle ofron përvoja të lojërave të nivelit më të lartë

Kazino River Belle ka qenë në tregun e basteve për dekada dhe vazhdon të tërheqë anëtarë të rinj çdo ditë. Kjo është kryesisht sepse përmban qindra lojëra kazino, duke përfshirë stimuluese lojëra elektronike, lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë, ruletë, mut, baccarat, bingo, poker, keno dhe letra gërvishtëse. Platforma mundësohet nga Microgaming, një softuer lojrash i vlerësuar me çmime që ofron zgjidhje novatore dhe të drejtuara nga klientët për miliona entuziastë të lojërave të fatit.