Platinum Play Rishikimi 2024 - Games

Platinum PlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.19/10
BonusBonus 800 dollarë
Argëtim elegant
ECogra certifikuar
Dizajni bazë
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Argëtim elegant
ECogra certifikuar
Dizajni bazë
Platinum Play is not available in your country. Please try:
Games

Games

Në Platinum Play Casino, mund të gjeni disa nga lojërat më të mira. Kjo është një kazino e besuar që ka shumë vite në treg dhe ata arritën të qëndrojnë të fortë në këtë mjedis konkurrues. Ato ofrojnë disa bonuse dhe promovime shumë bujare që do t'ju lejojnë të eksploroni edhe më shumë lojëra se zakonisht.

Bakarat

Baccarat ka njëfarë magjepsjeje dhe sofistikimi në lojën e saj dhe për këtë arsye, është një lojë kazino jashtëzakonisht popullore. Kjo është loja e zgjedhur e vetë James Bond, dhe ndoshta kjo është arsyeja pse lojtarët priren të anojnë drejt kësaj loje më shumë në krahasim me lojërat e tjera të kazinosë.

Blackjack u shfaq në Francën e shekullit të 19-të dhe ofron tre rezultate të mundshme. Në të parën fiton lojtari, më pas fiton bankieri ose loja përfundon në barazim. Në Platinum Play, mund të gjeni versione të ndryshme të lojës, kështu që do të gjeni variantin që ju përshtatet më së miri.

Si të luani baccarat

Edhe pse baccarat është një nga lojërat strategjike më komplekse të kazinosë, është ende e lehtë për t'u mësuar.

Loja luhet me 8 kuverta standarde të përbëra nga 52 letra secila. Letrat kanë një vlerë të caktuar ku letrat e fytyrës dhe dhjetëshët vlerësohen me zero, Aces vlerësohen me 1 dhe letrat midis 2 dhe 9 kanë vlerën e tyre.

Kur filloni të luani, mund të shihni 2 kuti përpara jush, kutinë e lojtarit dhe kutinë e bankierit. Përpara se të merrni letrat tuaja, duhet të vendosni bast, i cili duhet të jetë një parashikim se cila nga këto duar do të jetë gjithsej 9, ose nëse loja do të përfundojë në barazim.

Pasi të vendosni bast, ju dhe bankieri do të merrni nga 2 karta secili.

Nëse dy kartat tuaja të para arrijnë në 6 ose më shumë, ju do të qëndroni. Nëse dy kartat tuaja janë 5 ose më pak, ju do të merrni një kartë të tretë.

Kur bëhet fjalë për bankierin, kur dy kartat e tyre të para arrijnë në 2 ose më pak, ata do të tërheqin një tjetër kartë.

Nëse dora që parashikuat do të ishte fituese, ka një dorë që shton vlerën deri në 9, ose është më e afërta në vlerë me 9, atëherë ju do ta fitoni atë dorë.

Këshilla për fillestarët për të luajtur Blackjack

Loja fillon me tregtarin që vendos një kartë përballë lojtarit`kutia dhe një kartë e hapur në Banker`kuti s. Procesi përsëritet edhe një herë. Kur dy letrat gjithsej janë më shumë se 10 në vlerë, atëherë shifra e dytë do të tregojë vlerën reale të dorës. Për shembull, nëse vizatoni një 10 dhe një 3, të cilat mblidhen deri në 13 në vlerën totale, dhe dora juaj do të konsiderohet se vlen 3.

Kur dy letrat e para janë të barabarta me 8 ose 9 në vlerë, kjo quhet një fitore e natyrshme dhe loja përfundon. Në rast barazimi, askush nuk fiton apo humb dorën.

Ka lloje të ndryshme Baccarat që mund të shtroni në Platinum Play Casino duke përfshirë:

 • Baccarat Gold
 • Baccarat me limit të lartë
 • Bakarat

Slots

Slotet në internet janë emocionuese dhe emocionuese, dhe të gjithë ata që pëlqejnë grafika me temë, rrotullime falas dhe veçori të mëdha bonusi do t'i pëlqejnë ato. Lojërat me slot me video në internet ndahen në tre grupe kryesore, lojëra elektronike me rrotulla, video dhe arcade.

Lojërat slot kazino u shfaqën për herë të parë në vitet 1800 dhe ideja ishte që të ishin tërheqëse për lojtarët femra. Por gjatë viteve këto lojëra kanë evoluar në mënyrë drastike dhe ato mbeten të preferuara të patundura për të gjithë lojtarët në mbarë botën. Arsyeja për popullaritetin e tyre të madh është fakti se ato janë të lehta për t'u luajtur dhe shpërblimet e mëdha që ofrojnë.

Dhe, tani është edhe më e lehtë të luash këto lojëra falë kazinove online. Ju nuk keni nevojë të shkoni në një kazino me bazë tokësore, por në vend të kësaj, ju mund të luani lojërat tuaja të preferuara nga komoditeti i shtëpisë tuaj.

Nëse lojërat elektronike në internet janë lajm për ju, atëherë mund të luani për argëtim, pa pasur nevojë të depozitoni asnjë fond dhe të fitoni përvojë. Pasi të ndiheni mjaftueshëm të sigurt, mund të depozitoni fonde në llogarinë tuaj dhe të shihni emocionin e mbështjelljes që ofrojnë këto lojëra.

Lojëra elektronike Arcade

Slotet arcade janë një kombinim i lojërave arcade të shkollës së vjetër dhe elementeve shpërblyese të kazinosë. Nuk ka bobina në këto lojëra, kështu që ju duhet të përdorni tastierën dhe butonat e tjerë për të manovruar gjatë lojës.

Loja më e njohur arcade në Platinum Play është Max Damage dhe Alien Attack ku duhet të rrëzoni anijet e alienëve. Pra, ju keni shumë argëtim dhe një mundësi për të shënuar një pagesë të konsiderueshme. Një tjetër lojë arcade shumë e njohur është Germinator ku duhet të përputhësh tre ose më shumë simbole mikrobesh për të marrë një pagesë.

Slots me mbështjellje

Këto lojëra elektronike e kanë origjinën nga lojëra elektronike ikonë të simboleve të frutave. Këto lojëra janë jashtëzakonisht të njohura dhe disa nga ato më të luajturat janë Break da Bank, Wheel of Wealth, Rapid Reels, Jewel Thief, Jackpot Express dhe Fortune Cookie.

Këto janë lojërat e para tradicionale që gjetën rrugën e tyre në kazinotë me bazë tokësore. Në kohët e lashta, mund t'i kthenit rrotullat me përdorimin e shpejtë të levës dhe tani mund të merrni të njëjtin veprim me një klik të një butoni. Slotet klasike kanë 3 rrotulla, por në ditët e sotme gjithnjë e më shumë lojëra kanë 5 rrotulla. Ju mund t'i dalloni lehtësisht lojërat e mbështjelljes për shkak të simboleve tradicionale duke përfshirë logot e qershisë, limonit dhe numrit shtatë, vetëm për të përmendur disa.

Pasi të klikoni butonin Spin, do të aktivizoni rrotullat dhe ato do të fillojnë të rrotullohen. Kur të ndalojnë nëse keni arritur të vendosni simbolet e duhura në vendin e duhur, do të merrni një pagesë. Slotet e rrotullave janë tepër të lehta për t'u luajtur dhe për më tepër, ato ofrojnë disa shpërblime të shkëlqyera. Mesatarisht, këto lojëra elektronike me mbështjellje u ofrojnë lojtarëve nga 1 deri në 20 linja pagese.

Herën e parë që u shfaqën lojërat e mbështjelljes, në vitet 1800, ato ishin një sukses i madh dhe më vonë, çuan në zhvillime të mëtejshme për të vazhduar me kërkesën. Pra, edhe pse këto lojëra konsiderohen të vjetra, në krahasim me lojërat me slot video ato janë ende jashtëzakonisht të njohura. Disa nga arsyet pas kësaj janë se këto lojëra janë kaq të thjeshta.

Kur luani me to, nuk jeni të hutuar nga asgjë dhe mund të përqendroheni vetëm në lojën. Për më tepër, ata ju ofrojnë një shans për të fituar disa pagesa të mëdha pa ndonjë përpjekje të veçantë fare. Ata ende kanë arritur të ruajnë ndjenjën retro dhe janë veçanërisht të preferuar në mesin e lojtarëve nostalgjikë.

Slotet e rrotullave janë një pikënisje e shkëlqyer. Falë thjeshtësisë së tyre, ne i këshillojmë lojtarët e rinj që fillimisht të fillojnë me këto lloj lojërash. Edhe pse lojërat elektronike në internet janë të lehta për t'u luajtur, ju ende duhet të njiheni me softuerin dhe të shihni vetë se si funksionojnë lojërat. Disa nga lojërat më të njohura që mund të gjeni në Platinum Play përfshijnë:

 • Goblins Gold
 • Rrota e pasurisë
 • Biskotë fatsjellëse
 • Mijë ishuj
 • Hajduti i xhevahireve
 • Patate e shtratit

Video Slots

Video slots janë lojërat më të njohura të kazinosë në internet për momentin. Këto lojëra ofrojnë grafikë mahnitëse dhe efekte vizuale realiste dhe bazohen në filma dhe programe televizive. Disa nga lojërat elektronike që mund të gjeni në Platinum Play përfshijnë:

 • Tomb Raider™
 • Slot në internet Jurassic Park™
 • Vrasës vrasës

Ideja në lojërat me slot video është që të përputhen simbolet në lojë në një linjë aktive pagese sapo sloti të ndalojë rrotullimin.

Si të luani lojëra elektronike video?

Ideja e lojërave elektronike të videove është që të përputhen me simbolet në një linjë aktive pagese kur rrotullat ndalojnë rrotullimin. Fitimet përcaktohen nga basti që keni vendosur dhe këto lojëra kanë simbole të veçanta që do t'ju ndihmojnë të rritni në mënyrë drastike fitimet tuaja dhe ato gjithashtu zhbllokojnë veçori të veçanta. Pra, Scatters, Wilds dhe Multipliers janë simbole që dëshironi t'i shihni më shpesh në rrotullat tuaja. Këto simbole gjithashtu mund të zëvendësojnë simbole të tjera dhe potencialisht do të rrisin fitimin tuaj.

Videoslot-et kanë veçori të shumta bonus që e bëjnë lojën më të dobishme dhe emocionuese për t'u luajtur. Më të zakonshmet dhe ndër më të preferuarat janë veçoria e rrotullimeve falas. Kjo veçori ju lejon të rrotulloni bobinat falas me mundësinë për të fituar shumë. Për t'i bërë gjërat edhe më interesante, video-slotet përfshijnë raunde bonus që janë si mini-lojëra brenda lojës. Zakonisht, këto raunde bonusi ofrojnë pagesa më të mëdha, kështu që është gjithmonë emocionuese për t'u aktivizuar. Ka shumë lojëra elektronike të njohura që mund të luani në Platinum Play dhe ndër to janë:

 • Rrufeja II
 • Tomb Raider™
 • Slot në internet Game of Thrones™
 • Slot në internet Jurassic Park™

Ndonjëherë, mund të jetë e frikshme të zgjidhni lojën e duhur për ju, pasi ato ofrojnë është e madhe. Pra, për këtë arsye, ne ju këshillojmë të gjeni një lojë që ofron shumë veçori dhe gjithashtu ka një temë të këndshme, diçka që do të dëshironit ta shihni.

Poker

Video pokeri është bërë i preferuari mes lojtarëve që preferojnë të luajnë online sesa të ulen në një tavolinë. Pra, në video poker, ju luani kundër tregtarit dhe ideja është që të keni dorën më të fortë për të fituar.

Kur të jeni gati për të filluar lojën, thjesht klikoni në Deal dhe do të merrni pesë letrat tuaja. Ju mund të zgjidhni disa letra për t'i mbajtur dhe disa për t'i hequr, më pas klikoni në Barazim dhe letrat do të ndryshohen dhe nëse keni një dorë fituese ju gjithashtu keni mundësinë të dyfishoni fitimet tuaja ose të mblidhni fitimet tuaja aktuale.

Kushtet e zakonshme në Video Poker

Për të kuptuar më mirë video pokerin, do të ishte një ide e mirë të mësoni disa terma të përdorur zakonisht:

Double – Funksioni i dyfishtë do t'ju lejojë të dyfishoni fitimet tuaja, siç sugjeron emri i tij. Ju mund ta përdorni këtë veçori derisa të arrini kufirin ose derisa të merrni një kartë me vlerë më të vogël se tregtari`kartën e s.

Wild – Wild është një kartë që mund të përdoret për të zëvendësuar letra të tjera për t'ju ndihmuar të plotësoni një dorë fituese.

Ka duar të ndryshme dhe nëse arrini të mbledhni letrat e duhura dhe keni një dorë më të mirë se tregtari, atëherë do të fitoni:

 • Flush mbretëror – Kjo është një dorë me letrat Ten, Jack, Queen, King dhe Ace të të njëjtit kostum.
 • Full House – Kjo është një dorë ku keni 2 letra me të njëjtin numër dhe 3 letra me të njëjtin numër.
 • Drejt Flush – Kjo është një dorë ku duhet të keni letra të të njëjtit kostum në rregull.
 • Tre të një lloji – Kjo është një dorë ku keni tre letra me të njëjtin numër.
 • Dy Çifte – Kjo është një dorë ku keni dy grupe letrash me të njëjtën emërtim.

Ekzistojnë 26 lojëra të ndryshme video-poker të disponueshme në Platinum Play. Nëse ju keni`T e provoni këtë lojë përpara se është koha ta bëni. Microgaming ka shpenzuar shumë në tregun e videopokerit dhe ata kanë dalë me disa nga versionet më të mira të lojës. Këtu janë disa nga lojërat që mund të gjeni në kazino:

 • Të gjithë Aces
 • Jacks ose më mirë
 • Gjithë amerikane
 • Aces & Fytyrat
 • Bonus i dyfishtë
 • Bonus Deuces Wild
 • Dhjetra ose më mirë
 • Aces & Tetë
 • Deuces & Joker
 • Bonus i dyfishtë i dyfishtë
 • Joker Poker (mbretër ose më mirë)
 • Bonus Poker Deluxe
 • Xhoker i dyfishtë
 • Deuces Wild
 • Luiziana dyshe

Blackjack

Blackjack është një lojë popullore që është paraqitur në shumë filma, dhe kjo mund të jetë një arsye për suksesin e tij të madh. Loja është gjithashtu një kombinim i aftësisë dhe shansit, të cilat mund të sjellin një eksitim të tillë kur luani.

Në varësi të versionit që zgjidhni për të luajtur, Blackjack mund të luhet me 1 ose 8 kuverta letrash. Ideja e lojës është të mbledhësh një dorë që është më afër vlerës 21, pa u dëmtuar. Gjëja e parë që duhet të mësoni është vlera e secilës kartë.

Çdo kartë e numëruar përfaqësohet nga vlera e saj nominale, dhe një Ace mund të jetë ose 1 ose 11, dhe të gjitha kartat e fytyrës kanë një vlerë prej 10. Pasi të keni marrë bazat e lojës, mund të filloni të luani. Ne ju rekomandojmë të filloni ta luani lojën në modalitetin argëtues për të parë se si funksionojnë gjërat përpara se të vendosni të luani për para të vërteta. Ju don`nuk dëshironi që seanca juaj e parë të jetë e kushtueshme.

Loja fillon me ju dhe tregtari duke marrë dy letra. Nëse merrni një ACE dhe një kartë face, ky është kombinimi më i mirë, sepse do të kishit goditur blackjack dhe do të kishit fituar raundin.

Nëse 2 letrat e para dhurojnë`t shtoni deri në 21, atëherë mund të kërkoni një kartë tjetër. Mund të kërkoni karta të reja derisa të arrini vlerën 21 ose derisa të humbni. Pra, ideja është që kushdo që arrin në 21, ose më afër 21 para se të dështojë, do të fitojë raundin.

Lloje të ndryshme të Blackjack

Në Platinum Play, mund të gjeni variacione të ndryshme të lojës dhe nuk do të ndiheni kurrë të mërzitur. Disa variante luhen me 1 kuvertë, në lojëra që luhen me 8 kuvertë letrash. Gjithashtu, ju mund të zgjidhni midis lojërave me një dorë dhe lojëra me shumë dorë.

 • Blackjack me një dorë – Kjo është kur luani një lojë në një kohë, dhe jeni vetëm ju dhe tregtari. Nëse kjo ju duket diçka që dëshironi, mund të provoni lojërat e mëposhtme European Blackjack, Atlantic City Blackjack, ose Vegas Strip Blackjack.

 • Blackjack me shumë duar – Nëse dëshironi, mund të luani disa lojëra blackjack në të njëjtën kohë. Kjo është një veçori shumë emocionuese që e bën lojën më sfiduese dhe ju duhet të merrni vendime shumë shpejt. Disa nga opsionet më të njohura përfshijnë Blackjack me shumë duar Vegas Downtown, Blackjack me shumë duar Atlantic City dhe Blackjack Spanjoll me shumë duar 21

 • Blackjack seri ari – Këto lojëra janë shumë të njohura sepse përmbajnë disa veçori që e bëjnë lojën më emocionuese. Kjo është diçka që duhet ta provoni dhe disa nga lojërat që mund të gjeni në Platinum Play përfshijnë Multi-hand Big Five Blackjack Gold, Vegas Strip Blackjack Gold dhe Multi-hand Spanish 21 Blackjack Gold.

Strategji për fillestarët

Blackjack është një kombinim i fatit dhe strategjisë së duhur. Nëse jeni fillestar, duhet të mësoni rregullat bazë përpara se të filloni të luani. Dhe më e rëndësishmja, ju duhet të argëtoheni.

Kjo është një lojë që duhet ta luani në kohën tuaj të lirë për t'u çlodhur për pak kohë dhe për të fituar ca para gjatë rrugës. Por mbani në mend se ka një shans të madh që të humbni të gjitha paratë tuaja, ndaj për këtë arsye ju këshillojmë që të vendosni paraprakisht një buxhet dhe t'i përmbaheni atij.

Ruletë

Ruleta është një lojë shumë e thjeshtë dhe argëtuese për t'u luajtur. Ajo që e bën këtë lojë kaq interesante është fakti se ofron fitore të mëdha. Ju duhet të parashikoni se ku do të bjerë topi, aq e thjeshtë.

Siç thamë më parë, ruleta është një lojë shumë e thjeshtë për t'u luajtur, por ne ju këshillojmë të mësoni rregullat bazë përpara se të filloni të luani për para të vërteta. Pra, këtu janë bazat me të cilat duhet të njiheni:

 • Rrota e ruletës ndahet në 37 ose 38 xhepa, në varësi të versionit të ruletës.
 • Vendosni një bast për numrin ose ngjyrën që besoni se topi ka shumë të ngjarë të bjerë.
 • Krupieri do të rrotullojë timonin në një drejtim dhe topin në drejtim të kundërt.
 • Ndërsa rrota ngadalësohet, topi do të ulet në një nga xhepat e numëruar dhe nëse e keni parashikuar siç duhet, do të fitoni.

Llojet e basteve në Ruletë

Ka disa lloje bastesh në ruletë. Ato ndahen në baste të brendshme dhe baste të jashtme. Për më tepër, bastet e brendshme ndahen në këtë mënyrë:

 • Bast i drejtpërdrejtë - Një bast në një numër të vetëm.
 • Bast i ndarë – Një bast në 2 numra të afërt vertikalisht ose horizontalisht.
 • Bast në rrugë - Një bast në 3 numra në një vijë të vetme horizontale.

Bastet e jashtme

 • E kuqe / e zezë – Një bast ose në ngjyrën e kuqe ose të zezë.
 • Çift / Tek – Një bast mbi një numër çift ose tek, pa përfshirë zeron.
 • Bast Dozen – Një bast në grupin e parë, të dytë ose të tretë me 12 numra.

Llojet e Ruletës

Ekzistojnë 3 versione të ndryshme të ruletit që mund të luani në Platinum Play duke përfshirë:

 • Ruletë evropiane
 • Ruletë franceze
 • Ruletë Amerikane

Versioni francez dhe ai evropian kanë 37 xhepa dhe versioni amerikan ka 38 xhepa. Ruleta franceze është ndër më të luajturat, kjo`s falë rregullave të ndryshme të basteve që ofron. Domethënë, ju mund të vendosni një 'bast thirrjeje', i cili është një para-bast që bëni në grupe të veçanta numrash.

Craps online

Craps është një lojë emocionuese me zare që është paraqitur në shumë filma dhe seri televizive. Loja është e thjeshtë për t'u mësuar dhe shumë emocionuese për t'u luajtur. Nëse dëshironi të merrni një pagesë të madhe, ju duhet vetëm të parashikoni numrat mbi të cilët do të zbresin zari.

Si të luani craps në internet

Të mësosh se si të luash mut është shumë e lehtë. Ju duhet të bëni një bast për rezultatin e rrotullës ose një seri rrotullimesh. Fati luan një rol të madh në këtë lojë, por nëse mësoni se si të përdorni strategjinë e duhur, mund të përmirësoni jashtëzakonisht shumë lojën tuaj.

Për të filluar, ka 2 faza në një lojë craps, faza e daljes dhe faza e pikës.

 • Faza e daljes – Në këtë fazë, ju duhet të vendosni bastet tuaja në Pass Line dhe të përpiqeni të vendosni një 7 ose një 11. Nëse në vend të këtyre dy numrave ju vendosni një 4, 5, 6, 8, 9 ose 10, atëherë ai numër do të bëhet numri juaj 'pikë'.
 • Faza e pikës - Në këtë fazë, duhet të përsërisni numrin që keni rrotulluar gjatë fazës së daljes.

Gjithashtu ju lejohet të vendosni baste anësore të cilat do ta bëjnë lojën edhe më emocionuese.

Llojet e basteve

Ekzistojnë lloje të ndryshme bastesh për të cilat duhet të dini, dhe ato janë si më poshtë, baste linjash, baste me një rrotullim dhe baste të shumëfishta. Mund të mësoni më shumë rreth basteve në internet dhe basteshkruesve online në www.bettingranker.com.

Në Bastet Line, gjuajtësi duhet të vë bast ose në Linjën e Kalimit ose në Linjën Mos Kaloni.

 • Në bast Pass Line ju parashikoni që Shooter do të luajë ose 7 ose 11.
 • Në bastin Mos Kaloni ju parashikoni që gjuajtësi do të prodhojë një 2, 3 ose 12 gjatë fazës së daljes.
 • Në bastin Mos eja, ju parashikoni që Shooter do të prodhojë një 2 ose 3.
 • Në bastin Come ju parashikoni që Shooter do të shënojë 7 ose 11.

Bastet me një rrotullim janë baste të vendosura në 1 hedhje zari dhe përfshijnë bastet e mëposhtme:

 • 2 ose i njohur edhe si Sytë e Gjarprit ose Aces.
 • 3 ose i njohur edhe si Ace-Deuce.
 • 12 ose i njohur edhe si Boxcars, Midnight, ose Cornrows.
 • 2 ose 12 ose i njohur edhe si Hi-low.
 • Çdo Craps një tre drejtime
 • Çdo 7

Bastet e shumëfishta janë baste që përfshijnë disa hedhje zaresh dhe disa nga këto baste përfshijnë:

 • Hard Way është një bast ku parashikoni që gjuajtësi do të hedhë një 4, 6, 8 ose 10 përpara se të hedhë një 7 dhe një palë zare që kanë të njëjtën vlerë.
 • Easy Way është një bast që është i njëjtë me atë të mëparshëm, por zari nuk duhet të ketë të njëjtën vlerë.
 • Vendi dhe Bli është çdo bast që vendosni derisa të vendoset një 7. Ju do të merrni një pagesë derisa të lëshohet një 7.
 • Shtroja është e kundërta e vendit dhe blerjes. Në këtë bast, ju parashikoni që 7 do të vendoset përpara çdo numri.
 • Big 6 dhe 8 është një bast ku parashikoni që një 6 ose 8 do të vendoset përpara një 7.

Lojëra Jackpot progresive

Lojërat progresive jackpot mund t'ju bëjnë një milioner të menjëhershëm, dhe për këtë arsye, ato janë jashtëzakonisht të njohura. Ato janë të njëjta si lojërat e zakonshme të kazinosë, por me një kthesë të vetme, jackpot-et janë kolosale.

Arsyeja pas kësaj është se lojërat progresive janë të lidhura së bashku për të formuar një rrjet masiv progresiv çmim i parë. Pra, sa herë që një person luan një lojë, një përqindje e vogël e bastit të tij i shtohet totalit të xhekpotit, dhe kjo është arsyeja pse ata janë kaq të mëdhenj.

Të gjitha lojërat progresive kanë një matës jackpot dhe kur luani një nga këto lojëra, do të vini re se matësi nuk ndalon kurrë së lëvizuri. Çdo person që luan një lojë jackpot kontribuon në jackpot.

Në Platinum Play, aktualisht, ka mbi 20 lojëra elektronike progresive të jackpot-eve për të zgjedhur dhe janë ato që janë më të njohurit edhe midis lojtarëve fillestarë dhe atyre me përvojë.

Mega Moolah dhe Major Millions janë lojërat më të njohura të jackpot-it progresiv që kanë prodhuar më shumë milionerë se çdo lojë tjetër.

Kur luani lojëra jackpot progresive, është shumë e rëndësishme të maksimizoni shanset tuaja për të fituar. Në shumicën e lojërave, do t'ju duhet të vendosni bastin maksimal dhe mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të klikoni në butonin e bastit maksimal. Nëse jeni të interesuar për këto lloj lojërash, atëherë mund të provoni disa nga më të njohurat:

 • Miliona të mëdha
 • Mega Moolah
 • Mbreti Kashalot
 • Jackpot Deuces
 • Roulette Royale