Kazinotë më të mira në internet që pranojnë Trustly

Pagesat bankare në internet tani janë bërë më të lehta me Trustly. Trustly i bën transaksionet në internet më të thjeshta pa përdorur karta krediti. Ai përshpejton depozitat dhe tërheqjet nëpër sektorë të ndryshëm, përfshirë kazinotë në internet. Për më tepër, ka mundësi për të përdorur metodën Trustly Direct Debit për të inicuar shërbimet me një klikim për bizneset ku ndodhin pagesa të përsëritura.

Trustly's Pay Your Invoice i bën klientët të paguajnë në faqen e biznesit të klientit ose në dyqan pa ndonjë ridrejtim në faqen tjetër. Klientët gjithashtu do të mund të ndajnë pagesën në këste ose t'i planifikojnë ato në biznes. Trustly ka API-në e saj të personalizueshme për ta integruar atë me biznesin tuaj.

Kazinotë e lojërave gjithashtu kanë nevojë për portalet ose portat e pagesave, dhe këtu i ndihmon Trustly. Platforma gjithashtu vjen me një aftësi integrimi API dhe është e përputhshme me pajisjet Android dhe iOS.

Kazinotë më të mira në internet që pranojnë Trustly
Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Rreth Trustly

Gjithçka filloi në vitin 2008 kur Trustly filloi të funksionojë si një ofrues pagesash dixhitale. Në atë kohë, firma kishte vetëm tre persona që menaxhonin operacionet, dhe tani është një firmë e madhe me mbi 350 njerëz. Marka aktualisht ka mbuluar Amerikën si dhe Evropën. Ai bën gjithçka për të kapërcyer rrjetet e kartave për t'i lejuar njerëzit të paguajnë drejtpërdrejt nga kartat e tyre bankare.

Me mbi 20 tregje, marka ka përpunuar pagesa në muaj prej rreth 12 milion.

Deri më tani, Trustly ka hapur dy qendra të reja teknologjike Brazili dhe Portugalia. Parimet e saj të Bankës së Hapur kanë qenë biseda e qytetit. Si një firmë Fintech, ajo punon në linjat e Autoritetit Bankar Evropian. Kjo do të thotë që përdoruesit duhet të përfitojnë nga metodat e thjeshta të pagesës, dhe këtu po vendos standardet.

Kur bota funksionon pa para ose në një format pa kontakt, platformat online për pagesa si Trustly i shërbejnë qëllimit. Firma i ekzekuton shërbimet e saj sipas Ligjit Suedez të Shërbimeve të Pagesave. Autoriteti Suedez i Mbikëqyrjes Financiare mbikëqyr aktivitetet e firmës.

Firma ka fituar popullaritet në mesin e përdoruesve dhe bizneseve në mbarë botën për metodat e saj autentike dhe masat e saj hermetike. Ka disa mënyra të verifikimit të llogarisë që faqja bën për t'u siguruar që përdoruesit janë realë dhe nuk përballen me ndonjë problem në depozitimin ose tërheqjen e fondeve.

Përdorimi i Trustly për kazinotë në internet

Trustly është tani një nga portat më të preferuara të pagesave në internet globalisht, duke lehtësuar lojtarët, tregtarët dhe blerësit në internet. Kjo ka bërë që lojtarët të zgjedhin këtë mbi të tjerët. Nëse shikoni numrin e blerjeve të klientëve në shërbimet financiare në tregjet evropiane, do të vini re një rritje deri në 75% më të lartë se transfertat bankare manuale.

Trustly është gjithashtu një nga mënyrat më të mira të pagesës për kazinotë Pay n Play. Hidhini një sy kazinove kryesore të Pay n Play sot.

Tani, le të shohim anët pozitive dhe negative të përdorimit të Trustly.

1. Siguria

Ofruesit e palëve të treta ose TPP-të dhe tregtarët kanë ofruar siguri më të mirë për përdoruesit me API-në PSD2. Autoriteti Bankar Evropian ose EBA ka ofruar disa udhëzime dhe siguron që konsumatorët të mos përballen me asnjë problem. Ndjek me besim rregullat sipas Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare ose AMF-së.

Me pak fjalë, është e sigurt për lojtarët që të përdorin Trustly gjatë lojës ose basteve në çdo kazino pa asnjë frikë. Kriptimi SSL mban sekret identitetin e përdoruesit dhe informacionin bankar.

Paraqitja fleksibël e ndërfaqes BackOffice lejon hyrjen dhe aksesin individual të lehtë me vërtetimin me dy faktorë. BackOffice ka të dhëna për tregtarët ose bankat për t'i nxjerrë në formatin CSV.

Trustly ofron një shërbim të fillimit të pagesave, i cili mbron konsumatorët duke e zgjedhur atë si një metodë bankare të preferuar. Kërkon gjithashtu një metodë të fortë vërtetimi dhe verifikimi ku do t'ju duhet të jepni të gjitha kredencialet tuaja autentike bankare.

2. Shpejtësia

Speed është emri i mesëm i Trustly dhe përpunon pagesat në çast në çdo kohë të ditës. Kjo është zakonisht kur përdorni bankat ose tregjet e zgjedhura të portalit. Trustly ka platformën e saj bankare të pronarit për të siguruar këtë shpejtësi.

Financimi në një nga bankat partnere të Trustly, ju, si tregtar, do të jeni në gjendje të menaxhoni fluksin e parave në të gjithë Evropën. Sot, lojtarët dhe tregtarët përdorin Trustly për pagesat e tyre në të njëjtën ditë. Megjithatë, mbani mend se bankave të rregullta mund të marrin më shumë kohë për të përpunuar këto pagesa. Mund të ketë gjithashtu një vonesë në konvertimin e monedhës nëse përdorni ndonjë metodë tjetër. Mund të duhen 3 ditë bankare përpara se fondet të marrin zhdoganimin.

3. Bonuset e ringarkimit të kazinosë

Sot, kazinotë ofrojnë Trustly si një nga portalet e zgjedhura të pagesave, dhe ju gjithashtu mund të përfitoni duke përdorur të njëjtën gjë. Është i shpejtë dhe pa probleme për depozitimin, si dhe tërheqjen e fitimeve tuaja. Përveç kësaj, menaxhimi i pagesave nëpërmjet kësaj metode është i thjeshtë për klientët.

Shumë kazino ofrojnë rimbushje speciale ose bonuse të tjera të mirëseardhjes për përdoruesit që zgjedhin Trustly. Kujdesuni për oferta të tilla duke lexuar termat dhe kushtet e kazinosë.

4. Komoditet

Nëse kërkoni të depozitoni përmes Trustly, do të gjeni shumë atribute që ju ndihmojnë në këtë proces. Tregtarët dhe sektorët e tjerë planifikojnë të bashkëpunojnë me Trustly, t'i preferojnë ata për API-në e tyre dhe integrimin e plotë. Ndërfaqja e tyre BackOffice ka të gjitha mjetet për të ndihmuar tregtarët të përdorin Trustly çdo ditë. Ekipi i BackOffice gjithashtu siguron që ata të ofrojnë mbështetje për përdoruesit gjatë gjithë kohës 24/7 Spanjisht dhe anglisht gjuhët.

Ato ofrojnë gjithashtu lehtësi transaksionesh ndër-valutore dhe të gjitha këto u kanë mundësuar bizneseve të prezantojnë Trustly me opsionet e tyre të pagesave. Lehtësia e përdorimit të kësaj porte pagese është ajo që e bën atë një zgjedhje ideale.

5. Reputacioni

Trustly është një ofrues i njohur i shërbimeve të pagesave ose PSP dhe punon në linja të pastra ndërsa përpunon dhe lehtëson opsionet e pagesave në internet. Ka qenë e dobishme në rritjen e bazës së klientëve. Ajo ka ekzekutuar në mënyrë dixhitale pagesa nga një bankë në internet në faqen e tregtarit. Kjo ka kontribuar në miliona përdorues që ata kanë sot dhe nevojën për të ngritur zyra më të reja në të gjithë vendin.

Reputacioni i Trustly shërben si një veçori pozitive dhe ju mund t'i besoni atij për pagesën brenda ose jashtë.

6. Kostoja

Marka e Trustly është për transaksionet midis konsumatorëve dhe tregtarëve. Kjo do të thotë që ju nuk mund ta integroni llogarinë tuaj bankare të biznesit me Trustly. Nuk ka kosto për integrimin dhe vendosjen e tij. Megjithatë, ka një tarifë transaksioni prej 1.5% që është një minimum prej 0.8 EUR, por nuk ka asnjë tarifë tjetër. Sidoqoftë, bankat ose vendi nga i cili përdorni Trustly ka disa tarifa specifike.

7. Shërbimi ndaj klientit

Përdoruesit e Trustly mund të kenë pyetje në lidhje me përdorimin ose transaksionet. Kjo është arsyeja pse në fillim mund të shikoni seksionin FAQ dhe të merrni të gjitha detajet së pari. Në FAQ, ka të gjitha pyetjet dhe përgjigjet e mundshme për të njëjtën gjë. Nëse nuk mund ta gjeni pyetjen tuaj këtu, këshillohet ta shkruani atë në formularin e kontaktit.

Opsioni tjetër më i shpejtë i përgjigjes është të telefononi një nga dy numrat e dhënë në faqe. Njëri është një numër ndërkombëtar dhe një është posaçërisht për gjuha suedeze lojtarët. Shërbimi i përgjithshëm ndaj klientit është i nivelit të lartë, gjë që është një veçori pozitive e Trustly dhe mund të jetë një arsye e shkëlqyer për lojtarët që ta zgjedhin atë. Për më tepër, ky shërbim është i disponueshëm 24/7 dhe vetëm sa lehtëson komoditetin e lojtarit.

Si të hapni një llogari të besueshme hap pas hapi?

Aspekti më i mirë i përdorimit të Trustly për të paguar është se nuk kërkon regjistrim. Zgjidhni Trustly si mënyrë pagese kudo që keni ndërmend të bëni transaksione ose të blini. Ju vetëm do të duhet të keni një llogari bankare private për të njëjtën gjë. Sigurohuni që të mos ketë asnjë kredi nga banka. Pasi t'i kontrolloni këto, jeni gati të filloni të përdorni Trustly dhe të ndiqni hapat e mëposhtëm.

Zgjidhni "Trustly" si mënyrën tuaj të pagesës

Faqja ridrejton te Trustly

Zgjidhni bankën tuaj dhe identifikohuni duke përdorur të dhënat e bankës suaj

Zgjidhni llogarinë që dëshironi të paguani

Konfirmoni pagesën tuaj me metodën e preferuar të vërtetimit

Metodat e vërtetimit në Trustly

Trustly përdor metodat më efektive të vërtetimit për bankat:

Metoda 1: Përdorimi i emrit të përdoruesit dhe fjalëkalimit

Metoda 2: Teknologji e bazuar në softuer të BankID ose mesazh me tekst

Metoda 3: Metoda OTP e bankingut duke përdorur karta gërvishtëse ose lote

Metoda 4: Metodat e leximit të kartave të kodit

Si një metodë vërtetimi, Trustly përdor Shërbimin e Inicimit të Pagesave që e bën atë një organizatë të besueshme. Licenca e tij nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare Suedeze dhe si rrjedhim, ai ndjek rregullat dhe protokollet sipas asaj për përfitimin e tij.

Si të financoni një llogari të besueshme?

Pavarësisht nëse dëshironi t'i paguani një pale nëpërmjet bankës tuaj ose të përpunoni një faturë ose një rimbursim, Trustly është aty për ju. Nuk kërkon kohë për të përpunuar depozitat. Ju nuk keni nevojë të përdorni Trustly si një portofol elektronik, që do të thotë se mund të depozitoni direkt nga banka juaj. Kjo e bën pagesën tuaj online më të sigurt, falë rregullave të FSA.

Trustly ka partneritete dhe shoqata me një gamë të larmishme tregjesh, dhe për këtë arsye, është e dobishme për pagesat vetëm me një klikim të vetëm.

Trustly Direct Debit është një produkt në të cilin përdoruesit mund të provojnë në mënyrë elektronike të bëjnë pagesa të përsëritura. Ata duhet të firmosin një mandat, duke u kërkuar bankave të zbresin shumën dhe t'u paguajnë bizneseve apo institucioneve financiare kur të vendosin. Ai e bën këtë automatikisht pa ju djersitur.

Opsione të besueshme të mbështetjes së klientit

Firma suedeze, Trustly, është një portal pagesash në internet. Ky portal synon të sigurojë një transaksion më të sigurt për ju kur nuk keni një kartë debiti dhe megjithatë dëshironi të bëni biznes online. Trustly ka evoluar APK-në dhe teknologjinë e saj për të siguruar që të arrini të kryeni transaksione me para të vërteta në 2 deri në 3 ditë pune.

Në rast se hasni ndonjë problem, telefononi në numrat e tyre ndërkombëtarë, apo edhe përshkallëzoni rastin me një biletë. Ata synojnë t'u përgjigjen ankesave brenda një jave dhe më pas t'ju përgjigjen në 30 ditë me një zgjidhje. Tani le të shohim mënyrat për të ngritur problemin me kujdesin e tyre ndaj klientit.

Email/Biletë

Në rast se përdoruesi vëren ndonjë mosfunksionim ose vonesë në shërbime, ai mund të dërgojë me postë ose të ngrejë shqetësimin duke dërguar në adresën help@trustly.com. Kjo është një nga mënyrat për të ngritur shqetësime. Metoda tjetër është duke dërguar mesazhin përmes formularit të Kontaktit në sit. Ai gjithashtu ka një kohë përgjigjeje po aq të shpejtë prej rreth 2 deri në 3 ditë pune. Mos harroni të dërgoni postë elektronike në anglisht.

Përdoruesi ka të drejtë të kërkojë përgjigjen në çdo gjuhë zyrtare kudo që funksionon Trustly.

Në rast se nuk jeni të kënaqur me përgjigjen nga Trustly, ju lutemi dërgoni të njëjtën https://www.fi.se/en/about-fi/contact-us/.

Telefoni

Ka dy numra ku mund të telefononi dhe të komunikoni me Trustly. Kjo përfshin +44 20 3917 4826 dhe +46 8 446 831 33.

I pari është një numër për konsumatorët dhe tregtarët ndërkombëtarë për të thirrur dhe sqaruar. Numri i dytë është për lojtarët suedezë dhe përdoruesit të cilët janë të kënaqur të komunikojnë në gjuhën e tyre.

Lojtarët madje mund të kontrollojnë Pyetjet e shpeshta të Konsumatorit ose Përdoruesit në faqen e Trustly për të parë nëse merrni përgjigje për ndonjë nga pyetjet tuaja atje.

Si të depozitoni nga llogaria e besueshme?

Pika e parë që duhet theksuar është se nuk keni nevojë të regjistroheni ose të keni një llogari Trustly për ta përdorur atë. Kjo është një platformë që ofron transferta bankare të menjëhershme për të kryer pagesa ose tërheqje. Duhen disa minuta për të kryer pagesën përmes Trustly. Megjithatë, në disa skenarë të rrallë, koha mund të jetë nga 1 deri në 2 ditë. Përdoruesit duhet të mbajnë mend kriteret e vetme për të përdorur bankat që janë partnere me Trustly dhe ta zgjedhin atë si një mënyrë të preferuar pagese. Ndiqni këto hapa të thjeshtë të depozitimit.

 1. Zgjidhni Trustly si mënyrën tuaj të pagesës gjatë blerjes
 2. Ju do të ridrejtoheni në faqen e internetit të Trustly
 3. Hyni me kredencialet tuaja private të bankës
 4. Shkruani shumën që duhet të zbritni nga banka juaj
 5. Përfundoni procesin dhe prisni për një konfirmim që tregon suksesin e transaksionit.

Mos harroni të përfundoni procesin e pagesës brenda 15 minutave nga hyrja në bankën tuaj.

Përdoruesit mund të iniciojnë tërheqje duke u identifikuar në llogarinë e tyre bankare përmes Trustly. iFrame of Trustly është vendi ku zgjidhni detajet e llogarisë marrëse. Ai verifikon detajet bankare përpara se të kryejë një pagesë në atë llogari. Kjo eliminon të gjitha gabimet që janë të zakonshme në shënimet manuale.

Si të tërhiqeni nga llogaria e besueshme?

Për t'u tërhequr, vizitoni faqen e internetit të tregtarit ku bëni blerje ose bast, këtu janë hapat që duhen ndjekur:

 1. Shkoni në 'Llogaria ime' në faqen e internetit
 2. Klikoni mbi 'Tërheqë'
 3. Zgjidhni Opsioni i Transferimit / Tërheqjes me Besim të Menjëhershëm
 4. Futni shumën dhe klikoni mbi 'Tërheqë'
 5. Do të ridrejtoheni në faqen e internetit të Trustly dhe do të futni detajet e bankës
 6. Plotësoni pagesën dhe do të ridrejtoheni te arkëtari
 7. Shuma e tërhequr do të shfaqet

Shuma minimale e tërheqjes është 10,000 USD dhe do të duhen afërsisht 2 ditë pune për përpunimin e shumës. Ai do të pasqyrohet në llogarinë tuaj brenda 2 ditësh, dhe në rast të dështimit, ju mund të kontaktoni ekipin e mbështetjes së klientit.

Ekziston një mënyrë për të anuluar pagesën tuaj dhe ju mund të merrni rimbursimin tuaj brenda 4 deri në 6 ditë. Do të varet nga banka juaj.

Kostot e besueshme për transferimin e parave

Trustly nuk ngarkon para për transaksione. Tregtarët që zgjedhin të integrojnë Trustly mund të zgjedhin API ose Trustly BackOffice. Kjo redukton shpenzimet e përgjithshme operacionale të biznesit. Nuk ka asnjë tarifë konfigurimi dhe tarifë mujore gjithashtu. Trustly ngarkon një tarifë standarde prej 1.5% ose një minimum prej 0.8 EUR. Në rast se një tregtar ose një biznes zgjedh të merret me një vëllim të madh transaksionesh, ata do të duhet të negociojnë të njëjtën gjë me Trustly.

Vendet në të cilat mund të dërgoni para Trustly

Danimarka, Italia, Norvegjia, Estonia, Finlanda, Spanja, Suedia dhe Polonia janë vendet ku mund të dërgoni para Trustly.

Në Danimarkë, ju mund të zgjidhni bankat e depozitave të menjëhershme si Djurskand ose Danske Bank. Bankat e depozitave të ditës së ardhshme si Jyske Bank, Nordes dhe më shumë banka të tilla nga Danimarka mund të përdorin pagesat Trustly.
Në Suedi, mund të përdorni SEB, ICA Banken ose Swedbank që ka partneritet me Trustly. Banco Sabadell e Spanjës, ING DIRECT dhe banka të tjera përdorin Trustly për depozitat e tyre të menjëhershme.

Vendet nga të cilat mund të merrni para nga Trustly

Trustly është një mjet popullor i pagesës në internet, madje edhe në Finlandë, Danimarkë, Estoni, Itali, Spanjë, Suedi dhe Poloni.

Banka si BBVA, SEB, FOREX, Nordes, Alior BANK, Bank Pekao, Swedbank të gjitha janë partnerë me Trustly për pagesat e drejtpërdrejta elektronike të saj bankare. Këto përfshijnë shumë banka që ofrojnë opsione depozitimi të menjëhershme, si dhe të ditës së ardhshme. Normat e tërheqjes ndryshojnë me secilën nga këto banka.

Adresa e besueshme, informacioni i kontaktit dhe detajet e telefonit

Trustly ofron shërbimet e saj të pagesave në internet për mbi 600 milionë konsumatorë, duke treguar gamën e larmishme të një marke. Aktualisht, ato janë të përhapura në 29 vende. Për të kontaktuar firmën për çdo biznes ose pyetje, përdorni ndonjë nga këto metoda dhe opsione më poshtë.

Adresa fizike

Në rast se ju duhet të dërgoni një ankesë të hollësishme, kontaktoni mbështetjen e Trustly përmes formularit të kontaktit. Po kështu, ekziston një mundësi për t'i dërguar atyre një email te Menaxheri i Ankesave në adresën e zyrës së tyre:

Trustly Group AB,

Radmansgatan 40, Kati i 5-të,

113 57 Stokholm/ Suedi.

Numrat e telefonit

Në mënyrë ideale, për të zgjidhur çdo problem, mund të zgjidhni formularin e kontaktit të Trustly Support. Megjithatë, ekziston një mundësi për të telefonuar +44 20 3917 4826. Nëse keni nevojë për mbështetje në suedisht, telefononi +46 8 446 831 33. Faqja gjithashtu sugjeron që të zgjidhni metoda të tjera komunikimi dhe jo telefonin kur dëshironi të diskutoni diçka rreth transaksionin tuaj. Kjo është një metodë sigurie për mbrojtjen e llogarisë së përdoruesit. Linjat telefonike do të qëndrojnë të hapura nga ora 9 deri në 12 CET gjatë ditëve të javës.

Formulari i kontaktit është një mënyrë e shkëlqyer për të kontaktuar ekipin e Trustly. Jepni emrin e llogarisë tuaj, shumën, datën e transferimit dhe numrin e referencës së bashku me numrin e llogarisë së marrësit ose dërguesit. Në rast se dëshironi që ekipi të kontrollojë për ndonjë transaksion, jepni një pamje të pagesës si provë.

Siguria në lojërat e fatit

Nëse ju ose dikush që njihni keni nevojë për ndihmë për shkak të problemeve të lojërave të fatit, ju lutemi vizitoni këto faqe interneti më poshtë:

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

FAQ

Gjithçka që duhet të dish për kazinotë

Çfarë është Trustly dhe si ta përdorim atë?

Trustly është një platformë pagesash në internet, që ju ofron një portë për të kryer transaksione drejtpërdrejt me bankën tuaj. Kjo është e mundur pa regjistrim ose instalim të softuerit. Gjithçka që duhet të bëni gjatë blerjes është të zgjidhni Trustly, i cili do t'ju drejtojë në faqen e tij zyrtare. Këtu, duhet të identifikoheni në bankën tuaj duke përdorur të dhënat bankare në internet dhe të përfundoni pagesën.

Cilat janë disa nga veçoritë e tij të rëndësishme?

Njerëzit mund të përdorin mënyrën e pagesës pa asnjë kartë. Bizneset e udhëtimeve, tregtisë elektronike, lojërave të fatit dhe sektorëve financiarë po i përdorin këto për transaksionet e tyre të rregullta.

Çfarë pajisje mbështet Trustly?

Trustly funksionon pa probleme në të gjitha pajisjet kryesore me sisteme operative Android ose iOS. Kjo përfshin Windows, Mac dhe pajisje të tjera të bazuara në Linux.

Cili është çmimi për planin bazë të Trustly?

Trustly është i disponueshëm pa kosto në planin bazë dhe nëse dëshironi të trajtoni vëllime të mëdha për biznesin tuaj, konsultohuni me ekipin e tyre për çdo paketë me kosto më të lartë.

Cila kazino pranon Trustly?

Funksionalisht të gjitha kazinotë pranojnë Trustly. Megjithatë, kjo është ende e kushtëzuar në bazë të kazinosë.

A ka ndonjë tarifë depozitimi me Trustly?

Jo. Nuk ka tarifa depozitimi me Trustly, kazino mbart tarifat e depozitës..

A është Trustly i sigurt për t'u përdorur për kazinotë në internet?

Trustly është një opsion tepër i sigurt në kazinotë online. Trustly ka të gjitha llojet e masave të sigurisë kur përdorni kartën tuaj për pagesa në internet në kazino.

A ka një bonus Trustly për klientët e rinj?

Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse të mirëseardhjes. Nëse është specifike Trustly, do të ndryshojë midis kazinove.

A kam nevojë për një lidhje interneti për të përdorur Trustly?

Po. Për të përpunuar transaksionet, duhet të jeni të lidhur me internetin nëpërmjet Wi-Fi ose të dhënave celulare.

A mundet Trustly të bllokojë lojërat e fatit?

Kjo ndodh në bazë të kazinosë. Por ju, si përdorues, nuk do të bllokoheni për përdorimin e Trustly.