Megapari Rishikimi 2024 - Games

MegapariResponsible Gambling
CASINORANK
8.56/10
BonusBonus 1500 $ + 150 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Megapari is not available in your country. Please try:
Games

Games

Megapari Casino ka një portofol shumë të pasur kur bëhet fjalë për lojërat që ato ofrojnë. Pavarësisht se cila është shija juaj në lojëra, ne jemi të sigurt se do të gjeni diçka që do t'ju pëlqente. Për më tepër, pothuajse të gjitha lojërat janë të disponueshme në një modalitet argëtues, që është një mënyrë e shkëlqyer për të luajtur që do t'ju lejojë të mësoni një lojë përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Bakarat

Bakarat

Baccarat është një nga ato lojëra që ia vlen të mësohet dhe të luhet. Loja është shumë e thjeshtë, por ju duhet të kaloni pak kohë duke mësuar rregullat bazë të lojës nëse doni të përmirësoni shanset tuaja për të fituar. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar këtu sepse nuk ka rregulla të ndërlikuara të përfshira në këtë lojë.

Loja përfshin dy duar, Lojtarin dhe Bankierin, dhe ju duhet të zgjidhni se në cilën dorë do të vendosni bastin tuaj. Pasi të vendosen të gjitha bastet, tregtari fillon lojën duke tërhequr katër letra nga këpuca, kur luani drejtpërdrejt. Letra e parë dhe e tretë janë për lojtarin, dhe letra e dytë dhe e katërt janë për bankierin.

Kartat kanë ndryshuar pak vlera për këtë lojë. Aces vlerësohen me 1, dhe letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale. Vitet 10, Jack, Queen dhe King kanë të gjithë vlera zero. Numri i pikëve të një dore është një numër njëshifror, midis 0 dhe 9. Në rast se merrni dy letra që do të mblidhen në një numër dyshifror, atëherë shifra e majtë hidhet dhe shifra e djathtë tregon vlerën e dorë. Për shembull, nëse merrni një 5 dhe një 6, të cilat mblidhen deri në 11, atëherë vlera e dorës tuaj është 1. Dora më e mirë është kur merrni dy letra që mbledhin 9.

Nëse as ju dhe as tregtari nuk keni një dorë me një vlerë totale prej 8 ose 9, ju duhet të vazhdoni të luani lojën. Kur keni një dorë me një vlerë totale midis 0 dhe 5, do t'ju duhet të tërheqni një kartë të tretë. Kur keni një dorë me një vlerë totale midis 6 ose 7, atëherë do të duhet të qëndroni në këmbë.

Rregullat e Kartës së Tretë për Bankierin

Kur të keni mbaruar së luajturi me dorën tuaj, atëherë është radha e tregtarit. Ata duhet të ndjekin rregullat që varen nga rezultati i dorës së Lojtarit.

· Nëse totali i bankierit është 2 ose më pak, atëherë ata do të tërheqin një kartë të tretë pavarësisht se cili ishte rezultati i lojtarit.

· Nëse totali i bankierit është 3, atëherë ata do të tërheqin një kartë të tretë pa marrë parasysh se cili ishte rezultati i lojtarit.

· Nëse totali i bankierit është 4, ata do të qëndrojnë nëse letra e tretë e lojtarit është 0, 1, 8 ose 9, dhe do të godasë nëse letra e tretë e lojtarit është 2, 3, 4, 5, 6 ose 7.

· Nëse totali i bankierit është 5, ata do të qëndrojnë nëse letra e tretë e lojtarit është 0, 1, 2, 3, 8 ose 9, dhe ata do të godasin nëse letra e tretë e lojtarit është 4, 5, 6 ose 7.

· Nëse totali i bankierit është 6, ata do të qëndrojnë nëse letra e tretë e lojtarit është 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 ose 9, dhe ata do të godasin nëse letra e tretë e lojtarit është 6 ose 7.

· Nëse totali i bankierit është 7, ata do të qëndrojnë pa marrë parasysh se cili është rezultati i lojtarit.

Slot

Slot

Megapari është shtëpia e disa prej lojërave më të mira në internet me slot video, dhe arsyeja pas kësaj është fakti se kazino ka partneritet me disa nga ofruesit më të mirë të softuerit atje, duke përfshirë Evolution Gaming, Igrosoft, Gamshy, PG, Slot Factory, Booming Games , iSoftBet, QuickSpin, NetEnt, Slot Exchange, Play'n Go, GameArt dhe Endorphina, vetëm për të përmendur disa. Lojërat online me video slot janë lojërat më të njohura në çdo kazino në internet dhe për këtë arsye, ekziston një diversitet i tillë kur bëhet fjalë për këto lojëra. Lojëra të reja po lansohen pothuajse çdo ditë.

Këtu mund të gjeni më shumë se 700 lojëra elektronike për të luajtur dhe jemi të sigurt që nuk do të keni kurrë mungesë zgjedhjeje. Nëse nuk keni luajtur lojëra elektronike më parë, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Lojërat janë bërë në atë mënyrë që do t'i kuptoni edhe në provën e parë. Ndërfaqja e lojës është intuitive dhe ju mund të shihni të gjitha funksionet e nevojshme të shënuara në fund të ekranit, në shumicën e rasteve. Nëse ende nuk jeni të sigurt se si funksionon loja, mund ta luani falas në Megapari Casino. Kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale në mënyrë që të mund ta luani lojën pa pasur nevojë të shpenzoni vetë. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të parë se për çfarë bëhet fjalë loja.

Poker

Poker

Në Megapari Casino, ju mund të gjeni një faqe që është krijuar ekskluzivisht për lojtarët e pokerit dhe ajo përmban një platformë të Legion Poker. Kjo është një lojë letrash ku fituesi është personi që mbledh kombinimin më të lartë. Nëse dëshironi të luani Poker, atëherë së pari duhet të ndiqni rregullat. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar këtu sepse kjo është diçka që mund ta mësoni shpejt, por nëse doni të jeni të suksesshëm atëherë duhet ta praktikoni lojën sepse ju duhet një jetë për të zotëruar aftësitë e të luajturit poker. Kjo është arsyeja pse loja e pokerit është kaq emocionuese sepse ofron një sfidë që nuk mund ta gjeni në asnjë lojë tjetër në kazino.

Gjëja e parë që duhet të dini janë duart e pokerit dhe ato janë si më poshtë:

· Një Royal Flush është një rast i veçantë i flushit direkt ku duhet të keni një Ace, King, Queen, Jack dhe 10, të gjitha me të njëjtat kostume.

· Një flush i drejtë është një dorë që përmban 5 letra të renditjes vijuese, të gjitha të të njëjtit kostum.

· Four of a Kind është një dorë që përmban katër letra të së njëjtës rang.

· Full House është një dorë pokeri që përmban tre letra të një rangu dhe dy letra të një rangu tjetër.

· Flush është një dorë pokeri që përmban pesë letra të të njëjtit kostum.

· Një straight është një dorë pokeri që përmban pesë letra të renditjes së njëpasnjëshme, jo të gjitha në të njëjtin kostum.

· Tre të një lloji është një dorë që përmban tre letra të së njëjtës rang.

· Dy palë është një dorë që përmban dy letra të së njëjtës rang.

· Një palë është një dorë që përmban dy letra të së njëjtës rang.

· Një kartë e lartë është kur nuk keni asnjë nga kombinimet e sipërpërmendura, por letra juaj më e lartë është letra e vetme me vlerë.

Bingo

Bingo

Bingo ka qenë prej kohësh i njohur si një lojë sociale e luajtur nga shumë njerëz, dhe lajmi i mirë është që ju mund ta luani edhe tani, kur të dëshironi. Por, përpara se topat të fillojnë të bien, ju duhet të përmirësoni lojën tuaj dhe të përmirësoni shanset tuaja për të fituar.

Çdo lojë bingo ka një model që luhet, dhe ka shumë të ndryshme në dispozicion. Ato varen kryesisht nga variacioni i lojës që dëshironi të luani. Duam të theksojmë se lojërat Bingo nuk janë të disponueshme në lojë falas, kështu që duhet të depozitoni para se të luani.

Blackjack

Blackjack

Megapari Casino është shtëpia e lojërave Blackjack, dhe ato madje kanë një kategori të veçantë për të. Këtu mund të gjeni shumë variante të ndryshme të lojës duke përfshirë:

Blackjack Multi-Hand

Atlantic City Blackjack Multi-Hand

European Blackjack Multi-Hand

Evropian Blackjack Multihand

Vegas Strip Blackjack Multi-Hand

Vegas Downtown Blackjack Multi-Hand

Classic Blackjack Multi-Hand

Vegas Blackjack Single Deck

Blackjack

Blackjack Supreme

Blackjack Supreme Multi-Hand

Blackjack Single Deck

Vegas Blackjack Single Deck

BlackJack klasik

Vegas në qendër të qytetit Blackjack

Blackjack Atlantik

Vegas Strip BlackJack

Blackjack amerikan me 7 duar

Çiftet Mbretërore Blackjack

Blackjack Single Deck

21 Blackjack Evropian

21 Blackjack

Blackjack VIP

Blackjack Vegas Strip

Blackjack Fast

Ndërprerës Blackjack

Ekspozimi i dyfishtë i Blackjack

Blackjack evropian

Blackjack Atlantic City

Turneu Blackjack

Ponton

Ekspozimi i dyfishtë

Dorëzimi i Blackjack

Multihand Blackjack Pro

Blackjack Multihand

TRUMP IT Blackjack Single Deck

Neon Blackjack Kuvertë e vetme

TRUMP IT Blackjack Classic

Neon Blackjack Classic

Lucky Sevens

Super Argëtim 21

Seria spanjolle Blackjack Gold

Blackjack spanjoll

Premier Blackjack

Premier Blackjack Streak Lartë

Premier Blackjack HI-LO

Seria e Artë e Vegasit në qendër të qytetit

Premier Blackjack

Perfect Pairs European Blackjack

Seria Evropiane e Artë Blackjack

Seria klasike Blackjack Gol

Atlantic Blackjack Gold Series 6 Decks

Blackjack klasik

Hi-Lo 13 European Blackjack Gold Series

Limiti i Lartë Blackjack Evropian

Seria Evropiane e Blackjack Redeal Gold

Seria e artë me ekspozim të dyfishtë

5 i madh

Atlantic City Blackjack Gold Seria

Blackjack Evropian

Blackjack Amerikan

Pirate 21 Blackjack

Blackjack Pontoon

Super 7 Blackjack

Vegas Strip

Seria Vegas Single Deck Blackjack

Seria Evropiane e Artë Blackjack

Seri klasike Blackjack Gold

Atlantic City Blackjack Elite Edition

Atlantic City Blackjack

Single Deck Blackjack Elite Edition

Personi i Parë i Blackjack

Personi i Parë i Blackjack

Blackjack me fat

Blackjack me 7 duar

Pesë Hand Vegas Blackjack

Kuvertë e vetme Blackjack

Vegas Strip Blackjack Elite Edition

Vegas Strip Blackjack

Edicioni Evropian Blackjack Elite

Arsyeja pse Blackjack është një lojë kaq popullore është se ajo kombinon shansin dhe aftësinë. Ju duhet të formoni një dorë që është më afër 21 se tregtari, por pa kaluar.

Gjëja e parë që duhet të mësoni janë vlerat e kartës. Ata janë paksa të ndryshëm në këtë lojë. Domethënë, letrat e fytyrës dhe 10-të vlerësohen me 10, letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale dhe Aces mund të vlerësohen ose 1 ose 11. Acet janë disi si një kartë shaka në këtë lojë, dhe sa herë që përdorni Ace si 11, ajo dorë quhet dorë e butë, dhe sa herë që një Ace përdoret si 1, ajo dorë quhet dorë e fortë.

Pasi të vendosni një bast, tregtari do t'i shpërndajë 2 letra secilit lojtar dhe 2 letra vetes. Kartat më të mira që mund të merrni janë një Ace dhe një kartë me vlerë 10. Kur e bëni këtë, ju jeni fituesi sepse asgjë nuk mund ta mposht këtë dorë.

Nëse nuk keni një 'bllokim natyral' me dy letrat që merrni, mund të përmirësoni dorën tuaj duke marrë letra shtesë. Kjo njihet si goditje, dhe ju mund të goditni sa herë të keni nevojë. Pasi të vendosni të qëndroni, nuk do të merrni më karta shtesë. Kur të gjithë lojtarët plotësojnë duart e tyre, tregtari zbulon kartën e vrimës dhe ata do të godasin derisa të arrijnë 17.

Kur karta e sipërme e tregtarit është një ACE, atëherë ju lejohet të blini sigurim. Ky është disi si një bast anësor që vendosni se tregtari ka një blackjack.

Kur dy letrat tuaja të para janë të së njëjtës vlerë, ju mund të ndani çiftet tuaja. Ju do të duhet të vendosni një bast tjetër që është i barabartë me bastin tuaj fillestar dhe të luani dorën tuaj si dy duar të veçanta. Nëse ndani aset, do të merrni vetëm një dorë shtesë, ndërsa çdo çift tjetër do të luhet si zakonisht.

Nëse jeni shumë të sigurt në dorën tuaj dhe besoni se mund ta mposhtni tregtarin, atëherë mund të dyfishoni. Kur ta bëni këtë, do të duhet të vendosni një bast që është i barabartë me bastin tuaj fillestar. Ju mund të dyfishoni çdo kombinim letrash, përveç në blackjack dhe aces të ndarë.

Ruletë

Ruletë

Ruleta është një tjetër lojë shumë emocionuese që mund të luani në Megapari Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës, por pasi të mësoni rregullat bazë, do të jeni mirë të luani çdo lojë ruletë. Në përgjithësi, ekzistojnë dy variacione klasike të lojës, ruleta evropiane dhe amerikane.

Për më tepër, rrota e ruletës evropiane përdoret për të luajtur ruletë franceze, e cila është pothuajse e njëjtë me atë evropiane, përveç se ofron disa baste shtesë që nuk mund t'i gjeni në asnjë lojë tjetër. Ruleta evropiane dhe franceze luhet në një rrotë me 37 numra gjithsej.

Ka numra nga 1 deri në 36 dhe një zero në timon. Ndërsa, ruleta amerikane ka numra nga 1 deri në 36, por ka një zero të vetme dhe të dyfishtë. Zero e dyfishtë në ruletën amerikane i jep shtëpisë një avantazh më të lartë, kështu që për këtë arsye ne i këshillojmë lojtarët të zgjedhin gjithmonë ruletën evropiane sepse shanset për të fituar këtu janë pak më të mira.

Në Kazino Megapari, mund të gjeni variacionet e mëposhtme të ruletës: Ruletë Cash out, Ruletë X2, Ruletë Kriket, Ruletë Pokeri, Disqe Frenzy me Numra, Fruitsie Tropicale, Ruletë 10 p, Ruletë Turbo, Ruletë Virtuale, Ruletë Realiste, Diamant Ruletë, Ruletë Spin Lucky, Ruletë Neon, Ruletë Bonus, Ruletë Easy, Ruletë me 12 Numra, Spingo, Ruletë e Përbashkët Draw, Ruletë Kineze, Astro Ruletë, Ruletë Ari, Auto Ruletë, Rrota e Hounds dhe Rrota e Përbindëshave. Në kohën kur do të lexoni këtë përmbledhje, ata do të kenë shtuar një ose dy lojëra të tjera.

Objekti i lojës është mjaft i thjeshtë në fakt, ju duhet të parashikoni se në cilin numër, ngjyrë ose grup numrash do të bjerë topi. Ka disa baste të ndryshme që mund të vendosni kur luani ruletë, kështu që le të zhytemi dhe të shohim se çfarë ofron secili bast:

· Ju mund të vendosni një bast në një numër të vetëm, dhe ky është basti i drejtpërdrejtë. Nëse e merrni me mend saktë numrin, do të fitoni.

· Ju mund të vendosni një bast në dy numra, dhe ky është bast i ndarë. Nëse topi bie në njërin prej numrave, ju do të fitoni.

· Ju mund të vendosni një bast në tre numra, dhe ky është basti treshe.

· Ju mund të vendosni një bast në katër numra dhe ky quhet bast me katër numra.

· Ju mund të vendosni një bast në gjashtë numra, dhe ky është basti me gjashtë numra.

· Ju mund të vendosni një bast në dymbëdhjetë numra, të cilët mund të jenë bast Kolona ose Duzina.

· Ju mund të vendosni një bast në tetëmbëdhjetë numra, dhe këto mund të jenë baste për ngjyra, shanse/çift ose baste të larta/të ulëta.

Të gjitha bastet që mund të vendosni kur luani ruletë ndahen në dy grupe, bastet e brendshme dhe të jashtme. Bastet e jashtme janë ato baste që mbulojnë grupe numrash dhe ato gjithashtu emërtohen 'baste të sigurta'. Shanset për të fituar këto baste janë pothuajse 50-50, dhe kjo ndodh sepse me një bast të vetëm ndonjëherë mbuloni një pjesë të madhe të numrave. Këto janë bastet që konsiderohen baste të jashtme:

· E kuqe/e zezë

· Tek/çift

· E lartë / e ulët

· Kolonat

· Dhjetra

Bastet e brendshme, nga ana tjetër, janë baste në një pjesë më të vogël numrash, ndonjëherë edhe në një numër. Këto baste ofrojnë pagesat më të larta, por shanset për të parashikuar këto baste janë shumë më të vogla.

Baste sportive

Baste sportive

Megapari Casino ofron një bonus mirëseardhjeje ku mund të përdorni baste në sportet tuaja të preferuara. Ekziston një gamë e gjerë ndeshjesh dhe ngjarjesh sportive që do t'u shërbejnë të gjithë sportdashësve, kështu që pavarësisht se cili është sporti juaj i preferuar, jemi të sigurt që mund ta gjeni këtu për të vënë një bast. Dhe, nëse bastet live janë gjëja juaj, atëherë mund të vendosni edhe baste para ndeshjes.

Këtu mund të gjeni një gamë të gjerë sportesh për të bastuar, duke përfshirë tenisin, hokej mbi akull, pingpong dhe badminton. Ka ngjarje të tjera sportive në të cilat mund të merrni pjesë si kriket, bejsbolli, boksi, regbi dhe sportet motorike. Dhe, nëse jeni duke kërkuar për diçka më ndryshe, atëherë mund të vini bast në shigjeta, biliardo dhe vaterpolo.

Mega Lojra

Mega Lojra

Kazino Megapari krenohet me seksione mbresëlënëse dhe një prej tyre është Mega Games. Ky është një seksion shumë unik dhe gjëja më e mirë këtu janë lojërat që mund të gjeni. Lojërat janë paksa të ndryshme këtu dhe mund të zbuloni se ato janë unike dhe ndryshojnë nga lojërat e tjera.

Të gjitha lojërat ndahen në kategori të ndryshme këtu, dhe ato janë si më poshtë:

Slots

Zare

Mbijetesa

Me sa duket e drejtë

Sportive

Konkurse

Lotaritë

Lojëra televizive dhe më shumë

Tombol

Tombol

Në Kazino Megapari, ju gjithashtu mund të luani loto. Lojërat zhvillohen gjatë gjithë orarit dhe sapo të klikoni në skedën e lotos së menjëhershme, do të keni akses në listën e lojërave të disponueshme. Ka më shumë se 20 lojëra të ndryshme loto në dispozicion në këtë pikë dhe disa prej tyre përfshijnë Super Lotto Plus, Fantasy 5, Euro Millions dhe Rocnoto.