Lojëra

January 28, 2021

Lojëra të fatit për të cilat ndoshta nuk dini asgjë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Nuk ka asgjë më të kënaqshme për një kumarxhi sesa të kesh një kazino brenda dhomës së ndenjes. Epo, kjo është ajo që ofrojnë faqet e lojërave të fatit në internet. Por ka shumë më tepër për lojërat e fatit në internet sesa komoditet. Një prej tyre është shumëllojshmëria masive e lojërave. Ka qindra tituj lojërash për t'u shijuar në internet. Por përveç të zakonshmes blackjack, ruletë, keno dhe lojëra të tjera standarde të kazinosë, cilat variacione të ndryshme dini? Vazhdoni të lexoni për të mësuar disa lojëra unike kumari për t'i provuar në 2021.

Lojëra të fatit për të cilat ndoshta nuk dini asgjë

Tong Its (ose Tongits)

Tong Its është një lojë kazinoje e pasme që u rrit në popullaritet në vitet 1990. Kjo lojë argëtuese me 3 lojtarë përfshin përdorimin e kuvertës standarde me 52 letra. Kartat renditen nga A në 2. Loja ka të bëjë me mbledhjen e kombinimeve të duarve dhe asgjësimin e letrave të panevojshme. Lojtari do ta bëjë këtë në mënyrë të përsëritur derisa një lojtar të fitojë nga Tong Its. Barazimi është një tjetër rezultat i mundshëm.

Hoo Hey Si

Hoo Hey How është një lojë e lashtë aziatike që përfshin një tabelë dhe tre zare. Në këtë lojë, ka deri në gjashtë simbole të ndryshme në zare. Gjithashtu, bordi ka simbole të ngjashme që përputhen. Disa simbole të zakonshme përfshijnë Hoo (peshk), Hey (karkalec deti) dhe How (gaforre mbreti).

Për të filluar lojën, një lojtar merr rolin e bankierit ndërsa të tjerët bëhen lojtarë. Lojtarët vënë bast para në tabelë, më pas hedhin zarin pasi i vendosin në një "kafaz". Pasi zari bie në vende, lojtarët kërkojnë ndonjë kombinim të përshtatshëm në tabelë. Nëse ka një ndeshje, ju e fitoni lojën.

Kah

Kah renditet ndër lojërat më të rralla të kazinosë ndonjëherë. Loja e ka origjinën nga fisi Apache, i cili e luante atë gjatë një ngjarjeje fisnike duke kërcyer dhe festuar. Mënjanë, Kah përfaqëson dy fise që simbolizojnë bishat dhe fisin me pendë. Një skuadër e tërë ose një lojtar i vetëm mund të marrin pjesë në secilën anë. Një zjarr kampi me katër vrima në secilën anë është ndezur për të ndarë grupet. Çdo vrimë ka një mokasinë të vendosur në të.

Arizona Hold'Em

Arizona Hold'Em është relativisht i ri kazino online lojë në skenë. Loja kombinon elemente unike të pokerit dhe blackjack, duke e bërë atë një joshje për shumë lojtarë. Një lojtari i shpërndahen tre letra me fytyrë poshtë në lojë, ndërsa tregtari merr dy letra me fytyrë poshtë. Tabela e basteve mund të strehojë deri në shtatë lojtarë. Interesante, lojtarët mund të shikojnë kartat e tyre pas marrëveshjes. Lojtarët mund të zgjedhin t'i lënë duart e tyre të luajnë duke mos vënë baste.

21 Duel Blackjack

Ky variant blackjack është një tjetër lojë e re dhe unike kazino nga Playtech. Ai kombinon Texas Hold'Em dhe konceptet standarde të blackjack. Objektivi kryesor është paksa i ngjashëm me blackjack-un e rregullt, megjithëse lojtarët nuk duhet të kalojnë për t'i afruar 21 në këtë rast. Me një strategji bazë të përshtatshme, lojtarët mund të gëzojnë një avantazh shtëpie prej më pak se 2%.

777 Zare

777 Zare është një 2-zare kazino online lojë nga Art of Games. Ashtu si lojërat më të zakonshme të kazinosë, 777 Dice është një lojë e bazuar në fat. Bastet këtu janë mjaft të drejtpërdrejta. Për shembull, kur një lojtar hedh një palë zare, rezultati total është midis 2 dhe 12. Nëse hedh një 7, do të hedhësh menjëherë edhe një herë dhe do të synosh për pagesën 777. Truku është të rrotulloni një 7 tri herë radhazi.

Përmbledhje

Mos u mërzitni duke rrotulluar bobinat në atë vend të zakonshëm video me këto lojëra unike të kazinosë në dispozicionin tuaj. Megjithatë, disa janë të disponueshme vetëm në kazinotë me bazë tokësore, ndërsa të tjera si 777 Dice dhe 21 Duel Blackjack janë të disponueshme në internet. Sido që të jetë, qëllimi kryesor është të mësoni diçka të re këtë vit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme