Keno

October 29, 2020

Zbulohen sekretet e keno në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Lojë Keno është ndër lojërat më të famshme të luajtura në kazino online dhe është i famshëm për thjeshtësinë e tij. Kjo pjesë do të zbulojë ato këshilla masive që duhet të ndiqni për të thyer tabelën Keno, këto janë sekrete keno që nuk ju kanë thënë kurrë. Kur luani Lotarinë Keno lojëra , shumica e lojtarëve përdorin taktika për të zgjedhur numrat fitues për të mposhtur shanset, por duke qenë se Keno është një lojë fati, lojtarët megjithatë përpiqen të gjejnë mënyra alternative për të arritur numrat e duhur fitues. Është i quajtur sekreti i Numrave Keno.

Zbulohen sekretet e keno në internet

Sekretet e makinës Keno

Keno është një lojë e ngjashme me llotarinë. Ka të ngjarë të luani tabelë keno nëse ju pëlqejnë lojërat e lotarisë. Në lojërat e lotarisë, lojtarët zakonisht lejohen të zgjedhin gjashtë ose shtatë numra sipas formës së lojës. Në makinën keno, mund të zgjidhen një numër prej dy, tre ose deri në 20, kjo varet nga zgjedhja e lojtarëve. Ashtu si në një lojë tradicionale llotarie, pasi lojtari të zgjedhë numrat dhe të plotësojë formularin, ju duhet të prisni që numrat të nxirren.

Numri fitues për kazinonë gjenerohet nga mekanizmi i topit. Ky mekanizëm është një lagështues tejzanor i cili i shtyn topat lart, kur lojtari ka numrin e nevojshëm të topave të nevojshëm për të fituar çmimin bazuar në topat e nxjerrë, atëherë lojtari bëhet fituesi, e bën lehtë!

Sekretet e Keno Lotto

Meqenëse keno është një lojë me hamendje, nuk do t'ju duhet të bëni shumë për të përmirësuar shanset tuaja për të pasur sukses. Megjithatë, ka disa dimensione që do t'ju mundësojnë të keni sukses edhe më shumë. Merrni kohën tuaj duke zgjedhur numrat në mënyrë që të mund të qëndroni në lojë. Mundohuni të mos luani si një makinë, mbajeni mendjen të hapur dhe përpiquni të shikoni përtej numrit tuaj me fat.

Më tej janë disa zbulime të numrave dhe takteve sekrete Keno që duhet të keni parasysh:

Është e kotë të vësh bast në një 10/10 në Keno

Sekreti i fshehur i mësipërm i lojës Keno është i vlefshëm sepse 10/10 është kaq e rrallë për t'u arritur. Megjithatë, ende nuk tregon se nuk mund ta provoni. Shfaqja është e ulët.

## 


Luajtja e letrave keno 4/4 ju jep një fitore të vogël dhe të shpeshtë

Sekreti i mësipërm i lojës Keno është më i sigurti nëse luani lojën Keno për një periudhë të shkurtër. Disa lojtarë në fillim të shorteve janë mësuar të blejnë rreth njëzet letra keno me katër numra secila. E vërteta është se do t'ju japë fitore të vazhdueshme por me diferencë të vogël. Nëse një humbje e zgjatur ndodh një herë tjetër, atëherë gradualisht do t'i hidhni tutje fitoret. Kështu që bëni kujdes me këtë stil

Kartat e preferuara të lojtarëve janë letrat keno 6/6

Shumë lojtarë priren të favorizojnë letrat 6/6 sepse kanë besim në llogaritjet statistikore. Një nga 3383, që shanset për të fituar me një kartë 6/6, kjo është ende shumë më e lartë se shanset e një karte 7/7. Në të kundërt, ka vetëm një nga 15464 shanse për të fituar me ato letra!

Mundohuni të luani për argëtim ndonjëherë

Ky mund të mos tingëllojë një informacion i arsyeshëm për ju, por mund të jetë një nga sekretet që shumë fitues kanë provuar të fitojnë këtë lojë fati të quajtur Keno. Fituesit e Keno-s kanë luajtur biletën për të shijuar lotarinë dhe u tronditën kur përjetuan disa fitore të mahnitshme, ata ishin thjesht mendjehapur.


Luaj Keno Lucky 7

Një strategji për të mposhtur keno është të zgjidhni 11 numra biletash. Është një nga sekretet e Keno. Thjesht duhen të paktën tre ndeshje për të thyer një biletë prej 7 deri në 11 numra. Ju keni një shans më të mirë për të marrë tre ndeshje nga 11 numra sesa nga 7 dhe një shpërblim i mundshëm me 11 numra është më i lartë se 7.

Luaj gjithmonë keno falas sa të jetë e mundur

Disa platforma lojrash lejojnë lojtarin të provojë Keno falas. kjo do t'ju ndihmojë të mësoheni me ndërfaqen e lojërave, veçanërisht nëse është një platformë e re që thjesht dëshironi ta provoni. Më e rëndësishmja, do t'ju ndihmojë të krijoni besimin tuaj përpara se të luani lojën e parave reale.

Provoni një kartë me shumë gara të aktivizuara Microgaming

Një shumëllojshmëri faqesh përdorin funksionalitetin e kartave me shumë gara të Microgaming. Ky funksion ju mundëson të zgjidhni një numër vetëm një herë dhe më pas mund të përsëritet ndërsa luani. Kjo parandalon shqetësimin e rihyrjes në çdo fazë nëse keni ndonjë numër me fat.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme