Baste të sigurta për lojtarët fillestarë të kazinosë në internet

Lojëra

2022-01-01

Benard Maumo

Mire se erdhet ne bota e lojërave të fatit në internet. Këtu do të keni akses në shumë makina slot dhe lojëra tavoline, duke përfshirë variante të drejtpërdrejta të menaxhuara nga krupierë të jetës reale.

Baste të sigurta për lojtarët fillestarë të kazinosë në internet

Por si fillestar, objektivi është të argëtohesh pa u prishur paratë. Për fat të mirë, ju mund ta arrini këtë me disa baste të drejtpërdrejta kazino mbi strategji të veçanta dhe lojëra kazino me shanset më të mira. Pra, lexoni për të ditur disa baste të sigurta për t'u marrë në konsideratë.

Craps kalojnë/mos i kalojnë bastet

Po ashtu eshte! Craps përmban disa nga bastet më të sigurta në industrinë e kazinove në internet. "Qitësi" hedh zarin në këtë lojë, me lojtarët që parashikojnë rezultatin. Gjuajtja e parë quhet rrotullimi "come out", ku gjuajtësi fiton me një 7 ose 11. Nëse ata hedhin një numër tjetër, shifra bëhet një pikë. Më pas, gjuajtësi duhet të godasë pikën përpara se të shënojë 7 ose 11 për të fituar.

Me këtë në mendje, basti më i drejtpërdrejtë i mut është të parashikosh nëse gjuajtësi fiton ose humbet xhiron. Për shembull, vendosja e një basti të pasimit në thelb do të thotë të parashikosh që gjuajtësi hedh një 7 ose 11 me rrotullën fillestare. E kundërta është e vërtetë në lidhje me bastin mos e kaloj linjën. Të dy bastet kanë një avantazh shtëpie prej 1.41% dhe 1.36%, respektivisht.

Baste lojtar Baccarat dhe bankier

Baccarat është një tjetër shtyllë në kazinotë më të mira në internet. Lojtarët përdorin dy ose tre letra për të luajtur lojën, me dorën fituese që ka rezultatin më të lartë. Fatkeqësisht, baccarat është kryesisht një lojë fati. E thënë thjesht, rezultati i lojës varet nga fati, me aftësi zero të përfshira. Kjo lojë ka qenë gjithashtu e lidhur tradicionalisht me rrotullues të lartë, edhe pse ky nuk është më rasti.

Ashtu si mut, baccarat u ofron lojtarëve një mori opsionesh bastesh. Lojtari, bankieri dhe kravata janë bastet kryesore. Megjithatë, bastet e bankierit dhe lojtarit janë shanset më të favorshme, duke paguar 1:1. Por mos harroni se çdo fitore e bastit bankier tërheq një komision prej 5% në shtëpi. Basti i barazimit paguhet në shkallën 9:1 ose 8:1, duke e bërë atë një zonë të ndaluar.

Ruletë baste jashtë

Ndiheni të frikësuar nga baccarat? Provoni të luani në një rrotë ruletë në vend të kësaj. Është një lojë e modës së vjetër kazino që luhet në rrotën evropiane ose amerikane. Lojtarët mund të zgjedhin të bastojnë në baste të jashtme ose të brendshme, pavarësisht nga versioni që luajnë.

Megjithëse bastet e jashtme ofrojnë shanse më të larta fitimi, ato vijnë me pagesa më të vogla. E kundërta është e vërtetë për bastet e brendshme.

Pra, supozoni se vendosni një bast të jashtëm. Në atë rast, gjasat për të fituar janë afër 50%. Shembuj të mirë të basteve të jashtme janë Kuq ose Zi, Tek ose Çift, dhe Lartë ose Ulët, të cilat paguajnë me një normë 1:1.

Këto baste kanë një normë fitimi prej 48,65% në rrotën evropiane dhe 47,37% në rrotën amerikane. Në përgjithësi, nëse keni mjaftueshëm për të rrezikuar në timon, këto baste me siguri do të sjellin kthime të mira në afat të gjatë.

Duke luajtur Blackjack

Blackjack është një tjetër lojë me letra ku lojtarët kanë pothuajse 50% shanse për të fituar një dorë. Madje bëhet më i lëngshëm pasi mund të luani një dorë vetëm për një dollar në shumicën e kazinove në internet.

Mjerisht, blackjack nuk u ofron lojtarëve luksin për të zgjedhur midis basteve të shumta. Pra, për të pasur një shans për të fituar rregullisht, luani në një tavolinë me një raport pagese 3:2. Të luash në një tavolinë të tillë ju jep 3 dollarë për çdo bast prej 2 dollarësh.

Ndërkohë, ka shumë baste anësore për blackjack për të bërë. Ato përfshijnë çifte perfekte, sigurime, 21+3, ndeshje mbretërore dhe mbi/nën. Por problemi me këto baste është se ato favorizojnë fort shtëpinë. Për shembull, basti i përsosur i çifteve i jep shtëpisë një avantazh të jashtëzakonshëm prej 11%. Nga ana tjetër, mbi/nën ka një avantazh prej 8% të shtëpisë. Nuk ka asnjë pikë për të shkuar për këto baste me norma kaq të larta.

Vetëm bast për sport

Parashikimi i rezultatit të një ndeshjeje është një nga mënyrat më të lehta për të fituar një bast në lojërat e fatit në internet. Lojtarët duhet vetëm të zgjedhin një ndeshje dhe të vënë bast nëse do të përfundojë me fitore apo barazim. Për ta bërë përvojën edhe më të mirë, shumica e basteshkruesve ofrojnë baste anësore si skuadra e parë që shënon, mbi/nën, numrin e letrave dhe më shumë.

Si një fillestar, ju mund të tundoheni të vini bast në ekipin tuaj të preferuar në bast. Por nëse e bëni këtë, atëherë puthni lamtumirë çdo fitore në këtë formë mashtruese të lehtë të kumarit. Gjëja është të lini jashtë emocionet dhe të vini bast për një ekip që premton. Dhe po, nxirrni disa statistika të ndeshjeve dhe do të habiteni se sa rregullisht vijnë fitoret.

konkluzioni

Dhe nuk është se! Këto janë disa nga bastet për të favorizuar si fillestar. Por për të shijuar një fillim pa probleme, duhet të shijoni lojën. Ju ka të ngjarë të gjeni kumar në një lojë që ju pëlqen të luani që të jetë më e lehtë për t'u bërë. Pra, provoni!

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme