Baccarat

October 23, 2021

Aspekte intriguese të lojës Progresive Baccarat në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Ideja e jackpoteve progresive lidhet kryesisht me lojëra elektronike në internet. Por mund të jetë interesante të dini se të luash baccarat progresive në internet është absolutisht e mundur si në versionet RNG ashtu edhe në ato live.

Aspekte intriguese të lojës Progresive Baccarat në internet

Por a ndryshon baccarat progresive nga loja standarde baccarat? A është një ide e mirë të mësoni se si të luani baccarat progresive në radhë të parë? Vazhdoni të lexoni për më shumë nga këto dhe shumë të tjera.

Si të luani baccarat progresive

Para së gjithash, duke luajtur baccarat progresive në kazinotë më të mira në internet ka të bëjë me të kuptuarit e rregullave standarde të lojës. Me fjalë të thjeshta, nuk ka ndonjë ndryshim të dukshëm kur luani këtë lojë në një kazino online. Dallimi i vetëm janë bastet anësore të disponueshme, siç do ta shihni më vonë në këtë postim.

Kjo lojë me letra lejon deri në shtatë lojtarë të ulen në çdo tavolinë, duke i lejuar secilit lojtar të zgjedhë dhe të ndryshojë vendet e tij gjatë lojës. Gjithashtu, do të shihni një kohëmatës në këndin e sipërm djathtas sapo të hapet dritarja e basteve.

Për më tepër, kjo lojë ka tetë kuverta me 52 letra. Këtu, aset përfaqësojnë 1, me numrat 2 deri në 9 që përfaqësojnë vlerat e tyre tradicionale. Nga ana tjetër, kartat e fytyrës dhe dhjetëshet përfaqësojnë vlerën zero. Si zakonisht, loja vazhdon derisa të arrihet një kartë e prerë. Nëse kjo ndodh, raundi tjetër do të marrë një këpucë të re.

Bastet kryesore në baccarat progresive

Ashtu si kur duke luajtur baccarat standarde, bastet kryesore/të brendshme në versionin progresiv janë basti barazues, dora e lojtarit ose dora e bankierit. Nëse fitoni dorën e bankierit, ju merrni një pagesë 1:1, megjithëse aplikohet komisioni prej 5% i shtëpisë. Buza e shtëpisë këtu është 1.06%.

Për shkak të komisionit, shumica e lojtarëve preferojnë të vënë bast në dorën e lojtarit, e cila ka një avantazh pak më të lartë shtëpie prej 1.24%. Në këtë bast, pagesa është 1:0.95. Mbani mend, dora e bankierit fiton 45.8% të rasteve, me dorën e lojtarit që fiton 44.6%.

Së fundi, një bast barazimi paguhet në një normë prej 8:1 me 85,20% RTP. Nëse vendosni këtë bast, ju keni vetëm 9.6% shanse për të fituar.

Baste anësore në baccarat progresive

Interesante, lojtarët duhet të vënë bast si anësor ashtu edhe bastin kryesor për t'u kualifikuar për jackpot progresiv në shumicën e versioneve baccarat. Por nëse jeni me fat, basti anësor do të jetë fakultativ, që do të thotë se lojtarët mund ta përdorin bastin në çdo moment.

Shpesh, ju do të shpenzoni të paktën 1 dollarë në bast anësor në shumicën e kazinove në internet. Por megjithatë, shumica e lojtarëve nuk do të humbasin një shans për të vendosur këtë bast, sepse ai ju kualifikon për xhekpotin dhe pagesa të tjera.

Pagesat për xhekpotin progresiv të baccarat

Në baccarat progresive, lojtarët fitojnë çmimin pasi të kenë një as dhe një 8 në një kostum të vetëm që u jepet të dyja duarve. Kështu, për shembull, nëse të dyja duart marrin një 8 zemrash dhe një ACE, ju do të mbani ditën.

Përveç kësaj, kombinime të tjera gjithashtu mund të paguajnë para të mira. Për shembull, nëse dora e lojtarit ka shkopinj dhe dora e bankierit ka zemra, kjo do t'ju japë 10,000 herë aksionet tuaja origjinale.

Cilat janë shanset për të fituar progresivin?

Siç pritej, fitimi i ndonjë xhekpoti progresiv nuk është një shëtitje në park. Megjithatë, në këtë rast, shanset tuaja për të fituar janë paksa më të mira se ato që merrni duke luajtur jackpot-et në internet.

Shanset për të fituar xhekpotin progresiv të baccarat janë 1 në çdo 588,296 prova. Në mënyrë ideale, këto shifra nuk janë inkurajuese në asnjë mënyrë.

A ka një strategji fituese?

Fatkeqësisht, nuk ka një strategji të njohur për të fituar baccarat progresive të Playtech. Sidoqoftë, kjo lojë është ende një perspektivë tërheqëse për shumë lojtarë, duke marrë parasysh shumë baste anësore të përfshira. Akoma më mirë, nuk ka kushte të paarsyeshme për të pasur një goditje në çmimin e madh. Thjesht vendosni një bast jackpot për raundin dhe jepini një lëvizje!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme