Lajme

October 16, 2020

Ruleta Online: Strategjia e Ruletës Kuq e Zi

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Ruleta Kuq e Zi është një strategji që duket të jetë strategjia më e mirë e gjuetisë për shumicën e lojtarëve të rinj që duan të kuptojnë lojën. Është një strategji e zakonshme në Ruletë. Më e rëndësishmja, kjo strategji ka aftësinë për t'u përshtatur me strategjitë e tjera të ruletës, gjë që e bën atë një zgjedhje popullore. Në postimin e sotëm, ne fokusohemi në atë që është kjo strategji dhe si ta përdorim atë. Pra, pa vonesë, le të zhytemi!

Ruleta Online: Strategjia e Ruletës Kuq e Zi

Çfarë do të mësoni

Ju do të jeni në gjendje të përcaktoni se si mund t'i përdorni më mirë teknikat në avantazhin tuaj nga të gjitha metodat e lidhura me këtë skemë bastesh Kuq e Zi. Edhe pse disa nga këto taktika janë të rastësishme në natyrë, pavarësisht se ka gjithmonë një ekuilibër, mbani gjithmonë parasysh se në botën e lojërave të kazinove online asgjë nuk është e sigurt.

Çfarë është Strategjia e Ruletës Kuq e Zi?

Për ta kuptuar me të vërtetë, së pari duhet të kuptoni ndërlikimet përpara se të zhyteni në përdorimin e ruletës Kuq e Zi. Për shembull, është mirë të kesh një kuptim të mirë të tryezës së ruletit. Duhet të dini se ruleta ka 18 xhepa të kuq, 18 xhepa të zinj dhe, sigurisht, vrimën e gjelbër, e cila është e rezervuar për shtëpinë e njohur si buza e shtëpisë. Më lejoni të theksoj gjelbërimin e frikshëm! 

Ju nuk dëshironi që topi të ulet atje pas një rrotullimi. Nëse e vendosni bastin tuaj në të kuqe përpara një rrotullimi, do t'ju paraqitet shanset për të fituar 18 mbi 37. Aritmetikisht, nëse topi duhet të ulet në të Kuqe, kjo llogaritje, 18÷37 x 100 = 48.64%, ju jep përqindja e mundshme e fitimit. I njëjti ekuacion vlen për të zezën nëse kjo është ngjyra në të cilën vendosni bast. Në thelb, të dyja ngjyrat do të kenë ndikime të ngjashme. 

Vetëm kur topi të bjerë në fushë të gjelbër do të bëhet i tmerrshëm, pa asnjë përfitim.

Siç e mbani mend, kjo strategji përdoret kryesisht nga fillestarët. 

Udhëzuesi për t'u ndjekur

Lojtarët kanë identifikuar alternativa të shumta për skemën fituese të Ruletës Kuq e Zi, por nga shumë, zgjidhja më e shpeshtë është të angazhoheni për një ngjyrë të caktuar dhe të vazhdoni të luani derisa të arrini një klinik. Parimi pas kësaj është se kuqja dhe e zeza që mbulojnë të gjithë timonin janë të lëkundura mirë, duke minimizuar rrezikun e humbjes së kohës.

Lojtarët që ishin të specializuar në bastet Even dëshironin Kuq e Zi më shumë se aspektet e tjera të basteve Even. Logjika e fortë është se një brez fitues mund të jetë po aq i gjatë sa një brez humbës.

Duke luajtur me Kuq e Zi me efikasitet

Mund të merren parasysh edhe lloje të tjera bastesh, por kur i hulumtoni mirë rrotat, mënyra se si grupohen numrat mund ta bëjë të vështirë suksesin e llojeve të tjera të basteve. Numrat e basteve të larta dhe të ulëta nuk shpërndahen siç duhet, dhe numrat e kuotave dhe çifteve gjithashtu nuk janë të shpërndara siç duhet, por kuqezinjtë nuk kanë shqetësime të mëdha për pozicionimin në tavolinë.

Truku i kësaj strategjie është të vazhdosh të bastosh në një ngjyrë të vetme derisa të arrish një fitues dhe më pas duhet të vësh bast në të njëjtën ngjyrë përsëri përpara se të mendosh të kalosh në të kundërtën.
Pasi të keni mësuar këtë aspekt themelor të Kuq e Zi, tani është koha t'ju bëjmë të ditur se kjo strategji fituese e ruletës përdoret më së miri kur kombinohet me strategji të tjera të njohura dhe të vjetra të ruletës për të arritur ndikimin fitues optimal. 

Pra, vazhdoni të mësoni rreth strategjive të Ruletës dhe unë do t'i rendis ato më poshtë dhe më pas do t'i zbatoj Kuq e Zi në to në mënyrë të përshtatshme:

Në fund të fundit, kjo qasje ka të bëjë shumë me parandjenjat. Shumica e njerëzve kanë aftësinë për të qenë analitikë në natyrë. Pra, duhet të dini se kur duhet t'i drejtoheni Zezës kur vendosni një bast për të Kuqen dhe diçka për ju nuk ndiheni mirë, por të jeni në gjendje të jetoni sipas gjykimit tuaj në fund dhe të siguroheni që të balanconi lakminë.

konkluzioni

Strategjia Kuq e Zi e bën të arritshme fitimin e parave të gatshme në ruletë, megjithëse në sasi të kufizuar. Kjo mund të marrë më shumë nga koha juaj, por përfundimisht, do t'ia vlejë. Rrotulla të larta nuk ju pëlqen kjo strategji për shkak të kësaj arsyeje, por nëse goditni një shtrirje të gjatë të ngjyrës së kundërt me ngjyrën tuaj të preferuar për shkak të fatit të vështirë, do të jeni të mbrojtur për një kohë, por kjo nuk heq mundësinë e një humbjeje të madhe.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme