Lajme

June 14, 2022

Poker në internet për variacione të parave të vërteta

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Pra, cila poker në internet për para të vërteta variacion e dini? Texas Hold'em apo Karaibe? Këto janë me të vërtetë lojërat më të njohura të pokerit në internet. Por përveç këtyre opsioneve, ka shumë variacione të tjera që nuk duhen anashkaluar faqet më të mira të pokerit në internet. Mund të luani Omaha Hi, Omaha Hi-Lo, spanjisht 21; ju emërtoni ato. Pra, në këtë postim, do të mësoni variacionet më të zakonshme të pokerit në internet dhe pse duhet t'i luani ato.

Poker në internet për variacione të parave të vërteta

Texas Hold'em Poker Online

Ky është me të vërtetë varianti më i luajtur i pokerit kazinotë më të mira në internet. Është relativisht e thjeshtë për të luajtur dhe përmban zgjedhje të shumta tavoline dhe aksione për lojtarët. Por mos lejoni që thjeshtësia t'ju mashtrojë. Kjo për shkak se disa kombinime dhe situata mund ta bëjnë Texas Hold'em paksa kompleks në një nivel më të lartë.

Texas Hold'em, çdo lojtar merr dy letra me fytyrë poshtë të quajtura letra të vrimës. Më pas, veprimi fillon me lojtarin në të majtë dhe vazhdon në drejtim të akrepave të orës. Lojtarët mund të ngrenë, palosin ose telefonojnë. Pas raundit të parë, shpërndahen edhe tre letra të tjera, të quajtura flop. Kjo pasohet nga letrat e katërt (kthesë) dhe të pestë (lumi). Qëllimi është të krijoni një dorë pokeri me 5 letra duke përdorur pesë letrat e shpërndara nga shtatë. 

Omaha Përshëndetje

Omaha Hi është një tjetër variant argëtues i pokerit në internet që i prezanton lojtarët me mundësi fantastike fitimi. Poker Omaha në internet përmban të njëjtin lojë si Texas Hold'em. Megjithatë, në Texas Hold'em shpërndahen katër letra në vend të dyve. Por si Texas Hold'em, do t'ju duhet të krijoni një dorë pokeri me pesë letra me dy letra të vrimave dhe vetëm tre letra të përbashkëta nga pesë letrat e shpërndara.

Ja pse duhet të favorizoni gjithmonë Omaha Hi në një kazino online. Për shkak se do të merrni më shumë letra në fillim të çdo dore, bërja e një kombinimi me 5 letra është shumë më e lehtë. Por nga ana tjetër, gjetja e tavolinave të pokerit në internet Omaha Hi nuk është aq e lehtë sa gjetja e tavolinave të Texas Hold'em. Sidoqoftë, është një zgjedhje e shkëlqyer për fillestarët.

Omaha Hi-Lo

Ky variant i pokerit në internet është i ngjashëm me Omaha Hi në shumicën e aspekteve, vetëm se pot ndahet në mënyrë të barabartë midis duarve të pokerit me 5 letra të renditura më të larta dhe më të ulëta. Por mos synoni vetëm për dorën e renditur më të ulët, sepse disa kushte zbatohen përpara se t'ju jepet poti. Për shembull, të pesë letrat në dorën "të ulët" duhet të renditen tetë ose më poshtë, prandaj emri Omaha 8 ose më i mirë. 

Për shkak se lojtarët duhet të mendojnë përtej krijimit të një dore pokeri me 5 letra, Omaha Hi-Lo është paksa komplekse për fillestarët. Por sapo të mësoni litarët rreth kësaj loje pokeri, Omaha Hi-Lo është një nga variacionet më të mira për të luajtur. Mos harroni, kombinimi më i lartë "i ulët" i duarve kualifikuese të pokerit është 4-5-6-7-8. A-2-3-4-5 është më i ulëti.

Jacks ose më mirë

Dëshmitë tregojnë se Jacks of Better filloi industrinë e videopokerit. Por pavarësisht variacioneve të tjera të reja në industri, Jacks or Better ka arritur të qëndrojë në zemrat e shumë lojtarëve të pokerit. Kjo për shkak se shkalla e kthimit të lojtarëve më të mirë prej 99.5% është një nga më të lartat. Megjithatë, ju do ta shijoni këtë pagesë vetëm duke përdorur një strategji optimale dhe duke luajtur në tavolina specifike.

Për të luajtur, do t'ju shpërndahen pesë letra, pas së cilës vendosni ato që duhet t'i mbani ose t'i hidhni përpara se të tërheqni letra të reja. Thjesht mendoni për atë si një barazim me pesë letra, siç u diskutua në variante të tjera më sipër. Por siç u përmend, fitimi i një dore Jacks or Better varet shumë në strategjinë tuaj dhe pak fat. Për shembull, mund të vizatoni tre letra nëse dora juaj ka një palë dhe katër nëse keni një kartë të vetme të lartë. 

Deuces Wild

Mendoni se i keni parë të gjitha me Jacks or Better? Deuces Wild u ofron lojtarëve edhe më të ulët RTP në 99.75%. Ky variacion pokeri përdor një kuvertë me 52 letra me deuces (2s) që luajnë si të egra. Në slot machines, wilds zëvendësojnë të gjitha simbolet e tjera standarde në bobina, gjë që ndodh në këtë variacion pokeri. Nëse kjo ndodh, krijimi i një dore fituese është më i lehtë se në variacionet e tjera të pokerit. 

Të luash Deuces Wild është gjithashtu shumë e lehtë. Filloni duke vendosur një bast dhe më pas do t'ju shpërndahen pesë letra. Ju mund t'i mbani ose të hidhni të pesë letrat dhe të merrni të reja ndërsa kërkoni të krijoni një dorë fituese. Por gjithmonë mos harroni ta luani këtë lojë pokeri në tabela të plota pagash për të shijuar pagesa më të mira. Në përgjithësi, është një nga variantet më emocionuese dhe shumë ndërvepruese të pokerit. 

konkluzioni

Shpresoj se keni zgjedhur tashmë një poker në internet për para të vërteta variant për të luajtur. Nëse nuk e keni bërë, mos u shqetësoni sepse këto lojëra nuk janë krejtësisht të ndryshme. Thjesht dini rregullat bazë të pokerit dhe mësoni të luani duke përdorur versionin demo ose bonusin e kazinosë. Mos harroni, ka shumë variacione të tjera si Pokeri kinez, Razz, Seven Card Stud dhe shumë të tjera.

Të rejat e fundit

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D
2023-11-24

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D

Lajme