Partneriteti midis Relax Gaming dhe SoftSwiss

Lajme

2019-09-11

Eddy Cheung

Playson ka njoftuar zyrtarisht partneritetin e tij me Superbet, i cili sheh ofruesin e përmbajtjes së lojërave që mbulon Rumaninë në përpjekjet e saj për zgjerim global. Kjo deklaratë vjen mezi një javë pas njoftimit zyrtar të partneritetit mes Playson dhe Yobetit, një tjetër operator kryesor evropian i lojërave online.

Partneriteti midis Relax Gaming dhe SoftSwiss

Partneriteti pritej disi pasi Playson aplikoi me sukses për një licencë të Klasit II nga ONJN, rregullatori rumun i lojërave. Superbet është një nga operatorët kryesorë të basteve në Rumani dhe ky partneritet tregon synimin e Playson për të krijuar një prani të fortë në treg. Lidhja do të thotë që titujt e Playson tani mund të aksesohen nga të gjithë lojtarët e Superbet.

Një Partneritet Win-Win

Të dyja palët kanë shprehur shumë entuziazëm për këtë partneritet. Drejtoresha e shitjeve e Playson, Blanka Homore, deklaroi se Rumania ishte një treg vendimtar në strategjinë e zgjerimit të kompanisë. Puna me një operator që ka një pjesë të konsiderueshme të tregut ka potencialin të prezantojë miliona lojtarë në titujt e Playson.

Shefja e Lojërave të Superbet, Heather Faulkner, pret që marrëveshja të rrisë konkurrencën e operatorit duke ofruar një grup më të gjerë opsionesh për lojtarët e tyre. Slotet si Solar Queen, Hold and Win dhe Fruit Supreme janë provuar të jenë të njohura në shkallë globale dhe ato duhet të performojnë mirë në tregun rumun.

Çfarë do të thotë kjo marrëveshje

Kjo marrëveshje u jep të dyja palëve një platformë për të rritur biznesin e tyre dhe për të rritur statusin e tyre në industri. Për Superbet, kjo marrëveshje i lejon ata të diversifikojnë ofertat e tyre. Më parë, Superbet funksiononte kryesisht si një operacion bastesh sportive. Tani, ata mund të tërheqin një gamë më të gjerë klientele me lojëra elektronike dhe lojëra Playson.

Statusi i Playson si një ofrues kryesor global i përmbajtjes së lojërave varet nga aftësia e tyre për të rritur vazhdimisht pjesën e tyre të tregut. Kjo është ajo që e bën kaq të rëndësishëm zgjerimin e tyre në Rumani, me këtë marrëveshje. Për Playson, Rumania mund të veprojë si pikënisje nga ku mund të krijojnë një prani të fortë në Evropën Lindore.

Fokusimi në Rumani dhe Evropën Lindore

Marrëveshja e Playson me Superbet është pjesë e një projekti të përbashkët zgjerimi që synon Rumaninë dhe rajonin më të gjerë të Evropës Lindore. Playson kishte njoftuar gjithashtu një marrëveshje të ngjashme me një tjetër operator të rëndësishëm rumun, Platinum Casino. Kjo është përveç marrëveshjeve të tjera me operatorë në Letoni dhe Bullgari.

Tregu i Evropës Lindore ka qenë prej kohësh i margjinalizuar nga markat kryesore globale të lojërave të fatit në internet dhe ofruesit e përmbajtjes. Ky përfaqëson një treg të pashfrytëzuar me miliona lojtarë të rinj, diçka që Playson e ka njohur qartë. Industria globale e lojërave në internet po bëhet gjithnjë e më konkurruese dhe ofruesit e përmbajtjes duhet të jenë agresivë në zgjerimin e shtrirjes së tyre.

Playson zgjeron praninë rumune me marrëveshjen e Superbet

Detaje të marrëveshjes së partneritetit midis Playson dhe operatorit kryesor rumun të basteve në internet, Superbet. Dhe çfarë do të thotë kjo për zgjerimin e Playson.

Të rejat e fundit

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2
2023-06-01

Stakelogic ofron përvojë si asnjë tjetër në rrugën e parave 2

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë