Lajme

November 20, 2020

8 Jackpot më të mëdhenj të kazinove në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kazino online kumari mund të bëhet argëtues i shkëlqyeshëm, veçanërisht nëse luani lojëra jackpot progresive. Pavarësisht nëse është në lojëra elektronike, lojëra tavoline, blackjack, ose video poker, shumë lojtarë me fat kanë pasur fatin të thyejnë figura jashtëzakonisht të larta, që ndryshojnë jetën dhe të jetojnë për të treguar historitë e tyre të pabesueshme.

8 Jackpot më të mëdhenj të kazinove në internet

Eksitimi i arritjes së një kombinimi simbolik të dhënies së çmimit të çmimeve progresive në lojëra elektronike është karakteristikë e një fituesi të jackpot-it të kazinosë në internet. Nga kazinotë aktuale plotësisht të freskëta në internet deri tek disa të preferuara të vjetra të mirëpërcaktuara, jackpot-et progresive janë një aspekt i rëndësishëm i shumë prej këtyre kompanive të lojërave të fatit. Këto xhekpote funksionojnë duke grumbulluar të gjitha bastet e bëra mbi to, pavarësisht nga kazino, në një fond të madh çmimesh.

Gjëja e mençur është që sa më shumë njerëz të luajnë një jackpot progresiv, aq më i madh do të jetë kumulari i çmimit. Kjo, nga ana tjetër, inkurajon më shumë lojtarë të marrin pjesë, të cilët shpresojnë të fitojnë çmimin më të madh, në këtë mënyrë, fondi rritet edhe më shumë. Për shembull, në vitin 2019, vetëm Mega Moolah pagoi më shumë se 78 milionë euro për 11 fitues.

Është vetëm një nga shumë jackpot-et progresive që bëjnë milionerë të menjëhershëm çdo disa javë. Në këtë artikull, ne do të shikojmë disa nga fituesit më të mëdhenj të jackpot-it të të gjitha kohërave.

PAF 24 milion dollarë Mega Fortune - Janar 2013

A është e mundur të vësh bast 25 cent për të fituar 24 milionë dollarë (17,861,800 €)? Kjo është pak a shumë ajo që ndodhi në faqen e lojërave të kazinove online PAF që ndodhet në Skandinavi, ku një njeri me fat nga Finlanda arriti një fitore në të 40-at. Më 20 janar 2013, ai bëri një bast 25 cent në xhekpotin progresiv të Mega Fortune lojë slot drejtuar nga NetEntertainment .

Disa kazino të filialeve të NetEntertainment që ofrojnë lojëra jackpot progresive përbëjnë grupin e jackpot-it të lojës. Operatorët paguajnë fituesit e jackpot-it me këto fonde specifike. Triumfi ishte një tronditje, natyrisht, dhe djali Fin nuk ishte në gjendje ta besonte këtë. 


Grand Mondial 23.5 milionë dollarë Mega Moolah - Shtator 2018

Me sa duket, ka pasur një kampion që eklipsoi asin në vitin 2013. Më 28 shtator 2018, Mega Moolah skaliti emrin e saj në historinë e jackpoteve shpërblyese. Rekordi Botëror Guinness duket se është fshirë përsëri nga ky hibrid Microgaming. Një lojtar me fat nga kazino Grand Mondial vendosi një shumë të vogël në slot prestigjioz dhe u shpërblye me një gjigant 18,915,721 milion €!

Emri, mosha, gjinia dhe vendi i vendbanimit të fituesit mbetën të panjohura.

Betway 17.2 milion dollarë Mega Moolah - tetor 2015

Të gjithë e dinë se Mega Moolah Progressive Jackpot është ndër titujt më fitimprurës atje. Jonathon Heywood nga Cheshire, MB, ndjeu mirësinë në mishin e tij kur fitoi një xhekpot të madh prej 17.2 milionë dollarësh (13.2 milionë £). Ushtari 26-vjeçar britanik fitoi jackpot-in e rekordeve më 6 tetor 2015, megjithëse ai luajti vetëm 25 p për rrotullim.

Pas fitores, Jonathon tha se gjithçka ndihej joreale. Xhekpoti goditi Betway, dhe zyrtari i kazinosë ndau kënaqësinë e tyre për të fituar rekordin. Edhe CEO i atëhershëm i Microgaming, Roger Raatgever, e komplimentoi fituesin dhe theksoi se deri në atë datë, kompania kishte paguar 5.76 miliardë dollarë për njerëzit me fat.

Lucky Casino 16.7 milion dollarë Mega Moolah - gusht 2020

Microgaming shpalli një tjetër fitues mbresëlënës të jackpot-it të kazinosë në internet më 20 gusht 2020. Mega Moolah e arriti këtë edhe një herë, këtë herë me një xhiro prej 14,239,532,84 € (16,765,230 dollarë amerikanë). Nuk janë zbuluar detaje mbi fituesin e kazinosë online. Ata dukej se shijonin privatësinë e tyre, dhe kjo është mjaft e drejtë. Shpesh, fituesit e jackpot-it të kazinove në internet u kërkojnë atyre të qëndrojnë anonimë nga frika se mos janë në shënjestër të një ndërhyrjeje.

Pak ditë përpara kësaj mundësie të mahnitshme, Microgaming tërhoqi vijën për gjysmën e parë të 2020. Pagesat progresive të rrjetit të jackpot-it të Microgaming gjatë gjithë jetës deri në gusht 2020 kaluan 1.2 miliardë euro. John Coleman, CEO i Microgaming, tha gjithashtu se fituesit kryesorë të jackpot-it të kompanisë kishin fituar më shumë se 115 milionë euro në vit.

Betsson 13 milion dollarë Mega Fortune - Shtator 2011

Një i ri norvegjez që nuk mund të flinte dhe zgjodhi të luante disa lojëra Betsson.com, një kompani kazino në internet. Në natën pa gjumë të 24 shtatorit 2011, ai fitoi 13.47 milionë dollarë (11.736.375 €) dhe për këtë arsye u bë më i pasur. Loja që krijoi Rekordin Botëror të Guinnessit për xhekpotin më të madh të paguar ndonjëherë është e njëjta lojë që llogaritet për hyrjen e mëparshme në listën tonë - Mega Fortune.

Huw Thomas, kreu i Betsson.com, ishte gjithashtu në mosbesim. Ai shtoi se është një arritje e mrekullueshme që Rekordi Botëror Guinness t'i jepet faqes në internet.

Folkeautomaten 8,57 milion € Mega Pasuri - Nëntor 2015

Xhekpoti bujar i Mega Fortune erdhi në ndihmë për një lojtar suedez të quajtur Alexander në nëntor 2015. Në vetëm 30 vjet, njeriu me fat fitoi 8.57 milionë euro. Ai po luante slotin me energji të NetEnt në Folkeautomaten. Nuk është çudi që Mega Fortune u emërua prodhuesi milioner.

Kazino Tipico 6,92 milion € Mega Moolah - Prill 2017

Ky tenxhere i dha një nga fitimet më të mëdha progresive të lojërave elektronike për një përdorues celulari në prill 2017. Kumarxhiu anonim po vinte bast në Tipico Mobile Casino me vetëm 7,2 dollarë për rrotullim. Kjo shumë e vogël me siguri u shpërblye jashtëzakonisht kur ai fitoi 6.92 milionë euro.

Zodiac Casino 6,62 milion € - gusht 2016

Gjatë lojës në Kazino Zodiac në iPad-in e tyre, një lojtar që përdor inicialet DP arriti në 6.62 milionë euro. Fitorja ndodhi në gusht 2016 dhe mbeti ndër çmimet më mbresëlënëse që mund të fitoheshin në një iPad. Fitorja është edhe më qesharake duke pasur parasysh depozitën fillestare të PD-së prej 1 €.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme