Lajme

January 16, 2020

5 Lojërat më të njohura të kazinosë

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Kumari i kazinosë po tërheq lojtarë ditë e natë. Për kumarxhinjtë që kërkojnë një vend për të filluar, këtu është një listë e më të njohurve lojërat e kazinosë në internet.

5 Lojërat më të njohura të kazinosë

5 Lojërat më të njohura të kazinosë

Cilat janë lojërat më të njohura të kazinosë për të luajtur në 2020?

Kumari në kazino po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar. Kjo për shkak të aksesit të lehtë në lojërat e kazinosë në internet, falë zhvillimeve teknologjike si depërtimi i internetit dhe disponueshmëria e telefonave inteligjentë të lirë. Me qindra lojëra kazino, është interesante të zbuloni se cilat janë më të njohurat në 2020.

1. Katrahurat Në numrin 5 është craps, një lojë me zare që i ka rrënjët në Shtetet e Bashkuara dhe shpesh përmendet si një version i thjeshtuar i lojës së rrezikut evropianoperëndimor. Katrahurat në internet janë të disponueshme si pa pagesë për të luajtur lojëra të gabuara, por lojtarët mund të luajnë akoma lojëra të këqija me para të vërteta, gjë që tërheq fitime reale.

2. Punto Banco Ky është një variant i baccarat dhe është i popullarizuar sepse është ndër lojërat e tavolinës që janë të lehta për t'u zotëruar. Lojtarët vënë bast kundër shtëpisë, ndryshe nga Chemin de Fer. Objekti i Punto Banco është i thjeshtë, dora e të cilit do të jetë më afër vlerës 9. Është Punto's apo Banco?

3. Poker me tre letra E treta është pokeri, një lojë letrash që ka disa variante. Është e vështirë të përcaktosh variantin më të njohur të pokerit, por shumica e lojtarëve të lojërave me letra luajnë poker në internet, si dhe poker live. Këtu, qëllimi i lojës është të krijojë dorën më të mirë të mundshme të pokerit.

4. Ruletë Ruleta është krijuar nga fjala franceze që do të thotë rrotë e vogël, dhe në fakt luhet në një rrotë, qoftë ruletë online apo ruletë tradicionale. Është gjithashtu një lojë që lojtarët mund ta zotërojnë shpejt dhe bazohet në rastësi. Por disa strategji ruletë mund të bëjnë diferencën, megjithëse fitimi nuk është i garantuar.

5. Blackjack Në numrin 1 është blackjack, variacioni amerikan i njëzet e një, një lojë e njohur me letra/bankare. Blackjack synon të mposhtë tregtarin në një dorë prej 21 dhe luhet midis tregtarit dhe një ose më shumë lojtarëve. Është gjithashtu e lehtë të zotërosh blackjack-un dhe gjëja e mirë, është thjesht një lojë fati.

Përmbledhje

Më sipër janë pesë nga më të njohurit lojra kazino. Ato janë të disponueshme në kazinotë tradicionale të tokës, si dhe në kazinotë online në formën e lojërave të kazinove në internet dhe disa si lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Përmendje të tjera të denja përfshijnë lojëra elektronike progresive në internet, keno, bingo dhe llotaritë, vetëm për të përmendur disa.

Deri më tani, e ardhmja e lojërave të fatit në internet është më e ndritshme se ajo e kazinove tokësore për shkak të komoditetit që lojërat e fatit në internet etiketat së bashku me h. Hulumtimet tregojnë se kazinotë në internet po rriten në mënyrë eksponenciale në kurriz të kazinove me tulla dhe llaç. Deri në vitin 2025, industria pritet të ketë vlerë mbi 100 miliardë dollarë.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme