Udhëzues fillestar për programet e besnikërisë në kazino

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Kazinotë ofrojnë programe besnikërie për të inkurajuar lojtarët që të vazhdojnë të kthehen dhe shpërblejini ata për besnikërinë e tyre. Shumë lojtarë nuk dinë vërtet rreth tyre dhe si fillestar, mund të mos e dini se çfarë ofrojnë programet e besnikërisë dhe pse janë të rëndësishme. Nëse është kështu, nuk duhet të shqetësoheni për këtë, pasi jeni në vendin e duhur.

Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë gjithçka që duhet të dini se çfarë është një program besnikërie, si t'i pretendoni ato, si të përfitoni sa më shumë prej tyre dhe shumë më tepër.

Udhëzues fillestar për programet e besnikërisë në kazino

Çfarë është një program besnikërie në kazino?

Një program besnikërie kazino është një lloj skeme nxitëse që inkurajon lojtarët të vazhdojnë të luajnë dhe të kthehen. Është një mënyrë që kazinotë të falënderojnë dhe të tregojnë vlerësim për klientët e tyre më të vlerësuar.

Si i bashkoheni një programi besnikërie të kazinosë?

Anëtarësimi në një program besnikërie të kazinosë është falas dhe i lehtë. Emri juaj, adresa e emailit dhe detajet e tjera të kontaktit do të kërkohen nga kazinoja, si dhe informacione të tjera thelbësore. Karta e lojtarit ose karta e besnikërisë që merrni pas regjistrimit duhet të përdoret çdo herë që luani.

Si funksionojnë programet e besnikërisë së kazinosë?

Kur ti luaj lojra kazino me kartën tuaj të besnikërisë, kazinoja gjurmon lojën tuaj dhe ju jep pikë besnikërie bazuar në shumën e parave që vendosni bast. Pikët e besnikërisë mund të fitohen me tarifa të ndryshme në varësi të lojës. Në ndryshim nga lojërat e tavolinës si blackjack ose ruletë, ku një pikë besnikërie jepet për çdo 100 dollarë të shpenzuar, automatet zakonisht japin një pikë besnikërie për çdo 10 dollarë të vënë bast.

Kazinotë shpesh kanë nivele të shumta të programeve të besnikërisë dhe lojtarët mund të lëvizin lart nëpër nivele duke grumbulluar më shumë pikë besnikërie. Çdo nivel ofron përfitime dhe shpërblime të ndryshme, me nivelet më të larta që zakonisht ofrojnë përfitime më të mira.

Nivele të ndryshme në programet e besnikërisë

Disa programe shpërblimi kazinoje kanë niveluar programin e tyre të besnikërisë. Ata mund të identifikojnë lehtësisht se kush është konsumatori i tyre më i përkushtuar dhe kush mund të jetë vetëm një vizitor i rastësishëm duke kategorizuar lojtarët e tyre. Ju do të ngjiteni në kategoritë ose nivelet e programit të besnikërisë ndërsa grumbulloni më shumë pikë. Natyrisht, lojtarët e regjistruar rishtazi fillojnë në nivelin më të ulët, por është e mundur të ngjiten shpejt në nivelet më të larta.

Çmimet dhe avantazhet tuaja do të mbështeten në mënyrën se si jeni kategorizuar nga kazino nëse programi i besnikërisë është ndërtuar për të funksionuar me nivele të shumta. Megjithatë, nëse shkoni dy herë në javë, së shpejti mund ta gjeni veten duke u ngjitur në shkallët e programit të shpërblimit. Për individët që janë në nivelet më të larta të programit, shumica e këtyre programeve kanë të përcaktuar përfitime. I njëjti kthim parash dhe ringarkoni përfitimet e bonusit mund të jetë e juaja në nivelet më të larta, së bashku me përqindje edhe më të mëdha bonusi dhe pa kufij.

Avantazhet e një programi besnikërie të kazinosë

Përfitimet e programeve të besnikërisë nuk do të jenë të njëjta në çdo kazino, pasi çdo kazino në internet ka termat dhe kushtet e veta. Megjithatë, këtu janë disa nga përfitimet më të zakonshme:

 • Qasje ekskluzive në ngjarje dhe turne
 • Kthimi i parave në humbje
 • I personalizuar ofertat dhe promovimet
 • Pritës të përkushtuar VIP
 • Tërheqje më të shpejta
 • Kufij më të lartë të tabelës

Disavantazhet e një programi besnikërie të kazinosë

 • Nuk ju kushton asgjë më shumë dhe asgjë nuk humbet nëse vendosni të ndaloni në gjysmë të rrugës.
 • Ju duhet t'i qëndroni besnik një kazinoje të vetme në mënyrë që programet e besnikërisë t'ju përfitojnë për sa i përket çmimeve.
 • Nëse dëshironi të përparoni në programin e tyre të besnikërisë, duhet ta vizitoni atë kazino specifike sa herë që luani në internet.
 • Nëse jeni ai lloj lojtari që nuk i vendos bastet tuaja vazhdimisht në të njëjtën kazino, atëherë nuk do të ishte e dobishme për ju.

Këshilla për të përfituar sa më shumë nga programi juaj i besnikërisë në kazino

Më poshtë janë këshillat që duhet të keni parasysh:

 • Duhet të përdorni kartën tuaj të besnikërisë sa herë që luani.
 • Luaj lojëra që ofrojnë normën më të mirë të fitimit të pikëve të besnikërisë, si p.sh makinat e fatit.
 • Kontrolloni rregullisht emailin dhe kutinë tuaj postare për oferta dhe promovime të personalizuara.
 • Përfitoni nga ngjarjet dhe turnet speciale për anëtarët e programit të besnikërisë.
 • Mos luani më shumë sesa mund të përballoni vetëm për të fituar pikë besnikërie.
 • Qëndroni në një buxhet.

Si të gjeni kazinonë më të mirë në internet që ofron programet më të mira të besnikërisë?

Është thelbësore të zgjidhni një kazino me reputacion në internet përpara se të luani. Për të garantuar sigurinë e fondeve tuaja dhe të informacionit personal, si dhe integritetin dhe drejtësinë e të gjitha lojërave të kazinosë, duhet të luani vetëm në një kazino me reputacion që ka marrë një licencë nga agjencitë rregullatore kombëtare.

Në CasinoRank, ne kemi përpiluar kazinotë më të mira që mund të gjeni pasi ato janë të rregulluara dhe të besuara. Shumë prej tyre ofrojnë programet më të mira të besnikërisë. Pra, duhet të kontrolloni listën tonë dhe të zgjidhni një kazino nëse nuk doni të humbni kohën tuaj duke gjetur një kazino të mirë.

konkluzioni

Lojtarët që luajnë shpesh në kazino mund të gjejnë një program besnikërie të kazinosë si një burim të dobishëm. Ju mund të grumbulloni pikë besnikërie duke u regjistruar në një program besnikërie dhe duke përdorur kartën tuaj të besnikërisë sa herë që luani.

Këto pikë mund të shkëmbehen më pas për një sërë përfitimesh dhe avantazhesh, duke përfshirë pije falas, vakte, qëndrime në hotel dhe pranim ekskluziv në ngjarje. Është thelbësore të kuptosh se si funksionon programi i besnikërisë, duke përfshirë mënyrën se si grumbullohen dhe përdoren pikët, në mënyrë që të përfitojmë plotësisht nga të gjitha veçoritë e tij.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Ku të gjeni kazinotë me programet më të mira të besnikërisë?

Ju mund të gjeni kazinotë me programet më të mira të besnikërisë në CasinoRank, pasi ne kemi renditur kazinotë më të mira dhe më të besuara atje.

Si mund të marr statusin VIP?

Fitimi i pikëve kur luan për para të vërteta në një kazino është metoda më e mirë për të avancuar në nivelin VIP atje. Në këtë mënyrë, ju do të bëheni një rul i lartë.

Sa nivele janë në programin me nivele?

Në programin me nivele, ka tre nivele.

A ka ndonjë disavantazh të madh të bonuseve të besnikërisë?

Aktualisht nuk ka disavantazhe të mëdha për programet e besnikërisë. Megjithatë, lojtarët mund të bëhen të varur nga kumari. Sapo mendoni se po merrni, duhet të kërkoni ndihmë nga kujdesi shëndetësor.

Cilat janë nivelet e statusit në programet e besnikërisë?

Disa programe të besnikërisë së kazinosë e kanë ndarë programin e tyre në shumë nivele. Ata janë në gjendje të identifikojnë konsumatorët e tyre më të përkushtuar dhe vizitorët potencialë të rrallë duke kategorizuar lojtarët e tyre. Kategoria ose niveli më i lartë që arrini në programin e besnikërisë varet nga sa pikë keni grumbulluar.

Dallimi midis programeve VIP dhe Besnik

Dallimi midis programeve VIP dhe Besnik

Si një entuziast i kazinosë në internet, mund të dëshironi të dini për ndryshimin midis programeve VIP dhe bonuseve të besnikërisë së kazinosë. Ka shumë lojtarë që nuk e dinë ndryshimin. Megjithatë, mësimi i tyre mund të jetë i dobishëm për ju pasi do të jeni në gjendje të zgjidhni një bonus bazuar në preferencën tuaj. 

Maksimizimi i fitimeve tuaja me bonuset e besnikërisë së kazinosë

Maksimizimi i fitimeve tuaja me bonuset e besnikërisë së kazinosë

Në kazinotë online, ekziston një program i famshëm për të cilin shumë lojtarë janë të vetëdijshëm. Programi nuk është gjë tjetër veçse një program besnikërie, i cili ofron shumë bonuse të ndryshme, të cilat njihen si bonuse besnikërie. Ndërsa kazinotë në internet po rriten në popullaritet, numri i fillestarëve po rritet dhe ata nuk janë të vetëdijshëm për bonuset e besnikërisë.