Udhëzues fillestar për të fituar në Blackjack në kazinotë në internet

Udhëzime

2023-01-09

Benard Maumo

Blackjack është një nga lojërat më të famshme dhe më të vjetra në historinë e lojërave të fatit. Në fillim, njerëzit e luanin këtë lojë në një kazino me bazë tokësore. Por tani, ata mund ta luajnë këtë lojë ikonike nga zona e tyre e rehatisë në internet sa herë që dëshirojnë. Është një nga ato lojëra që çdo adhurues i lojërave të kazinosë duhet t'i japë një mundësi në një moment. Por disa fillestarë mund ta shohin atë të frikshme për shkak të rregullave të shumta, mirësjelljes dhe mospërputhjeve.

Udhëzues fillestar për të fituar në Blackjack në kazinotë në internet

Ju mund të keni dëgjuar deklarata se shtëpia ka gjithmonë përparësi. Blackjack është një lojë e keqe për të luajtur, ose shanset tuaja janë më të këqija në një tryezë me lojtarë të papërvojë. Në fakt, të gjithë lojtarët e fatit kanë disa nga shanset më të mira kur luajnë Blackjack. Shanset janë më të mira, por kjo nuk do të thotë që ju keni një avantazh ndaj shtëpisë; në shumicën e rasteve, shanset nuk janë të shpërndara në mënyrë të barabartë.

Në fakt, Blackjack është një fillim i mirë për fillestarët që të fillojnë udhëtimin e tyre në botën online të lojërave të fatit. Loja nuk është e komplikuar, por, sigurisht, do t'ju duhet të zotëroni artin e të luajturit nëse dëshironi të përmirësoheni në të.

Nëse jeni fillestar dhe dëshironi mësoni si të luani Blackjack, atëherë ju jeni në vendin e duhur. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë hapat për t'u përmirësuar dhe për të filluar të fitoni në Blackjack. Pra, nëse doni të përmirësoheni, atëherë vazhdoni të lexoni deri në fund.

Mësoni Bazat

Së pari, mësoni bazat e Blackjack. Për t'i kuptuar ato, duhet të dini se personi që merret me letrat dhe mbikëqyr të gjithë lojën në tryezën e blackjack-ut njihet si tregtari. Pasi lojtarët në tavolinë kanë vendosur bastet e tyre, ai fillon lojën.

Në lojërat blackjack, patate të skuqura përdoren në vend të monedhës. Çipat tuaja do të blihen nga tregtari. Ju kurrë nuk i jepni tregtarit paratë tuaja; e vendosni gjithmonë në tavolinë. Në këmbim, ai do t'ju sigurojë patate të skuqura. Blini patate të skuqura midis duarve; mos u përpiqni të merrni çipa kur një dorë tashmë është duke u luajtur.

Zona e caktuar përpara sediljes suaj është vendi ku vendosni çipat tuaja për të bërë një bast. Në tryezë është vizatuar një rreth. Tregtari e fillon lojën pasi secili lojtar të ketë vënë bastin e tij. Pasi të gjithëve u janë shpërndarë dy letra, loja fillon.

Përveç kësaj, tregtari i jep vetes një dorë me dy letra; megjithatë, ai i shpërndan vetes një letër me fytyrë lart dhe tjetrën me fytyrë poshtë. Kjo është thelbësore sepse karta e drejtuar ka një mori informacionesh që lojtari mund t'i përdorë për të zgjedhur se si duhet të luajë me dorën e saj.

Totali më i lartë që mund të kishit, duke qenë se e nisët me një dorë me dy letra, është 21, i përbërë nga një as që llogaritet si 11 dhe një dhjetë. Blackjack, i cili shpesh paguan 3 me 2, është ajo që është.

Ju keni mundësinë për të marrë sigurim nëse karta e drejtuar nga tregtari është një ACE. Mos merrni sigurim. Do të jeni mirë nëse thjesht thoni jo çdo herë. Dileri shikon për të parë nëse ai ka një blackjack pasi të jenë shpërndarë të gjitha letrat. Lojtarët mund të zgjedhin se si të luajnë me duart e tyre nëse nuk e bëjnë. Ka disa opsione për të bërë, të tilla si goditja, qëndrimi në këmbë, ndarja, dyfishimi dhe dorëzimi. Përdorni ndonjë, në varësi të situatës tuaj.

Praktikoni gjithnjë e më shumë

Pasi të keni mësuar bazat, duhet të praktikoni sa më shumë që të jetë e mundur. Si një fillestar plotësisht, mund të jetë e vështirë në fillim, por pas ca kohësh, do të shihni se sa e lehtë është. Mos e humbni fokusin dhe vazhdoni të praktikoni me qëndrueshmëri. Nuk do të duhet të shqetësoheni për shpenzimin e parave tuaja gjatë lojës, si në pothuajse çdo kazino online. Ju do të jeni në gjendje të praktikoni falas për aq kohë sa të dëshironi. Pra, vazhdoni të praktikoni derisa të përmirësoheni dhe filloni me pak para. Zbulojeni lojën ndërsa shpenzoni para dhe do të jeni në gjendje të mësoheni me ndjenjën së shpejti.

Përcaktimi i numrit të kartave që përdor kazinoja në internet

Jo të gjitha kazinotë në internet do të përdorin të njëjtat kuvertë kartash. Disa mund të përdorin një tjetër, kështu që është më mirë të gjeni kuvertën e kartave që përdor kazinoja në internet. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të mbani skeda për pothuajse çdo gjë.

Kazino online me reputacion përzieni letrat pas çdo dore duke përdorur një gjenerues të numrave të rastësishëm. Është e pamundur të ndiqni letrat që shpërndahen për shkak të kësaj. Për më tepër, edhe pse është e pamundur të numërosh kartat në internet, mund të përmirësosh shanset duke mbajtur gjurmët e kartave që janë përdorur tashmë.

Asnjëherë mos i ndani dhjetëra

Ndarja në dhjetëra mund të jetë lëvizja më e keqe në Blackjack. Pra, do të ishte më mirë që ta shmangni këtë me çdo kusht. Mundësia për të humbur është e konsiderueshme, rreth 92%. Vitet 10 në Blackjack janë një nga duart më të dëshiruara. Pasi ta bëni këtë, duhet të praktikoni të gjithë skenarët, duke përfshirë fazën e tregtarit të lojës dhe ato që përfshijnë letrat, kuvertën, e kështu me radhë. Kur tregtari është në gjendjen më të dobët dhe ju jeni në gjendje të shtoni më shumë patate të skuqura, është gjithmonë më mirë të vendosni më shumë para në tryezë. Ju mund ta arrini këtë duke ndarë një palë.

Vendosni nëse do të godisni apo të qëndroni në këmbë

Llogaritni vlerën e dorës suaj dhe të tregtarëve për t'iu afruar 21 sa mundeni pa falimentuar. Ju mund të mbështeteni në zorrët tuaja ose të shikoni fletët e mashtrimit që mund t'i gjeni lehtësisht në internet.

Goditi

Kërkoni një kartë tjetër nga tregtari. Ju duhet ta bëni këtë vetëm nëse, bazuar në vlerën aktuale të kartave tuaja, ose jeni të sigurt se karta tjetër nuk do t'ju lërë jashtë biznesit ose jeni të gatshëm të shfrytëzoni mundësinë që tregtari të ketë një dorë më të mirë.

Qëndroni

Kërkoni që tregtari të mos merret më me ju letra dhe të kalojë te lojtari tjetër. Ju ka të ngjarë ta bëni këtë nëse vlera e dorës tuaj është tashmë relativisht e lartë (mbi 17, për shembull) dhe nuk jeni të sigurt nëse dora e tregtarit do të fitojë.

Shënimi në Blackjack

Vetëm në disa variante të pazakonta të blackjack-ut, kostumet llogariten. Pothuajse gjithmonë, ju mund të shpërfillni përshtatjen e kartave. Megjithatë, është thelbësore të mbani mend se vetëm katër letra të çdo rangu janë në kuvertë: katër kostume dhe katër letra në secilën rang.

Aset vlejnë 1 ose 11 pikë, letrat Face vlejnë 10 pikë dhe pjesa tjetër e makinave vlejnë numrin e tyre. Ashtu si pesë vlen 5 pikë, dhe dy vlen 2 pikë.

Pikët për secilën kartë në dorë thjesht shtohen së bashku për të përcaktuar rezultatin për një dorë Blackjack. Dora fituese është ajo me totalin më të lartë. Në Blackjack, ka vetëm dy duar për t'u krahasuar: dora e lojtarit dhe dora e tregtarit. Mund të ketë duar të tjera në lojë, por vetëm dy duar janë thelbësore për të përcaktuar një fitore.

Ka ende një problem. Një bust, i njohur gjithashtu si një dorë e vdekur dhe një humbës automatik, është çdo dorë me një total prej 22 ose më shumë. Ju duhet të shihni se kush është më afër 21. Nëse ju jeni ai që është më afër 21 sesa dora e tregtarit, atëherë goditeni atë dhe fitoni lojën. Kur të fitoni, tregtari do t'ju japë paratë tuaja. Në varësi të llojit të bastit që keni bërë, fitimi juaj do të ndryshojë.

Asnjëherë mos ndani dy letra me fytyrë dhe ndani gjithmonë Aces dhe 8

Lojtarët fillestarë e bëjnë shpesh këtë gabim, sepse ata besojnë se ndarja e kartave të fytyrës dhe dhjetësheve do të katërfishonte fitimet e tyre. Duke folur statistikisht, ndarja e kartave të fytyrës nuk është kurrë një ide e mirë, sepse rrezikoni të humbni dy herë më shumë para nëse letrat e reja që tërheqni nuk janë ato që dëshironi në këmbim të gjasave të larta për të fituar me 20.

Kjo duhet të jetë e qartë, nëse jo tashmë. Duke i ndarë këto, ju jeni duke vënë bast që të paktën një kartë me fytyrë do të shfaqet për t'ju dhënë një dorë të fortë. Një palë 8 ju jep 16-ën e frikshme. Ju keni disa mundësi për të krijuar një dorë fituese sepse edhe një 1, 2 ose 3 janë të gjitha letra të forta për t'u tërhequr në një 8. Një palë Aces ju jep gjithashtu një vlerë të pafavorshme të dorës prej ose 2 ose 12, kështu që t'i ndash ato dhe të shpresosh që të shfaqen 7, 8, 9 dhe 10 është një ide shumë më e mirë.

Dije kur të heqësh dorë

Ju duhet të vendosni një kufi për sasinë e kohës që luani dhe sasinë e parave që do të shpenzoni. Asnjëherë mos e kaloni kufirin që keni zgjedhur. Ju gjithashtu duhet të vendosni një kufi për të fituar. Le të supozojmë se kufiri juaj për të fituar është 100 dollarë, dhe ju e keni arritur atë, pastaj ndaloni për ditën. Mos u bëni të pangopur dhe mos humbisni atë që keni fituar tashmë.

Nga ana tjetër, nëse kufiri juaj i humbjes është 50 dollarë, atëherë ndaloni menjëherë kur të keni humbur atë sasi të madhe dhe jepini një pushim. Asnjëherë mos lejoni që emocionet tuaja të luajnë lojën. Luaj Blackjack me një mendje të qetë duke mbajtur parasysh shanset. Gjithmonë kërkoni diçka të re dhe provoni gjëra të ndryshme në zonën e praktikës. Në këtë mënyrë do të fitoni më shpesh.

konkluzioni

Blackjack është një nga më të vjetrit dhe lojërat më unike në historinë e lojërave të fatit. Fillestarët mund ta luajnë këtë lojë aq sa munden veteranët. Megjithëse do t'ju duhet të praktikoni më shumë dhe të mbani parasysh të gjitha bazat sa herë që luani. Nuk është shumë e komplikuar. Mund të duket pak komplekse në fillim, por kur të hyni në të, do të shihni se sa argëtuese është të luash këtë lojë ikonike.

Blackjack është ndoshta loja më e mirë e basteve në një kazino online. Pra, për t'u përmirësuar në të, do t'ju duhet të shpenzoni kohë dhe të bëni përpjekje për të. Asgjë nuk mund të arrihet pa një përpjekje të duhur. Konsistenca juaj ka më shumë rëndësi. Ndiqni udhëzuesin dhe jini të qëndrueshëm. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të fitoni në Blackjack në një kazino online.

Ky është fundi i udhëzuesit. Shpresojmë që të keni gjetur përgjigjet e pyetjeve që po kërkoni. Ndiqni këtë udhëzues fillestar për t'u përmirësuar në Blackjack. Praktikoni sa më shumë që të jetë e mundur për të krijuar strategjitë tuaja nëse është e mundur. Shijojeni lojën në maksimum ndërsa fitoni.

Të rejat e fundit

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?
2023-10-01

A mund të pezullojnë kazinotë në internet lojtarët për të fituar shumë?

Lajme