Udhëzime

December 26, 2022

Këshilla për menaxhimin e parave për të luajtur lojëra në kazino në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kazinotë në internet janë rritur shumë në popullaritet për një kohë tani. Epoka e kazinove me bazë tokësore ka përfunduar tani për shkak të kazinove virtuale. E gjitha për shkak të komoditetit përfundimtar? Kjo mund të jetë një nga arsyet kryesore, por jo e vetmja. Megjithatë, disa lojtarë luftojnë të kënaqen në një kazino në internet sepse përfundojnë duke humbur para.

Këshilla për menaxhimin e parave për të luajtur lojëra në kazino në internet

Nëse jeni një nga ata njerëz ose thjesht keni disa shqetësime në lidhje me këtë skenar, atëherë jeni në vendin e duhur. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë se si të kënaqeni më shumë në një kazino online pa bast shumë. Po, lojtarët mund të shijojnë lojërat e tyre të preferuara duke shpenzuar më pak para. Pra, vazhdoni të mendoni nëse doni të zbuloni se si. 

Zgjedhja e lojës tuaj të kazinosë në internet

Hapi i parë është të zgjidhni me mençuri lojën tuaj të kazinosë në internet; përndryshe, nuk do të jeni në gjendje të luani me potencialin tuaj të plotë. Në vend të kësaj, zgjidhni një, dy ose tre lojëra kazino dhe zotëroni ato. Nëse jeni të suksesshëm në një ose dy lojëra të kazinosë në internet, padyshim që do të kuptoni rregullat dhe metodat e lojës, duke ju lejuar të shijoni më shumë lojën, ndërsa bastni më pak.

Kjo nuk do të thotë që ju duhet të luani një numër të caktuar lojërash; ju mund të luani lojëra të ndryshme. Ne ju sugjerojmë të përqendroheni në dy deri në tre ndeshje për të rritur shanset tuaja për të fituar.

Vazhdoni të lexoni nëse dëshironi të argëtoheni më shumë dhe të merrni më pak, sepse ne sapo kemi filluar.

Cila Lojë për të luajtur

Mund të filloni me një rrotë të vetme ruletë me rrota zero. Nëse keni luajtur ndonjëherë Ruletë, ju e dini se numrat në timon zakonisht shkojnë nga 0 në 36. Shumë rrota tani përdorin rrotën me dy zero, e cila ka numra që variojnë nga 0 në 36.

Megjithëse ju jep opsione shtesë bastesh kur vendosni baste të drejtpërdrejta, avantazhi i shtëpisë së kazinosë rritet nga 2,7% në 5,26%, duke e bërë gati dy herë më shumë gjasa për t'i dhënë fund serisë suaj fituese. Si rezultat, ne rekomandojmë përdorimin e një rrote standarde 0-36 me një zero të vetme.

Vitet ekspertizë e kanë zbuluar këtë lojërat më të shkëlqyera të kazinosë në internet për të maksimizuar shanset tuaja për të fituar janë Ruleta dhe Blackjack. Bastet në ngjyra specifike, fusha çift ose tek, ose sektorë të rrotave kur luani Ruletë është një teknikë me shanse të larta. Shanset për të fituar në blackjack në një kazino online janë rreth 50%, në varësi të avantazhit të shtëpisë.

Pra, nëse luani ndonjë nga këto lojëra, mos vendosni kurrë më shumë se sa keni mundësi të humbni, pasi shanset janë të larta, por ende nuk ka siguri. Blackjack kërkon aftësi dhe strategji për të fituar, kështu që kërkohet përvojë paraprake. Pra, para së gjithash, përmirësoni aftësitë tuaja dhe krijoni disa plane për t'u argëtuar më shumë dhe për të vënë baste më pak.

Lojëra të kazinosë në internet që ofrojnë një avantazh të ulët në shtëpi

Nëse keni luajtur më parë në kazinotë online, mund të jeni njohur me termin "low house edge", por nëse jeni i ri në lojë, mos u shqetësoni, sepse çdo kazino në internet ka një avantazh shtëpie. E thënë thjesht, avantazhi i shtëpisë është avantazhi statistikor i kazinosë ndaj lojtarëve.

Pra, çfarë duhet të bëni nëse shtëpia ka një avantazh? Është e thjeshtë: zgjidhni lojëra me një avantazh të ulët në çdo bast dhe do të jeni në gjendje të ndryshoni tabelat dhe t'i mbani bastet tuaja në favorin tuaj. Pra, mënyra më e mirë për të rritur shanset tuaja për të fituar është të luani lojëra me avantazhin më të ulët masiv dhe të përmirësoni aftësitë tuaja në to.

Si të ndërtoni strategji të duhura për lojëra elektronike dhe lojëra të tjera

Nëse vendosni strategji të suksesshme, perspektivat tuaja për të fituar më shumë para mund të përmirësohen. Është thelbësore të njiheni me të gjitha rregullat e lojës përpara se të vlerësoni shanset tuaja duke parë avantazhin e shtëpisë. Hapi tjetër është vendosja e disa kufizimeve se si do të bastni në një lojë specifike. Ky hap është kritik pasi mund të mos jeni në gjendje të optimizoni avantazhet nëse nuk vendosni një kufi.

Në një kazino online, ju mund të përdorni një qasje progresive për të ndryshuar shumën e bastit tuaj në varësi të asaj se sa mirë bëni në një raund të caktuar. Për shkak se kjo është qasja ideale për bastet, ju mund të filloni pak dhe gradualisht të rritni aksionet tuaja.

Për shkak se çdo lojë përfshin një shkallë të caktuar shanse, nuk do të ketë humbje të konsiderueshme ose vija fituese duke përdorur këtë strategji. Si rezultat, është jetike që të kryeni detyrat tuaja në kohë. Sidoqoftë, nëse jeni të gatshëm të merrni një rrezik të konsiderueshëm, shtyrja e një basti të madh për kushtet është ende një kurs veprimi i kujdesshëm.

Një tjetër gjë që duhet mbajtur parasysh është të përvetësoni taktika të ndryshme. Nëse mendoni se mund të përmirësoni shanset tuaja për të fituar, ose mund të krijoni strategjitë tuaja ose të përdorni ato që ekzistojnë tashmë. Shumica e njerëzve do të jenë të vetëdijshëm për to sepse janë tashmë të disponueshëm, por nëse doni të dalloheni, mund të zhvilloni strategjitë tuaja.

Zgjidhni kazinonë e duhur në internet

Leximi i komenteve të klientëve është një vend i mrekullueshëm për të filluar kur kërkoni kazinoja më e mirë në internet sepse ata mund të kenë përmendur përvojat e tyre të lojërave të fatit. Pasi të keni lexuar komentet, mund të zgjidhni nëse dëshironi të luani në atë kazino.

Një aspekt thelbësor për t'u marrë parasysh është Licencimi i kazinosë në internet. Përpara se ato të merren seriozisht, kazinotë në internet duhet të plotësojnë një grup të ngurtë kërkesash. Supozoni se nuk jeni të sigurt se çfarë përfshin ai detyrim. Në atë rast, duhet të jeni të vetëdijshëm se kazinove të licencuara në internet u kërkohet të ndjekin një sërë rregullash dhe rregulloresh për të mbrojtur sigurinë dhe privatësinë e informacionit personal të klientit të tyre.

Për më tepër, do të ishte më mirë të lexoni termat dhe kushtet e kazinosë në internet. Mund të duket e ndërlikuar dhe e ngarkuar, por do të jetë e vlefshme. Prandaj, zgjedhja e kazinosë më të mirë në internet do të ndikojë gjithashtu në shanset tuaja.

Përdorni Bonuset Falas

Të gjitha kazinotë online ofrojnë stimuj tërheqës si një mënyrë për të falënderuar klientët e tyre. Ju mund të luani më shumë lojëra në kazino online dhe për periudha më të gjata me ndihmën e këtyre stimujve. Kazinotë u japin klientëve të tyre bonuse në mënyra të ndryshme. Bonusi i regjistrimit, bonus referimi, bonus mirëseardhjeje, bonus depozite, bonus pa depozite dhe bonus falas.

Le të diskutojmë tani këto bonuse

  • Bonusi i regjistrimits: Kur regjistroheni për një kazino të re në internet, do ta bëni merrni një bonus regjistrimi.
  • Bonuset e depozitave: Faqja e internetit u jep lojtarëve para shtesë falas mbi shumën e depozitës sa herë që ata depozitojnë shumën më të vogël të kërkuar nga kazinoja online.
  • Bonuset pa depozite: Disa kazino online u japin klientëve të tyre kredi shtesë në formën e bonuse pa depozitë.
  • Bonuset e mirëseardhjes: Sa herë që një lojtar i ri fillon të luajë në një kazino online, ata merrni kredite falas si një bonus mirëseardhjeje.
  • Bonuset e referimit: Do të fitoni kredi falas nëse miqtë tuaj pranojnë kërkesën tuaj për t'u bashkuar me një kazino online dhe për t'u regjistruar.
  • Shpërblime falas: Mund të merrni bonuse falas në formën e rrotullimeve falas ose raundeve shtesë.

Duke përdorur bonuset e kazinosë, në thelb thjesht po luani falas. Ju mund të duhet të shpenzoni pak para për të vendosur procedurën për të arritur shpërblimet. Kjo nuk do të thotë që ju po blini bonuset. Ju mund të dëshironi të keni disa para në llogarinë tuaj për të marrë bonuse.

Por ju do të merrni shumë bonuse falas si rrotullime falas, bonuse pa depozite dhe pjesa tjetër që është shpjeguar tashmë. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të luani falas. Do të thotë, kjo është mënyra përfundimtare për të shijuar më shumë ndërsa shpenzoni më pak, dhe gjithashtu duhet të vini bast më pak. Në këtë mënyrë, do të kënaqeni më shumë, do të shpenzoni më pak dhe do të vini bast më pak. 

(Kthehu te lojtari) Çmimet RTP

Për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar, do të ishte e dobishme nëse do të regjistroheshit në Përqindjet RTP për kazinotë në internet. Gjetja e automatit online me RTP më të lartë midis atyre që variojnë nga 93% në 97% do të ishte opsioni ideal. Zgjidhni lojën më të mirë për ju, sepse disa mund të kenë edhe një vlerësim prej 97% ose më të lartë.

Një përqindje më e lartë RTP tregon shanse më të mëdha suksesi. Është e rëndësishme të mbani mend se këto statistika janë hipotetike dhe nuk mund të parashikojnë shanset tuaja për të fituar në çdo seancë të caktuar. Përfundimisht do të keni një raport fitore-humbje që është më mbresëlënës se norma RTP nëse luani mjaft raunde me kalimin e kohës.

Si të menaxhoni bankrollin tuaj

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të bëni si kumarxhi është të menaxhoni bankrollin tuaj, ndaj kushtojini vëmendje kësaj. Luaj disa lojëra kur filloni të mësoni për herë të parë se si t'i trajtoni paratë tuaja, veçanërisht nëse dëshironi të vendosni baste modeste. Shanset tuaja për sukses mund të rriten nëse i menaxhoni mirë paratë tuaja. Për më tepër, menaxhimi i financave tuaja mund të rrisë kënaqësinë tuaj nga lojërat.

Por si mund t'i menaxhoni paratë tuaja me mençuri? Është e lehtë; thjesht merrni parasysh situatën tuaj financiare ndërsa krijoni bankrollin fillestar. Do të ishte e dobishme nëse nuk do të kishit menduar të shpenzoni më shumë sesa mund të përballoni, sepse duke e bërë këtë e bën të vështirë menaxhimin e financave tuaja.

Krijoni një njësi të vetme bastesh që do të përcaktojë shumat tuaja të aksioneve pas konfigurimit të bankrollit tuaj. Pastaj, filloni të luani me shanse më të mira.

Opsioni bankar i kazinosë në internet është mënyra më efektive për të kontrolluar financat tuaja. Vendosni kufizimet tuaja të depozitave ditore, javore dhe mujore në këtë mënyrë. Kufizimi i depozitës suaj do të jetë opsioni juaj më fantastik nëse ju mungojnë njohuritë për të menaxhuar bankrollin tuaj në mënyrë efektive.

Çfarë duhet bërë pas humbjes?

Problemi kryesor për lojtarët e fatit është çfarë të bëjnë nëse humbasin. Kur humbasin një lojë, shumë lojtarë fitojnë vetëbesim të tepruar dhe përpiqen ta kompensojnë atë duke bërë baste edhe më të mëdha.

Do të ndihmonte nëse do të kishit gjithmonë parasysh se mund të ketë raste kur nuk jeni mirë në një kazino online, sepse gjithmonë mund të mësoni nga gabimet e njerëzve të tjerë. Mos lejoni që humbjet tuaja t'ju mposhtin, edhe nëse keni humbur lojërat që në fillim. Mund të zhgënjeheni, por zgjedhja e dështimeve tuaja do t'ju bëjë të humbni më shumë.

Kurrë mos e humbni qetësinë nëse e gjeni veten në këtë rrethanë. Ju mund të keni mendimin gjithçka ose asgjë në atë kohë, por nuk duhet të veproni sipas tij. Është e rëndësishme të dini se kur të hiqni dorë, prandaj ne ju mësuam se si të menaxhoni financat tuaja. Nëse keni humbur më shumë para sesa mund të përballoni të humbni, nuk ka nevojë të nxitoni. Në vend të kësaj, bëni një pushim dhe provoni përsëri ditën tjetër.

Asnjëherë mos lejoni që ndjenjat tuaja të ndikojnë në mënyrën se si luani; nëse humb gjithçka, duhet të ndalosh. Shmangia e përpjekjes së kushtueshme për të kthyer humbjet tuaja do të rrisë shanset tuaja për sukses. 

Kur të bëni pushime?

Pavarësisht se sa mirë luani, marrja e pushimeve të rregullta mund t'ju ndihmojë të fitoni më shumë para në një kazino online. Për më tepër, është thelbësore të qëndroni të qetë kur luani lojëra që kërkojnë vendimmarrje të vazhdueshme.

Mendoni si një pushim nga çdo punë kërkuese ose si t'i jepni trupit një pushim kur jeni të rraskapitur. E keni gabim nëse mendoni se ndalimi do ta bënte më të vështirë t'i kushtoni vëmendje. Pushimet janë të nevojshme; meqenëse do të jeni më të pushuar për lojën tuaj të ardhshme, ato gjithashtu mund t'ju ndihmojnë të përqendroheni më mirë.

Vendosja e kufijve ditorë për kohën tuaj të lojës dhe numri i pushimeve që do të bëni për të pushuar duhet të shkojnë paralelisht me të njëjtën gjë për bastet tuaja.

Mos u lakmoni

Shumë fitues bëhen shumë ambiciozë dhe vendosin baste të mëdha, gjë që rrit gjasat që ata të humbasin pasuritë e tyre. Asnjëherë mos lejoni që fitorja t'ju ngritë mbi të tjerët. Edhe pse fitorja do t'ju bënte të ndiheni fantastik, ju duhet të moderoni objektivat tuaja fituese. Sjellja tepër e pangopur i vë në rrezik të gjitha fitimet tuaja.

Duke ditur se kur të hiqni dorë, do të përmirësoni kështu shanset tuaja për sukses. Kjo është për udhëzuesin. Shpresojmë, do të kënaqeni duke luajtur më shumë ndërsa do të vini më pak baste tani. Mbani parasysh detajet e shpjeguara në këtë udhëzues, pasi njohuritë janë fituar me vite përvojë.

konkluzioni

Po, ju mund të shijoni lojërat tuaja të preferuara duke mos vënë shumë baste. Për ta bërë këtë, ndiqni udhëzuesin në përputhje me rrethanat. Ju duhet të menaxhoni bankrollin tuaj në mënyrë korrekte dhe të përdorni sa më shumë bonuse kazino në favorin tuaj. Duhet të dini kur të hiqni dorë, kur të bëni pushime dhe, më e rëndësishmja, mos u bëni kurrë shumë të pangopur. 

Lojtarët që bëhen lakmitarë shpesh përfundojnë duke humbur më shumë. Mund të ketë disa raste të rralla kur lojtarët fitojnë më shumë, por shanset janë jashtëzakonisht të ulëta. Pra, për t'u kënaqur më shumë gjatë basteve, duhet të mbani mend të gjitha këshillat. Tani, shijoni përvojën e lojërave të fatit pa shpenzuar më pak para.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme