Pagesat në Kazino Revolut Online: Si të depozitoni dhe tërhiqni në mënyrë të sigurt

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Pavarësisht se në cilin vend luani lojëra kazino ose keni fonde duke përdorur bonuset më të mira të kazinosë në internet, ndoshta jeni në kërkim të metodave të reja, të përmirësuara dhe të sigurta të pagesës.

Një opsion i ri popullor është Revolut, një shërbim bankar dixhital që ofron shërbime të shumta bankare, duke përfshirë depozitime dhe tërheqje të menjëhershme dhe të sigurta në internet në atë që quhet "kazino Revolut"

Ky udhëzues do t'ju tregojë se si të regjistroheni për një nga mënyrat më të sigurta të pagesës, të bëni një depozitë në kazino Revolut, të tërhiqni fitimet tuaja dhe t'i mbani të sigurta informacionet tuaja personale duke shijuar faqet kryesore të kazinosë Revolut.

Pagesat në Kazino Revolut Online: Si të depozitoni dhe tërhiqni në mënyrë të sigurt

Si të krijoni një llogari Revolut për të luajtur në internet

Krijimi i një llogarie Revolut është hapi i parë drejt përdorimit të mënyrës së pagesës për të shpenzuar në faqet kryesore të kazinosë në internet që pranojnë Revolut. Thjesht ndiqni këto udhëzime të thjeshta:

 1. Shkarkoni Aplikacioni Revolut për App Store të pajisjes tuaj celulare ose Google Play Store.
 2. Thjesht hapni aplikacionin dhe regjistrohuni duke përdorur udhëzimet atje.
 3. Për të konfirmuar emrin tuaj, jepni informacionin e nevojshëm të identifikimit, si p.sh. një selfie dhe një fotografi të letërnjoftimit me fotografi të lëshuar nga qeveria.
 4. Pasi llogaria juaj të jetë konfirmuar, mund të përdorni kartën virtuale të aplikacionit ose të porosisni një kartë të vërtetë për t'u përdorur.

Shtimi i parave në llogarinë tuaj Revolut

Ju do të duhet të plotësoni llogarinë tuaj Revolut përpara se të mund ta përdorni për të luajtur në kazino online. Llogaritë e Revolut mund të financohen përmes një sërë metodash për të shijuar softveri më i mirë i kazinosë në internet, duke përfshirë:

 • Transferte bankare: Duke përdorur informacionin e llogarisë bankare të dhënë në aplikacion, mund të transferoni fonde nga llogaria juaj normale bankare në llogarinë tuaj Revolut.
 • Kartë Krediti/Debiti: Shuma juaj e Revolut mund të plotësohet me fonde nga një bankë ose kartë krediti e lidhur.
 • Apple Pay dhe Google Pay: Nëse keni një pajisje të pajtueshme me Apple Pay ose Google Pay, mund ta lidhni kartën tuaj Revolut me ato shërbime dhe ta përdorni për të ngarkuar para në llogarinë tuaj Revolut.

Si të shtoni para në llogarinë tuaj Revolut

Nëse tani po pyesni se cilët janë hapat aktualë për të kryer pagesat e kazinosë Revolut, së pari, duhet t'i përmbaheni këtyre 3 hapave të thjeshtë:

 1. Nisni Revolut në pajisjen tuaj celulare dhe identifikohuni.
 2. Zgjidhni opsionin "Shto para".
 3. Zgjidhni një opsion pagese që funksionon për ju dhe më pas ndiqni udhëzimet në ekran për të përfunduar marrëveshjen.

Detajet që ju nevojiten për të verifikuar detajet e llogarisë suaj

Informacioni i mëposhtëm kërkohet për të vërtetuar llogarinë tuaj Revolut:

 1. Një fotokopje e lexueshme e një karte identifikimi, licencë ose pasaportë aktuale të lëshuar nga qeveria.
 2. Një fotografi identifikimi, nëse dëshironi.
 3. Në disa raste, mund të nevojiten dokumente shtesë si prova e vendbanimit ose prova e financimit.

Si të depozitoni me Revolut në kazinotë në internet

Pasi të keni financuar llogarinë tuaj Revolut, mund t'i transferoni ato para në kazinonë tuaj të preferuar në internet me Revolut. Faqet më të mira të kazinove në internet Revolut do ta bëjnë të lehtë depozitimin e parave thjesht duke ju kërkuar që:

 1. Hyni në llogarinë tuaj të kazinosë.
 2. Pasi të jeni në llogarinë tuaj në kazinonë që pranon depozitat e Revolut, ju lutemi vizitoni faqen e bankës ose të arkëtarit.
 3. Shkoni te "Depozita" dhe më pas "Revolut" për të bërë një depozitë.
 4. Depozitoni shumën e dëshiruar dhe verifikoni informacionin e transaksionit.
 5. Do të çoheni në aplikacionin ose faqen e internetit Revolut për të përfunduar me siguri depozitën.
 6. Sigurohuni që sasia e duhur të depozitohet në llogarinë tuaj të kazinosë duke kontrolluar sërish informacionin përpara se të konfirmoni marrëveshjen.

Tërheqja e fitimeve të kazinosë në një llogari Revolut

Me Revolut, transferimi i parave nga kazinoja më e mirë që pranon Revolut në llogarinë tuaj bankare është e lehtë. Kjo është gjithçka që duhet të bëni:

 1. Hyni përsëri në llogarinë tuaj të lojërave.
 2. Për të bërë një tërheqje, kërkoni për Revolut brenda opsioneve të disponueshme
 3. Për të marrë fonde duke përdorur Revolut, klikoni butonin "Tërheq".
 4. Vendosni shumën e tërheqjes dhe informacionin tuaj Revolut.
 5. Pasi të verifikoni tërheqjen, kazinoja në internet do të fillojë të përpunojë pagesën tuaj.

Tërheqjet dhe kostot kur luani në kazinotë Revolut

Fitimet që keni bërë në kazinotë më të mira në internet që pranojnë Revolut mund të transferohen drejtpërdrejt në llogarinë tuaj Revolut. Për të tërhequr paratë tuaja pa rrezik, thjesht ndiqni hapat e përshkruar më sipër në këtë udhëzues.

Plus, kur dërgoni para përmes Revolut, nuk do të paguani asnjë tarifë ose kosto shtesë. Megjithatë, një tërheqje e kazinosë Revolut mund t'i nënshtrohet një tarife ose të ketë një shumë maksimale të lejuar - të ngjashme me metodat e tjera të sigurta të pagesës. Përpara se të bëni një tërheqje, sigurohuni që të lexoni politikën e tërheqjes së kazinosë për të zbuluar nëse ka ndonjë kosto ose kufizim.

Masat e sigurisë për të siguruar pagesa të sigurta dhe të sigurta në kazino me Revolut

Ndiqni këto hapa për t'u siguruar që pagesat tuaja të kazinosë Revolut janë të mbrojtura dhe të shëndosha:

 1. Sigurohuni që fjalëkalimet tuaja të Revolut dhe të lojërave të fatit në internet të jenë të qëndrueshme dhe të ndryshme.
 2. Rritni sigurinë e llogarisë tuaj duke aktivizuar verifikimin me dy faktorë (2FA).
 3. Jini të kujdesshëm ndaj emaileve mashtruese dhe hapni skedarë vetëm nga dërguesit që e dini se janë të ligjshëm.
 4. Sigurohuni që të monitoroni llogarinë tuaj Revolut dhe t'i dërgoni menjëherë kompanisë çdo sjellje të dyshimtë.
 5. Nëse dëshironi t'i mbani të sigurta të dhënat tuaja personale dhe private, duhet të luani vetëm në kazinotë legjitime, të miratuara në internet që përdorin sigurinë SSL.

konkluzioni

Kur bëhet fjalë për bërjen e depozitave dhe tërheqjeve në kazinoja më e mirë në internet Revolut, Revolut është pa dyshim ndër mënyrat më të mira të pagesës online. Ju mund të keni një përvojë të sigurt dhe pa shqetësime në lojëra duke ndjekur këshillat në këtë udhëzues dhe duke marrë masat e nevojshme të sigurisë.

Plus, zakonisht ka edhe një bonusi më i mirë i kazinosë në internet aty pranë. Pavarësisht nëse thjesht po regjistroheni për një llogari ose jeni një lojtar i rregullt, një bonus i kazinosë Revolut mund të kërkohet brenda vetëm disa klikimeve - veçanërisht ato që rekomandojmë në CasinoRank.

Pra, pa marrë parasysh nëse thjesht po kërkoni për metodat më të sigurta të pagesës në internet ose jeni në kërkim të disa promovimeve të mahnitshme të kazinosë Revolut, kjo mund të jetë depozita e duhur dhe mënyra e tërheqjes për ju.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A është Revolut një metodë e zakonshme depozitimi në kazinotë online?

Kazinotë në internet kanë filluar të pranojnë Revolut më shpejt se kurrë më parë. Kjo për shkak se Revolut ka dëshmuar të jetë në listën e mënyrave të sigurta të pagesave në internet, si për depozitat ashtu edhe për tërheqjet.

A ka ndonjë tarifë kur përdorni Revolut për të depozituar në kazinotë online?

Tërheqjet dhe depozitat janë të dyja falas me Revolut. Megjithatë, është thelbësore të lexoni termat dhe kushtet e çdo kazinoje në internet ku planifikoni të luani, sepse disa mund të kenë tarifa kazinoje.

A pranohet Revolut kudo për të luajtur kazino online?

Ndërsa Revolut është gjerësisht i aksesueshëm, duhet të hulumtoni nëse lojërat e fatit në kazino në internet lejohen apo jo në vendin tuaj dhe nëse Revolut do të përpunojë apo jo pagesat në lidhje me lojërat e fatit në internet përpara se të regjistroheni. Do të ndihmonte nëse verifikonit gjithashtu se kazinoja online që keni zgjedhur merr Revolut.

Kur përdorni Revolut për të luajtur në një kazino në internet, sa kohë duhet për të bërë depozita dhe tërheqje?

Kur përdorni Revolut për të financuar llogarinë tuaj, depozita juaj zakonisht trajtohet shpejt. Në varësi të periudhave të përpunimit të kazinosë në internet dhe çdo kontrolli shtesë të nevojshëm të sigurisë, tërheqjet mund të zgjasin nga disa orë deri në disa ditë.

A është e rrezikshme përdorimi i Revolut në kazinotë në internet?

Jo, Revolut është në listën e mënyrave shumë të sigurta të pagesës në kazinotë online. Të dhënat tuaja të ndjeshme financiare janë të koduara dhe të mbrojtura nga një sistem identifikimi me dy faktorë në faqe. Luaj vetëm në kazinotë legjitime, të regjistruara në internet dhe merr masat e tjera të sigurisë të listuara këtu për të mbrojtur paratë tuaja.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Revolut për lojërat e kazinove në internet

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të Revolut për lojërat e kazinove në internet

Revolut është bërë gjithnjë e më popullor si një nga mënyrat më të sigurta të pagesës në industrinë e iGaming. Aplikacioni nuk është i shkëlqyeshëm vetëm për pagesa të rregullta, por edhe për të shijuar faqet kryesore të kazinosë Revolut.