Si të krijoni një llogari Ecopayz për transaksionet në kazino në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

ecoPayz është ndoshta një nga më të njohurat dhe një nga metodat më të mira të pagesave në internet atje. Përdorimi i një portofoli dixhital ose i portofolit elektronik është shumë më i sigurt se përdorimi i kartave bankare/kreditit pasi nuk ju kërkohet të vendosni të dhënat tuaja bankare ose të kartës së kreditit.

Nëse dëshironi të mësoni se si të krijoni një llogari ecoPayz për transaksionet e kazinosë në internet, jeni në vendin e duhur. Këtu është një shpjegim i thellë i gjithçkaje që duhet të dini rreth krijimit të një llogarie ecoPayz për transaksionet e kazinosë në internet.

Si të krijoni një llogari Ecopayz për transaksionet në kazino në internet

Krijimi i një llogarie ecoPayz për transaksionet në kazino në internet

Për të bërë disa Depozitat e kazinosë ecoPayz, ju duhet të krijoni një llogari ecoPayz. Për fat të mirë, krijimi i një llogarie ecoPayz është mjaft i lehtë. Këtu është një shpjegim i plotë i krijimit të një llogarie ecoPayz nga e para.

Hapi 1. Hyrja në faqen e internetit ecoPayz

Për të krijuar një llogari ecoPayz, filloni duke shkuar te Faqja e internetit ecoPayz. Pasi të jeni në faqen kryesore të faqes së internetit ecoPayz, klikoni butonin "HAP NJË LLOGARI FALAS".

Hapi 2. Hyrja në Forumin e Regjistrimit

Ndërsa klikoni në butonin "HAP NJË LLOGARI FALAS", faqja e regjistrimit për llogarinë ecoPayz do të hapet në ekranin tuaj. Në faqen e regjistrimit të llogarisë ecoPayz, do të shihni dy seksione, ku i pari është Informacioni i llogarisë dhe i dyti është Informacioni Personal.

Hapi 3. Plotësimi i informacionit të llogarisë

Në seksionin e informacionit të llogarisë, futni një emër përdoruesi dhe fjalëkalim pasi të keni dalë me një. Ju gjithashtu do të duhet të vendosni një adresë të vlefshme emaili, të zgjidhni një gjuhë dhe në fund, të zgjidhni një monedhë.

Mos harroni se do të ridrejtoheni në këtë llogari sa herë që filloni një depozitë në kazino në internet ecoPayz. Jini të kujdesshëm kur shkruani një fjalëkalim dhe përpiquni të krijoni një fjalëkalim mjaft të fortë që të tjerët të mos mund ta hamendësojnë lehtë, por gjithashtu të jetë i lehtë për t'u mbajtur mend.

Hapi 4. Plotësimi i të dhënave personale

Në seksionin "Të dhënat personale", shkruani emrin, mbiemrin, datën e lindjes, adresën e plotë, kodin postar dhe numrin e telefonit. Pasi të keni futur të gjitha të dhënat tuaja personale, klikoni butonin "Kushtet e përdorimit" ose butonin "Politika e privatësisë" për t'i lexuar ato.

Pasi të keni lexuar të gjithë tekstin, kontrolloni "Pranoj PSI-Pay..." nëse jeni dakord me Kushtet e Përdorimit dhe Politikën e Privatësisë. Pasi të keni plotësuar formularin e regjistrimit, klikoni butonin "KRIJO LLOGARI" në fund të faqes së regjistrimit.

Hapi 5. Futja e informacionit shtesë

Pasi të klikoni në butonin "KRIJO LLOGARI", do të hapet një faqe tjetër. Në këtë faqe të re, do t'ju kërkohet të vendosni informacione shtesë, duke përfshirë qëllimin e hapjes së llogarisë, kombësinë, vendin e rezidencës tatimore, statusin e punësimit, rolin e punësimit, industrinë dhe transaksionet e vlerësuara mujore.

Pasi të keni futur informacionin e kërkuar, klikoni butonin "SAVE" në fund të faqes. Ky informacion është i nevojshëm për mbrojtjen kundër mashtrimit ose aktiviteteve të tjera të paligjshme. Me ndihmën e protokolleve të sigurisë si ky, ecoPayz ka ruajtur një reputacion si një nga mënyrat më të sigurta të pagesës.

Hapi 6. Verifikimi i identitetit tuaj

Ndërsa klikoni butonin "RUAJ", faqja e verifikimit të identitetit do të shfaqet në ekranin tuaj. Klikoni në butonin "Verifikoni identitetin tuaj", i cili do t'ju tregojë detajet e dokumenteve të kërkuara. Ju do të duhet të siguroni dëshmi identiteti, dëshmi të adresës dhe një selfie.

Paraqisni të gjitha dokumentet e kërkuara sipas udhëzimeve dhe klikoni në butonin "DËRGONI PËR VERIFIKIM" në fund të kësaj faqeje. Pas disa sekondash ose minutash, në varësi të shpejtësisë tuaj të internetit, të gjitha dokumentet do të dërgohen për verifikim.

Pas kësaj, një mesazh i shkurtër do të shfaqet në ekranin tuaj, duke konfirmuar që ata kanë marrë dokumentet tuaja. Ndërsa mund të duhen deri në 7 ditë pune që ata të verifikojnë identitetin tuaj, zakonisht duhen disa orë nëse keni bërë gjithçka siç duhet.

Këshilla për verifikimin e llogarisë tuaj për siguri të zgjeruar

ecoPayz kërkon rreth tre orë për të kontrolluar letrat që dërgoni për verifikim. Nëse bëni një gabim, mund të zgjasë deri në një javë. Ata janë të rreptë sepse duan të jenë të sigurt.

Për ta bërë verifikimin më të shpejtë dhe më të lehtë, ndiqni këto këshilla:

  • Jepni dokumente të sakta që tregojnë identitetin tuaj.
  • Dërgoni fotografi të qarta dhe me cilësi të lartë të letrave tuaja.
  • Sigurohuni që regjistrimi dhe dokumentet tuaja të përputhen.
  • Mos krijoni më shumë se një llogari me të njëjtin informacion.
  • Përdor verifikimin me 2 hapa për siguri shtesë.
  • Jini të durueshëm dhe mos u shqetësoni shumë.

Përdorni këto këshilla për të shmangur vonesat e panevojshme ose refuzimet e mundshme gjatë procesit të verifikimit. Nëse jeni të kujdesshëm për atë që po ngarkoni, nuk ka gjasa që dokumentet të refuzohen. Megjithatë, gabimet mund të ndodhin. Është më mirë t'i kontrolloni gjërat.

Përfitimet e një llogarie të verifikuar ecoPayz

Një llogari e verifikuar ecoPayz ka përfitime të mëdha. Ju merrni kufij më të lartë për transaksionet në kazinotë më të mira ecoPayz. Kjo ju lejon të dërgoni, merrni ose lëvizni më shumë para në kazinotë ecoPayz.

Duke verifikuar, ju zhbllokoni më shumë veçori të Ecopayz për t'u përdorur në sajtet e kazinosë në internet ecoPayz. Gjithashtu e bën llogarinë tuaj më të sigurt dhe i mban të sigurta informacionet tuaja, duke ndihmuar me depozitat e kazinosë ecoPayz.

Përdorimi i verifikimit me 2 hapa shton siguri shtesë, kështu që hakerët nuk mund të hyjnë në llogarinë tuaj. Pra, verifikimi i llogarisë suaj është një ide e mirë kur përdorni mënyrat më të mira të pagesës në internetkazinotë në internet ecoPayz.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A duhet të verifikoj llogarinë time Ecopayz për ta përdorur atë?

Jo. Nuk është e nevojshme të kaloni procesin e verifikimit për të përdorur Ecopayz. Megjithatë, ju mund të arrini nivelin Silver nëse verifikoni llogarinë, ku mund të aplikoni për Ecopayz Mastercard dhe të fitoni akses në kufij shumë më të lartë të transaksioneve.

Çfarë ndodh nëse ngarkoj dokumente të pasakta gjatë procesit të verifikimit?

Nëse ngarkoni dokumente të pasakta ose të paqarta, ato do të refuzohen dhe do të duhet të aplikoni sërish për procesin e verifikimit. Sigurohuni që keni ngarkuar dokumentet e sakta dhe se ato janë të qarta.

A duhet të aktivizoj verifikimin me 2 hapa në llogarinë time Ecopayz?

Jo. Nuk keni nevojë të aktivizoni verifikimin me 2 hapa në llogarinë tuaj Ecopayz. Sidoqoftë, duhet të konsideroni ta aktivizoni pasi shton një shtresë shtesë sigurie për të mbrojtur fondet tuaja dhe është shumë e lehtë për t'u vendosur.

Sa kohë duhet që llogaria ime Ecopayz të verifikohet?

Mesatarisht, duhen rreth 1 deri në 2 ditë pune për të verifikuar llogarinë tuaj Ecopayz. Në disa raste, mund të duhen vetëm disa orë. Megjithatë, mund të duhen edhe deri në 7 ditë pune që llogaria juaj Ecopayz të verifikohet.

A mund t'i tërheq fitimet e mia në një kazino në internet duke përdorur Ecopayz?

Po. Ecopayz është një portofol dixhital që mund ta përdorni për të depozituar fonde në kazinotë online plus tërheqjen e fitimeve nga kazinotë online. Megjithatë, jo të gjitha kazinotë në internet do të kenë Ecopayz si një metodë tërheqjeje. Disa kazino online madje mund të kenë Ecopayz si metodë depozitimi, por jo të disponueshme për tërheqje.

Ecopayz për depozitat dhe tërheqjet në kazino në internet

Ecopayz për depozitat dhe tërheqjet në kazino në internet

Ecopayz është një nga mënyrat më të mira të pagesave në internet, veçanërisht për të bërë depozita dhe tërheqje në kazinotë online. Është një portofol elektronik që u mundëson përdoruesve të kryejnë transaksione në aktivitetet online pa futur informacionin e kartës së tyre të kreditit ose bankës.