Si të krijoni një llogari PayPal dhe të filloni

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Nuk është çudi që gjithnjë e më shumë bastore po hapin llogari të kazinove në internet, pasi teknologjitë po rriten shumë shpejt dhe japin shumë mundësi për të luajtur në distancë. Kjo është arsyeja pse ne do t'ju ofrojmë një udhëzues të plotë fillestar për kazinotë PayPal, i cili është një nga metodat më të lehta për t'u përdorur dhe të sigurta të pagesës së kazinosë. Ne do të mbulojmë se si të konfiguroni llogarinë tuaj PayPal, të gjeni një kazino me reputacion në internet që pranon PayPal, dhe gjithashtu si të merrni të gjitha masat e sigurisë.

Si të krijoni një llogari PayPal dhe të filloni

Vendosja e një llogarie PayPal

Shkoni në PayPal faqe interneti ose shkarkoni aplikacionin PayPal në pajisjen tuaj celulare. Gjeni formularin e regjistrimit në faqen e internetit dhe shkruani disa informacione bazë për veten tuaj. Ndiqni këto hapa:

 • Zgjidhni vendin ose rajonin tuaj nga menyja rënëse.
 • Jepni një numër të vlefshëm telefoni celular.
 • Futni kodin SMS konfirmimi që PayPal do t'ju dërgojë në numrin tuaj të telefonit.
 • Futni adresën tuaj të emailit, emrin dhe mbiemrin dhe adresën fizike.
 • Krijoni një fjalëkalim të fortë për llogarinë tuaj. Mos harroni ta bëni të vështirë për të tjerët të hamendësojnë.

Pas përfundimit të regjistrimit, ju mund të përdorni llogarinë tuaj PayPal dhe të bëni depozita me çdo metodë:

 • Kartat e kreditit,
 • Kartat e debitit,
 • Llogari bankare.

Cila kazino në internet pranon PayPal

Kur konfiguroni me sukses llogarinë tuaj PayPal dhe depozitoni fonde në të, duhet të kërkoni një kazino në internet që pranon PayPal për t'u bashkuar. Këtu hyn CasinoRank - ne kemi bërë kërkimin për të gjetur kazinotë më të mira të PayPal që ju të provoni. Me opsionet e shumta të disponueshme në ditët e sotme, mund të jetë sfiduese të zgjidhni më të mirën për ju, por mund të ndiqni disa kritere të thjeshta që kazinoja duhet të plotësojë:

 • Çfarë nga lojërat më të mira të kazinosë në internet janë në dispozicion?
 • A është e sigurt kazinoja online e PayPal?
 • A është i disponueshëm në rajonin tuaj?
 • A ka kazino një aplikacion celular?
 • Cilat bonuse janë në dispozicion?
 • A mund të mbështeteni në mbështetjen e klientit?

Mos harroni se duhet të zgjidhni një kazino që i përshtatet kërkesave tuaja personale. Për shembull, nëse dëshironi merrni më shumë bonuse, zgjidhni një kazino përkatëse për këtë. Ne kemi përpiluar një listë të kazinove më të mira të PayPal bazuar në hulumtimin dhe analizën tonë të ekspertëve. Zgjidhni një nga kazinotë tona të rekomanduara për të filluar.

Bërja e një depozite me PayPal

Është e lehtë të filloni të luani në një nga kazinotë më të mira të PayPal të rekomanduara nga CasinoRank duke ndjekur këto hapa.

 1. Krijoni një llogari dhe verifikoni atë: Së pari, krijoni një llogari duke ofruar disa informacione bazë për veten tuaj.
 2. Shkoni në seksionin e arkëtarit: Vizitoni seksionin e arkëtarit të kazinosë.
 3. Zgjidh PayPal si një mënyrë pagese: Gjeni logon e PayPal ose opsionin për të zgjedhur PayPal si metodën tuaj të pagesës.
 4. Bëni depozitën tuaj: Zgjidhni shumën që dëshironi të depozitoni dhe klikoni butonin konfirmoni.
 5. Konfirmoni transaksionin në PayPal: Ju do të ridrejtoheni në një faqe PayPal për të konfirmuar transaksionin. Ndiqni udhëzimet për të përfunduar transaksionin dhe për të konfirmuar depozitën.
 6. Filloni të luani: Tani mund të filloni të luani lojërat tuaja të preferuara të kazinosë duke përdorur fondet që keni depozituar.

Disa kazino mund të ofrojnë bonuse depozitimi ose promovime, kështu që ia vlen t'i kontrolloni këto përpara se të bëni depozitën tuaj, në mënyrë që të mos humbisni asnjë mundësi të madhe për të marrë fonde shtesë për të luajtur.

Tërheqja e fitimeve tuaja me PayPal

Pasi të filloni të luani në kazinonë e përzgjedhur në internet dhe të mblidhni disa fitime, mund të dëshironi t'i tërheqni ato. Tërheqja me PayPal ndodh të jetë shumë e sigurt dhe e shpejtë, pasi duhet të ndiqni një proces të ngjashëm me depozitimin;

 • Shkoni në llogarinë tuaj të kazinosë,
 • Vizitoni seksionin e arkëtarit,
 • Klikoni në skedën e tërheqjes.
 • Zgjidhni PayPal,
 • Shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni,
 • Konfirmoni kërkesën për tërheqje.

Fondet do të transferohen në llogarinë tuaj PayPal brenda pak ditësh. Zakonisht, fondet e tërhequra nga kazinotë do të duhen 2-5 ditë pune për të mbërritur në PayPal-in tuaj.

Vini re se disa sajte kazinoje në internet mund të ngarkojnë tarifa shtesë për tërheqjen e fondeve në PayPal.

Qëndrimi i sigurt dhe i sigurt

Siguria është një nga faktorët më të rëndësishëm kur kërkoni një kazino në internet. Shumica e kazinove online këto ditë po përdorin teknologjitë më të fundit të kriptimit SSL për të mbrojtur të dhënat tuaja personale, por ia vlen të kontrolloni nëse ajo që zgjidhni e plotëson atë.

Për t'u siguruar që jeni të sigurt, mund të kontrolloni nëse kazinoja është e licencuar nga autoritetet e duhura të lojërave të fatit në vendndodhjen tuaj. Krijimi i një fjalëkalimi të fortë dhe vendosja e vërtetimit me dy faktorë është gjithashtu e rëndësishme për sigurinë e PayPal.

Në përmbledhje

PayPal është një nga mënyrat më të përdorura të pagesës nga adhuruesit e kazinove në internet. Kjo për shkak se ju siguron transaksione të sigurta dhe të shpejta të cilat nuk kërkojnë që ju të ndani më shumë detaje sesa llogaria juaj PayPal.

PayPal mbështetet nga pothuajse çdo kazino në internet, por rekomandohet që të kontrolloni nëse kazinoja në të cilën do të bashkoheni po e mbështet atë. Disa kazino mund të paguajnë tarifa shtesë për përdorimin e PayPal, gjë që duhet mbajtur parasysh kur përdorni këtë mënyrë pagese për të bërë depozita dhe tërheqje në kazino.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Çfarë është PayPal dhe a funksionon?

PayPal është një nga mënyrat më të sigurta të pagesës në internet. Ju mund të përdorni PayPal për të bërë depozita dhe tërheqje në çdo kazino online, pa ndarë asnjë nga detajet tuaja bankare.

Cili është ndryshimi midis një biznesi PayPal dhe një llogarie personale?

Llogaritë personale dhe ato të biznesit PayPal janë mjaft të ndryshme, pasi me një llogari personale, ju mund të dërgoni dhe merrni fonde vetëm në internet. Por, biznesi vepron si një llogari tregtare përmes së cilës mund të merrni pagesa nga klientët dhe gjithashtu të merrni donacione. Ju gjithashtu keni disa veçori shtesë me një biznes, si raporte të detajuara të faturave.

Çfarë informacioni personal kërkohet për hapjen e një llogarie PayPal?

Për të hapur një llogari në PayPal, duhet të ndani informacionin personal standard të kërkuar nga çdo shërbim tjetër pagese, si e-mail, numrin e telefonit, numrin celular dhe të dhënat e identitetit.

A mund të përdor të njëjtën llogari bankare në 2 llogari të ndryshme PayPal?

Jo, nuk është e mundur të lidhësh të njëjtën llogari bankare me dy llogari të ndryshme PayPal njëkohësisht. Nëse dëshironi të shtoni një llogari bankare në një llogari tjetër PayPal, fillimisht duhet ta hiqni atë nga ajo ekzistuese dhe më pas ta shtoni në të renë.

Si të vërtetoni PayPal me dy faktorë?

Ju mund të konfiguroni vërtetimin tuaj me dy faktorë me llogarinë tuaj PayPal, "Cilësimet e Sigurisë". Zgjidhni të merrni kodin përmes mesazhit me tekst, telefonatës ose përmes një aplikacioni vërtetimi të palëve të treta.

PayPal vs Skrill: Cili është opsioni më i mirë i pagesës për kazinotë në internet?

PayPal vs Skrill: Cili është opsioni më i mirë i pagesës për kazinotë në internet?

Cilësia e kohës tuaj të kaluar në një kazino online mund të ndikohet shumë nga mënyra e pagesës që zgjidhni. Si PayPal ashtu edhe Skrill, dy nga kuletat elektronike më të përdorura, premtojnë pagesa të shpejta, të thjeshta dhe të sigurta për të shijuar lojërat më të mira të kazinosë në internet.

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde nga kazinotë në internet duke përdorur PayPal

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde nga kazinotë në internet duke përdorur PayPal

Depozitat dhe tërheqjet e kazinove kanë arritur një nivel krejt të ri, me rritjen e sistemeve të pagesave në internet.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të PayPal për kazino online

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të PayPal për kazino online

PayPal është një nga mënyrat më të njohura të pagesave në internet, e cila po bëhet me shpejtësi e-Portofolin e zgjedhur në kazinotë online.