Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde nga kazinotë në internet duke përdorur PayPal

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Depozitat dhe tërheqjet e kazinove kanë arritur një nivel krejt të ri, me rritjen e sistemeve të pagesave në internet.

Ka kaq shumë mënyra pagese të disponueshme që mund të përdoren për transaksionet e kazinosë, të cilat ofrojnë opsione të ngjashme, por PayPal është, në të njëjtën kohë, më i vjetri, i besuar nga miliona lojtarë në një shtrirje globale dhe gjithashtu një nga më të sigurtat.

Kjo ju lejon të depozitoni dhe tërhiqni, pa ndarë asgjë tjetër, përveç llogarisë tuaj PayPal.

Si të depozitoni dhe tërhiqni fonde nga kazinotë në internet duke përdorur PayPal

Pse të përdorni PayPal për transaksionet e kazinosë në internet?

Pagesat e bëra me PayPal përpunohen shumë shpejt, gjë që e bën atë të përsosur për adhuruesit e kazinosë. Ai ju ofron siguri shtesë për transaksionet tuaja, pasi PayPal përdor teknologjitë më të fundit të enkriptimit për mbrojtjen e të dhënave tuaja personale.

Si të depozitoni fonde duke përdorur PayPal

Për të filluar të luajë në çdo kazino online që pranon PayPal, duhet t'i hapni të dyja llogaritë e PayPal dhe Kazino.

Hapi 1: Krijoni një llogari PayPal

Duhet të hyni në faqen e internetit të PayPal ose të merrni aplikacionin e tij dhe të klikoni "Regjistrohu". butonin. Ndiqni formularin e regjistrimit për të krijuar llogarinë tuaj, e cila do të përfshijë futjen tuaj

 • Emri,
 • Adresë,
 • Email,
 • Fjalëkalimi,
 • Numri i celularit,
 • Rajon.

Shënim: Për të vazhduar përdorimin e PayPal-it, duhet të aktivizoni numrin tuaj celular dhe adresën e emailit.

Hapi 2: Lidhni kartën tuaj të kreditit me llogarinë tuaj PayPal

Lidhni llogarinë tuaj bankare ose kartën e debitit me PayPal-in tuaj. Klikoni në butonin "Lidh një kartë ose bankë" dhe fut të dhënat e bankës. PayPal verifikon automatikisht detajet e kartës suaj për t'u siguruar që karta juaj është e vlefshme dhe përputhet me emrin tuaj.

Hapi 3: Depozoni fonde në një kazino online duke përdorur PayPal

Zgjidhni PayPal si një mënyrë pagese në faqen e depozitave të kazinosë online. Shkruani sa dëshironi të depozitoni dhe klikoni konfirmoni. Ju do të ridrejtoheni në faqen e internetit të PayPal, nga ku mund të përfundoni transaksionin.

Kur bëhet fjalë për depozitat me depozitën e kazinosë PayPal, zakonisht nuk ka kohë pritjeje, kështu që ju duhet t'i merrni fondet tuaja menjëherë.

Si të tërhiqni fonde duke përdorur PayPal

Kur mblidhni disa fitime nga të luajturit në kazinonë tuaj online, do t'ju duhet t'i tërhiqni ato dhe për fat, mund të përdorni PayPal për këtë. Hapat për të ndodhur kjo janë shumë të thjeshtë.

Hapi 1: Verifikoni llogarinë tuaj

Kur bëhet fjalë për tërheqjen e fondeve nga çdo kazino në internet, duhet të plotësoni verifikimin KYC, i cili kërkohet në çdo kazino online. Ky verifikim synon të konfirmojë identitetin tuaj dhe adresën tuaj personale.

Në varësi të kazinosë suaj, ju mund ta bëni këtë, ose duke shkuar në faqen e verifikimit ose duke kontaktuar shërbimin e mbështetjes së klientit.

Për të kaluar verifikimin, duhet të siguroni kopje të skanuara ose fotografi të disa prej dokumenteve të mëposhtme.

 • Karta e identitetit (para dhe mbrapa)
 • Patentë shoferi (para dhe mbrapa)
 • Pasaporta (faqe me foto)
 • Faturën e shërbimeve
 • Pasqyra bankare.

Hapi 2: Tërhiqni fonde nga një kazino në internet duke përdorur PayPal

Kur llogaria juaj e kazinosë verifikohet plotësisht, mund të vazhdoni me kërkesën tuaj të parë tërheqje nga PayPal.

Duhet të lundroni përsëri në seksionin e arkëtarit të kazinosë tuaj online, klikoni në skedën "Tërheqjet" dhe zgjidhni PayPal.

Shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni dhe futni llogarinë tuaj PayPal.

Më në fund, duhet të konfirmoni transaksionin dhe të prisni që fondet tuaja të arrijnë.

Këshilla dhe truket për kazinotë PayPal

Kur përdorni PayPal për transaksionet e kazinosë në internet, është thelbësore të ndiqni disa këshilla që do të sigurojnë transaksione të sigurta dhe të lehta.:

 • Përdorni vetëm kazinotë e besuara në internet që kanë licencat e duhura.
 • Gjithmonë lexoni termat dhe kushtet e një kazinoje në internet përpara se të bëni ndonjë transaksion.
 • Vendosni një buxhet për bastet tuaja dhe qëndroni në të.
 • Mos i ndani me askënd detajet tuaja të hyrjes në PayPal.

Në përmbledhje, kazinotë PayPal

Ka fjalë për fjalë qindra mënyra pagese që mund t'i përdorni për transaksionet e kazinosë, por PayPal është një nga më të sigurtat dhe më të besueshmet. Ju siguron transaksione të shpejta dhe vjen me një proces shumë të lehtë pa konkurruar me asnjë prej tyre.

Ju mund ta merrni llogarinë tuaj në PayPal dhe kazino në fjalë për pak minuta nëse ndiqni hapat që kemi dhënë në këtë udhëzues.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si të gjeni kazinotë në internet që pranojnë PayPal?

Ju mund të gjeni kazinotë në internet më të vlerësuarat që pranojnë PayPal duke kontrolluar CasinoRank. Ne kemi bërë tashmë kërkimin për të identifikuar kazinotë më të mira të PayPal, kështu që hidhini një sy listës sonë gjithëpërfshirëse dhe zgjidhni atë që plotëson më mirë kërkesat tuaja.

A ka ndonjë tarifë me PayPal për transaksionet e kazinosë në internet?

Po, do të tarifoheni për përdorimin e PayPal-it për depozita dhe tërheqje në kazinotë online. Ka tarifa për këmbim valutor ose tërheqje, por shumica e kazinove më të mira në internet zakonisht i mbulojnë ato tarifa, duke rezultuar që ju të mos paguani.

Cilat janë limitet minimale dhe maksimale të depozitave dhe tërheqjeve kur përdorni PayPal në kazinotë online?

Kufijtë për depozitimin dhe tërheqjen mund të ndryshojnë në varësi të kazinosë tuaj në internet. Ju mund të kontrolloni se cilat janë kufijtë minimalë dhe maksimalë të kazinosë për transaksione në seksionin e arkëtarit ose në T&C.

Sa kohë duhet që një depozitë të kalojë në PayPal?

Depozitat në kazinotë online të bëra duke përdorur PayPal zakonisht përpunohen në çast. Por, kur bëhet fjalë për tërheqjet nga PayPal, mund të duhen deri në disa ditë pune, në varësi të kohërave tuaja të tërheqjes së kazinosë.

A është i sigurt përdorimi i PayPal për transaksionet e kazinosë në internet?

Po, PayPal është një nga mënyrat më të sigurta të pagesës në internet, e pranuar nga pothuajse çdo faqe kazino. Ai përdor teknologji të lartë të kriptimit SSL për të mbrojtur informacionin tuaj personal.

A mund të depozitoj dhe të tërheq në monedha të ndryshme duke përdorur PayPal në një kazino online?

Po, ju mund të depozitoni dhe tërhiqni fonde në monedha të ndryshme duke përdorur PayPal në shumicën e kazinove online. Fondet tuaja do të shkëmbehen automatikisht nga PayPal, por mbani në mend se ka disa tarifa për këtë.

PayPal vs Skrill: Cili është opsioni më i mirë i pagesës për kazinotë në internet?

PayPal vs Skrill: Cili është opsioni më i mirë i pagesës për kazinotë në internet?

Cilësia e kohës tuaj të kaluar në një kazino online mund të ndikohet shumë nga mënyra e pagesës që zgjidhni. Si PayPal ashtu edhe Skrill, dy nga kuletat elektronike më të përdorura, premtojnë pagesa të shpejta, të thjeshta dhe të sigurta për të shijuar lojërat më të mira të kazinosë në internet.

Si të krijoni një llogari PayPal dhe të filloni

Si të krijoni një llogari PayPal dhe të filloni

Nuk është çudi që gjithnjë e më shumë bastore po hapin llogari të kazinove në internet, pasi teknologjitë po rriten shumë shpejt dhe japin shumë mundësi për të luajtur në distancë. Kjo është arsyeja pse ne do t'ju ofrojmë një udhëzues të plotë fillestar për kazinotë PayPal, i cili është një nga metodat më të lehta për t'u përdorur dhe të sigurta të pagesës së kazinosë. Ne do të mbulojmë se si të konfiguroni llogarinë tuaj PayPal, të gjeni një kazino me reputacion në internet që pranon PayPal, dhe gjithashtu si të merrni të gjitha masat e sigurisë.

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të PayPal për kazino online

Të mirat dhe të këqijat e përdorimit të PayPal për kazino online

PayPal është një nga mënyrat më të njohura të pagesave në internet, e cila po bëhet me shpejtësi e-Portofolin e zgjedhur në kazinotë online.