Kufijtë dhe tarifat e Boku për transaksionet e kazinove në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Boku është një mënyrë pagese në internet që ju lejon të financoni llogarinë tuaj të kazinosë në internet duke përdorur kreditin e telefonit tuaj celular, gjë që e bën Boku një nga mënyrat më private dhe më të sigurta të pagesës pasi të gjitha pagesat tuaja shfaqen si thirrje në faturën tuaj. Për këtë arsye, depozitat e kazinosë në internet Boku po bëhen gjithnjë e më popullore.

Në këtë artikull, ne do të diskutojmë kufijtë e depozitave të Boku dhe tarifat për transaksionet e kazinosë në internet. Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth depozitave në kazino në internet përmes Boku.

Kufijtë dhe tarifat e Boku për transaksionet e kazinove në internet

Kufijtë e depozitave të Boku për kazinotë në internet

Le të flasim për kufijtë e shpenzimeve që zbatohen kur bëni depozita në një kazino në internet duke përdorur Boku. Së pari, çdo llogari në Boku është e kufizuar në vetëm 35 pagesa në ditë për numër telefoni.

Së dyti, çdo llogari Boku është e kufizuar në një shumë të caktuar për transaksione të vetme. Këta kufij varen nga vendi ku ndodheni. Për t'ju lehtësuar gjërat, këtu është një tabelë e plotë e kufijve të depozitave sipas secilit vend që mbështet Boku:

VendiKufiri i shpenzimeve
AustraliaTë gjithë operatorët: 150 AUD / 30 ditë
Kanadaja

Të gjithë operatorët: 200 CAD / 30 ditë

50 dollarë në muaj në Bell, 400 dollarë në muaj për operatorë të tjerë

KinëTë gjithë operatorët: 150 RMB / 30 ditë
Singapor

Të gjithë operatorët: 230 SGD / 30 ditë

200,00 dollarë në muaj

Afrika e JugutTë gjithë operatorët: 2000 ZAR / 30 ditë
SpanjaTë gjithë operatorët: 350 EUR / 30 ditë
Suedia

Të gjithë operatorët: 2000 SEK / 30 ditë

2000 SEK (rreth 213 €) mujore

ZvicraTë gjithë operatorët: 270 CHF / 30 ditë
Mbretëria e Bashkuar

Të gjithë operatorët: 30 GBP / ditë

Të gjithë operatorët: 150 GBP / 30 ditë

Tarifat e transaksionit Boku për kazinotë në internet

Ndërsa financoni llogarinë tuaj të kazinosë në internet duke përdorur Boku, do t'ju duhet gjithashtu të paguani disa tarifa. Megjithatë, shuma e saktë do të varet nga kazinoja online që po përdorni.

Për të kontrolluar këtë shumë, shkoni te seksioni i depozitave të kazinosë online dhe më pas shkoni te seksioni i opsioneve të depozitave. Shumica e kazinove shfaqin të gjitha tarifat për secilën metodë depozitimi pranë këtyre opsioneve në seksionin e opsioneve të depozitave.

Për fat të mirë, këto tarifa janë në anën e poshtme. Në disa raste, nuk do t'ju duhet të paguani asnjë tarifë. Këto tarifa të ulëta janë gjithashtu një nga arsyet kryesore që shumë njerëz e konsiderojnë Bokun një prej tyre mënyrat më të mira të pagesës në internet.

Kufijtë e tërheqjes së Boku për kazinotë në internet

Kufijtë e tërheqjes së Boku për kazinotë në internet janë zero. Me fjalë të tjera, ju nuk mund të përdorni Boku për të tërhequr fonde nga llogaria juaj e kazinosë në internet.

Boku është një zgjidhje pagese në internet që ju lejon të bëni pagesa online duke përdorur kreditin e telefonit tuaj celular. Çdo pagesë që bëni duke përdorur Boku do të shfaqet në faturën tuaj të telefonit si një telefonatë me vlerën e çmimit të transaksionit në internet që keni bërë.

Nëse dëshironi të tërhiqni fonde nga llogaria juaj e kazinosë në internet, do t'ju duhet të përdorni një mundësi tjetër tërheqjeje të disponueshme në kazinonë online. Pas kësaj, ju mund t'i përdorni ato fonde për të kredituar bilancin e telefonit tuaj celular dhe ta përdorni atë bilanc të telefonit celular për pagesa duke përdorur Boku.

Tarifat e tërheqjes së Boku për kazinotë në internet

Që atëherë, nuk mund të tërhiqni fonde nga llogaria juaj e kazinosë në internet duke përdorur Boku Boku është një zgjidhje pagese që përdor kreditin e telefonit tuaj celular për pagesat. Për këtë arsye, nuk keni pse të merreni me tarifat e tërheqjes së Boku në kazinotë online.

Ndërsa nuk do të keni shumë vështirësi për të gjetur një kazino në internet që pranon Boku, duhet të kontrolloni të gjitha opsionet e tërheqjes përpara se të angazhoheni në kazino. Ju nuk dëshironi të përfundoni me një mori fondesh në një kazino online pa asnjë mënyrë për t'i tërhequr ato.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Çfarë do të ndodhë nëse dikush tjetër përdor numrin tim të telefonit për pagesat në Boku?

Kur një numër telefoni futet gjatë procesit të depozitimit të Boku, një mesazh me tekst dërgohet në atë numër telefoni për verifikim. Duhet të përgjigjeni me "Y" për të verifikuar pagesën. Nëse dikush tjetër përdor numrin tuaj të telefonit për një pagesë Boku, do të merrni një mesazh që ju kërkon të konfirmoni transaksionin dhe ai nuk do të përfundojë pa konfirmimin tuaj.

Si të krijoni një llogari në Boku për pagesat në internet.

Ju nuk keni nevojë të krijoni një llogari për të përdorur Boku. Ju duhet vetëm një numër telefoni aktiv. Për të përdorur Boku, zgjidhni atë si mënyrë pagese gjatë depozitave, futni numrin tuaj të telefonit dhe verifikoni transaksionin tuaj përmes mesazhit me tekst.

A mund të përdor Boku nëse kam një numër telefoni me parapagesë?

Po. Ju mund të përdorni Boku për të kryer pagesa pavarësisht nëse keni një numër telefoni me parapagesë ose me kontratë.

Si kreditohet bilanci i celularit tim kur përdor Boku?

Nëse keni një numër me parapagesë, krediti i numrit tuaj të telefonit do të zbritet. Nëse keni një plan me kontratë, transaksioni do të shfaqet në faturën tuaj mujore si një telefonatë me vlerë shumën e transaksionit.

A duhet të paguaj tarifa ndërsa financoj llogarinë time të kazinosë në internet përmes Boku?

Varet nga kazino pasi çdo kazino në internet ka një strukturë të ndryshme tarifash për mënyra të ndryshme pagese. Për fat të mirë, transaksionet e Boku zakonisht kanë tarifa të ulëta në kazinotë online.

Komoditet celular: Përdorimi i Boku për transaksionet në kazino në internet në telefonin tuaj

Komoditet celular: Përdorimi i Boku për transaksionet në kazino në internet në telefonin tuaj

Boku merr një qasje unike ndaj zgjidhjeve të pagesave në internet. Boku është një sistem pagese që i lejon përdoruesit të bëjnë pagesa duke përdorur kreditin e tyre celular, që do të thotë se përdoruesit nuk duhet të kalojnë procesin e financimit të një portofoli elektronik të veçantë përpara se të bëjnë pagesat. Falë veçorisë së faturimit të kredisë celulare, Boku është bërë gjithnjë e më popullor në industrinë e kazinove në internet.