American Express kundër metodave të tjera të pagesës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

American Express, ose thjesht Amex, është një ofrues i njohur i kartave të kreditit i disponueshëm në shumë kazino në mbarë botën. Lojtarët mund ta përdorin këtë kartë për të bërë depozita, duke i lejuar ata të luajnë lojëra kazino me para të vërteta dhe të fitojnë një pagesë. Edhe më mirë, karta American Express mbështet tërheqjet e kazinosë.

Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se kazinotë online të American Express kanë të mirat dhe të këqijat. Përpara se të bëni një depozitë në kazino, duhet të dini disa nga këto pika dhe si krahasohen pagesat e Amer me opsionet e tjera bankare të kazinosë. Kjo është ajo që ky udhëzues është mbi të gjitha!

American Express kundër metodave të tjera të pagesës

Çfarë është një kazino American Express?

Një kazino American Express është një faqe kumari që lejon lojtarët të bëjnë depozita dhe tërheqje duke përdorur këtë kartë pagese. Lojtarët mund të gjejnë kazinotë në internet që pranojnë American Express duke lexuar faqen e "pagesave" të faqes së internetit përpara se të regjistroheni. Është gjithashtu jetike të dini nëse kazinoja Amex është e licencuar dhe e koduar për të garantuar sigurinë e detajeve të kartës suaj dhe të informacionit personal. Dhe po, kazinotë më të mira në internet ofrojnë shpërblime American Express.

Thënë kështu, bërja e një depozite të kazinosë Amex është e shpejtë dhe e lehtë. Ndiqni këto hapa:

 • Gjeni një kazino online të licencuar dhe të rregulluar që pranon Amex.
 • Regjistrohu për një llogari duke dhënë detajet e kërkuara.
 • Hapni arkëtarin dhe zgjidhni American Express nën "Depozita"
 • Futni shumën për të depozituar dhe kodin e bonusit të mirëseardhjes Amex (nëse ka).
 • Jepni detajet e kartës si emri, data e skadencës dhe numri CVV.
 • Pasi karta juaj të lidhet me kazinonë, konfirmoni pagesën.

Të mirat dhe të këqijat e kazinove American Express

Përpara se të krahasoni Amex me metodat e tjera të pagesës së kazinosë në internet, është kritike të dini të mirat dhe të këqijat e kësaj karte krediti. Për të filluar me avantazhet, American Express është një ofrues i rregulluar i kartave të pagesave, që do të thotë se të dhënat tuaja janë të sigurta me kompaninë. Kjo do të thotë gjithashtu se American Express bashkëpunon vetëm me kazinotë online të rregulluara. Për më tepër, lojtarët e rinj shpesh marrin bonuset më të mira të kazinosë në internet pasi të keni bërë një depozitë në American Express.

Nga ana tjetër, kazinotë American Express mund të jenë më të vështira për t'u gjetur në industrinë e lojërave në internet në krahasim me disa mënyra pagese. Përveç kësaj, kjo mënyrë pagese mund të mos mbështesë pagesat e kazinosë në zonat ku kumari është i ndaluar. Pra, vazhdoni të lexoni për të ditur se si kjo kartë pagese krahasohet me të tjerat metodat e sigurta të pagesës së kazinosë.

American Express kundër kartave të tjera të pagesave

Nëse nuk keni një kartë American Express, do të jeni të lumtur të dëgjoni se shumica e faqeve të lojërave të fatit ofrojnë alternativa të sigurta të kartave. Ato përfshijnë:

 • Viza
 • Mastercard
 • Maestro
 • Visa Electron
 • Zbuloni

Pagesat e kazinove Visa dhe Mastercard janë të zakonshme në ditët e sotme, madje edhe më të përhapura se Amex. Disa kazino mbështesin gjithashtu pagesat përmes Visa Electron, Maestro dhe Discover, megjithëse këto opsione mund të mos mbështesin tërheqjet.

American Express Vs E-Wallets

Disa kumarxhinj janë shpesh skeptikë për ndarjen e të dhënave të kartës së tyre të kreditit me kazinonë. Gjithashtu, bankat në disa vende ku lojërat e fatit janë të paligjshme mund të mos përpunojnë pagesat me kartë krediti/debiti. Fatmirësisht, shumica kuletat elektronike ju lejojnë të bëni pagesa në kazino pavarësisht nga juridiksioni juaj. Thjesht lidhni emailin tuaj të portofolit elektronik me kazinonë dhe përpunoni depozitat dhe tërheqjet në mënyrë të sigurt.

Kuletat elektronike të njohura për lojërat e fatit përfshijnë:

 • PayPal
 • EcoPayz
 • Skrill
 • Neteller
 • Paguesi
 • Neosurf
 • Sofort
 • Shumë më mirë

Për shkak se bankat nuk përfshihen në transaksionet e portofolit elektronik, ndryshe nga pagesat e Amex, ju do të merrni menjëherë tërheqjet tuaja. Faqet më të mira të lojërave të fatit mbështesin tërheqjet në të njëjtën ditë përmes kuletave elektronike, megjithëse kohëzgjatja standarde është 24 orë. Krahasuar me 3-5 ditë pune në kartat e debitit/kreditit, kjo është jashtëzakonisht e shpejtë.

American Express Vs Banking Online

Bankarizimi në internet i lejon lojtarët të hyjnë në llogaritë e tyre bankare në internet dhe të bëjnë pagesa në kazino pa ndarë asnjë detaj. Hapni faqen e arkës së kazinosë, zgjidhni një metodë bankare në internet dhe regjistrohuni në llogarinë tuaj bankare në internet për të përfunduar transaksionin e kazinosë. Depozitat janë shpesh të menjëhershme, me pagesa që zgjasin deri në 48 orë.

Këtu janë disa nga pagesat e kazinosë bankare në internet që ofrohen zakonisht:

 • Me besim
 • Interac
 • Instadebit
 • iDebit

American Express Vs Aplikacionet e Pagesave

Apple Pay, Google Pay dhe Samsung Pay janë të përhapura në lojërat e fatit në internet. Me këto aplikacione pagese, ju duhet vetëm të lidhni kartën tuaj bankare dhe të bëni menjëherë transaksione në internet. Siç pritej, do të përdorni vërtetimin biometrik të telefonit tuaj për të konfirmuar pagesat, duke i bërë ato padyshim mënyrat më të sigurta të pagesës. Por ndryshe nga Amex, i cili mbështet pagesat me dy drejtime, lojtarët mund të depozitojnë vetëm përmes Apple Pay ose Google Pay.

American Express kundër kriptomonedhave

Pagesat në kriptomonedhë ofrojnë alternativa të sigurta për American Express dhe të gjitha mënyrat e pagesës të listuara më sipër. Këto monedha dixhitale u ofrojnë përdoruesve një formë të decentralizuar pagese, që do të thotë se bankat dhe autoritetet nuk mund të kontrollojnë pagesat e tyre të lojërave të fatit në internet. Kjo i bën pagesat kripto të sigurta, anonime dhe të menjëhershme. Në shumicën e rasteve, pagesat e kazinosë do të zgjasin më pak se 24 orë.

Kriptovalutat e zakonshme për lojërat në internet përfshijnë:

 • Bitcoin Cash
 • Bitcoin
 • Dogecoin
 • Litecoin
 • Ethereum
 • Tether
 • Monedha Binance
 • Ripple
 • monedhë USD

Por më parë duke përdorur kriptovaluta për pagesat e kazinosë, ndjekja e linjave të tregtimit të monedhave është jetike. Disa monedha dixhitale kanë vlera të luhatshme që mund të çojnë në humbje nëse vlera bie. Pra, blerja e monedhave dixhitale në copa të vogla ose duke përdorur monedha të qëndrueshme si Tether dhe USD Coin është e këshillueshme.

konkluzioni

Të luash në një kazino Amex rekomandohet shumë nëse kazinoja është e koduar dhe e licencuar. Është një kartë pagese e sigurt që shpesh kualifikohet për bonuset më të mira të kazinosë në internet. Por për shkak se kazinotë Amex mund të jenë sfiduese për t'u gjetur, përdorni disa alternativa në këtë artikull. Përdorni gjithmonë një mënyrë pagese që shënon kuti jetike si siguria, komoditeti, tarifat dhe bonuset.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A është e sigurt të luash në një kazino American Express?

Po, të luash në një kazino Amex është 100% e sigurt. Kjo kartë pagese është e rregulluar në SHBA dhe shumica e kazinove që mbështesin pagesat Amex janë të ligjshme në juridiksionet e tyre përkatëse.

Sa kohë zgjasin tërheqjet e kazinosë Amex?

Tërheqjet e kazinosë Amex shpesh kërkojnë 3-5 ditë pune për t'u përpunuar. Megjithatë, kjo mund të jetë më e shkurtër ose më e gjatë, në varësi të kazinosë dhe shumës së tërheqjes.

A ofrojnë kazinotë në internet bonuse depozitash Amex?

Po, kazinotë më të mira Amex ofrojnë bonuse depozitash pas kryerjes së pagesave duke përdorur këtë kartë krediti/debiti. Këto kazino mund t'i shpërblejnë lojtarët me rrotullime falas, të përputhen me bonuset e depozitave dhe të ringarkojnë bonuse.

Si krahasohet Amex me opsionet e tjera të pagesës?

Amex funksionon si kartat e tjera të njohura të pagesave si Visa, Mastercard, Maestro dhe Visa Electron. Por për shkak se tërheqjet përmes këtyre kartave mund të zgjasin deri në pesë ditë, merrni parasysh opsione si kuletat elektronike dhe kriptovalutat.

Si mund ta di nëse një kazino pranon pagesa Amex?

Shumica e kazinove që pranojnë pagesa Amex shfaqin logon Amex në fund të faqes kryesore. Por gjithmonë hapni faqen "Pagesat" për të konfirmuar metodat e pranuara të pagesës së kazinosë në vendin tuaj.

Si të përfitoni sa më shumë nga shpërblimet American Express

Si të përfitoni sa më shumë nga shpërblimet American Express

Shumica e kazinove online ofrojnë bonuse depozitash për lojtarët e rinj dhe besnikë. Lojtarët duhet të depozitojnë vetëm një shumë minimale për të kërkuar shpërblimin. Por bonuset e depozitave shpesh kanë terma dhe kushte, me opsionet kualifikuese të pagesës që janë një prej tyre. Me kartat American Express, shumica e kazinove do ta shpërblenin depozitën tuaj me argumente falas. Pra, ky artikull diskuton se si funksionojnë shpërblimet në para të American Express dhe bonuset më të njohura në kazinotë online të American Express.