Si të luani Video Poker në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Një nga virtytet kryesore të video pokerit është se sa dinamik mund të jetë. Ndërsa loja ka rregulla të thjeshta dhe lëviz shpejt, ajo gjithashtu kërkon që lojtari të bëjë më shumë sesa thjesht të shtypë butonat dhe të presë rezultatin.

Çfarë nënkuptojmë me këtë? Epo, ne thjesht po themi se do t'ju duhet të përdorni trurin tuaj nëse doni të shijoni vërtet atë që ofron video pokeri. Ai përfshin të kuptuarit se cilat janë shanset më të mira që keni pasi keni parë letrat e para, më pas të vendosni se cilat do të mbani.

E vërteta është se video pokeri mund të jetë argëtues dhe sfidues në të njëjtën kohë. Kjo është arsyeja pse ne ju sjellim një udhëzues të shpejtë për të shijuar në maksimum çdo raund të kësaj loje: me argëtim dhe, kush e di, një fitim të këndshëm në xhepin tuaj.

Si të luani Video Poker në internet

Rregullat e Pokerit për Video: Si të luani lojën

Rregullat e përgjithshme të video pokerit janë mjaft të lehta për t'u mësuar. Mënyra se si funksionon loja mund të ndryshojë pak në varësi të variacion i video pokerit ti zgjedh. Megjithatë, aspektet kryesore mbeten të njëjta. Pra, nuk do të keni aq shumë problem të përshtateni nga një variant në tjetrin.

Ndryshe nga lojëra të tjera pokeri, kjo është një lojë e vetmuar. Vetëm ju do të merrni karta. Në vend që të krahasoni dorën tuaj me lojtarët e tjerë ose me një tregtar kazinoje, qëllimi këtu është të formoni një kombinim që paguan sipas tabelës së pagave të lojës.

Ja se si funksionon:

 1. Së pari ju duhet të zgjidhni një vlerë për bastin tuaj.
 2. Më pas, klikoni mbi DEAL për të zbuluar pesë letrat fillestare.
 3. Analizoni kartat, zgjidhni ato që dëshironi të mbani dhe klikoni në HOLD.
 4. Më pas, klikoni në DRAW për të marrë karta të reja në vend të atyre që hodhët.
 5. Nëse merrni një kombinim të vlefshëm, do të merrni automatikisht një çmim sipas tabelës së pagave.

Disa hapa mund të ndryshojnë në varësi të versionit që po luani. Në disa lojëra, mund të aktivizoni funksionin e mbajtjes automatike për të zgjedhur automatikisht se cilat karta do të mbani në dorë, për shembull.

Në çdo rast, mbani në mend se kartat shpërndahen në mënyrë të rastësishme, të ngjashme me automatet online. Mund të përpiqeni të adoptoni strategji për të fituar në video poker, por nuk mund të parashikoni se cilat letra do të tërheqë loja për ju.

Dorë në Video Poker

Ata që kanë luajtur versione të tjera të pokerit do të njohin shpejt kombinimet e mundshme të kartave në video poker. Në fund të fundit, ato përfshijnë opsionet më të njohura dhe më të dëshirueshme, të tilla si Royal Flush, Full House ose Two Pairs.

Në varësi të variacionit që po luani, disa kombinime do të jenë të mundshme dhe të tjera jo. Prandaj, është e rëndësishme të kontrolloni tabelën e pagesave të shfaqur në ekran përpara se të filloni.

pagesat për çdo kombinim të përftuara llogariten sipas gjasave për t'i marrë ato. Me fjalë të tjera, sa më e vështirë të jetë të marrësh një dorë fituese, aq më i lartë do të jetë çmimi që do të marrësh. Tabela e pagave mund të ndryshojë pak në çdo lojë, por në përgjithësi ndjek një strukturë të ngjashme.

Më poshtë, ne rendisim renditjet dhe pagesat më të zakonshme të duarve në variacionet kryesore të video pokerit.

Jacks ose më mirë

Në këtë version të video-pokerit, veçoria kryesore është mundësia për të fituar me një palë të thjeshta Jacks, Queens, Kings ose Aces. Në mënyrë tipike, kur ju merrni një kombinim Jacks or Better, pagesa është e barabartë me shumën e bastit që keni vendosur.

 • Flush Royal: 1 deri në 250
 • Straight Flush: 1 deri në 50
 • Katër të një lloji: 1 deri në 25
 • Shtëpia e plotë: 1 deri në 9
 • Flush: 1 deri në 6
 • Drejt: 1 deri në 4
 • Tre të një lloji: 1 deri në 3
 • Dy çifte: 1 deri në 2
 • Jacks ose më mirë: 1 me 1

Deuces Wild

Në këtë version tjetër të video pokerit, veçoria kryesore është prania e letrave të egra. Të gjitha letrat me vlerë 2 (deuces) mund të përdoren për të zëvendësuar letrat e tjera.

Natyrisht, kjo ndryshon të gjithë strukturën e pagesës. Në të njëjtën kohë, kërkon pak më shumë vëmendje kur zgjidhni cilat letra të mbani në dorë ose të hidhni.

 • Flush natyral mbretëror: 1 deri në 800
 • Katër Deuces: 1 deri në 200
 • Flush Wild Royal: 1 deri në 25
 • Pesë të një lloji: 1 deri në 15
 • Drejt Flush: 1 deri në 10
 • Katër të një lloji: 1 deri në 4
 • Shtëpia e plotë: 1 deri në 4
 • Flush: 1 deri në 3
 • Drejt: 1 me 2
 • Tre të një lloji: 1 me 1
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Si të luani Video Poker?

Së pari, duhet të zgjidhni një kazino të besueshme dhe me cilësi të lartë që ofron lojën. Më pas, depozitoni në llogarinë tuaj dhe zgjidhni një nga versionet e lojës për të luajtur, si Jacks or Better ose Deuces Wild. Më pas, filloni lojën, zgjidhni një shumë të bastit dhe klikoni në DEAL. Hidhini një sy kartave të marra dhe zgjidhni ato që dëshironi të mbani ose të hidhni. Më në fund, prisni të shihni nëse do të formohet ndonjë dorë fituese me letrat e reja.

Cilat janë duart për të fituar në Video Poker?

Duart fituese në një lojë video pokeri ndryshojnë në varësi të versionit që po luani. Opsionet e zakonshme përfshijnë Royal Flush, Full House, Four of a Kind dhe Two Pairs. Në versionin Jacks or Better të lojës, ju mund të fitoni me një palë të thjeshtë Jacks, Queens, Kings ose Aces. Në versionin Deuces Wild, ju mund të formoni duart fituese duke përdorur 2-të si letra të egra.

Cilat janë rregullat dhe rregulloret në Video Poker?

Një lojë video pokeri zakonisht luhet me një kuvertë prej 52 letrash. Fillimisht, ju duhet të zgjidhni një shumë bast dhe fitimet e mundshme do të ndryshojnë në varësi të bastit që keni vendosur. Pasi të keni marrë pesë letrat e para, duhet të zgjidhni cilat letra të mbani për të formuar një dorë fituese. Me marrjen e kartave të reja në vend të atyre të hedhura, mund të keni një dorë fituese dhe të merrni një pagesë sipas kombinimit që merrni.

Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Pagesat dhe shanset në Video Poker Online

Video poker online është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Një nga karakteristikat kryesore të tij është se lojtarët mund të marrin vendime strategjike bazuar në letrat e para që u shpërndahen. Pra, nuk është vetëm çështje fati – ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke bërë lëvizje më të zgjuara.

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Si të fitoni në Video Poker Online: Këshilla dhe strategji për sukses

Video pokeri është një zhanër klasik i kazinosë që gjithashtu është bërë gjithnjë e më i popullarizuar në internet. Kjo ndodh pjesërisht sepse kjo është një lojë e bazuar jo vetëm në fat, por edhe në aftësi. Me fjalë të tjera, ju mund të rrisni shanset tuaja për të fituar duke marrë vendime të zgjuara.

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Variacionet më të njohura të Video Pokerit në internet

Video poker është një lojë e njohur kazino që kombinon elemente të pokerit dhe automateve. Ai u ofron lojtarëve mundësinë për të rritur shanset e tyre për të fituar duke analizuar letrat pas barazimit fillestar. Dhe kjo i bën gjërat edhe më emocionuese.

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video Poker Online falas kundrejt parave reale: të mirat dhe të këqijat

Video poker është një lojë e njohur kazino që është shijuar nga miliona lojtarë gjatë gjithë viteve. Me ardhjen e kazinove online, ajo është bërë edhe më e aksesueshme për lojtarët kudo.

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video Poker Online vs. në një kazino: Përfitimet dhe disavantazhet

Video poker, si lojërat e tjera të kazinosë, lindi shumë përpara versionit të tij në internet. Ishte tashmë shumë popullor në kazinotë me tulla dhe llaç anembanë botës përpara se Interneti të fitonte tërheqje. Por është bërë gjithashtu një sukses i madh në faqet kryesore të lojërave të kazinove në internet.