Slotat

November 12, 2021

Popullariteti në rritje i lojërave elektronike të Megaways

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Slotet në internet padyshim kanë bërë një rrugë të gjatë. Ka qenë një kohë kur kazino online lojtarët do të shkelnin njëri-tjetrin vetëm për të marrë një shije të mekanizmit inovativ të kaskadës dhe 243 mënyrave për të fituar.

Popullariteti në rritje i lojërave elektronike të Megaways

Por e gjithë kjo shkoi një shkallë më të lartë në 2017 pasi Big Time Gaming prezantoi mekanikun Megaways në slotin online Bonanza. Pra, çfarë është kaq e veçantë në lidhje me lojërat elektronike të Megaways që lojtarët duket se nuk po mjaftohen?

Çfarë është Megaways?

Megaways është një slot në internet terminologjia e krijuar nga BTG në 2017, një zhvillues australian i lojërave të kazinosë. Në këtë veçori, lojtarët mund të zhbllokojnë deri në 117,649 mënyra mbresëlënëse fituese. Sikur të mos mjaftonte kjo, disa lojëra si Scientific Game's Invaders Megaways ofrojnë deri në 1,000,000 mënyra fitimi.

Në mënyrë tipike, lojërat elektronike të Megaways bazohen në një model të veçantë matematikor. Por mos u shqetësoni sepse nuk ka nevojë të jesh gjeni i matematikës për të kuptuar këtë veçori të slotit në internet.

Për shembull, një slot tipik Megaways funksionon në 6 rrotulla me rreth 7 simbole të zgjedhura rastësisht pas çdo rrotullimi. Nëse është kështu, të tilla si slot machine do të ketë 117,649 mënyra fitimi (7x7x7x7x7x7). Duke supozuar se e njëjta lojë ka 8 simbole, kjo është pothuajse një milion në 823,543.

Mos i ngatërroni linjat e pagesës me Megaways

Deri këtu, ju mund të jeni duke menduar, po për një linjë pagese. Epo, një linjë pagese është një linjë ku simbolet identike krijojnë një kombinim fitues. Lojtarët mund të krijojnë një linjë pagese nga e majta në të djathtë ose nga e djathta në të majtë, në varësi të zhvilluesit të lojës. Gjithashtu, shumica e linjave të pagesës janë zakonisht horizontale, megjithëse disa janë vertikale ose diagonale.

Pra, siç mund ta shihni, linja e pagesës dhe Megaways janë dy gjëra të ndryshme. Mekaniku i Megaways lejon lojtarët të gjenerojnë më shumë kombinime fituese në linjën e pagesës. Megjithatë, vini re se disa lojëra elektronike në internet kanë linja fikse pagese ndërsa të tjerët kanë linja aktive pagese. Në linjat aktive të pagesës, lojtarët mund të gjenerojnë rastësisht një kombinim fitues.

Pse lojtarët i duan lojërat elektronike Megaways

Pra, pse lojtarët i pëlqejnë lojërat elektronike Megaways? Natyrisht, aftësia për të pasur shanse të panumërta fituese është pika kryesore e shitjes. Është e rëndësishme të mbani mend se lojtarët do të vrisnin për të luajtur në një automat me 100 mënyra fitimi vetëm një dekadë më parë. Megjithatë, kjo ka ndryshuar me lojëra si Laser Fruit nga BTG që ofrojnë 60,466,176 mënyra të mahnitshme fitimi.

Përveç kësaj, të luash lojëra elektronike Megaways në kazinotë më të mira në internet ju ofron emocionin e të mos diturit se çfarë do të vijë më pas. Me fjalë më të thjeshta, lojtarët nuk mund të parashikojnë numrin e simboleve në bobina me këto mekanizma.

Gjithashtu, kjo veçori integrohet me veçori të tjera të lojës për t'u ofruar lojtarëve më shumë shanse fitimi. Zakonisht, titujt e Megaways ofrojnë veçori si shumëzues, rrotullime falas në lojë dhe raunde bonus të rastësishme për të erëzuar lojën. Për një lojtar me përvojë, këto elemente të lojës duhet të jenë të dobishme.

Dhe më e rëndësishmja, të luash lojëra të markës Megaways në kazino si 1XBET i ekspozon lojtarët ndaj tarifave të larta të RTP-së. Në mënyrë tipike, shumica e këtyre lojërave ofrojnë norma jo më pak se 95%. Por kini kujdes se ndryshimi i sloteve mund të jetë i lartë në lojërat Megaways.

Cilat janë lojërat më të mira të Megaways për të luajtur?

varet! Ka qindra, nëse jo mijëra lojëra elektronike Megaways për të luajtur. Prandaj, gjithçka varet nga shija dhe preferenca juaj për zhvilluesin e lojës. Por nëse keni ende nevojë për ndihmë, luani këta tituj:

  • Bonanza – BTG
  • Invaders Megaways – SG Digital
  • Machina – Relax Gaming
  • Medusa Megaways – Relax Gaming
  • Fruta me laser - BTG

konkluzioni

Në përgjithësi, lojërat elektronike të Megaways po kërcënojnë status quo-në e gjatë. Sot, pothuajse të gjithë lojtarët e automatëve duan të luajnë në një mekanik Megaways. Por një gjë është e sigurt; industria e kazinove online po zhvillohet vazhdimisht. Pra, së shpejti prisni mekanizma dhe shpikje edhe më të mëdha page.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme