Slotat

December 3, 2022

A ka një kohë të mirë për të fituar Jackpots në internet?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Slotet në internet janë me të vërtetë lojërat e kazinosë më të luajtura. Këto lojëra janë të drejtpërdrejta, argëtuese dhe pagesat janë të jashtëzakonshme. Nuk është çudi që lojërat elektronike përbëjnë të paktën 70% të bibliotekës së një kazinoje. Por të qenit loja më e popullarizuar e kazinosë do të thotë që lojërat elektronike nuk kanë turp nga polemika. Një nga pyetjet më të bëra në lidhje me makinat e fatit është nëse ka një kohë "të mirë" për të luajtur këto lojëra dhe për të fituar një jackpot. Ky lexim i detajuar e zgjidh debatin një herë e përgjithmonë.

A ka një kohë të mirë për të fituar Jackpots në internet?

Slotet në internet bazohen thjesht te fati.

Edhe pse kjo mund të mos jetë muzikë për veshët e adhuruesve të lojërave elektronike, është e vërteta e hidhur e lojërave të fatit në internet. Makinat e fatit, duke përfshirë jackpot-et në internet, janë 100% lojëra fati. Me fjalë të tjera, nuk ka kohë të mirë apo të keqe për të luajtur këto lojëra sepse rezultatet janë të rastësishme. Mos harroni se asnjë strategji nuk mund të zvogëlojë avantazhin e shtëpisë në lojërat elektronike në internet. 

A dyshoni akoma? Pastaj përgjigjuni kësaj pyetjeje; çfarë bëjnë lojtarët pasi klikojnë butonin "spin" në një automat? Ata qëndrojnë aty të pafuqishëm, duke shpresuar të godasin një kombinim fitues të simboleve. Kjo do të thotë se askush nuk duhet t'ju bindë që të përdorni një strategji ose sistem bastesh për të luajtur slot machines në mëngjes ose në mbrëmje. Makinat e fatit nuk janë kurrë të lirshme gjatë këtyre kohërave. Gjithçka ka të bëjë me fatin!

Luaj lojëra elektronike gjatë pushimeve

Për shkak se lojërat elektronike bazohen thjesht te fati, kjo nuk do të thotë që lojtarët nuk duhet të shfrytëzojnë mundësitë e mira në kazino. Me afrimin e shpejtë të sezonit të festave, faqet më të mira të kazinove në internet janë duke përgatitur bonuse dhe promovime për lojtarët e rinj dhe besnikë. Dhe me mend çfarë? Makinat e fatit, duke përfshirë jackpot-et, shpesh kontribuojnë 100% në kërkesat e basteve. Për shembull, kreditë e rrotullimit falas kanë të bëjnë me makinat e fatit. 

Çështja është që ju duhet të përdorni bonuse dhe promovime për të rritur shanset tuaja për të fituar në kazino. Megjithëse bonuset nuk e ulin avantazhin e shtëpisë, ato u lejojnë lojtarëve të lojërave elektronike të luajnë lojëra, duke përfshirë titujt e çmimit të parë me kredite falas. Do të shijoni periudha të gjata të lojës dhe do të arrini një fitore masive nëse jeni me fat. 

Por disa bonuse kazino janë përgjithësisht më të mira se të tjerat. Shumë bonuse kazino kanë kërkesa për baste, që është numri i herëve që lojtarët duhet përdorni paratë e bonusit para se ta tërhiqni atë. Për shembull, një bonus kazino prej 200 dollarësh me një kërkesë bastesh 30 herë do të thotë që lojtarët duhet të luajnë për 6,000 dollarë përpara se të arkëtojnë fitimet. Pra, jini të kujdesshëm kur kërkoni ato bonuse festash dhe promovime për makinat e fatit. 

Dini kur të arrini çmimin e parë

Kjo pikë nuk do të thotë se ka një kohë specifike për të luani jackpote në internet dhe fitoni çmimin. Në fund të fundit, do të duhet të jeni jashtëzakonisht me fat për të fituar çmimin e parë të Mega Moolah. Por është logjike të luash lojëra elektronike kur paratë e çmimeve janë shumë të larta. 

Kur e kapërceu jackpot-i i Mega Moolah për herë të fundit shifrën e 20 milionë dollarëve? Edhe pse loja ka paguar disa herë më shumë se ajo shumë, filloni ta luani atë në mënyrë agresive sa herë që çmimi kalon 20 milionë dollarë. Çdo gjë mbi 10 milionë dollarë është gjithashtu një shenjë e mirë në shumicën e jackpot-eve në internet.

Një tjetër truk i provuar dhe i testuar për të luajtur jackpot është ta godasësh kur loja nuk është paguar për një kohë të gjatë. Në mënyrë tipike, një lojë jackpot ka më shumë gjasa të dorëzohet kur ka kaluar për një kohë të gjatë pa u ndezur. Por mbani mend se ju nuk jeni i vetmi që ndjek çmimin. Xhekpotet e mëdha tërheqin më shumë vëmendje, që do të thotë se do të shkoni ballë për ballë me lojtarë të tjerë të motivuar. 

Zgjidhni slotin e duhur në internet

Nëse jeni duke luajtur me slot automate në mëngjes, në mbrëmje ose në mbrëmje, zgjedhja me kujdes e titujve është ndryshimi i lojës. Si të tjerat lojërat e kazinosë në internet, makinat e fatit kanë norma teorike të kthimit që ndikojnë në lojën pas mijëra raundeve. Vini re se një lojtar mesatar mund të bëjë 600 rrotullime në orë. Pra, nëse luani për disa orë, ato do të jenë mijëra rrotullime, të mjaftueshme për të nxitur skajin e shtëpisë.

Slotet më të mira në internet duhet të kenë një normë kthimi teorik prej të paktën 96%. Kjo do të thotë që lojtarët mund të fitojnë 96 monedha për çdo 100 monedha të bastit. Edhe pse disa lojëra mund të shkojnë deri në 98%, jackpot-et janë të njohur për normat e ulëta të kthimit. Mega Moolah legjendar nga Microgaming ka një normë kthimi prej 88,12%, ndërsa Mega Millions nga NetEnt arrin në 89,37% RTP.

Një faktor tjetër që ndikon në mënyrën se si paguhet një automat është paqëndrueshmëria ose frekuenca e goditjes. Mega Millions është një slot me paqëndrueshmëri të ulët, që do të thotë se lojtarët mund të presin fitore të shpeshta, por të vogla nga makina. Nga ana tjetër, Mega Moolah është një slot shumë i paqëndrueshëm me fitore të mëdha por të rralla. Në përgjithësi, çdo kohë është koha e automatit, por zgjidhni makineritë me kujdes.

Koha më e keqe për të luajtur lojëra elektronike në internet

Përpara përfundimit të këtij postimi, përmendja e disa prej kohërave më të këqija për të luajtur slot machines është kritike. Asnjëherë mos e ndezni lojën nëse nuk jeni në humor të mirë. Ndërkohë që duhet të luani lojëra elektronike për argëtim dhe të pushoni pas një dite të mavijosur në punë, kini parasysh se kjo është kur jeni të prirur për të bërë gabime. Për shembull, mund të jeni shumë të lodhur për të shtypur butonin "spin" sa herë që dëshironi të luani, duke përdorur funksionin AutoPlay. Në këmbim, kjo veçori do të hajë bankrollin tuaj si zjarri. 

Situata të tjera për të shmangur lojërat e automateve përfshijnë:

  • Kur nuk keni para të mjaftueshme për të luajtur qindra raunde. Për fat të mirë, shumë lojëra elektronike mbështesin baste me monedha 0,10.
  • Nëse jeni duke luftuar me varësinë nga kumari,
  • Kur jackpoti sapo është rivendosur, një lojtar e ka fituar atë. 
  • Mos luani lojëra elektronike nëse nuk jeni të sigurt për RTP, variancën ose zhvilluesin e lojës.
  • Mos luani lojëra elektronike kur lidhja juaj e internetit është e paqëndrueshme.

Fjalët e fundit

Askush nuk duhet t'ju dekurajojë që të luani lojëra elektronike sa herë që dëshironi të luani. Këto lojëra përdorin gjeneratorë të numrave të rastësishëm për të krijuar fitore me fat. Pra, ju keni një shans të barabartë për të fituar një jackpot slot në internet herët ose vonë gjatë ditës. Vetëm mos harroni të luani në një kazino online të licencuar dhe të rregulluar. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme