Sic Bo Këshilla dhe Sekrete të Zbuluara

Sic Bo

2022-04-11

Benard Maumo

Sic Bo aka Tal Sai aka Dal Slu është një lojë e njohur kumari në kazinotë e Macau dhe Las Vegas. Luhet duke përdorur tre zare dhe lojtarët vënë bast në rezultatin e një hedhje të vetme.

Sic Bo Këshilla dhe Sekrete të Zbuluara

Por përveçse është i popullarizuar në kazinotë aziatike, Sic Bo është gjithashtu i zakonshëm në kazinotë më të mira në internet. Pra, a jeni i interesuar të luani lojën Sic Bo në internet? Këtu janë disa Këshilla Sic Bo për t'ju ndihmuar të keni sukses më shpesh.

Si të luani lojën Sic Bo?

Nëse mund të luani mut, atëherë nuk do të keni vështirësi në një tryezë Sic Bo. si mut, kjo është një lojë fati ku hidhen zare dhe përfundimi përcaktohet. Por këtu përfundon ngjashmëria. Në Sic Bo, çdo rezultat mund të jetë ose humbje ose fitore. Kjo është në kontrast me katrahurat, ku bastet specifike kërkojnë lista të caktuara për të fituar.

Rregullat e basteve në Sic Bo janë relativisht të drejtpërdrejta. Objektivi juaj është të parashikoni totalin e tre zarave të hedhur nga kruperi. Pra, thjesht zgjidhni shumën e bastit për çdo rrotullim dhe prisni rezultatin. Vini re, megjithatë, se Sic Bo lejon disa baste në çdo rrotullim, duke shtuar elementin emocionues të a Strategjia Sic Bo.

Sa i përket basteve, Sic Bo ka shumë opsione. Për shembull, mund të vini bast në totalet tek ose çift dhe të merrni një pagesë me numra çift prej 1:1. Ju gjithashtu mund të bastni në dy kombinime zare dhe të shijoni një pagesë 6:1. Basti më i paguar është treshe specifike ku numri i përzgjedhur shfaqet në të tre zaret. Raporti i pagesës? Një 180:1 mahnitëse!

Strategjia Sic Bo për fillestarët

Si fillestar, është jetike të kuptojmë se Sic Bo ka të bëjë thjesht me fatin, ashtu si çdo lojë tjetër kumari. Si e tillë, asnjë strategji e provuar nuk mund të rrisë shanset tuaja për të fituar duke reduktuar avantazhin e shtëpisë. Por për fat të mirë, asgjë nuk është e paarritshme në botën e lojërave të fatit në internet.

Lojtarët e suksesshëm të Sic Bo janë të durueshëm. Si i tillë, qasuni lojës me kujdes duke vënë bast për shanse më të larta me baste minimale dhe shanse më të ulëta me aksione të mëdha. Kjo qasje mbrojtëse ju lejon të zgjasni jetën e bankrollit tuaj duke rritur shanset tuaja për të fituar një shumë të mirë. Por mbani mend, skaji i shtëpisë ka të ngjarë të rritet me shanse më të larta.

Një tjetër strategji Sic Bo që ia vlen të merret në konsideratë është bastet për bastet e kombinuara. Në këtë lloj basti, ju parashikoni që do të vendosen dy numra specifikë. Këtu është gjëja; këto baste kanë një avantazh prej 2.75%, i cili mund të jetë mjaft i vogël në letër. Por nëse merrni parasysh humbjet për orë, kjo mund të jetë dritarja e vogël që ju duhet për të fituar më shpesh. Pra, përdorni këto baste më shpesh. 

Gjithashtu, në përgjithësi është një ide e keqe të vihet bast në shumë pozicione. Shumica e kazinove në internet zakonisht i lejojnë lojtarët të bastojnë në një maksimum prej 16 pozicionesh për listë. Por edhe pse ka të ngjarë të fitoni disa baste, do të humbni edhe më shumë. E thënë thjesht, mos jini tepër ambicioz. 

A aplikohet sistemi Martingale?

Martingale është një sistem bastesh që përfshin dyfishimin e madhësisë së bastit tuaj sa herë që vjen një humbje. Kjo ndodh derisa të regjistroni një fitore dhe të rikuperoni humbjet tuaja. Sistemi i basteve Martingale rekomandohet shumë në lojërat me probabilitet si lojërat me hedhjen e monedhave dhe zare si Sic Bo dhe craps. Kjo sepse ka një shans 50/50 për të fituar dhe humbur.

Ja një shembull; ju vini bast 10 dollarë dhe humbisni. Më pas, Martingale ju këshillon ta dyfishoni atë shumë. Nëse humbni përsëri, kjo ju jep një humbje prej 30 dollarësh. Por mos u ndalni ende; bast 40 dollarë të tjera. Nëse jeni me fat që fitoni bastin tuaj të katërt prej 80 dollarësh, kjo ju jep një diferencë të vogël fitimi prej 10 dollarësh. 

Por kjo është e lehtë në letër, sepse përdorimi i sistemit Martingale në Sic Bo është duke luajtur me zjarrin. Së pari, do t'ju duhet një bankroll mjaft i madh për të mbajtur disa seanca humbëse. Dhe së dyti, nuk ka asnjë garanci që rezultati i mëposhtëm do të rezultojë në një fitore. Pra, mos vini bast për asgjë që nuk mund të humbni.

Cilët janë numrat me fat në Sic Bo?

Siç u tha më parë, ju keni shanse të barabarta për të vendosur një numër specifik në një listë. Por shanset për të hedhur një numër të caktuar është 1 në 6. Thjesht thuaj, kur hidhen tre zare, ju keni një shans 50% për të arritur një numër të vetëm. 

Por edhe me këtë, 12 dhe 9 u japin lojtarëve shansin më të mirë të mundshëm për të fituar. Kjo sepse ata kanë pagesa afër probabiliteteve të tyre, që është 6:1. Megjithatë, ky është vetëm një gabim i lojtarit të fatit, pasi asgjë nuk është e sigurt në këtë lojë.

Gati për të luajtur?

Të gjitha lojërat e kazinosë bazohen në fat, duke përfshirë blackjack dhe poker. Prandaj, luani për argëtim dhe shijoni çdo moment. Mos luani për të fituar para të mëdha në Sic Bo, pasi shanset tuaja për të humbur janë të barabarta me fitoren, nëse jo më të larta. Por në përgjithësi, loja Sic Bo është perfekte nëse doni të provoni diçka të re.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme