Ruletë

January 17, 2022

5 këshilla për kazino për të fituar më shumë në një rrotë rulete

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Ruleta është një lojë klasike tavoline që e ka origjinën mbi 300 vjet më parë. Loja krenohet me një nga rregullat më të drejtpërdrejta në lojërat e fatit në internet hapësirë dhe baste të shumta anësore. Por, çuditërisht, shumica e lojtarëve flasin për goditje të këqija në ruletë. Kjo ndoshta për shkak se rezultati i lojës është 100% i bazuar në fat. 

5 këshilla për kazino për të fituar më shumë në një rrotë rulete

Për fat të mirë, edhe lojërat e kazinosë të bazuara në fat si ruleta nuk janë imune ndaj sistemeve të basteve. Pra, aplikoni këto të hulumtuara mirë strategjitë e ruletës për të hedhur bazat për sukses në një rrotë ruletë.

Zgjidhni skajin e shtëpisë me kujdes

Së pari dhe më kryesorja, skaji i shtëpisë së ruletit është përgjithësisht i njëjtë, pavarësisht nga kazinoja online në fjalë. Pra, pse duhet të shqetësohen lojtarët për skajin e shtëpisë? Rrota evropiane ka një xhep "0", ndërsa rrota amerikane ka një xhep shtesë "00". 

Kjo do të thotë se rrota amerikane ka një skaj më të lartë të shtëpisë me 5.26% krahasuar me rrotën evropiane 2.6%. Me fjalë të tjera, ju keni 1 në 37 shanse për të fituar një bast në variantin evropian në krahasim me 1 në 38 në versionin amerikan. 

Ende nuk jeni të bindur? Epo, përdorni skajin e shtëpisë për të përcaktuar humbjen mesatare për orë. Për shembull, një lojtar mund të bëjë 100 baste në orë, duke kushtuar 10 dollarë secila. Supozoni se lojtari po bast në rrotën evropiane, humbja e pritshme për orë do të jetë 2.7% x 10 dollarë x 100 baste = 27 dollarë. Shuma është 52,6 dollarë në timon amerikan. Kjo është pothuajse dyfish!

Qëndroni te bastet e jashtme

Bastet e ruletës grupohen në dy kategori të veçanta - baste të jashtme dhe të brendshme. Bastet e brendshme janë baste në numra të caktuar. Për shembull, mund të vendosni $1 në top për t'u ulur në një numër X dhe të fitoni një pagesë 35:1. Me fjalë të tjera, ju rikuperoni bastin tuaj origjinal 1$ plus 35$ të tjera. Nga ana tjetër, vendosja e basteve të jashtme përfshin parashikimin e rezultateve të kuqe/zezë dhe tek/çift. Këtu, pagesa është 1:1.

Pra, pse t'i lidhni shpresat në bastet e jashtme atëherë? I thjeshtë, ky bast u lejon lojtarëve të bastojnë në rezultate të shumta. Për shembull, mund të vendosni një bast 1$ në çift dhe një shumë të barabartë në të zezë. Në atë rast, ju merrni një pagesë prej 2 dollarësh me parashikimin e saktë. Baste të tjera të jashtme për t'u marrë parasysh janë të larta/të ulëta, dhjetëra dhe kolona.

Konsideroni sistemin Martingale

Në rregull, nuk ka asnjë garanci që çdo sistem bastesh do të funksionojë në një rrotë ruletë. Në fakt, është e pamend edhe të konsiderosh përdorimin e një prej kazinove më të mira në internet si 20 Bast. Por e vërteta është se çdo gjë që funksionon shkon. Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse jeni të armatosur me një bankroll të madh ruletë.

Thënë kështu, sistemi Martingale ka të bëjë me dyfishimin e bastit tuaj fillestar sa herë që humbni. Ju ndaloni vetëm pasi të keni fituar. Më poshtë është një shembull:

Shuma e bastit

Rezultati

2 dollarë

Humbni

4 dollarë

Humbni

8 dollarë

Humbni

16 dollarë

Humbni

32 dollarë

Fito

Siç mund ta shihni, kjo strategji ruletë krijon një iluzion se do të regjistroni një fitore herët a vonë. Por nëse seria e humbjeve zgjatet, atëherë lojtarët mund të përfundojnë pa një bankroll krejtësisht. Pra, përdorni këtë sistem ruletë vetëm nëse nuk e shqetësoni buxhetin tuaj.

Krijo një bankroll funksional

Në lojërat e fatit në internet, vënia e basteve mbi një figurë pa të cilën mund të jetoni rehat nuk është një opsion. E thënë thjesht, lojtarët inteligjentë të ruletit nuk i hedhin kumar paratë e destinuara për sigurime shëndetësore, faturat e shërbimeve, pagesa Wi-Fi etj. Kjo është arsyeja pse bastet duhet të konsiderohen gjithmonë një aktivitet i kohës së lirë.

Pasi të keni krijuar një buxhet bastesh, vazhdoni dhe vendosni një objektiv fitimi dhe një kufi të humbjes së ndalimit. Shmangni çdo tundim për të ndjekur humbjet kur tashmë keni humbur një përqindje të caktuar të bankrollit tuaj. Anasjelltas, largohuni pasi të keni shtuar një marzh fitimi specifik në bankroll. Këto dy janë mënyrat e vetme për të jetuar rehat me humbjet e dhimbshme të kazinosë.

Praktikoni, praktikoni, praktikoni!

Të mençurit thonë se praktika bën të përsosur, gjë që vlen edhe për një rrotë ruletë. Shumica e varianteve të ruletës të disponueshme në internet vijnë me versione demo ku lojtarët mund të marrin një ndjenjë të lojës përpara se të dalin drejtpërdrejt. Nëse është e mundur, mund të blini një tryezë ruletë dhe të luani në shtëpi gjatë kohës tuaj të lirë.

Por mbi të gjitha, mos hezitoni të kërkoni bonuset e kazinosë në internet. Faqet e lojërave të fatit ofrojnë shpërblime si bonuse depozitash, bonuse pa depozite, kthim parash, rrotullime falas dhe më shumë. Me këto shpërblime, ju mund të luani në tavolinë pa rrezikuar një monedhë të buxhetit tuaj. Dhe disa fitore mund të mos jenë larg në një ditë me fat. Vetëm mos harroni të lexoni me kujdes kushtet e bonusit.

konkluzioni

Shikoni, ka gjithmonë diçka që mund të bëni për të shpëtuar situatën në rrotën e ndërlikuar të ruletit. Por këtu është një kujtesë tjetër; asnjë strategji e vetme ose sistem ruleti, duke përfshirë sistemin legjendar Martingale, nuk mund të mposht avantazhin e shtëpisë. Prandaj, luani për argëtim dhe krijoni një bankroll për lojën tuaj. Dhe po, kurrë mos luani në timonin amerikan, pavarësisht se çfarë. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme