Poker

September 11, 2021

Udhëzues 5-minutësh për t'u përgatitur për një turne pokeri në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Duke luajtur poker në internet është një nga aktivitetet më të këndshme të kalimit. Thjesht duhet gjeni një kazino në internet, zgjidhni një variant pokeri dhe shijoni seancën. Megjithatë, është normale të jesh pak ambicioz dhe të fitosh duke luajtur këtë lojë.

Udhëzues 5-minutësh për t'u përgatitur për një turne pokeri në internet

Për fat të mirë, faqet më të mira të pokerit lejojnë lojtarët të marrin pjesë në turne për të fituar një çmim të parë prej 100,000 dollarësh. Por për të marrë plaçkën, duhet të përgatiteni mirë përpara se të futeni në tryezë. Më poshtë janë këshillat që duhen mbajtur parasysh për turneun tuaj të ardhshëm të pokerit.

Lini mënjanë paratë e turneut

Ata thonë se paratë e frikësuara nuk mund të bëjnë para, dhe kjo është absolutisht e vërtetë në botën e lojërave të fatit në internet. Prandaj, mësoni disa gjëra rreth menaxhimit të bankrollit përpara se të regjistroheni në një turne pokeri.

Rregulli kryesor është të mos luani kurrë një turne që mund të ndikojë ndjeshëm në bankrollin tuaj. Shikoni bastin minimal dhe maksimal për dorë dhe krahasojeni atë me bankrollin tuaj. Nëse është e mundur, bankroll juaj duhet të jetë 1000x më i madh se bast maksimal për dorë.

Bëni gjumë të qetë

Siç mund ta dini tashmë, të mos flini mirë mund të ndikojë negativisht në shumicën e aspekteve të jetës suaj, duke përfshirë lojën e pokerit në internet. Në fakt, shumica e lojtarëve profesionistë të pokerit e injorojnë këtë rregull shumë të rëndësishëm sepse shumica e turneve zhvillohen natën.

Sido që të jetë, gjithmonë duhet të bëni gjumë të shëndoshë pavarësisht nëse luani natën ose ditën. Kjo minimizon shanset për të bërë gabime në ndryshimin e lojës. Edhe pse sfiduese, duhet të kaloni paraprakisht edhe festat dhe ngjarjet e panevojshme. Në përgjithësi, shijoni në maksimum orët tuaja të gjumit.

Programoni kohën tuaj

Kur luani turneun tuaj të radhës, të siguroheni që keni kohë të mjaftueshme në dorë është thelbësore. Shumë lojtarë të pokerit në internet e anashkalojnë plotësisht këtë hap jetik, vetëm për të panik kur ngjarja është afër.

Pa planifikimin e duhur kohor, mund ta gjeni veten duke u zhytur më thellë në një turne të madh pokeri që nuk e keni planifikuar kurrë. Mos harroni se shumica e ngjarjeve të pokerit mund të zvarriten gjatë gjithë ditës. Pra, sigurohuni që ngjarja të përkojë me ditët tuaja të pushimit për të shmangur problemet me punëdhënësin ose bashkëshortin tuaj.

Vendosni një qëllim realist

Në jetë, të kesh objektiva të arritshëm dhe të mbash një sy mbi topin mund t'ju bëjë më produktivë. Epo, kjo nuk është ndryshe kur luani atë turne turbo nate ose shumë-ditor në një kazino të rregulluar në internet.

Së pari, duhet të planifikoni të fitoni ngjarjen me çfarëdo mjeti ligjor të mundshëm. Ju gjithashtu mund të vendosni qëllime më të vogla, por të arritshme, si për shembull, duke bërë pushime pas një periudhe të caktuar. Kjo ju mbron nga marrja e vendimeve të nxituara në tryezë. E thënë thjesht, shmangni atë mentalitet gjithçka ose asgjë.

Keni një strategji loje

Një tjetër gabim i kushtueshëm që bëjnë lojtarët e kazinosë është kumari pa një strategji të vërtetë. Në mënyrë tipike, ju duhet të bashkoheni me faqet më të mira të pokerit pasi të jeni të sigurt për sistemet dhe strategjitë tuaja të basteve. Me fat për ju, ka qindra strategji bazë të pokerit në internet.

Për shembull, lojtarët ekspertë të pokerit do t'ju thonë se duke luajtur me më pak duar agresive mund të paguajnë dividentë në afat të gjatë. Një strategji tjetër funksionale e pokerit është të palosni sa herë që nuk jeni të sigurt për lëvizjen tuaj të ardhshme. Pra, mësoni sistemet bazë përpara se të luani.

Po udhëtimi në tualet?

Asgjë nuk mund të jetë zhgënjyese sesa gjetja e sediljes perfekte të pokerit vetëm për natyrën që të thërrasë gjatë nivelit të parë. Kjo mund të ndajë vëmendjen tuaj nëse duhet të telefononi/ngritni apo të bëni një vrap në tualet. Dije se humbja e një dore brenda nivelit të parë do t'ju vendosë në vijën e qitjes sa herë që trajtohet një përbindësh.

Pra, merrni këtë këshillë; sigurohuni që të shfrytëzoni raundet e hershme në maksimum. Për ta bërë këtë, përdorni banjën përpara fillimit të lojës. Nëse jeni duke luajtur në një kazino me bazë tokësore, kjo do t'ju ndihmojë të dini se ku janë tualetet gjatë pushimeve.

Përmbledhje

Nëse nuk arrin të planifikosh, atëherë planifikon të dështosh, veçanërisht në pokerin online. Pra, mos lejoni që mungesa e përgatitjes të kufizojë shanset tuaja për të fituar një shumë që ju ndryshon jetën. Gjashtë hakimet e mësipërme duhet t'ju ndihmojnë t'i trajtoni letrat e para si një profesionist me përvojë. Dhe mos harroni, argëtohuni!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme