Poker

November 9, 2020

Të luash poker - Strategjia më e mirë dhe këshilla për shkallë

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Poker online Eshte nje kazino online lojë që është shumë e njohur, por duhet të kesh disiplinë. Ky artikull do të tregojë disa ide strategjike për t'ju ndihmuar. Qasja e vetme dhe e vetme që ju ta kuptoni plotësisht të gjithë këtë është me pak praktikë, prandaj unë do t'ju rekomandoj që lëvizja e parë që bëni është të regjistroheni në një faqe online pokeri dhe të luani falas.

Të luash poker - Strategjia më e mirë dhe këshilla për shkallë

Të gjitha faqet e pokerit në internet japin falas lojëra që shërbejnë si një fushë praktike e dobishme. Filloni me aksionet më të vogla të disponueshme në internet ose luani me pak aksione më të vogla me miqtë tuaj. Në thelb, ju dëshironi të merrni sa më shumë njohuri që mundeni dhe të shihni sa më shumë duar që të mundeni.

Varianti më i mirë i pokerit në internet për t'u angazhuar

Edhe pse ka shumë alternativa pokeri, ne sugjerojmë të filloni me No Limit Texas Hold'em, pasi është varianti më i popullarizuar i pokerit të kazinosë. kjo nënkupton që është gjithmonë e lehtë t'i gjesh ato lojëra në internet. Ai gjithashtu tregon se është pokeri online më i diskutuar në forumet ose rishikimet e lojërave online, dhe kështu ka një bollëk informacioni për t'ju ndihmuar të përsosni lojën në kërkimin tuaj.

Texas Hold'em mund të marrë disa minuta për të kuptuar, por duhen shumë vite për t'u përsosur. Kërkon shumë strategji dhe kundërstrategji që do të testojnë aftësitë tuaja matematikore, psikologjike dhe manipuluese. Lajmi i mirë, megjithatë, është se thjesht duhet të jeni më të zgjuar se kundërshtarët me të cilët po luani për të qenë kampion.

Më poshtë janë disa strategji që mund të adoptoni dhe këshilla që mund t'i përdorni, nëse jeni një fillestar që kërkon rregulla të thjeshta pokeri ose kërkon rekomandime të reja ose një lojtar me përvojë që kërkon një strategji më të sofistikuar të pokerit në internet, shikoni këto këshilla:

Të kushtosh vëmendje të madhe është çelësi

Mbani parasysh, më shumë se çdo gjë, se strategjia e pokerit është kontekstuale dhe kjo është arsyeja pse ju duhet t'i kushtoni vëmendje asaj që lojtarët e tjerë në tavolinë po bëjnë vërtet. Kjo mund të jetë një detyrë e madhe kur sapo po filloni, por të paktën përpiquni të mbani një sy lojtarin në të djathtë dhe dy lojtarët në të majtë, pasi këta janë lojtarët, me të cilët ka të ngjarë të përfshiheni. gjatë gjithë kohës.

Çfarë pozicioni keni mbyllur

Teoria e pozicionit është ndër më të rëndësishmet në poker dhe shpesh injorohet nga fillestarët. Butoni i tregtarit është pozicioni më i favorshëm në tavolinë pasi siguron që ju do të jeni ende në gjendje të veproni i fundit në pjesën tjetër të tenxhere. Pozicioni në të djathtë të butonit është i dyti më i rëndësishmi, dhe kështu me radhë, në sekuencën zbritëse në drejtim të kundërt të orës rreth tryezës, derisa të arrijmë në blindin e vogël.

Ka Lady Luck dhe Ka zgjuarsi

Mund të hasni disa njerëz të tjerë që pretendojnë se të luash poker është vetëm një lojë fati - që Lady Luck vendos se kush fiton dhe kush humb. Oh, është krejtësisht e gabuar. Pokeri është një lojë fati dhe aftësish. Por e vërteta është që fati i mirë (dhe fati i keq) është një ndjesi afatshkurtër dhe për të qenë një fitues afatgjatë me pokerin, duhet të përgatitesh.

Rregulli i Artë

Kjo këshillë e fundit është e veçantë për lojtarët e pokerit në internet. Nëse luani në dhoma tradicionale pokeri, ju thjesht luani përmes një tavoline. Çdo dorë në një kohë është gjithçka që ju është dashur të mendoni ndonjëherë. Megjithatë, me online, ju mund të luani sa më shumë tavolina që dëshironi në të njëjtën kohë. Kjo mund të jetë jashtëzakonisht joshëse pasi impulsi për veprim është kaq i lehtë për t'u përmbushur.

Megjithatë, drejtimi i kaq shumë tabelave në të njëjtën kohë mund t'i bëjë dëm të konsiderueshëm Kthimit tuaj nga Investimi. Nëse mund të menaxhoni më shumë se një tavolinë në të njëjtën kohë, multi-tabelat mund të jenë një mënyrë e përsosur për të përhapur paqëndrueshmërinë dhe për të rritur fitimet tuaja. Por, si me shumë çështje pokeri, kumarxhinjtë nuk përballen gjithmonë me të vërtetën se sa tavolina mund të menaxhojnë me të vërtetë njëkohësisht.

Mos luani që t'u bëni përshtypje njerëzve të tjerë se sa tavolina mund të trajtojmë, dhe zbulimi i numrit tuaj ideal të tavolinave është me të vërtetë jashtëzakonisht kritik për fitimet tuaja afatgjata.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme