Si të luani Craps Online: Udhëzues hap pas hapi për të luajtur në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Craps konsiderohet gjerësisht si një nga lojërat më emocionuese dhe më të luajtura të bixhozit në mbarë botën. Kjo formë e lojërave të fatit daton mijëra vjet më parë, dhe përsëritjet e saj të shumta e pasqyrojnë këtë. Craps tani është një lojë që mund të luhet nga shtëpia, falë rritjes së kazinove në internet.

Ky udhëzues u mëson fillestarëve se si të luajnë lojëra të gabuara në internet - nga rregullat bazë të craps deri tek këshilla të dobishme për një nga lojërat më të njohura të kazinove në internet në mbarë botën.

Si të luani Craps Online: Udhëzues hap pas hapi për të luajtur në internet

Si të luani Craps në internet

Craps është një lojë me parime të drejtpërdrejta. Qëllimi i kësaj loje me zare është të merret me mend se çfarë do të ndodhë kur dy zare hidhen me saktësi. Kur luajnë mut, lojtarët mund të bastojnë ose në rezultatet "Pass" ose "Mos Pass".

Në craps, bast Pass është deri tani më tipik. Dikush duhet të bëjë një 7 ose 11 në hedhjen e parë të zarit për të fituar një bast Pass (i njohur si "rrjedhja e daljes"). Një bast i kalimit humbet kur gjuajtësi hedh një 2, 3 ose 12. "Pika" është cilido numër që hidhet nëse 4, 5, 6, 8, 9 ose 10 nuk shfaqet. Basti Pass fiton nëse gjuajtësi hedh sërish numrin e pikës. Nëse gjuajtësi hedh një 7, basti dështon (në këtë rast basti Pass humbet).

Siç nënkupton edhe emri i tij, një bast Mos Kaloni është ana e kundërt polare e një basti Pass. Për të qenë i suksesshëm, gjuajtësi duhet të bëjë një 2 ose 3 në listën e daljes për bastin Mos Kalo. Basti Mos Kalo humbet kur gjuajtësi shënon 7 ose 11.

Bastet konsiderohen si shtytje nëse lojtari hedh një 12. (as fitues dhe as humbës). Është e mundur të fitoni një bast Mos Kaloni nëse gjuajtësi hedh një 7 përpara se të vendosë përsëri numrin e pikës pas një numri të caktuar pikësh.

Craps ofron baste të ndryshme përtej basteve standarde Pass dhe Mos Kalo, duke përfshirë bastet "Eja dhe mos hajde", bastet "Pozicioni" dhe bastet në terren. Janë të disponueshme baste të ndryshme dhe secili ka udhëzimet dhe strukturën e vet të pagesave.

Variacione të ndryshme të craps kanë rregullat e tyre specifike, të cilat mund të ndryshojnë në varësi të llojit që luhet.

Craps për fillestarët: Rregullat themelore të craps

Hapi i parë për të luajtur craps në internet është gjetja e kazino më e mirë në internet që e siguron atë. Pas regjistrimit dhe regjistrimit, qitësit mund të zgjedhin mutacione në internet nga përzgjedhja e lojës.

Rendi i parë i biznesit në tryezën e craps është të bësh një bast. Së pari, është e rëndësishme të zgjidhni shumën e monedhës dhe më pas të goditni seksionin e basteve.

Qitësi do të hedhë zarin pasi të zgjedhë bastin. Me një bast Pass, lojtari fiton nëse gjuajtësi merr një 7 ose 11. Lojtarët humbasin nëse gjuajtësi hedh një 2, 3 ose 12. Nëse hidhet një numër tjetër përveç 7, ai numër bëhet pikë dhe gjuajtësi mban rrotullohet derisa numri i pikës të rrokulliset përsëri (fitues) ose 7 të rrotullohet përsëri (humbje).

Ky nuk është rasti nëse lojtarët kanë bërë një bast "Mos Kaloni". Nëse gjuajtësi shënon një 2 ose 3, ai ose ajo fiton, por lojtarët humbasin nëse hedhin një numër 7 ose 11. Nëse hidhet një numër pikësh dhe më pas hidhet një 7 përpara se numri i pikës të hidhet përsëri, lojtari fiton .

Udhëzime të ndryshme zbatohen në varësi të faktit nëse lojtarët bëjnë një bast Pass Line, Come, Don't Come, Position ose Field. Para se të bëjnë ndonjë bast, lojtarët duhet të familjarizohen me përcaktimet e çdo forme të basteve.

Lojtarët mund të rrisin bastin e tyre ose ta anulojnë atë fare ndërsa loja përparon. Për ta bërë këtë, lojtarët duhet të klikojnë mbi monedhat në tryezë dhe t'i tërheqin ato në një vend të ri ose t'i fshijnë ato. Lojtarët duhet të rregullojnë bastet ose strategjitë e tyre përpara se gjuajtësi të hedhë zarin.

Këshillat më të mira për fillestarët për të luajtur Craps në internet

  1. Kaloni & Mos Kaloni: Fillestarët duhet të fillojnë me bastet Pass ose Don't Pass. Buza e shtëpisë është më e ulëta, dhe bastet janë të thjeshta. te mësoni më shumë rreth strategjive të ndryshme të basteve dhe merrni këshilla të dobishme për lojtarët në internet, shikoni udhëzuesin tonë të lehtë për t'u ndjekur.
  2. Lojra falas: Shumë kazino në internet ofrojnë lojëra craps që mund të luhen falas, kështu që lojtarët mund të praktikojnë para se të hedhin para të vërteta. Kjo është një mundësi fantastike për t'u kënaqur me lojën dhe për të përmirësuar aftësitë përpara se të vendosni baste me para të vërteta.
  3. Mbajtja e gjurmëve të parave: Lojtarët duhet të vendosin dhe t'i përmbahen një kufiri shpenzimesh si çdo lojë tjetër kumar. Lojtarët duhet gjithmonë të vënë bast vetëm për atë që mund të humbasin dhe të mos përpiqen të ndjekin humbjet e tyre.
  4. Duke ditur shanset: Është thelbësore të familjarizoheni me shanset për craps, pasi bastet e ndryshme në craps ofrojnë kthime të ndryshme të mundshme. Lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm për shanset dhe shpërblimet në vende të ndryshme bastesh.
  5. Etiketa e duhur: Craps është një lojë sociale që kërkon të respektohen udhëzime specifike, të tilla si mospërpunimi i zareve ose monedhave pasi gjuajtësi të ketë filluar të hedhë.

konkluzioni

Craps është një lojë emocionuese dhe argëtuese që mund të luhet në të gjitha llojet e faqeve të lojërave të fatit në internet. Fillestarët mund të fillojnë me shpejtësi të përjetojnë të gjitha kënaqësitë dhe emocionet e kësaj loje klasike të kumarit duke kuptuar rregullat bazë të lojës, duke mësuar se si të vendosni baste dhe duke ndjekur disa udhëzime të thjeshta.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

A është e sigurt të luash craps në internet?

Nëse lojtarët regjistrohen në një kazino të besueshme në internet, craps në internet është një lojë solide. Është e rëndësishme të kontrolloni nëse kazinoja ka një licencë të vlefshme nga një juridiksion i besuar i lojërave të fatit dhe përdor teknologjinë e shtresës së sigurt të prizës (SSL) për të mbrojtur të dhënat e klientit.

A mund të luaj craps online falas?

Ka shumë vende për të luajtur craps online pa vënë asnjë para. Marrja e njëfarë përvoje me lojën dhe marrja e saj përmes praktikës është një mënyrë fantastike për t'u përgatitur për vendosjen e basteve me para të vërteta.

A mund të përdor sistemet e basteve për të fituar në lojërat e gabuara në internet?

Edhe pse ka metoda bastesh që premtojnë t'u ofrojnë pjesëmarrësve një avantazh, nuk ka asnjë mënyrë të pagabueshme për të luajtur lojën. Rezultatet e secilës hedhje zari në lojën e katrahurave janë tërësisht në mëshirën e rastësisë. Lojtarët duhet të familjarizohen me statistikat dhe mundësitë që lidhen me secilën formë të bastit dhe të praktikojnë menaxhim të mirë të parave për të rritur shanset e tyre për të fituar në mut.

A mundet që fillestarët të luajnë lojëra në internet?

Fillestarët mund të luajnë lehtësisht mut vetëm duke mësuar rregullat dhe strategjitë bazë. Avantazhi i craps është se është një lojë që është në të vërtetë e drejtpërdrejtë pasi gjithçka ka të bëjë me hedhjen e zarit dhe pritjen për rezultatin e duhur. Sidoqoftë, gjëja më e rëndësishme për të bërë është të mësoni bazat.

A është e sigurt të luash lojëra në internet për para të vërteta?

Kjo varet tërësisht nga kazinoja online ose faqja e lojërave të fatit që lojtarët zgjedhin. Një kazino e mirë në internet është e licencuar nga një autoritet i lojërave të fatit. Për më tepër, faqja duhet të përdorë gjithashtu matje sigurie si kriptimi SSL për të siguruar sigurinë e informacionit personal dhe financiar të lojtarëve.

Craps House Edge dhe shanset: Si të llogaritni shanset tuaja për të fituar

Craps House Edge dhe shanset: Si të llogaritni shanset tuaja për të fituar

Craps është luajtur për breza. Bastet vendosen në rezultatet e një hedhjeje të vetme ose një sekuencë hedhjesh në këtë lojë me zare. Craps është një lojë e lehtë për t'u marrë, por përsosja e saj kërkon disa aftësi.

Craps Online vs Live Craps: Cila është më e mirë?

Craps Online vs Live Craps: Cila është më e mirë?

Miliona njerëz në mbarë botën e vlerësojnë lojën e mutrave në kazino. Lojtarët e Craps, falë rritjes së madhe të kazinove në internet, tani kanë një zgjedhje midis lojërave online dhe atyre live. Lojtarët që kërkojnë të luajnë mut, ku duhet të luajnë? Ne do t'i krahasojmë lojërat virtuale me përvojën reale që ofron lojërat e drejtpërdrejta në internet.

Strategjitë e basteve të Craps: Këshilla dhe truket për lojtarët në internet

Strategjitë e basteve të Craps: Këshilla dhe truket për lojtarët në internet

Shumë kumarxhinj në internet luajnë lojëra të gabuara, duke kërkuar për një strategji fituese të lojërave. Por cilat janë bastet më të mira në strategjinë e craps? Lojtarët që duan të rrisin shanset e tyre për të pasur sukses në craps duhet të familjarizohen me strategjitë dhe metodat e ndryshme të basteve në dispozicion.

Variacione Craps: Eksplorimi i Llojeve të ndryshme të Lojërave Craps në internet

Variacione Craps: Eksplorimi i Llojeve të ndryshme të Lojërave Craps në internet

Njerëzit kanë luajtur mut për shekuj me radhë. Që nga fillimi i tij, ajo ka pësuar ndryshime të shumta, duke përfshirë futjen e llojeve të ndryshme të mutacioneve. Ka pasur gjithashtu një rritje në apelin për të luajtur lojëra të gabuara në internet, duke ofruar të njëjtën përvojë emocionuese pa dalë nga shtëpia. Ne jemi këtu për të folur rreth llojeve të ndryshme të lojërave të fatit në internet, duke përfshirë rregullat e tyre, shanset e pagesës dhe avantazhin e shtëpisë.