Sa lloje Bingo në internet janë në kazinotë në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Çuditërisht, nuk ka vetëm një bingo në internet. Ka lloje të ndryshme lojtarësh bingo që mund të kënaqen duke luajtur. Në këtë udhëzues, ne do të diskutojmë të gjitha llojet e bingos ku lojtarët mund të luajnë, kështu që le të fillojmë menjëherë.

Ka lloje të ndryshme lojërash bingo për të luajtur, të tilla si lojëra të zakonshme bingo në internet, lojëra bingo chat, lojëra të paracaktuara jackpot bingo dhe lojëra të veçanta bingo. Tani le të diskutojmë në detaje të gjitha këto lojëra të ndryshme dhe të reja bingo.

Sa lloje Bingo në internet janë në kazinotë në internet

Lojëra të zakonshme Bingo në internet për të luajtur

I zakonshëm lojëra bingo në internet janë lojëra bingo me 75 topa, lojëra bingo me 90 topa, lojëra bingo me 80 topa dhe lojëra bingo me 30 topa, të njohura gjithashtu si bingo me shpejtësi. Ndërsa jackpot-et progresive dhe ato me shumë lojtarë gjithashtu bien në të njëjtën kategori, ne do t'i diskutojmë ato veçmas.

Lojë Bingo me 75 top

Loja e bingos me 75 topa njihet gjithashtu si bingo amerikane, pasi lojtarët mund ta dinë tashmë nga emri se 75 topa përdoren në këtë lojë.

 • Lojtarët përdorin letra të rrjetit 5 x 5. Shënimi i një modeli të paracaktuar që ka më shumë gjasa të jetë horizontal, diagonal ose vertikal rezulton në një fitore.
 • Lojëra fantastike bingo amerikane me shumë lojtarë janë në dispozicion në Renditja e kazinove në internet, kështu që lojtarët mund të zgjedhin çdo kazino atje.
 • Në dritën e tarifës së hyrjes prej 1 dollarësh dhe çmimit 2,5 mijë dollarë, Loja Dollar është tani më e popullarizuara.

Lojë 90 Ball Bingo

Lojë bingo me 90 topa është një lojë e zakonshme në Mbretërinë e Bashkuar që përdor 90 topa.

 • Kartat përbëhen nga një rrjet 39 me 5 numra dhe 4 hapësira të zeza bosh në çdo rresht. Gjashtë bileta përdoren për të luajtur lojën.
 • Vetëm një numër mund të thirret në të njëjtën kohë.
 • Tre modele të njëpasnjëshme përbëjnë një model fitues.
 • Prandaj, mbani në mend se çdo model ka një shans për të fituar, dhe një çmim të lidhur me të.

Lojë 80 Ball Bingo

Bingoja me top 80 është një nga lojërat e reja bingo e cila është bërë e njohur vitet e fundit.

 • Loja luhet në një kartë 4 me 4 me një ngjyrë përkatëse (të kuqe, të verdhë, blu ose të bardhë) në secilën kolonë.
 • Karta fituese ka numra që përputhen me modelin e paracaktuar të lojës. Një vijë diagonale përgjatë kartës, për shembull.

Lojë 30 Ball Bingo

Kjo lloj loje mund të luhet si një variacion bingo me 90 topa, 75 ose edhe 80 topa.

 • Numrat bërtasin më shpejt se sa në lojërat tipike bingo, që është ndryshimi i vetëm.
 • Ky lloj loje është i shkëlqyeshëm për lojtarët në lëvizje dhe ata që duan të shtrydhin disa lojëra të shkurtra.
 • Është gjithashtu një lojë bingo ku, sipas mendimit tonë, të luash në internet me shënimin automatik të kartave është shumë më superiore sesa të luash në një sallë bingo ku bingo e shpejtësisë mund të jetë pak stresuese.

Bisedë Lojra Bingo

Lojërat Chat bingo nuk janë asgjë të komplikuar, pasi shumë lojtarë mendojnë se kjo mund të jetë një gjë ndryshe nga zakonisht. Kjo është vetëm një lojë normale bingo ku dhoma në internet do t'i inkurajojë lojtarët të bisedojnë me lojtarët e tjerë.

Gjëja më e mirë në lidhje me lojërat e bingos në bisedë është se lojtarët do të marrin bonuse shtesë të cilat do të mund t'i përdorin për të blerë bileta të reja bingo. Ato bileta bingo mund të përdoren vetëm për lojëra të rregullta ose disa bonuse speciale.

Për ta bërë më të thjeshtë për lojtarët, thjesht mbani në mend se dhomat e bingos përdorin moderatorët e lojërave të bisedës për të siguruar që biseda të funksionojë mirë. Çdo dhomë shpesh ka rregulla strikte për mënyrën sesi lojtarët duhet të sillen gjatë lojërave të bisedës. Ia vlen të hidhni një vështrim më të afërt në secilën dhomë të lojërave të bisedës, sepse ato janë një mënyrë argëtuese për t'u angazhuar me komunitetin dhe shpesh vijnë me oferta të mahnitshme bonusesh.

Xhpote të paracaktuara të lojërave Bingo

Këto lojëra bingo bazohen në modele të paracaktuara në bingo me 75 topa ose bingo me 90 topa. Mbani në mend se këto modele nuk janë të fiksuara dhe modelet e tjera mund të përdoren nga 75, dhe ato të bingos me 90 top janë më të zakonshmet. Xhekpoti është çmimi për marrjen e atij modeli dhe në këtë lloj loje të veçantë, jackpot-et zbulohen përpara fillimit të lojës. Gjithashtu, xhekpoti nuk varet nga numri i njerëzve që luajnë. Ose edhe koston e biletave, siç mund të bëjnë lojërat e tjera të rregullta. Tani, le të shohim se cilat janë dy llojet e ndryshme të lojërave të paracaktuara bingo.

Lojëra Jackpot Progresive

Xhekpotet progresive bingo janë një lloj i veçantë loje ku pagesa fillestare është e paracaktuar përpara fillimit të lojës dhe rritet ndërsa më shumë lojtarë blejnë bileta për lojën. Mbani në mend se xhekpoti mund të vazhdojë të rritet derisa të identifikohet një fitues. Në përgjithësi, ata kanë disa rregulla mbi to, të tilla si një shtëpi e plotë ose ndërprerje duhet të plotësohet me 50 numrat e parë të thirrur.

Lojëra Bingo me shumë lojtarë

Lojërat bingo me shumë lojtarë janë në thelb vetëm për të nxitur gjërat edhe më shumë në mënyrë që baza e lojtarëve të mos mërzitet kurrë me lojërat bingo. Me lojërat bingo me shumë lojtarë, lojtarët mund të bashkojnë forcat me lojtarët e tjerë në dhomën e bingos në internet për lojëra të veçanta, duke ndarë letrat dhe, rrjedhimisht, fitimet dhe çmimet midis ekipit. Me atë që konsiderohet të jetë një lloj loje me një lojë, kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të luajtur me miqtë dhe më shumë në një mjedis ekipor. Pika thelbësore për t'u mbajtur parasysh është se jo të gjitha dhomat do ta mundësojnë këtë formë loje, pasi dhomat do të ndryshojnë në cilat lojëra mund të luhen me shumë lojtarë.

Lojëra speciale Bingo

Këto lloje lojërash bingo për të luajtur janë të veçanta dhe në dhomat e bingos ato janë të disponueshme në sasi të mëdha. Ne do të diskutojmë tre lojërat më të mira të bingos speciale për të luajtur, në mënyrë që lojtarët të mund të zgjedhin ndonjë prej tyre.

Numrat me fat

Loja e bingos me numra me fat është një lojë standarde me 90 topa ku lojtarët gjithashtu mund të zgjedhin tre nga numrat e tyre me fat për të luajtur për një çmim çmim i parë. Nëse këta numra quhen fat, lojtari do të kualifikohet ose do të fitojë të gjithë. Ky variant i bingos klasike është jashtëzakonisht argëtues për t'u luajtur.

Marrëveshje ose pa marrëveshje

Kjo lojë bazohet në një seri televizive shumë interesante që mund të tërheqë shumë lojtarë. Është një lojë jashtëzakonisht popullore dhe mund të gjendet pothuajse në të gjitha dhomat e bingos. Në këtë lojë bingo ka 4 çmime dhe nëse një lojtar fiton, bankieri do t'i thërrasë, ashtu si në program. Më pas, lojtari tjetër duhet të zgjedhë nëse do ta pranojë ofertën e tij apo do të mbajë dhuratën që i ishte caktuar tashmë në kutinë e tyre. Një shkop ose kthesë është një komponent interesant i lojës që tërheq shumë lojtarët e bingos.

Kush dëshiron të bëhet milioner?

Kjo është një nga lojërat unike të bingos në internet, e cila ka 12 jackpot fikse, dhe çmimi i parë përbëhet nga 1 milion paund. Pra, a duan lojtarët të bëhen milionerë? Vetëm nëse do të ishte kaq e lehtë.

konkluzioni

Lojtarët mund të zgjedhin ndonjë nga lojërat e diskutuara në udhëzues bazuar në preferencën e tyre, pasi ato janë të gjitha argëtuese për t'u luajtur. Mos i humbisni shtëpitë e lojërave chat bingo, pasi ato ndonjëherë mund të jenë mjaft bujare. Për më tepër, shikoni lojërat speciale, pasi ato janë të veçanta për një arsye. Kjo është pothuajse gjithçka që një lojtari do t'i kërkohet të dijë për llojet e lojërave bingo, kështu që vazhdoni dhe shijoni ato.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë llojet e ndryshme të lojërave bingo?

Ka disa lloje të lojërave bingo, ndër të cilat lojërat bingo me 70, 80, 90 dhe 30 top janë të zakonshme. Numrat me fat, marrëveshje ose pa marrëveshje dhe kush dëshiron të bëhet milioner janë disa nga të veçantët.

Sa lloje të lojërave bingo ka?

Ekzistojnë rreth 4 lloje lojërash bingo, të cilat më tej kanë nëntipe që mund të shkojnë deri në 10.

A mund të manipulohen lojërat bingo?

Lojërat Bingo nuk janë vërtet të manipuluara, pasi bingo është një nga disa lojëra kazino që përdor teknikën Random Number Generator (RNG) për të siguruar që numrat e prodhuar janë të rastësishëm dhe të dallueshëm. Kjo metodë RNG gjeneron numra të rastësishëm pa ndonjë rimë apo arsye.

Cilat lojëra bingo paguajnë para të vërteta?

Çdo lojë bingo paguan para të vërteta, përveç atyre që janë thjesht prova dhe atyre që nuk kërkojnë para të vërteta për t'u luajtur.

5 bonuse që mund ta bëjnë Bingon në internet edhe më emocionues

5 bonuse që mund ta bëjnë Bingon në internet edhe më emocionues

Bingoja në internet sjell argëtim në majë të gishtave tuaj, duke ndërthurur eksitimin klasik me komoditetin e lojës dixhitale. Çfarë e rrit këtë emocion? Bonuset! Ata janë si përbërës të fshehtë që e zbukurojnë lojën tuaj. Nga mirëseardhja në bord me oferta speciale deri te shpërblimi i besnikërisë suaj, këto bonuse janë qershia shtesë në krye. Ata e bëjnë çdo seancë bingo unike, duke ofruar më shumë shanse për të luajtur dhe për të fituar. Pra, bëhuni gati të zhyteni në pesë bonuset e mahnitshme që e shndërrojnë bingon në internet nga e mrekullueshme në absolutisht fantastike. Le të eksplorojmë se si këto shpërblime mund të lartësojnë aventurën tuaj të bingos në internet!

Cilat janë shanset e Bingos në internet

Cilat janë shanset e Bingos në internet

Bingo është një lojë me shanse fikse, që do të thotë se çdo kartë bingo që blihet nga një lojtar ka një shans të barabartë për të fituar. Për të qenë më të saktë, nëse një lojtar blen 20 letra bingo, të gjitha 20 kanë të njëjtat shanse. 

Gjithçka rreth kartave dhe telefonatave Bingo Online

Gjithçka rreth kartave dhe telefonatave Bingo Online

Bingo është një nga lojërat më të famshme të luajtura në mbarë botën dhe për të luajtur bingo përdoren letra. Bingo në internet mund të përdorë kartat e bingos në internet dhe lojtarët gjithashtu mund të gjenerojnë kartat e tyre të bingos me një gjenerues falas të kartave bingo. Përdorimi i kartave virtuale bingo nuk është aspak i komplikuar, pasi lojtarët do të gjejnë udhëzime ndërsa gjenerojnë kartën.

Mësoni se si të luani Bingo në internet

Mësoni se si të luani Bingo në internet

Ka disa gjëra që lojtarët duhet të kenë parasysh në mënyrë që të luajnë Bingo. Gjëja më e rëndësishme nga të gjitha është të zgjidhni kartën me kujdes, pasi kjo do të rrisë shanset e lojtarëve për të fituar. Por si do të jetë e mundur kjo? Përgjigja është e thjeshtë. Lojtarët duhet të kuptojnë rregullat.

Si të fitoni më shumë në Bingo

Si të fitoni më shumë në Bingo

Bingo online është një lojë jashtëzakonisht e famshme e kazinosë në internet, kështu që lojtarët duhet të dinë për disa këshilla për bingo përpara se të fillojnë të luajnë. Ka lojtarë që janë të vetëdijshëm për këshillat dhe truket e bingos në internet, por ata nuk arrijnë t'i zbatojnë ato pasi mund të mos e kuptojnë. 

Zhdukja e miteve dhe stereotipeve më të mëdha të Bingos në internet

Zhdukja e miteve dhe stereotipeve më të mëdha të Bingos në internet

Bingo online ka pushtuar botën e lojërave, duke tërhequr lojtarë nga të gjitha sferat e jetës me formatin e tij të lehtë për t'u luajtur dhe lojën emocionuese. Megjithatë, krahas popullaritetit në rritje të tij, janë shfaqur disa mite dhe stereotipe rreth bingos në internet, shpesh duke paraqitur një pamje mashtruese të kësaj loje të gjallë. Në këtë artikull, ne do të trajtojmë dhe zhvlerësojmë keqkuptimet më të zakonshme rreth bingos në internet. Nga kush e luan atë deri tek mënyra se si funksionojnë fitimet, ne jemi këtu për të dhënë të gjitha njohuritë. Pra, le të zhytemi dhe të ndajmë faktin nga trillimi.