Mësoni se si të luani Bingo në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Ka disa gjëra që lojtarët duhet të kenë parasysh në mënyrë që të luajnë Bingo. Gjëja më e rëndësishme nga të gjitha është të zgjidhni kartën me kujdes, pasi kjo do të rrisë shanset e lojtarëve për të fituar. Por si do të jetë e mundur kjo? Përgjigja është e thjeshtë. Lojtarët duhet të kuptojnë rregullat.

Shumë lojtarë tashmë janë të vetëdijshëm për rregullat, por ata që nuk i dinë nuk do të duhet të shqetësohen më. Në këtë artikull, ne do të diskutojmë gjithçka që dimë për rregullat e bingos. Vazhdoni të lexoni deri në fund në mënyrë që të njiheni me bingo. Pra, le të futemi në mënyrën se si ta luajmë lojën dhe gjithçka që lidhet me të pa humbur kohë.

Mësoni se si të luani Bingo në internet

Rregullat e Bingos

Rregullat e bingos në internet nuk janë aq të komplikuara, kështu që nuk do të jetë e vështirë për lojtarët t'i mësojnë përmendësh. Gjëja e parë është të blini një biletë në hollin e bingos. Ekzistojnë tre rregulla të lojës së bingos që lojtarët duhet të mbajnë mend, dhe ato janë si më poshtë:

 • Luaj automatikisht - Shumica e dhomave të bingos në internet kanë një program që shënon numrat në kartat e lojtarëve. Kjo eliminon nevojën që ata t'i kërkojnë me dëshpërim.
 • Renditja më e mirë e kartave - Më pas programi do t'i rregullojë të gjitha letrat e lojtarit në mënyrë që ai me probabilitetin më të mirë për të fituar të qëndrojë në krye për ta mbajtur nën vëzhgim.
 • Theksimi më i mirë i kartës - Kur një kartë i afrohet fitimit, algoritmi do të jetë gati për të paralajmëruar lojtarin ose për ta theksuar atë.

Si të luani Bingo në internet

Loja luhet në një kartë rezultati, e cila njihet si një kartë bingo, dhe përmban 25 katrorë me numra mbi to. Sapo fillon loja, folësi jep numra, të cilët lojtarët duhet t'i regjistrojnë në kartë. Një lojtar do të ketë sukses nëse rreshton pesë katrorë me radhë.

Për të luajtur lojën, mësimi i rregullave të bingos është i rëndësishëm, pasi ato janë të nevojshme. Këto janë vetëm disa nga rregullat bazë që lojtarët duhet të marrin parasysh. Pra, le të futemi në rregullat e bingos për të fituar një lojë.

Numrat e këndit

Meqenëse lojtarët mund të bingo në tre drejtime nga çdo kënd, lart e poshtë, përtej dhe diagonalisht, numrat e këndit janë më të fortët në kartë. Ka tre mënyra të tjera për të luaj bingo duke përdorur numrat në qoshet e brendshme.

Shumica e vendosjeve të tjera të numrave janë bingo ose horizontalisht ose vertikalisht. Çdo kartë bingo përfshin katër numra qoshe; një bingo me katër kënde njihet nga shumica e sallave konvencionale të bingos dhe një pjesë e madhe e fituesve duket se janë të lidhura me të paturit e katër këndeve në të njëjtën kartë.

Gjithashtu, mbani në mend se zgjedhja e numrit të duhur të këndit në letra është thelbësore për të fituar. Për kartat me numrat e tyre të preferuar në ato kënde, të gjithë konkurrojnë.

Hapesire e lire

Marrja e një bingo me katër numra me vijë të drejtë pa hapësirë të lirë nuk është e mundur. Pra, ekzistojnë katër mënyra për të përdorur zonën e lirë për të marrë një bingo me katër numra me vijë të drejtë:

 • vertikalisht poshtë kolonës N
 • horizontalisht
 • nëpër mes
 • diagonalisht nga këndi në cep në të dy drejtimet

Një lojtar duhet të sigurohet që të ketë të paktën një nga numrat nga 16 në 30 që përbëjnë numrin e asaj kolone në mënyrë që të rrisë shanset e tij për të fituar vetëm me një bingo me katër numra me vijë të drejtë përgjatë kolonës N. kolona e vetme që u jep atyre këtë opsion.

Si të luani Bingo për para

Të luash bingo për para është shumë e thjeshtë. Së pari, të gjithë lojtarët duhet të mbajnë mend rregullat për bingo; atëherë, ata duhet të krijojnë një llogari kazino. Krijimi i një llogarie kazinoje nuk është aspak i vështirë; thjesht ndiqni udhëzimet dhe llogaria do të krijohet brenda një kohe të shkurtër.

Pas kësaj, bëni një depozitë në kazinonë online.

 • Lojtarët do të duhet të zgjedhin një gjuhë të preferuar dhe më pas do të jenë në gjendje për të marrë një bonus mirëseardhjeje gjithashtu,
 • Shikoni listën e stimujve të mirëseardhjes duke zgjedhur skedën e promovimeve,
 • Lojtarët duhet të zgjedhin atë që plotëson më mirë nevojat e tyre për lojëra,
 • Duhet të futen të gjithë kodet e bonusit të nevojshëm për të aktivizuar promovimin.

Tani që ata kanë bërë çdo hap, ata mund të luajnë bingo në internet për para të vërteta.

Pikat e dobëta të numrave

Cilat janë pikat e dobëta të numrave në një kartë bingo:

 • Tetë pika në një tabelë bingo përcaktohen si numra të dobët, pasi mënyra e vetme për të fituar duke përdorur ato lojëra elektronike është të merrni një bingo me pesë numra,
 • Pikërisht poshtë numrit të këndit të sipërm dhe pak mbi numrin e këndit të poshtëm janë pikat e dobëta në kolonën B dhe kolonën O,
 • Çdo kartë përmban një zonë të dobët menjëherë brenda çdo numri qoshe në rreshtin e sipërm dhe në rreshtin e poshtëm.

Lojtarët duhet të kenë parasysh se të kesh një numër të dobët është e barabartë me të paturit fare numër. Kjo nuk është plotësisht e vërtetë, por nëse një lojtar e shikon në mënyrë objektive, ai mund të kuptojë atë që duam të themi. Le të themi se një lojtar ka një numër të dobët. Ekziston një mundësi e madhe që përpara se të marrin bingon e tyre me pesë numra, dikush ndoshta do të shënojë një bingo me katër numra në zonën e hapur të mesit ose në katër qoshet.

konkluzioni

Kjo është pothuajse gjithçka që duhet të dijë një lojtar që dëshiron të luajë bingo në lidhje me rregullat e bingos në internet dhe se si të luajë lojën. Rregullat e lojës Bingo nuk janë aq të vështira për t'u mësuar, pasi ato janë mjaft të thjeshta. Një lojtar duhet vetëm të mbajë parasysh disa gjëra që përfundimisht do t'i mësojë përmendësh. Pas leximit të këtij udhëzuesi, lojtarët do të jenë të vetëdijshëm për bingo dhe rregullat e bingos.

Megjithatë, një lojtar nuk duhet të harrojë kurrë se ata duhet të ndjekin të gjitha hapat me kujdes nëse duan të luajnë bingo në mënyrë efektive. Gjëja e parë është për të zgjedhur një kazino dhe bëni një llogari. Pastaj thjesht ndiqni udhëzuesin dhe shijoni përvojën.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cilat janë rregullat e bingos?

Rregullat e Bingos janë gjërat kryesore që një lojtar duhet të mësojë përpara se të luajë lojën, pasi ai nuk do të kuptojë asgjë nëse nuk i di mirë rregullat.

Mund të luani bingo në internet?

Bingo mund të luhet online në një kazino online. Lojtari do të duhet të bëjë një llogari, të bëjë depozitimin e tij të parë, të zgjedhë bonusin e mirëseardhjes dhe më pas do të jetë në gjendje të luajë bingo.

Si të luani bingo në internet?

Bingo luhet me një kartë bingo që përmban 25 katrorë me numra mbi to. Sapo fillon loja, folësi jep numra, të cilët lojtari duhet t'i regjistrojë në kartë. Për më tepër, ata do të fitojnë nëse rreshtojnë pesë katrorë me radhë.

Si të luani bingo në internet për para?

Të luash bingo në internet për para është njësoj si të luash bingo në internet. Thjesht bëni një llogari, bëni një depozitë pas kësaj, më pas zgjidhni një bonus dhe më pas lojtarët do të jenë në gjendje të luajnë bingo në internet për para.

Ku të luani bingo në internet?

Ka shumë mashtrues në internet që presin të mashtrojnë, kështu që duhet të jetë e vështirë të vendosni se ku të luani. Por lojtarët mund të zgjedhin një kazino nga lista CasinoRank pasi ka shumë kazino të njohura të renditura në internet, kështu që ata mund të zgjedhin ndonjë.

A është e sigurt të luash bingo në internet?

Nëse kazino zgjidhet nga CasinoRank dhe licencohet, atëherë po, është e sigurt të luash bingo në internet.

5 bonuse që mund ta bëjnë Bingon në internet edhe më emocionues

5 bonuse që mund ta bëjnë Bingon në internet edhe më emocionues

Bingoja në internet sjell argëtim në majë të gishtave tuaj, duke ndërthurur eksitimin klasik me komoditetin e lojës dixhitale. Çfarë e rrit këtë emocion? Bonuset! Ata janë si përbërës të fshehtë që e zbukurojnë lojën tuaj. Nga mirëseardhja në bord me oferta speciale deri te shpërblimi i besnikërisë suaj, këto bonuse janë qershia shtesë në krye. Ata e bëjnë çdo seancë bingo unike, duke ofruar më shumë shanse për të luajtur dhe për të fituar. Pra, bëhuni gati të zhyteni në pesë bonuset e mahnitshme që e shndërrojnë bingon në internet nga e mrekullueshme në absolutisht fantastike. Le të eksplorojmë se si këto shpërblime mund të lartësojnë aventurën tuaj të bingos në internet!

Cilat janë shanset e Bingos në internet

Cilat janë shanset e Bingos në internet

Bingo është një lojë me shanse fikse, që do të thotë se çdo kartë bingo që blihet nga një lojtar ka një shans të barabartë për të fituar. Për të qenë më të saktë, nëse një lojtar blen 20 letra bingo, të gjitha 20 kanë të njëjtat shanse. 

Gjithçka rreth kartave dhe telefonatave Bingo Online

Gjithçka rreth kartave dhe telefonatave Bingo Online

Bingo është një nga lojërat më të famshme të luajtura në mbarë botën dhe për të luajtur bingo përdoren letra. Bingo në internet mund të përdorë kartat e bingos në internet dhe lojtarët gjithashtu mund të gjenerojnë kartat e tyre të bingos me një gjenerues falas të kartave bingo. Përdorimi i kartave virtuale bingo nuk është aspak i komplikuar, pasi lojtarët do të gjejnë udhëzime ndërsa gjenerojnë kartën.

Sa lloje Bingo në internet janë në kazinotë në internet

Sa lloje Bingo në internet janë në kazinotë në internet

Çuditërisht, nuk ka vetëm një bingo në internet. Ka lloje të ndryshme lojtarësh bingo që mund të kënaqen duke luajtur. Në këtë udhëzues, ne do të diskutojmë të gjitha llojet e bingos ku lojtarët mund të luajnë, kështu që le të fillojmë menjëherë.

Si të fitoni më shumë në Bingo

Si të fitoni më shumë në Bingo

Bingo online është një lojë jashtëzakonisht e famshme e kazinosë në internet, kështu që lojtarët duhet të dinë për disa këshilla për bingo përpara se të fillojnë të luajnë. Ka lojtarë që janë të vetëdijshëm për këshillat dhe truket e bingos në internet, por ata nuk arrijnë t'i zbatojnë ato pasi mund të mos e kuptojnë. 

Zhdukja e miteve dhe stereotipeve më të mëdha të Bingos në internet

Zhdukja e miteve dhe stereotipeve më të mëdha të Bingos në internet

Bingo online ka pushtuar botën e lojërave, duke tërhequr lojtarë nga të gjitha sferat e jetës me formatin e tij të lehtë për t'u luajtur dhe lojën emocionuese. Megjithatë, krahas popullaritetit në rritje të tij, janë shfaqur disa mite dhe stereotipe rreth bingos në internet, shpesh duke paraqitur një pamje mashtruese të kësaj loje të gjallë. Në këtë artikull, ne do të trajtojmë dhe zhvlerësojmë keqkuptimet më të zakonshme rreth bingos në internet. Nga kush e luan atë deri tek mënyra se si funksionojnë fitimet, ne jemi këtu për të dhënë të gjitha njohuritë. Pra, le të zhytemi dhe të ndajmë faktin nga trillimi.