Lajme

June 17, 2021

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Ndonëse një lojë shumë e vjetër – me origjinë në Kinë më shumë se 3000 vjet më parë – keno është ende e fortë në shekullin e 21-të. Në të vërtetë, kjo lojë e njohur e lojërave të fatit ka hyrë në internet, ku entuziastët mund të luajnë keno në internet për para të vërteta.

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

Të mësosh se si të luash keno me sukses kërkon një kombinim të fatit, aftësisë dhe strategjisë. Pra, ndërsa askush nuk mund të garantojë një fitore për çdo lojë, ka disa konsiderata që një lojtar mund të mbajë parasysh për të rritur shanset e tij për një pagesë ndërsa shijojnë lojërat e fatit keno në internet.

Praktikoni me lojra falas online Keno

Ekziston një thënie që thotë "Praktika e bën të përsosur", dhe megjithëse mund të mos jetë e vërtetë në të gjitha rastet, praktikimi mund të ndihmojë një lojtar të mësojë se si të luajë keno në internet më mirë. Shumë kazino të bazuara në internet ofrojnë lojëra keno falas në internet nga të cilat lojtarët mund të përfitojnë për të përmirësuar aftësitë e tyre dhe për të zhvilluar besimin e tyre, të gjitha pa frikën ose presionin e humbjes së parave.

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

Shkoni për kazinotë me reputacion në internet që ofrojnë pagesa të mëdha

Pasi një lojtar është gati të luajë keno në internet për para të vërteta, hapi tjetër është të kalojë pak kohë duke vlerësuar llojet e lojërave keno në internet të ofruara nga kazinotë në internet dhe pagesat që ato shpërblejnë për lojtarët që marrin me mend numrat e duhur.

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

Shumica e kazinove në internet i lejojnë lojtarët të zgjedhin deri në 10, 15 ose 20 numra për të vënë bast. Në një lojë keno, tërhiqen 20 numra nga gjithsej 80. Është më mirë të zgjidhni një kazino ose një lojë që ofron një raport më të lartë kthimi te lojtari (RTP). Raportet mund të ndryshojnë, në varësi të llojit të lojës keno të zgjedhur. Në përgjithësi, megjithatë, norma mesatare e RTP e keno në internet varion midis 92 dhe 95 përqind.

Zgjidhni Midis Katër dhe Tetë numrave

Është krejt e natyrshme të mendosh se sa më shumë numra të zgjedhë, aq më të mëdha janë shanset e tij/saj për të fituar lojën. Kjo mund të jetë e vërtetë, megjithëse është e vështirë të godasësh të paktën katër numra të tjerë për të arritur fitime shtesë mbi atë që është shpenzuar tashmë për bast. Gjithashtu, një lojtar mund të dëshirojë të marrë në konsideratë zgjedhjen e më shumë se tetë numrave për një lojë keno në internet që i bashkëngjitet një çmim i parë progresiv. Megjithatë, kjo kërkon një bast më të madh.

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

Është e këshillueshme që të zgjidhni të paktën katër numra, sepse bastet në më pak numra rezulton në një shans jashtëzakonisht të ulët për të fituar.

Zgjidhni Numrat e Ftohtë ose Numrat e njëpasnjëshëm

Në lojërat e fatit Keno në internet, përdoret një gjenerues i numrave të rastësishëm (RNG) për të nxjerrë numrat fitues. Ato janë krejtësisht të rastësishme, kështu që nuk ka kuptim të provoni të gjeni formula të ndërlikuara për të parashikuar rezultatet. Megjithatë, ka lojtarë ekspertë që besojnë se loja me numra të njëpasnjëshëm është mënyra për të shkuar.

Zgjidhni kazinotë në internet për pagesa të mëdha në Keno

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme