Lajme

October 19, 2023

Yggdrasil ofron përvojë të mrekullueshme me fruta të nxehtë në Burning Blox GigaBlox

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Më 10 tetor 2023, Yggdrasil Gaming, një grumbullues kryesor i përmbajtjes së kazinove në internet dhe Jelly, një studio me rritje të shpejtë, njoftuan lançimin e lojës së tyre të re, Burning Blox GigaBlox. Zhvilluesit thonë se ky titull i ri me siguri do t'i vërë flakën rrotullave.

Yggdrasil ofron përvojë të mrekullueshme me fruta të nxehtë në Burning Blox GigaBlox

Loja më e re e Jelly përdor Mekanikën e Angazhimit të Lojërave (GEM) unike të Yggdrasil në një rrjet gjigant 6×4. Lojtarët do të hasin simbole klasike frutash, diamante, shtatë dhe shufra. Motori GigaBlox siguron që çdo rrotullim mund të japë simbole të mëdha, duke arritur madhësinë 4×4.

Në anën e majtë të bobinave, ka një numërues që gjurmon sasinë e diamanteve që lojtarët mbledhin. Sa më i madh të jetë numri i diamanteve, aq më i lartë është pagesa në para. Për shembull, të kesh gjashtë diamante do t'ju japë 1.6x dhe marrja e deri në 20 diamante do t'ju shpërblejë me një pagesë prej 800x.

Ndërkohë, Yggdrasil thotë se lojtarët mund ta aktivizojnë bonus rrotullime falas duke mbledhur pesë ose më shumë simbole bonus. Pasi ta bëni këtë, çdo simbol do të shndërrohet në një ose dy rrotullime falas. Katër diamante mjaftojnë për të fituar një shpërblim monetar në këtë mënyrë. Dhe, sigurisht, më shumë diamante do të thotë një pagesë më e madhe. 

Burning Blox GigaBlox është shtesa më e fundit e programit YG Masters, i cili funksionon lojëra elektronike në internet nga studiot me përmbajtje të lartë. Ai gjithashtu zgjeron koleksionin e lojërave të programit nga Jelly, i cili ka rezultuar të jetë një sukses i mirë në krye kazinove online

Partneriteti i fundit midis këtyre dy ofruesve të softuerit ishte Beasty Blox GigaBlox, një slot me temë xhunglën me rrotullime falas, shumëzues dhe simbole në zgjerim. Përpara nisjes së Burning Blox GigaBlox, Yggdrasil ftoi lojtarët në një festë Fatz's Diner GigaBlox

Mark McGinley, Kryeshefi i Lojërave në Yggdrasil, tha:

"Marrja e koncepteve klasike, të tilla si grafikët e lojërave me fruta, dhe bashkimi i tyre me mekanikë moderne si GigaBlox është një nga pikat kryesore të programit YG Masters, i cili jep një hapësirë ​​për inovacion dhe ide të guximshme. Ne jemi të kënaqur që kemi punuar ngushtë me Jelly për lojën e tyre më të re dhe janë të sigurt se fansat nga të gjitha gjeneratat do të shijojnë Burning Blox GigaBlox."

Victoria Newbolt, Drejtuese e Marketingut në Jelly, shtoi:

"Ne jemi të emocionuar që do të prezantojmë hitin tonë të ri të zjarrtë, Burning Blox GigaBlox, ndërsa ne e rrisim më tej portofolin tonë si pjesë e nismës së YG Masters. Oferta jonë me Yggdrasil tani është nëntë e fortë dhe ka qenë vërtet e mirë për ekipet tona të zhvillimit për të përfshirë një bollëk të GEM-ve dhe temave."

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme