Lajme

August 28, 2023

Yggdrasil emëron CEO të ri pasi synon zhvillimin global

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Yggdrasil, një platformë kryesore e grumbullimit të përmbajtjes dhe furnizues i premier lojërat e kazinosë në internet, ka paralajmëruar ndryshim në drejtim. Kjo ndodhi pasi kompania emëroi James Curwen si Kryeshefin e saj Ekzekutiv, duke filluar nga 1 tetori 2023. 

Yggdrasil emëron CEO të ri pasi synon zhvillimin global

Curwen do të marrë detyrën nga Björn Krantz, i cili la pozicionin e tij në kompani si CEO. Curwen është Shefi Online i OPAP-it, një operator grek, dhe do të marrë këtë pozicion ekzekutiv me shumë përgjegjësi. 

Lojëra Yggdrasil tha se Krantz do të vazhdojë të udhëheqë kompaninë për të siguruar një tranzicion të qetë përpara se të largohet në shtator.

Curwen komentoi emërimin, duke thënë se ai gjithmonë është fokusuar në transformimin e kompanisë. Krantz shtoi se është koha për të dorëzuar frenat si të zhvilluesi i softuerit hyn në një fazë të re në hartën globale.

"James Curwen është një veteran i industrisë; ai do të sjellë përvojë dhe udhëheqje të paçmueshme për kompaninë ndërsa ajo hyn në fazën tjetër të nxitjes së rritjes së qëndrueshme dhe fitimprurëse. Është koha e tij për të udhëhequr," vazhdoi Bjorn Krantz.

Itai Frieberger, Kryetar i Bordit të Yggdrasil, deklaroi se Bordi është i emocionuar që James Curwen ka pranuar t'i bashkohet Yggdrasil si CEO i ri. 

Ai shtoi: 

"Ne besojmë se ai zotëron aftësitë dhe përvojën për të ngritur biznesin në lartësi të reja. Në emër të Bordit, dua të shpreh mirënjohjen tonë për Bjorn për punën e tij të palodhur dhe përkushtimin gjatë katër viteve të fundit në Yggdrasil."

Në qershor 2023, kompania emëroi Mark McGinley-n, Shefin e saj të ri të Lojërave. Kompania gjithashtu ka zgjeruar shtrirjen e saj në treg me marrëveshjet e reja të shpërndarjes së përmbajtjes, me të fundit të nënshkruar në tregun holandez të iGaming me një lider kazino online.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme