Lajme

August 4, 2023

Wazdan u zgjodh për tre kategori në GamingTECH Awards 2023

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Wazdan duket se do të vazhdojë ecurinë e tij mbresëlënëse në 2023 pasi njoftoi se është përzgjedhur në listën e ngushtë për të konkurruar në tre kategori në çmimet e ardhshme GamingTECH 2023. Këto nominime janë një dëshmi e teknologjisë inovative iGaming që Wazdan ka lëshuar gjatë vitit të kaluar.

Wazdan u zgjodh për tre kategori në GamingTECH Awards 2023

Kompania do të konkurrojë me të tjera furnizuesit kryesorë të softuerit në kategoritë e mëposhtme:

  • Ofruesi më i mirë i kazinove në internet
  • Ylli në rritje në teknologjinë e kazinove në internet
  • Inovator i Kazinosë në internet i EQL

Ky ishte një nga nominimet më transparente të çmimeve të lojërave deri më tani. Wazdan do të marrin pjesë në kategori pasi të marrin miratimin e lojtarëve në një fletëvotim publik, duke i lejuar ata të zgjedhin kandidatin e tyre të preferuar përmes një portali online.

Tani që lista e ngushtë ka dalë, Wazdan dhe fituesit e tjerë të mundshëm do të fillojnë të përgatiten për ngjarjen prestigjioze që do të mbyllet më 29 shtator 2023. Një panel gjykimi pa kuptim do të përcaktojë fituesit për secilën kategori.

Ceremonia speciale do të jetë pjesë e një samiti dy-ditor, që përkon me Samitin e GamingTECH CEE në Ritz-Carlton në Budapest Hungaria. Ky takim do të tërheqë profesionistë të iGaming nga Evropa Qendrore dhe Lindore për të prezantuar risitë e tyre dhe për të krijuar lidhje me industrinë.

Wazdan kohët e fundit ka pasur shumë sukses, duke bërë turne nëpër botë për të shfaqur inovacionin e tij lojëra elektronike në internet dhe mjetet promovuese. Në korrik, kompania mori pjesë në iGB L!ve Amsterdam, duke shfaqur përzgjedhjen e tij jashtëzakonisht të lehtë të lojërave elektronike. Në maj të këtij viti, mjeti promovues i kompanisë Mystery Drop u fut në treg Çmimi i lojës Tipar i Vitit në çmimet prestigjioze të Zhvilluesve të Lojërave CasinoBeats.

Andrzej Hyla, CCO i Wazdan, ishte i lumtur të shpallte nominimin, duke pretenduar:

"Ne jemi të emocionuar të njoftojmë se kemi qenë në listën e ngushtë në të tre kategoritë për të cilat u nominuam në GamingTECH Awards të këtij viti. Dëshirojmë të falënderojmë të gjithë ata që votuan për ne dhe për njohjen e punës së palodhur dhe përkushtimit që kemi bërë në krahasim me të kaluarën. 12 muaj. Wazdan uron të gjithë ata që u nominuan dhe mezi pret shpalljen e fituesit në Samitin e GamingTECH CEE."

Rankimi i kazinove në internet dërgon urimet më të mira për të gjithë pjesëmarrësit!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme